Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

18.4.2014 •Zdravotnický výcvik s názvem Combat Life Saver absolvovali tento týden u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích příslušníci Speciální pořádkové jednotky Policie ČR hlavního města Prahy. Kurz, který učí ošetřovat raněné v boji, si policisté nemohli vynachválit.

Zdravotničtí instruktoři předávali ve Strakonicích své zkušenosti příslušníkům speciální policejní jednotky

18.4.2014 •„Pokud o to NATO požádá, jsme připraveni poskytnout čtyři gripeny k zesílení ochrany vzdušného prostoru Pobaltí nebo polsko-ukrajinské hranice a 300 našich vojáků, kteří jsou vyčleněni do Sil rychlé reakce NATO,“ uvedl včera ministr obrany Stropnický v reakci na výzvu NATO.

Vystoupení náčelníka Generálního štábu AČR pro ČT

18.4.2014 •Od 13. do 18. dubna se na Boleticích uskutečnil druhý ročník nejen v České republice naprosto ojedinělé mezinárodní soutěže odstřelovačů Ride of the Kings 2014 Two Lands.

Ve výcvikových prostorech Hradiště a Boleticu se uskutečnila mezinárodní soutěž odstřelovačů Ride of the Kings 2014 Two Lands

17.4.2014 •V pořadí 3. strážní rota BAF (Bagram Air Field) úkolového uskupení AČR ISAF bude působit v afghánské provincii Parwan na základně Bagrám od října 2014 do dubna 2015.

PŘÍPRAVA 3. SR BAF DO ZAHRANIČNÍ OPERACE V PLNÉM PROUDU

16.4.2014 •Od středy 16. dubna je na dvoudenní pracovní návštěvě České republiky náčelník Generálního štábu Maďarských ozbrojených sil generál Tibor Benkö. Dnes se setkal s náčelníkem Generálního štábu AČR generálporučíkem Petrem Pavlem a státním tajemníkem Ministerstva obrany ČR Danielem Koštovalem, zítra zavítá do Liberce k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Audiozáznam tiskové konference

16.4.2014 •Stejně jako vloni dostali i letos studenti TRIVIS - Střední školy veřejnoprávní z Třebechovic pod Orebem - možnost navštívit vyškovskou akademii. Tentokrát do Vyškova dorazilo kolem padesáti druháků a třeťáků.

Centrum výcviku AČR předmětem zájmu studentů veřejnoprávní školy

14.4.2014 •Intenzivní pětidenní výcvik s ostrými otravnými látkami absolvovali minulý týden chemici libereckého 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany na Slovensku.

Čeští chemici cvičili na Slovensku s otravnými látkami

14.4.2014 •Minulý týden se na Dalešické přehradě na Třebíčsku konal zdokonalovací výcvik potápěčů, organizovaný 15. ženijním plukem. Zúčastnilo se jej 16 potápěčů ženijních praporů z Bechyně a Olomouce a 11 příslušníků Vojenské akademie ve Vyškově. Hlavní tematikou bylo překonání vodního toku se zajištěním druhého břehu.

Potápěči zaminovali protivníkova mola na Dalešické přehradě

14.4.2014 •Obec Malá Skála u Turnova odhalila v neděli 13. dubna památník radistovi paradesantní skupiny Clay, plukovníku Čestmíru Šikolovi, občanovi Malé Skály a čestnému občanovi Jablonce nad Nisou a Bystřice pod Hostýnem.

Liberečtí záložáci se zúčastnili slavnostního odhalení památníku věnovanému plukovníku Čestmíru Šikolovi.

14.4.2014 •Vůbec poprvé v České republice se u 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil kurz likvidace podomácku vyráběných výbušnin. Zúčastnilo se ho dvaačtyřicet specialistů EOD z české armády, které učili instruktoři ze slovenského Centre of Excellence Explosive Ordnance Disposal v Trenčíně, Centra testování munice v Novákách a z Pardubické univerzity.

Kurz Home Made Explosives - Basic poprvé v České republice