Armáda » Informační servis » Jednou větou

Jednou větou

7.4.2014 •Dnem 7. dubna 2014 byl ustanoven do funkce zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelníka štábu genmjr. František Malenínský, který doposud zastával pozici zástupce NGŠ-Inspektor AČR. Řízením Inspektorátu AČR byl pověřen zástupce Inspektora AČR plukovník Petr Markvart.

1.4.2014 •Do kurzů základní přípravy u Velitelstvý výcviku - Vojenské akademie společně nastoupilo víc než sto nových příslušníků AČR a 25 příslušníků Aktivní zálohy.

25.3.2014 •Minulý týden se v Krkonoších konal Otevřený přebor AČR ve sportovním skialpinismu 2014. Více ZDE.

17.3.2014 •Neratovice ocenily rotu Aktivní zálohy Středočeského kraje za pomoc při povodních. Více ZDE.

11.3.2014 •Od 10. do 21.3. cvičí na Doupově brigádní úkolové uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení. Úkolem cvičení s názvem K 6 je provést kontrolu sladěnosti u praporních úkolových uskupení 44. a 42. praporu a prověřit, jak jsou schopny plnit úkoly jako součást brigádního úkolového uskupení. Z průběhu cvičení budeme přinášet informace.

7.3.2014 •Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary má nového ředitele. Od 1. března se jím stal podplukovník Jaroslav Kořínek, který ve funkci vystřídal plukovníka Jana Kroupu.

26.2.2014 •V plzeňské katedrále sv. Bartoloměje se dnes konalo poslední rozloučení s Miroslavem Štanderou, válečným pilotem, někdejším příslušníkem 312. čs. stíhací perutě RAF, který se aktivně účastnil leteckých bitev ve Francii i Anglii. Za resort obrany se obřadu zúčastnil mj. náměstek ministra obrany Bohuslav Dvořák.

18.2.2014 •Devítičlenný tým inspektorů z Jižní Koreje, Německa, Nizozemska, Maďarska, Polska, Slovenska, USA a Velké Británie minulý týden uskutečnil mezinárodní cvičnou inspekci u 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou podle Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS).

18.2.2014 •Předminulý týden se v Bruselu uskutečnilo zasedání Mezispojenecké konfederace záložních důstojníků CIOR. Více ZDE.

29.1.2014 •Dělostřeleckým "Vojákem roku 2013" se stal velitel čety dělostřeleckého průzkumu 3. palebné baterie poručík Radek Miriťuk. Více ZDE

27.1.2014 •43. výsadkový mechanizovaný prapor má nového velitele, pplk. Ladislava Švejdu vystřídal mjr. Róbert Dziak. Švejda byl k 1. 2. 2014 jmenován do funkce zástupce ředitele odboru zahraničních operací - vedoucí oddělení plánování Společného operačního centra MO.

15.1.2014 •Jinečtí dělostřelci, jejichž pluk nese název "Jaselský", si dnes nástupem připomínají bitvu u polského Jasla, která se odehrála 15. ledna 1945.

Zobrazena stránka 20 z 54
<14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25>