Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

4.5.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář zavítal v úterý 3. května do Strakonic. S příslušníky zdejšího 25. protiletadlového raketového pluku se setkal v rámci svých plánovaných návštěv u vojenských útvarů a zařízení Armády ČR.

Náčelník Generálního štábu navštívil protiletadlovce ve Strakonicích

3.5.2016 •V pondělí 2. května začala fungovat na 21. základně taktického letectva v Čáslavi dětská skupina. Je určena až pro 24 dětí ve věku od 2 let do doby, kdy jsou přijaty k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole.

Zahájen provoz dětské skupiny v posádce Čáslav

30.4.2016 •Od soboty 30. dubna je Mons. Tomáš Holub novým biskupem v plzeňské diecézi. Při slavnostním obřadu v katedrále svatého Bartoloměje přijal biskupské svěcení z rukou Dominika kardinála Duky. Za resort obrany se slavnostního obřadu zúčastnili státní tajemník Ministerstva obrany Petr Vančura, náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář, zástupci vojenských kaplanů a další představitelé Armády České republiky.

První vojenský kaplan Armády ČR Mons. Tomáš Holub se stal novým diecézním biskupem v Plzni

29.4.2016 •Ve dnech 27. a 28. dubna 2016 proběhla ve Městě Libavá již šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby organizovaná Agenturou vojenského zdravotnictví. Téma konference bylo letos zvoleno s ohledem na současný vývoj ve světě a znělo „Úloha VZdrSl v rámci humanitárních krizí“.

Šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby

29.4.2016 •Demonstranti s pomocí několika vraků vozidel, kamenů a klád přehradili silnici a zastavili kolonu vojenských vozidel. Dožadovali se více peněz, jídla a zlepšení zdravotní péče. Když ani zdlouhavé vyjednávání vojáků k ničemu nevedlo, přišel rozkaz k akci.

Cvičení European Spirit vyvrcholilo prezentačním dnem

29.4.2016 •Ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice ve čtvrtek 28. dubna 2016 dobojovala absolutní česká špička mezi odstřelovači. Skončil tu čtvrtý ročník svým pojetím v tuzemsku naprosto ojedinělé mezinárodní soutěže odstřelovačů „Ride of the Kings 2016“, tentokrát s podtitulem „Who is the princess?“.

Odstřelovače 4. ročníku soutěže Ride of the Kings 2016 přivítal nápis „Vítejte v pekle“

28.4.2016 •Mezinárodní cvičení jednotek bojového uskupení Evropské unie (EU BG) European Spirit 2016, které se koná v Německu ve výcvikových prostorech Bergen-Hohne a Munster se blíží k závěru. Na 135 z celkem 244 českých vojáků vyčleněných do sestavy Němci vedeného bojového uskupení Evropské unie (DEU EU BG) prokazovalo v uplynulých týdnech (od 18. do 29. dubna 2016) svoje schopnosti, odborné znalosti a sbíralo cenné zkušenosti při spolupráci s jednotkami ostatních participujících armád. Bojového uskupení bude v pohotovosti již v druhé polovině letošního roku.

Cvičení European Spirit 2016 se blíží k závěru

28.4.2016 •V Domě armády Praha se tento týden konal třídenní seminář právních specialistů zemí Visegrádu, USA a Bulharska. Diskutovala se na něm témata jako právo ozbrojeného konfliktu, pravidla nasazení v zahraničních operacích nebo ochrana civilního obyvatelstva ve válečných konfliktech.

V Praze se jednalo o právní podpoře zahraničních operací

28.4.2016 •Ve dnech 26. až 28. dubna organizovalo Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC) v Praze seminář k zabezpečení skladování munice v mnohonárodním prostředí za účasti expertů z dvanácti států a dvou organizací NATO. Seminář měl za cíl zejména identifikovat budoucí cestu spolupráce v rámci projektu NATO „Chytrá obrana“ v oblasti skladování munice, jehož vedením MLCC pověřeno.

Experti na skladování munice z dvanácti zemí diskutovali o možnostech spolupráce během třídenního semináře v Praze

27.4.2016 •Příští rok čeští a slovenští vojenští hasiči uskuteční společné cvičení, v době mimořádných událostí si budou vzájemně pomáhat a ve stavu tísně dostanou osádky českých letadel na Slovensku stejnou podporu jako jejich slovenští kolegové. To jsou některé z prvků bilaterální spolupráce, na kterých se nedávno dohodli Agentury logistiky se zástupci Velitelství vzdušných sil Slovenské republiky.

Čeští vojenští hasiči navštívil své slovenské kolegy