Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

23.1.2017 •Vojáci rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017 mají za sebou další náročný týden výcviku. Navzdory velmi obtížným klimatickým podmínkám se výcvik zintenzivňuje - družstva nacvičují zaujetí obrany ve vojenském prostoru Kairiai. Také na dílnách probíhá údržba vyvezené techniky.

Zaujmout, vybudovat a bránit

23.1.2017 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli v podvečer na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2017. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.

Na extrémní závod Winter Survival poprvé přijeli výsadkáři z Ukrajiny

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se v kasárnách generála Zahálky sešel ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník s představiteli jednotek pozemních sil, dislokovaných na Moravě.

Brigádní generál Bubeník jednal s představiteli moravských jednotek

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze konala zádušní mše svatá k uctění památky 42 slovenských vojáků a pracovníků ministerstva obrany, kteří v lednu 2006 tragicky zahynuli při pádu vojenského letadla během návratu z mise KFOR v Kosovu.

Kapitola o nezapomínání

19.1.2017 •Nejočekávanějším blokem dvoudenní odborné konference RANK 2017 (Rutinní analýza nukleových kyselin), která se koná ve dnech 18. až 19. ledna v Pardubicích, byla prezentace armádních specialistů o schopnostech Armády ČR zjistit hrozící nebezpečí bioterorismu. Vojenští odborníci představili zkušenosti nejen s odběrem vzorků prostředí, ale také s jejich následnou identifikací za využití zejména technik analýzy nukleových kyselin (DNA a RNA). Pro tyto účely Armáda ČR vybudovala i unikátní mobilní laboratoř, kterou představila i na této konferenci.

Armáda v Pardubicích představila unikátní mobilní laboratoř

18.1.2017 •Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření

18.1.2017 •Dlouhodobá spolupráce mezi českou a německou armádou probíhá na mnoha úrovních. Vojáci si vyměňují zkušenosti v rámci vojenských struktur NATO a EU, na mezinárodních misích v zahraničí, při cvičeních a v mnohonárodních štábech. O další formě spolupráce jednali v úterý 17. ledna zástupci Pozemních sil Armády České republiky se svými kolegy z Bundeswehru.

česko-německá spolupráce /foto/

17.1.2017 •Bezmála dvě desítky vojáků ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, kteří se účastní mezinárodního cvičení Training Bridge 2017 v Litvě, reprezentovalo Armádu České republiky na tradičním celostátním běhu ve Vilniusu, který se koná u příležitosti oslav Dne obránců svobody.

Vojáci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uctili památku obětí demonstrací za litevskou nezávislost

16.1.2017 •V sobotu 14. ledna se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích uskutečnila výroční schůze Československé obce legionářské jednoty Strakonice. V jejím čele stojí již deset let Zdeněk Hruška, který je od listopadu 2015 zároveň i členem předsednictva republikového výboru. Do spolku jej přivedly vzpomínky na otce i zájem o historii.

Do Československé obce legionářské mě přivedly vzpomínky na otce, říká předseda strakonické jednoty

13.1.2017 •Ve vládě příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa by jako ministr obrany mohl zasednout i bývalý čtyřhvězdičkový generál James Mattis. Bezmála dva roky patřil do týmu jeho nejbližších spolupracovníků na Velitelství NATO pro transformaci (ACT) v americkém Norfolku i štábní praporčík Luděk Kolesa.

James Mattis může být skvělým ministrem obrany USA, vzpomíná na něj český voják