Posádka Vyškov - centrum výcviku AČR

23.1.2004

V posádce Vyškov již bylo započato mnoho procesů, které budou mít významný dopad na budoucnost posádky i města, protože již dnes je jasné, že Vyškov je a zůstane největší posádkou AČR na Moravě a jednou z největších v ČR.

Den ozbrojených sil České republiky

30.6.2003

V úterý 1. července 2003 se u Národního památníku v Praze na Vítkově uskuteční slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky u příležitosti Dne ozbrojených sil České republiky.

Výstava o perzekuci důstojníků

11.9.2002

Perzekuci důstojnického sboru československé armády v letech 1948 až 1954 se věnovala výstava, kterou si mohla během května prohlédnout brněnská veřejnost ve foyer Fakulty velitelské a štábní Vojenské akademie v Brně.

Střet civilizací

11.9.2002

Svoji hypotézu o kořenech vzniku konfliktů v současném světě vysvětloval v Praze na diskusním fóru s velitelským sborem Armády České republiky profesor Harvardské univerzity Samuel P. Huntington, který je autorem knihy STŘET CIVILIZACÍ - boj kultur a proměna světového řádu. Na diskusní fórum ho pozval náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Jiří Šedivý a spoluorganizátorem akce byl Harvardský klub Praha.