Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

21.8.2017 •Příslušníci 3. leteckého poradního týmu, kteří se nedávno vrátili ze zahraniční mise v Iráku, pomohli dobré věci. Založili dobrovolnou sbírku, která pomůže malému Mirkovi Piskačovi v boji s dětskou mozkovou obrnou. Její výtěžek předali vojáci nemocnému v pátek 18. srpna během slavnostního nástupu vojáků po návratu ze zahraničních operací na pražském Vítkově.

Vojáci z misí Resolute Support, Inherent Resolve a UNDOF obdrželi vyznamenání

21.8.2017 •Od dnešního dne, pondělí 21. srpna, se v rámci Integrovaného záchranného systému ČR zapojí vojenští veterináři ve spolupráci s civilními kolegy do realizace mimořádných opatření přijatých v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy zvířat – Afrického moru prasat. Africký mor prasat je choroba, proti níž neexistuje vakcinace a u které léčení zvěře nepřipadá v úvahu.

Vojenští veterináři pomohou s mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s řešením výskytu Afrického moru prasat

19.8.2017 •Ve dnech 18. a 19. srpna se v prostorách Vojenského muzea Králíky a v přilehlém okolí uskutečnil dvacátý ročník Dne sil podpory AČR - Cihelna 2017.

Den sil podpory AČR – Cihelna 2017 přilákal diváky i v deštivém počasí

18.8.2017 •V pátek 18. srpna se ve slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu, Iráku a Izraeli. Slavnostní akce se zúčastnil náměstek pro řízení Sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany ČR Jakub Landovský, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a další hosté a rodinní příslušníci nasazených vojáků.

Vojáci z misí Resolute Support, Inherent Resolve a UNDOF obdrželi vyznamenání

16.8.2017 •Návštěvu v Hlučíně v úterý 15. srpna zahájil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář poněkud netradičně u hasičů. Dále pak pokračoval za příslušníky Veterinárního ústavu Armády České republiky a na závěr se v nedaleké Opavě zastavil u 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

Generál Bečvář navštívil Hlučín a Opavu

14.8.2017 •Ve čtvrtek 10. srpna dorazila do kasáren Dědice Transfúzní služba Oddělení hematologie a krevní transfúze Ústřední vojenské nemocnice Praha, aby zde provedla více než 50 odběrů krve.

Vyškov: Vojáci kurzů základní přípravy darovali na 26,5 litrů krve

11.8.2017 •Místo dresů si oblékli vestu s ocelovými pláty a místo na hřiště vyrazili do přírody. Řeč je o neovyklé letní přípravě pardubických basketbalistů, na níž se velkou měrou podíleli pardubičtí logistici. Právě ti sportovcům v minulých dnech připravili intenzivní vývik, kde nechybělo stavění přístřešků, příprava stravy, noční přesun se zátěží a mnoho dalších překvapení. Instruktoři bojové přípravy 14. pluku logistické podpory strávili s hráči nejvyšší české basketbalové soutěže dva dny.

Logistici zpestřili letní přípravu basketbalistům

8.8.2017 •Armáda České republiky postupuje při posuzování potřeb vybavení svých jednotek prostředky balistické ochrany obdobně jako naši koaliční partneři. S ohledem na pořizovací hodnotu a limitovanou životnost není efektivní takovýto materiál skladovat ve velkých objemech a proto jsou jím jednotky stejně jako v jiných armádách vybavovány podle potřeb a priorit.

Nezapomínáme na Tebe, Davide!

4.8.2017 •I v horkých srpnových dnech ukázali vojáci, že prošli kvalitní přípravou před svým nasazením do zahraniční operace v africkém Mali.

Jednotka 10.ÚU EUTM Mali připravena

2.8.2017 •První srpnový den zahájilo vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce. Prezentace vojenského studia ze strany Univerzity obrany a Ministerstva obrany ve spolupráci s činností rekrutačních středisek tak přinesly nárůst, který je v souladu se současným trendem navyšování početních stavů Armády České republiky.

Do základní přípravy nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany