Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

12.2.2016 •Srubový tábor Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově se stal hlavním dějištěm certifikačního cvičení vojáků před nasazením v Africe. Scénář s řadou incidentů, demonstrací a vypjatých chvil znamenal pro vojáky náročnou přípravu na skutečné situace, které je mohou v misi EUTM v Mali potkat.

Cvičení Sahel prověřilo schopnosti vojáků před misí v Mali

12.2.2016 •Ve středu 10. února navštívil 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci velitel pozemního komponentu Sil velmi rychlé reakce, britský generál Ian Stuart Mortimer. Liberečtí chemici vyčleňují příští rok do tohoto mezinárodního uskupení přes sto čtyřicet vojáků.

Inspekční prohlídka britského velitele pozemního komponentu Sil velmi rychlé reakce v libereckých kasárnách

11.2.2016 •S profesionály i amatéry, českými i zahraničními sportovci změří své síly vojáci, kteří se již za několik dní postaví na start Šumavského skimaratonu. Letošní již 31. ročník prestižního závodu v běhu na lyžích bude zahájen 27. února v obci Kvilda na Šumavě.

Vojáci budou závodit mezi běžkařskou elitou

11.2.2016 •Ve středu 10. února navštívil náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář Centrum zabezpečení munice v Týništi nad Orlicí a Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad v Dobrušce.

Generál Bečvář navštívil armádní zařízenív Týništi nad Orlicí a v Dobrušce

10.2.2016 •Českou výpravu čítající 13 chlapců, 30 dívek a doprovod přepravil na zimní olympijské hry mládeže v norském Lillehameru armádní letoun Airbus A-319 CJ.

Armáda zajišťuje přepravu mládeže na olympijské hry

9.2.2016 •Setkání se starosty městských částí a obcí, které leží ať už v blízkém či vzdáleném okolí letiště v pražských Kbelích, se stalo již tradicí. Letošní schůzka se uskutečnila v pondělí 8. února. Jejím účelem je vždy podrobně informovat zástupce samospráv o činnostech letecké základny, aby byla dotčená veřejnost maximálně informována o letové činnosti ve svém okolí.

„Setkání se zastupiteli napomáhá dobrým vztahům.“ říká velitel letecké základny

9.2.2016 •V posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích probíhají již několik let speciální zdravotnické výcviky CLS (Combat Lifesavers). Vedou je instruktoři s bohatými zkušenostmi, mimo jiné také ze zahraničních operací.

Získal jsem obrovskou úctu k životu, říká vojenský záchranář

8.2.2016 •Ve dnech 1. až 5. února organizoval odbor kontroly odzbrojení sekce rozvoje a plánování schopností MO mezinárodní přípravu inspektorů podílejících se na implementaci Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (S-KOS).

Mezinárodní příprava inspektorů

8.2.2016 •Do Kábulu zanedlouho zamíří už 18. jednotka leteckého poradního týmu (Air Advisor Team – AAT), jejímž hlavním úkolem je výcvik a poradenství pilotů afghánského vrtulníkového letectva. Po čtrnáctidenním odborném výcviku v HTP Ostrava, kde se mezinárodní posádky připravovaly na simulátoru, pokračovala příprava do AAT v chorvatském Zadaru na letecké základně Zemunik Donji.

Výcvik leteckých instruktorů úspěšně vyvrcholil v Chorvatském Zadaru

5.2.2016 •„V pátek 5. února v 7.00 hodin ukončili příslušníci Armády ČR střežení areálu muničních skladů ve Vrběticích. Hned po ukončení střežení jsme začali s postupným stahováním z jednotlivých stanovišť zpět na základny,“ potvrdil velitel úkolového uskupení AČR ve Vrběticích kapitán Ivo Dvořák ze 71. mechanizovaného praporu.

V pátek předají vojáci střežení areálu ve Vrběticích