Datum: 9.11.2018
Místo konání: Liberec

Den válečných veteránů

V pátek 9. listopadu 2018 při příležitosti Dne válečných veteránů uctí památku obětem válek a vzdají hold bojovníkům za svobodu příslušníci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Oslavy budou zahájeny v 9.00 hodin na vojenském hřbitově zajateckého tábora v Ostašově, kde vojáci, představitelé státní správy a samosprávy a vojenští veteráni položí u památníku kytice a věnce. Poté budou oslavy pokračovat na vojenském hřbitově v Ruprechticích, kde proběhne od 10.00 hodin pietní akt u památníku padlých.

Od 11.00 hodin se uskuteční na nástupišti v Kasárnách 6. října za účasti významných hostů slavnostní nástup liberecké jednotky. Nejlepší vojáci budou oceněni medailí ministra obrany Za službu v ozbrojených silách I., II. a III. stupně. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta vyznamená příslušníky Integrovaného záchranného systému Záslužnou medailí I. a II. stupně. Medaile na slavnostním nástupu předá také ředitel Krajského vojenského velitelství Liberec a velitel pěší roty Aktivní zálohy při KVV Liberec.

Informace pro sdělovací prostředky:

Pátek 9. listopadu 2018 od 11.00 hodin – slavnostní nástup při příležitosti Dne válečných veteránů, Kasárna 6. října – FOTOTERMÍN s možností rozhovorů;

Sraz novinářů do 10.45 hodin před hlavním vchodem do Kasáren 6. října

Kontaktní osoba: nadrotmistr Pavel Tichý, zastupující tiskový a informační důstojník

31. pluku radiační chemické a biologické ochrany, tel.: 702 008 566, 973 261 007, e-mail: tichyp@army.cz