Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

12.10.2015 •Malí pacienti přistáli na kbelském letišti krátce po páté hodině odpoledne. Díky humanitárnímu programu MEDEVAC jim bude poskytnuta péče ve FN Motol.

Armáda přepravila syrské děti v rámci programu MEDEVAC

9.10.2015 •Nadporučík Eduard Malina je vojenským pilotem 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely. Jeho posedlost létáním vyvrcholila organizací prvního Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání a účastí na světovém šampionátu v polském Przylepu.

Eduard Malina: Letecký záchranář, který v Čechách zorganizoval první závod ve vrtulníkovém létání

9.10.2015 •V pátek 9. října navštívil generálporučík Josef Bečvář, náčelník Generálního štábu AČR, tři útvary v Plzeňském kraji. Nejprve zamířil do Líní, poté na Velký zvon a do Křížence.

Náčelník generálního štábu zavítal ke třem útvarům v Plzeňském kraji

9.10.2015 •V pátek 9. října se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup vojáků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací.

Na pražském Vítkově převzali vojáci ocenění za úspěšné splnění úkolů v zahraničních misích

9.10.2015 •Již patnáctý ročník armádního víceboje s mezinárodní účastí se odehrál ve Vyškově. Na vojáky čekala řada náročných úkolů a nelehkých překážek. I přes nepříznivé počasí si nejvíce bodů a zlato odvezl tým 73. tankového praporu z Přáslavic. Na druhém místě s odstupem více než sta bodů skončilo mužstvo 74. lehkého motorizovanéh praporu z Bučovic a pomyslný bronz patří Vojenské policii Praha.

Summer survival 2015

8.10.2015 •Na řadu zvídavých dotazů odpovídal náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář studentům chebského gymnázia a Střední živnostenské školy v Sokolově v rámci setkání, které se uskutečnilo ve středu 7. října v pražském hotelu Jalta. Besedu zorganizoval učitel dějepisu Miroslav Stulák z Chebu.

Odpovídal náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář

7.10.2015 •Na sklonku letošního roku ukončí Armáda České republiky poslední etapu obměny ručních zbraní (samopal vz. 58) za útočné pušky CZ 805 BREN A1/A2. Ty byly zařazeny do výzbroje české armády v roce 2011. Celkem 17 678 zbraňových kompletů dodala Česká zbrojovka a.s. z Uherského Brodu jednotkám všech druhů vojsk.

Útočná puška CZ 805 BREN A1/A2

7.10.2015 •Úterý 6. října: Na stojánce 21. základny taktického letectva jsou poházené kusy letounu L-159 ALCA, vše halí hustý dým a pohyb komplikuje požár. Ze všeho nejdřív je potřeba uhasit oheň, najít zraněné a dostat je mimo nebezpečí. Několik vojáků ale leteckou nehodu nepřežilo. Takový byl scénář společného cvičení čáslavské letištní hasičské jednotky a Integrovaného záchranného systému, jehož se zúčastnilo bezmála sedmdesát cvičících.

Nácvik zásahu záchranných složek na čáslavském letišti

6.10.2015 •Dnes dopoledne se uskutečnilo na generálním štábu jednání mezi předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou, náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky generálporučíkem Josefem Bečvářem a velením české armády.

Premiér Bohuslav Sobotka jednal s velením české armády

6.10.2015 •Už patnáctý ročník Mezinárodního mistrovství Armády ČR v letním přírodním víceboji Summer Survival 2015 se koná tento týden na Vyškovsku. V prestižním závodu vojenských hlídek, který opět prověří schopnosti malých týmů poradit si s nejrůznějšími nástrahami, zatím vede družstvo Vojenské policie.

Vyškov: Mezinárodní mistrovství AČR v letním přírodním víceboji – SUMMER SURVIVAL 2015 odstartoval