Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

21.4.2017 •V pátek 21. dubna se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací. Slavnostní akce se zúčastnila celá řada významných hostů, mimo jiné náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO Tomáš Kuchta a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Ocenění účastníků misí Resolute Support a Inherent Resolve

20.4.2017 •Od úterý 18. dubna do čtvrtka 20. dubna probíhalo ve Vyškově pod vedením Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) odborné taktické a certifikační cvičení Messenger 1/2017.

Další jednotka certifikována k plnění úkolů v Afghánistánu

20.4.2017 •V Posádkovém domě armády Libavá začala včera dvoudenní XVII. zdravotnická konference příslušníků Vojenské zdravotnické služby. Zdravotnický personál resortu obrany a další přizvaní odborníci diskutovali o nových trendech a postupech v medicíně a jí příbuzných oborech. Setkání se zúčastnili i zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský, ředitel odboru vojenského zdravotnictví Sekce podpory MO plukovník Petr Král a ředitel Agentury vojenského zdravotnictví AČR brigádní generál Zoltán Bubeník.

Příslušníci Vojenské zdravotnické služby diskutovali o úkolech v případě symetrického konfliktu

19.4.2017 •Jednotné přijímací zkoušky si letos poprvé vyzkoušeli zájemci o studium také na Vojenské střední škole a Vyšší odborné školy v Moravské Třebové. Celkem se na všechny obory přihlásilo 452 uchazečů, ke studiu však může být přijata jen necelá třetina.

Přijímací řízení na Vojenskou střední školu letos poprvé jinak

19.4.2017 •Vojenští profesionálové naší armády, příslušníci Hradní stráže, ale i aktivní záložníci se opět v pražském obchodním centru Atrium Flora představí veřejnosti. Akce pod názvem Army den se uskuteční ve středu 26. dubna 2017 a nabídne návštěvníkům celodenní program.

Pražská Flora bude opět patřit vojákům

18.4.2017 •V sobotu 15. dubna si Krajské vojenské velitelství Ostrava tradičně připomnělo u Památníku osvobození za obcí Sudice historické momenty, které vedly k osvobození naší vlasti. Uplynulo 72 let od překročení hranic Československa 1. československou samostatnou tankovou brigádou, která vedla rozhodující útok ukrajinského frontu na Opavu a Ostravu.

Památný den Ministerstva obrany k 72. výročí osvobození byl zahájen v Sudicích

18.4.2017 •Ve dnech 5. až 12. dubna se u 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil kurz identifikace podomácku vyráběných výbušnin. Zúčastnilo se jej 36 specialistů z řad EOD jednotek 15. ženijního pluku a Vojenské policie.

Jak identifikovat improvizovanou výbušninu aneb Kurz HME v Bechyni

13.4.2017 •Ve dnech 11. a 12. dubna se v Rožnově pod Radhoštěm uskutečnilo další z tradičních příhraničních setkání náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky. Při této příležitosti delegace vedené za českou stranu armádním generálem Josefem Bečvářem a za slovenskou stranu generálem Milanem Maximem diskutovaly témata vzájemné spolupráce a dalšího směřování a úkolů ozbrojených sil obou zemí.

Rožnov pod Radhoštěm hostil příhraniční setkání náčelníků generálních štábů

12.4.2017 •Hlavním námětem cvičení Safeguard Temelín 2017 byla fyzická ostraha jaderné elektrárny před hrozícím teroristickým útokem, a to jak pozemním, tak vzdušným. Cvičení vyvrcholilo za účasti představitelů Armády ČR, Policie ČR a společnosti ČEZ v úterý 11. dubna praktickými ukázkami zásahu proti letícím cílům směřujícím na elektrárnu a proti možnému narušení kontrolně propouštěcího místa.

Hrozba byla zažehnána,Temelín byl uchráněn

12.4.2017 •V úterý 11. dubna se na letišti v Pardubicích, v prostorech Správy letiště Pardubice, uskutečnilo setkání představitelů AČR a dalších letištních subjektů se zástupci města a starosty okolních obcí. Šlo o další z pracovních setkání, na nichž jsou představitelé samosprávy pravidelně seznamováni se změnami, k nimž na letišti došlo, a také událostmi, které lze v nejbližší době na letišti očekávat.

Ani přítomnost gripenů nezvedne hlukovou zátěž, slyšeli starostové na letišti v Pardubicích