Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.2.2018 •Zimní přežití, přesuny ve ztížení klimatických podmínkách a přenocování v terénu. To vše zahrnovala speciální tělesná příprava Krkonoše 2018, které se od 5. do 8. února zúčastnilo 28 záložníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Krkonoše 2018

9.2.2018 •Ve čtvrtek 8. února se v prostorách Společenského klubu kasáren Dědice uskutečnilo slavnostní vyřazení 47 absolventů kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy (AZ) Ozbrojených sil České republiky a účastníky dobrovolného vojenského cvičení (DVC).

Slavnostní vyřazení letošních prvních absolventů šestitýdenního kurzu základní přípravy

8.2.2018 •V Čáslavi se od úterý do středy konala první plánovací konference, na základě které bude vytvořen scénář mezinárodního cvičení Sky Avenger 2018. To se na 21. základně taktického letectva v Čáslavi uskuteční letos od 18. do 29. června.

Čáslavská základna bude hostit česko-americké cvičení

7.2.2018 •V úterý 6. února navštívil zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu generálporučík Aleš Opata spolu se zástupcem velitele Pozemních sil plukovníkem Petrem Procházkou 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně velitelství a 41. mechanizovaný prapor v Žatci.

Generál Opata a plukovník Procházka navštívili 4. brigádu

6.2.2018 •Ve dnech 25. ledna až 2. února se ve Štýrských Alpách u rakouského Obdachu uskutečnila mezinárodní soutěž Winter Games 2018. V tomto zimní klání mezi příslušníky čestných stráží středoevropského regionu dokázali vojáci Čestné stráže AČR triumfovat ve všech soutěžních kategoriích – celkem posbírali šest medailí z možných devíti.

Podruhé nejlepší. Čestná stráž posbírala většinu medailí na rakouských Winter Games.

6.2.2018 •Zástupci Texaské a Nebraské národní gardy strávili v minulém týdnu tři dny v České republice. V pátek 2. února navštívili 15. ženijní pluk v Bechyni. O den dříve se zahraničními hosty na Generálním štábu AČR jednal 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun. Poté se delegace přesunula na Ministerstvo obrany, kde s ní diskutoval náměstek ministryně obrany Jakub Landovský a zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel SOC MO generálmajor Jiří Verner.

V rámci návštěvy České republiky zavítali velitelé národních gard států Texas a Nebraska i k ženistům do Bechyně

6.2.2018 •Jednadvacet nováčků v minulém týdnu absolvovalo Doškolovací intenzivní výcvik nových příslušníků 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou. Výcvik navazoval na úspěšně absolvovanou základní přípravu u Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov.

K doškolovacímu intenzivnímu výcviku přistoupili nováčci zodpovědně a s odhodláním.

5.2.2018 •V pondělí 5. února zhruba půl hodiny před polednem přistál na letišti Praha-Kbely vrtulník Mi-17 s lékařskými týmy FN Motol a IKEM. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol a IKEM se vraceli z Olomouce, kam letěli k odběru orgánů. V letošním roce se jedná o první přepravu transplantačních týmů, kdy se kbelští letci podíleli na záchraně lidského života.

Vrtulník kbelské letecké základny přepravil transplantační týmy k odběru orgánů

2.2.2018 •Bojovými střelbami čet na střelnici Ondřejov ve vojenském újezdu Boletice tento týden vyvrcholila dvoutýdenní příprava 10. strážní roty BAF (Bagram Air Field), která je složená zejména z příslušníků 42. mechanizovaného praporu Tábor. Na své nasazení v zahraniční operaci v Afghánistánu se vojáci intenzivně připravují již od října loňského roku.

V Boleticích vrcholí příprava vojáků 10. strážní roty do zahraniční operace

2.2.2018 •První workshop k přípravě takticko–metodického cvičení právní služby Armády České republiky JUS IN BELLO 2018 se konal ve středu 31. ledna za účasti zástupce náčelníka Generálního štábu – inspektora Armády České republiky generálmajora Jaroslava Kociána.

Příprava cvičení JUS IN BELLO 2018

2.2.2018 •Ve čtvrtek 1. února odpoledne je v Hrubém Jeseníku dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2018 za sebou. Noví šampioni se radují.

Rakušané ovládli armádní mistrovství Winter Survival 2018

2.2.2018 •V rámci projektu o spolupráci „State partnership program“ přijeli do České republiky na třídenní návštěvu velitel Texaské národní gardy generálmajor John Nichols a velitel Nebraské národní gardy generálmajor Daryl Bohac. Ve čtvrtek 1. února přijal hosty na Generálním štábu 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Ve stejný den také diskutovali s náměstkem ministryně obrany Jakubem Landovským a zástupcem náčelníka Generálního štábu - ředitelem SOC MO generálmajorem Jiřím Vernerem na Ministerstvu obrany ČR. Krátce se zde setkali i s ministryní obrany Karlou Šlechtovou.

Generál Baloun jednal s veliteli Texaské a Nebraské národní gardy

Zobrazena stránka 9 z 351
<3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14>