Pohár náčelníka generálního štábu opět vyhráli záložáci z Pardubic

Jedenáctý ročník střelecké soutěže vojáků v záloze „O pohár náčelníka Generálního štábu Armády České republiky“ se uskutečnil v sobotu 21. září 2013 na Armádním střeleckém stadionu v Plzni - Lobzích.

Letošním vítězem se stalo družstvo pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Pardubice ve složení nadrotmistr v zál. Jiří Ptáček, rotmistr v zál. Bohuslav Sedlák, rotný v zál. Jaroslav Cvejn. Pardubičtí vyhráli i předminulý ročník.

Nejúspěšnějším týmem soutěže se stalo Posádkové velitelství Praha. Vzhledem k tomu, že v jejich týmu byl voják v činné službě, nemohli pohár získat. Ten byl určen pro družstvo složené pouze z vojáků v záloze.

„Střelecká soutěž je organizovaná pro rezervisty armád NATO a pozvaných hostů. družstva ve třech disciplínách stříleli z pistole vz. 82 a útočné pušky vz. 58,“ řekl ředitel soutěže brigádní generál Pavel Adam.

„Letos se přihlásilo dvacet devět tříčlenných družstev, z toho jedno z USA a Velké Británie. Soutěžící měli možnost se také seznámit s nově zavedenými ručními zbraněmi Armády České republiky,“ doplnil ředitel Krajského vojenského velitelství Plzeň plukovník gšt. Roman Kučera.