Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.3.2018 •Atletickou halu SKP Olymp Praha ve středu 7. března zaplnili zájemci, kteří si chtěli vyzkoušet, zda zvládnou fyzické testy v letošním Army testu. Dopoledne soutěžila družstva z deseti tříd pražských základních škol, odpoledne bylo určené pro veřejnost.

Army TEST si v Praze vyzkoušeli děti i dospělí

8.3.2018 •Ve druhé polovině května se ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a v nedalekých Beskydech uskuteční cvičení českých a zahraničních průzkumníků vševojskových jednotek nazvané Screener 2018. Zapojí se do něj více než 1600 osob. Vojáci proto celkovou přípravu ladili ve středu 7. března na závěrečné koordinační konferenci v Olomouci.

Cvičení SCREENER 2018 je zplánováno, začíná příprava

7.3.2018 •Přes 1600 běžců se první březnovou sobotu přihlásilo do tradiční akce Palestra Kbelská desítka, jejíž 32. ročník se uskutečnil v ulicích pražských Kbel. Armáda se postarala o poutavý program, pomohla s organizací a několik vojáků kbelské letecké základny se závodu dokonce účastnilo s běžeckými čísly.

Palestra Kbelská desítka

7.3.2018 •Chemičtí specialisté z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany z Liberce se poprvé zúčastnili kurzu CBRN Winter Course, který se konal ve švédském městě Umeå. Cílem bylo navázat spolupráci v oblasti problematiky ochrany proti zbraním hromadného ničení v extrémních podmínkách, porovnání zavedených postupů a materiálu s dalšími zahraničními týmy a zapojení se do národního cvičení švédské armády.

Zážitek z opravdové zimy - CBRN WINTER COURSE

6.3.2018 •Třicet dva příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava absolvovalo ve dnech 26. února až 2. března specializovanou přípravu v Centru simulačních a trenažérových technologií ve Vyškově. Chystali se tak na jedno z největších cvičení ,,Hradba 2018“.

Náročnému cvičení předchází důkladná příprava

5.3.2018 •Zrychlený přesun podle zadaných souřadnic, pozorování nepřítele i útok na objekt zteče. Nejen to byly disciplíny, ve kterých soutěžil hranický 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ v Polsku. Mezinárodní soutěž mechanizovaných čet, jejíž účastí čeští vojáci prohlubují spolupráci s polskými ozbrojenými silami, připravila partnerská 21. brigáda Sztrelców Podhalaňskich.

Hraničtí uspěli na mezinárodní soutěži

5.3.2018 •Dvě desítky studentů z letecké výcvikové základny Maxwell ve státě Alabama, kteří navštěvují prestižní americkou U. S. Air War College, strávili v posledním únorovém týdnu čtyři dny v České republice. Na Ministerstvu obrany ČR diskutovali například o stálé strukturované spolupráci v oblasti bezpečnosti a obrany PESCO, zahraničních operacích našich vojáků nebo o naší účasti ve strukturách EU a NATO. Součástí evropské cesty byla také návštěva Rakouska a Maďarska.

Studenti Válečné akademie vzdušných sil USA navštívili Českou republiku

2.3.2018 •Ve středu 28. února navštívil velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně 41. mechanizovaný prapor v Žatci. Zajímal se nejen o úkolové uskupení, které bude působit v Litvě, ale také o materiální zabezpečení jednotky.

Generálmajor Štefan Kaleta navštívil 4. brigádu rychlého nasazení

2.3.2018 •Na jednodenní návštěvu zavítal ve středu 28. února do České republiky velitel speciálních operací Severoatlantické aliance viceadmirál Colin J. Kilrain. Jednalo se o vůbec první návštěvu České republiky po jeho ustanovení do funkce.

Velitel speciálních operací NATO navštívil Českou republiku

26.2.2018 •Ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice se až do pátku 2. března koná nepřetržitý výcvik jednotek 73. tankového praporu z Přáslavic nazvaný FORESTEX 2018. Dvě tankové roty a mechanizovaná rota během něj absolvují výcvik z odborné přípravy, střelby a řízení bojových vozidel. Kromě toho projdou ještě taktickou přípravou na stupni četa a rota.

Tankisté cvičili na Boleticích v extrémně nízkých teplotách

23.2.2018 •Vystřelit raketu a zničit nepřátelský vzdušný cíl je jen poslední článek řetězce činností, které při ochraně vzdušného prostoru vykonávají příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic. Aby vojáci neztráceli, ale naopak zvyšovali svoje schopnosti, musí pravidelně absolvovat výcvik. Jeden takový se konal právě tento týden v posádce ve Strakonicích.

Strakoničtí vojáci ladili činnost na místech velení a trénovali řízení palby

21.2.2018 •Až do pátku 23. února potrvá cvičení 365 vojáků a 65 kusů techniky ze 74. lehkého motorizovaného praporu nazvané Horizont I. Ve vojenském újezdu Libavá se jednotky učí přesunovat se v proudech do místa a z místa plnění úkolu, zabezpečit nepřetržité velení a řízení a zahájit polní přípravu 11. strážní roty BAF, která bude působit v Afghánistánu.

cvičení HORIZONT I

Zobrazena stránka 7 z 351
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>