Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

27.8.2015 •V sobotu 8. srpna se praporčík Michael Šnajdar, příslušník strakonického 25. protiletadlového raketového pluku, zúčastnil poblíž města Králíky setkání příznivců motorového paraglidingu, aby jim přednášel o první pomoci. Netušil však, že ještě před tím bude bojovat o život jednoho z nich.

Strakonický voják zachránil muže, který dostal infarkt

27.8.2015 •Vůbec poprvé v pozici náčelníka Generálního štábu AČR zavítal generálporučík Josef Bečvář ve středu 26. srpna do Liberce, aby navštívil příslušníky 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Generála doprovázel náčelník chemického vojska plukovník Karel Huleja. V kasárnách 6. října přivítal hosty velitel jednotky plukovník gšt. Radek Černý.

Generálporučík Josef Bečvář navštívil chemiky

25.8.2015 •Vojáci, kteří zajišťují ostrahu vnějšího perimetru areálu muničního skladu ve Vrběticích, se v Haluzicích přestěhují na novou základnu. Zázemí budují vojáci 14. pluku logistické podpory.

Vojáci se v Haluzicích přemístí na novou základnu

25.8.2015 •Jak se vaří pro 1400 vojáků, útok roty Delta na vesnici okupovanou nepřátelskou pěchotou nebo jak probíhá zaujetí pozice tanků v lese se dozvíte z videí, která natočili příslušníci 103. centra CIMIC/PSYOPS pro 7. mechanizovanou brigádu na největším letošním cvičení Armády ČR Allied Spirit II.

Tanková rota

25.8.2015 •Nadrotmistr Jakub Červenka ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se stal vítězem extrémního překážkového běhu s názvem Army Run, který se na Vyškovsku běžel letos poprvé. Akce, na níž se podílelo i Ministerstvo obrany a Armáda ČR, se zúčastnilo 800 běžců.

Army Run ve Vyškově vyhrál příslušník 72. mechanizovaného praporu

24.8.2015 •Rozhodující fáze mezinárodního cvičení Allied Spirit II – taktické cvičení brigádního úkolového uskupení – skončila. Jeho velitel, plukovník Josef Kopecký, je s výsledkem spokojený: „Dokázali jsme nejen splnit všechny úkoly, ale co je nejdůležitější, podařilo se nám operaci o několika fázích řídit, při plánování jasně a srozumitelně formulovat rozkazy, které vojáci dokázali splnit.“

Allied Spirit II: plukovník Kopecký hodnotí výsledky

24.8.2015 •Přes dvě stě výsadkových veteránů z organizací České a Slovenské republiky se minulý týden sešlo v leteckých kasárnách v Prostějově. Místní organizace Klubu výsadkových veteránů navázala na minulé setkání, které se uskutečnilo v roce 2012 v Žilině, a pro účastníky připravila pestrý program.

Setkání výsadkových veteránů 2015

22.8.2015 •V malebném prostředí Králické pevnostní oblasti se ve dnech 21. až 22. srpna nedaleko srubu K - S 14 „U Cihelny“ konala již poosmnácté vojensko-historická akce Den sil podpory AČR Cihelna 2015.

Cihelna 2015 přilákala přes dvacet tisíc příznivců armády

21.8.2015 •Všech 1 400 českých vojáků zásobují proviantem logistici z Pardubic. Šest souprav a šest řidičů v průběhu sedmi závozů přepravilo do německého Hohenfelsu téměř 150 tun materiálu.

Allied Spirit II: Z Pardubic se do Německa převezlo 150 tun proviantu

21.8.2015 •Činnost všech vojáků brigádního úkolového uskupení v německém Hohenfelsu je řízena z jeho hlavního místa velení (HMV). Zde sídlí štáb brigády, odborníci všech potřebných vojenských profesí a také styční důstojníci podřízených jednotek. Zvenčí vypadá skupina vzájemně propojených, zamaskovaných stanů zdánlivě bez života, vidět jsou jen příslušníci ostrahy. Uvnitř stanů však panuje vysoké pracovní tempo.

Allied Spirit II – srdcem celé operace je hlavní místo velení brigády