Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

24.6.2016 •Na pozvání náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře navštívila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová v pátek 24. června 2016 ke krátkému pracovnímu jednání Generální štáb AČR.

Primátorka hlavního města Prahy navštívila Generální štáb AČR

24.6.2016 •Zahajovací salva z tanků, ukázky pozemní techniky, věhlasný americký bojový vrtulník Apache nebo bojová vozidla rakouské, slovenské a polské armády. To všechno jsou lákadla sedmadvacátého ročníku Dne pozemního vojska Bahna 2016. Ten vypukne zítra 25. června 2016 v 9.00 hodin v prostoru Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku v bývalém Vojenském újezdu Brdy.

Letošní Bahna nabídnou návštěvníkům mnoho lákadel

23.6.2016 •Ve čtvrtek 23. června se na Václavském náměstí v Praze představili vojáci čestných jednotek armád Maďarska, Polska, Slovenska a České republiky. Už po desáté se zde uskutečnil v rámci Dne ozbrojených sil ČR Drillfest 2016 - tedy exhibiční přehlídka umění vojáků, kterým se pořadová cvičení se zbraní stala náplní každodenní práce.

Václavské náměstí aplaudovalo čestným strážím Visegrádské čtyřky

23.6.2016 •Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov dnes slavnostně vyřadila 500 vojáků, kteří zde v dubnu nastoupili do kurzu základní přípravy. Slavnostního aktu se účastnil náměstek ministra obrany Jakub Landovský, velitel vyškovské akademie plukovník gšt. Josef Kopecký a další hosté.

Kurzem základní přípravy ve Vyškově prošlo 500 nováčků

22.6.2016 •Ranění z dopravních nehod, náhlá bezvědomí, úrazy malých dětí, popáleniny, zranění cyklisté nebo motorkáři, to všechno jsou případy, ke kterým v mnoha případech zasahuje Letecká záchranná služba Armády České republiky. Na palubě je kromě lékaře a posádky i vojenská zdravotní sestra praporčice Olga Kadrnožková. Lidské životy létá zachraňovat téměř pětadvacet let.

Praporčice Olga Kadrnožková zachraňuje lidské životy na palubě vrtulníku už pětadvacet let

22.6.2016 •Ve dnech 22. a 23. června 2016 zavítal na oficiální pracovní návštěvu do České republiky velitel Pozemních sil Pákistánu generál Raheel Sharif. O prohloubení vzájemné spolupráce jednal s náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem a náměstkem ministra obrany Tomášem Kuchtou.

Pakistán

20.6.2016 •Armádní generál Petr Pavel poprvé oficiálně navštívil Českou republiku od převzetí funkce předsedy Vojenského výboru NATO. V rámci své návštěvy diskutoval s náčelníkem Generálního štábu armádním generálem Josefem Bečvářem o aktuálních hrozbách, českém předsednictví V4, ale i o krocích NATO k ochraně Pobaltí. Setkal se i s náměstkem ministra obrany Jakubem Landovským.

Předseda Vojenského výboru NATO, armádní generál Petr Pavel na oficiální návštěvě Česka

17.6.2016 •Ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se v pátek 17. června uskutečnil nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací.

Vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí převzali zasloužené ocenění. Prokázali, že nezapomínají ani na lidskost a přátelství.

17.6.2016 •Ve dnech 14. až 16. června 2016 navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář na pozvání generálporučíka Metodija Velichkovského Makedonii.

NGŠ AČR armádní generál Josef Bečvář navštíví Makedonii

17.6.2016 •Ve fiktivním státě Dormenistán se tento týden odehrává celostátní finále soutěže Europa Secura. Pro studenty středních škol ji už podeváté pořádá Institut pro evropskou politiku Europeum s Ministerstvem obrany a Armádou ČR. Devětatřicet finalistů rozdělených do šesti družstev plnilo ve středu 15. června úkoly velmi blízké realitě.

Chráněná krajinná oblast Brdy se studentům proměnila v Dormenistán