Armáda » Struktura » Generální štáb » Vojenský představitel České republiky při NATO a EU

Vojenský představitel České republiky při NATO a EU

Generálporučík Ing. František Malenínský

Generálporučík Ing. František Malenínský

  • Datum narození: 22. července 1959
  • Místo narození: České Budějovice

Vzdělání:

  • 1974 - 1978
    Vojenské gymnázium, Moravská Třebová
  • 1978 - 1982
    Vysoká vojenská technická škola Martin / Vysoká vojenská škola pozemního vojska Vyškov, obor velitelsko-inženýrský, raketové vojsko a dělostřelectvo
  • 1986 - 1989
    Vojenská akademie Brno, postgraduální studium, obor velitelsko-štábní, raketové vojsko a dělostřelectvo
  • 1999 - 2000
    Královská akademie obranných studií, (Royal College of Defence Studies), Londýn, Velká Británie
  • 2002
    NATO Defense College, Řím, Itálie, kurz pro vyšší důstojníky

Praxe:

  • 1982 - 1983
    velitel čety
  • 1983 - 1984
    velitel baterie
  • 1984 - 1986
    náčelník štábu oddílu
  • 1989
    náčelník štábu pluku
  • 1989 - 1990
    velitel průzkumného dělostřeleckého oddílu
  • 1990 - 1991
    velitel průzkumného dělostřeleckého pluku
  • 1991 - 1993
    velitel průzkumného dělostřeleckého oddílu
  • 1993 - 1994
    náčelník štábu dělostřelecké brigády
  • 1994 - 1997
    velitel dělostřelecké brigády
  • 1997 - 1999
    velitel výcvikové a mobilizační základny dělostřelectva
  • 2000 - 2002
    zástupce velitele mechanizované divize
  • 2002 - 2005
    zástupce náčelníka štábu EUR RC North (Brunssum – Nizozemsko)
  • 2005 - 2007
    ředitel Ředitelství výcviku a doktrín
  • 2007 - 2008
    velitel Sil podpory a výcviku
  • 2008 - 2010
    ředitel PCC Národního zastoupení ČR v SHAPE, ZP Mons
  • 2010 - 2011
    zástupce náčelníka štábu SHAPE, ZP Mons
  • 2011-2014
    zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – Inspektor AČR
  • 7.4.2014 - 31.7.2017
    zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu
  • 1.8.2017
    vojenský představitel České republiky při NATO a EU v Bruselu
  • 8. 5. 2002
    jmenován do hodnosti brigádního generála
  • 8. 5. 2008
    jmenován do hodnosti generálmajora
  • 8. 5. 2015
    jmenován do hodnosti generálporučíka

Vyznamenání:

  • 26. 1. 1988
    Medaile „Za službu vlasti“
  • 8. 5. 1998
    Medaile Armády České republiky III. stupně
  • 25. 4. 1999
    Čestný pamětní odznak „50 let NATO“
  • 24. 10. 2002
    Čestný odznak AČR „Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého“
  • 8. 5. 2003
    Medaile Armády České republiky II. stupně
  • 30. 6. 2003
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně
  • 8. 5. 2006
    Medaile ministra obrany České republiky „Za službu v zahraničí“ III. stupně
  • 8. 5. 2008
    Medaile Armády České republiky I. stupně
  • 8. 5. 2008
    Záslužný kříž ministra obrany České republiky II. stupně
  • 12. 3. 2009
    Pamětní odznak NATO 1999 - 2009
  • 30. 6. 2012
    Čestný odznak Armády České republiky Za zásluhy III. stupně
  • 30. 6. 2013
    Stužka medaile Za službu v ozbrojených silách České republiky I. stupně - XX.

Jazyky: anglický

Rodinný stav: ženatý

Děti: dcery Michaela a Magda

 


Aktualizováno: 1. srpna 2017

Upraveno: 24. srpna 2017