Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

24.5.2016 •Tři desítky cvičících a čtyři letouny gripen vyslala čáslavská základna na prestižní mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2016 do španělské Zaragozy. Jak vypadá jeden den pilota a technika na takovém cvičení?

Všední „nevšední“ den na cvičení Nato Tiger Meet 2016

24.5.2016 •V úterý 24. května bylo zahájeno mezinárodní cvičení Tobruq Arrows 2016. Probíhat bude necelé dva týdny ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku a kromě vojáků ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku se jej zúčastní také příslušníci ozbrojených sil Litvy a Slovenska.

Na Doupově budou střílet protiletadlovci ze tří států

24.5.2016 •Po nedávné návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana zavítal tuto neděli k dělostřelcům do Jinců 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš.

Dělostřelci hostili další vzácnou návštěvu

24.5.2016 •Víc než patnáct tisíc poutníků z 38 zemí od kadetů vojenských škol až po veterány a jejich rodinné příslušníky se účastnilo tento víkend 58. mezinárodní vojenské pouti do Lurd. Bylo mezi nimi i 120 zástupců z České republiky.

Vojáci obsadili Lurdy

20.5.2016 •Ve skalním masivu Velký Rabštejn se v uplynulých dnech konal zdokonalovací lezecký výcvik příslušníků ženijní průzkumné jednotky. Ti musejí umět pracovat za všech klimatických podmínek, na suchu, ve vodě, ale i v horách. Cílem je příprava na nenadálé situace u nás i v zahraničí.

I na skalách jsou ženisté jako doma

20.5.2016 •V Bruselu se tento týden uskutečnila jednání vojenských výborů NATO a EU. Šéfové armád, včetně náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, projednávali na půdě Evropské unie otázky globální strategie EU a informace z operací a výcvikových misí Unie. Alianční zasedání se věnovalo mj. aktuálním otázkám před summitem NATO ve Varšavě.

vv nato a eu

20.5.2016 •Ve čtvrtek 19. května převzal generálmajor Štefan Kaleta z rukou generálního ředitele společnosti Aramark, s. r. o. Vladimíra Staňka šek v hodnotě 50 000 Kč pro Vojenský fond solidarity. Podpora ze strany společnosti Aramark bude pravidelná.

Vojenský fond solidarity získal dalšího partnera

19.5.2016 •Aktualizováno: Ve středu 18. května 2016 v 21.45 hodin došlo při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty (BVP-2) ke zranění dvou příslušníků 71. mechanizovaného praporu Hranice. Desátník J. F. byl zraněn těžce, desátník L. S. utrpěl středně těžké zranění a v nejbližších dnech bude propuštěn z Fakultní nemocnice v Olomouci, kam byli oba vojáci okamžitě převezeni. Rodiny vojáků byly informovány.

Zranění vojáků při nočních střelbách

19.5.2016 •Od pondělí 9. do pátku 20. května ve Vojenském újezdu Hradiště probíhá cvičení brigádního úkolového uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení, kde první jednotkou v poli je vždy provozní četa velitelství brigády.

Uvařit ve stacionární kuchyni umí každý, ale v poli málokdo

19.5.2016 •Téměř všichni příslušníci Hradní stráže se v těchto dnech podílejí na zpřístupnění českých korunovačních klenotů veřejnosti. Schránku se Svatováclavskou korunou, žezlem i jablkem přenesli ze Svatováclavské kaple Chrámu sv. Víta do Vladislavského sálu, kde jsou vystaveny a zajišťují také jejich ostrahu.

Vojáci Hradní stráže dohlížejí na vystavené korunovační klenoty 24 hodin denně