Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

3.7.2015 •Příprava štábu 7. brigádního úkolového uskupení na srpnové mezinárodní cvičení Allied Spirit II, které se uskuteční v německém Hohenfelsu, je ukončena.

Přípravy na ALLIED SPIRIT II vrcholí

3.7.2015 •Od začátku dubna do konce června navštívila leteckou základnu tisícovka dětí. Letiště Praha-Kbely je velkým lákadlem pro malé i velké školáky.

Tisíc dětí na letišti

3.7.2015 •Ve čtvrtek 2. července se na střelnici Podvoří ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku uskutečnily bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů z výzbroje Armády ČR i zahraničních ozbrojených sil. Vyvrcholilo tím mezinárodní cvičení s názvem Tobruq Legacy 2015.

Největší cvičení protivzdušné obrany na českém území vyvrcholilo

2.7.2015 •Dvacáté první výročí založení 4. brigády rychlého nasazení, jíž jsou součástí, oslavili příslušníci 43. výsadkového praporu netradičně – seskoky do sečské přehrady. Ostatní si výročí založení brigády připomněli slavnostním nástupem na nedalekém chrudimském letišti.

Originální oslavy 21. výročí založení 4. brigády rychlého nasazení

2.7.2015 •Právě v těchto dnech finišuje přípravná fáze cvičení POP UP A-10 CAS II, které je zaměřeno na výcvik schopností předsunutých leteckých návodčích. Již podruhé bude náměšťská základna hostit čtyři americké letouny A-10 Thunderbolt a téměř osmdesátičlenný tým příslušníků z 354. stíhací letky dislokované v německém Spangdahlemu.

V Náměšti bylo zahájeno cvičení POP UP A-10-CAS II

2.7.2015 •Interoperabilita je jedním z nejčastěji skloňovaných slov na mezinárodním cvičení Tobruq Legacy, které se v těchto dnech ve vojenském újezdu Boletice chýlí ke svému závěru.

Po cvičení Tobruq Legacy se z vojáků stane bratrstvo ve zbrani

1.7.2015 •Ve čtvrtek 1. července nastoupilo k Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově dalších více než sto nových rekrutů Armády ČR a také třicítka nových příslušníků Aktivní zálohy.

1. červenec: Pro někoho začátek prázdnin a pro jiného začátek tvrdého vojenského života

1.7.2015 •Mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany nesoucí název Tobruq Legacy doprovází řada novinek, které se nevyhnuly ani oblasti komunikačních a informačních systémů.

Spojaři testují v Boleticích nová propojení

30.6.2015 •Při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil se v úterý 30. června uskutečnil slavnostní nástup na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově.

Den ozbrojených sil na pražském Vítkově

29.6.2015 •Před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích se v pondělí 29. června konala vernisáž výstavy s názvem Cestami odboje k 30. červnu 1918.

V předvečer Dne ozbrojených sil ČR byla zahájena výstava dobových dokumentů přibližujících dovršení boje za národní a státní samostatnost