Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

23.3.2018 •Ve čtvrtek odpoledne testovala posádka vojenského vrtulníku W-3A Sokol další nezpevněnou plochu nedaleko stanoviště ZZS Karlovarského kraje ve Dvorech. Ta by měla sloužit pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby v případě rychlého transportu pacienta z Karlovarské krajské nemocnice v nočních hodinách nebo při transportu pacienta z Karlových Varů.

Vojenský vrtulník W-3A Sokol testoval přistávací plochu v Karlových Varech

23.3.2018 •Ve čtvrtek 22. dubna odletělo z pardubického letiště poslední ze šesti dopravních letadel přepravující munici pro Jordánsko. Jde o dar schválený vládou České republiky v uplynulých letech, který čítá celkem 3,8 milionu nábojů pro útočné pušky a 3 miliony kusů nábojů pro kulomety.

Do Jordánska odletělo sedm milionů kusů nábojů, které už česká armáda nepotřebuje

22.3.2018 •Na čtyřdenní oficiální návštěvu přijel do České republiky náčelník Integrovaného obranného štábu Indie generálporučík Satish Dua. Ve čtvrtek 22. března hosta přijal první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Generálové diskutovali o dalších možnostech vzájemné spolupráce obou armád.

Generál Baloun jednal s indickým generálem Dua

22.3.2018 •Na identifikaci výbušných zařízení je od 5. do 29. března zaměřený kurz EOR (Explosive Ordnance Recconaissence), který na národním polygonu C-IED (Counter – Improvised Explosive Device) v posádce Bechyně běží pod vedením příslušníků Centra technické a informační podpory 15. ženijního pluku.

Kurz - identifikace výbušných zařízení

19.3.2018 •Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic cvičili minulý týden ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. Smyslem nepřetržitého výcviku bylo prohloubit bojové dovednosti vojáků a usnadnit nováčkům začlenění do kolektivu.

Strakoničtí protiletadlovci začleňovali nováčky do kolektivu na cvičení v Boleticích

19.3.2018 •Až do neděle 18. března ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách trvalo cvičení nazvané Ebonite Javelin 2018. Kromě 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se do cvičení zapojilo celkem 720 vojáků.

Ebonite Javelin

19.3.2018 •Specialisté informačních technologií resortu obrany se před pár dny setkali na odborném shromáždění projektových a provozních bezpečnostních správ KIS (komunikační a informační systémy) v Brně, jehož pořadatelem bylo Centrum CIRC (Computer Incident Response Capability). Program byl zaměřený zejména na aktuální problémy týkající se kybernetické bezpečnosti.

Specialisté hovořili o kybernetických incidentech i nebezpečných e-mailech

16.3.2018 •Na střelnici ve vojenském újezdu Libavá absolvovali příslušníci minometné baterie 71. mechanizovaného praporu ostré střelby ze 120mm minometů PRAM. Byla to další ze série příprav minometčíků v rámci nasazení v novém druhu zahraniční operace eFP (Enhanced Forward Presence), kde od června letošního roku budou v Lotyšsku součástí kanadského úkolového uskupení.

Ostré střelby 71. mechanizovaného praporu ze 120mm minometů PRAM

16.3.2018 •Už na začátku dubna se 10. strážní rota přesune na leteckou základnu Bagram v Afghánistánu, aby zde převzala operační úkol. V posledních dvou týdnech tak vrcholil její půlroční intenzivní výcvik. Vojáci před několika dny prošli kontrolou sladěnosti a odborným certifikačním cvičením ve vojenském újezdu Hradiště. Z obou úkolů si odnesli hodnocení, které dokazuje, že jsou připraveni.

Desátá strážní rota je připravena na misi do Afghánistánu. Nacvičila patroly i výjezdy

15.3.2018 •U příležitosti 79. výročí okupace Československa pořádala ve čtvrtek 15. března u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí v Praze Československá obec legionářská pietní akt. Vzpomínka byla věnována československým občanům, kteří v době okupace padli v řadách odboje nebo se stali obětmi politické a rasové perzekuce. Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář si společně se členy Československé obce legionářské a dalšími hosty připomněl historické události počátku druhé světové války.

U sochy T. G. Masaryka si generál Bečvář a legionáři připomněli 79. výročí okupace