Armáda » Informační servis

Informační servis

Ze zpravodajství

25.10.2016 •Začátkem tohoto týdne se pod vedením Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově uskutečnilo odborné taktické cvičení Messenger 2/2016. Mělo prověřit připravenost velitelství 14. úkolového uskupení AČR k nasazení v misi Resolute Support v Afghánistánu.

Velitelství 14. Úkolového uskupení AČR certifikováno do Afghánistánu

25.10.2016 •V úterý 25. října zahájil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář další z pravidelných výstav na Vítězném náměstí v Praze 6 před budovou Generálního štábu.

Výstava o Tobruckých krysách je k vidění před Generálním štábem

25.10.2016 •Celkem čtrnáctidenní výcvik v těchto dnech absolvují příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce ve Vojenském újezdu Boletice. Tentokrát vojáci v četách trénovali bojové střelby z lafetovaných a ručních zbraní.

Jindřichohradečtí vojáci dolaďují formu v Boleticích u Českého Krumlova

25.10.2016 •Česká republika od letošního července předsedá Výboru pro národní záložní síly při NATO (NRFC), který je jedinou mezinárodní institucionální organizací Aliance v oblasti záloh. První jednání pod taktovkou českého týmu prokázalo, že je pro tuto roli skvěle připraven.

Prověrka připravenosti Česka předsedat NRFC dopadla na výbornou

24.10.2016 •V rámci projektu Vysočina děkuje, jehož cílem je ocenit práci příslušníků bezpečnostních složek Integrovaného záchranného systému České republiky, byl v pátek 21. října předán Armádě ČR šek ve výši 15 tisíc korun. Peníze jsou určeny Vojenskému fondu solidarity.

Fotbalisté z Vysočiny podpořili české vojáky v rámci projektu „Vysočina děkuje“

21.10.2016 •V souvislosti s konferencí Future Forces Forum zavítala do České republiky i delegace rwandských ozbrojených sil v čele s náčelníkem Generálního štábu generálem Patrickem Nyamvumbou. Při této příležitosti se během čtvrtka 20. a pátku 21. října uskutečnily také pracovní rozhovory mezi rwandskou delegací a zástupci Armády České republiky.

Krok ke spolupráci s Rwandou

21.10.2016 •Je poměrně známým faktem, že každý zájemce o zařazení do 601. skupiny speciálních sil musí nejprve projít velmi tvrdým a náročným výběrovým řízením. Již méně se však ví, že výběrem vlastně cesta nováčka do bojového týmu teprve začíná.

Na Boleticích trénovali nováčci 601. skupiny speciálních sil

21.10.2016 •Ve Vyškově v těchto dnech probíhá výcvik budoucích vojáků aktivní zálohy a dobrovolných záloh. Přečtetě si reportáž přímo z místa.

Aktivní a dobrovolné zálohy na společném výcviku

20.10.2016 •Více než pět set třicet vojáků se sto dvaceti kusy techniky cvičí od 10. do 21. října ve Vojenském újezdu Hradiště (Doupov) zajištění palebné podpory pro jednotky 7. brigádního úkolového uskupení.

Dělostřelci rozechvěli zem v Doupovských horách

19.10.2016 •Dvě stě padesát vojáků 151. ženijního praporu s více než sty kusy techniky se v těchto dnech účastní komplexního polního výcviku v boletickém výcvikovém prostoru. Tématem je bojová podpora brigádního úkolového uskupení při operacích vysoké intenzity a tomu také odpovídají procvičované úkoly.

Ženisté prověřují své schopnosti v rámci komplexního polního výcviku