Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

19.3.2018 •Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic cvičili minulý týden ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. Smyslem nepřetržitého výcviku bylo prohloubit bojové dovednosti vojáků a usnadnit nováčkům začlenění do kolektivu.

Strakoničtí protiletadlovci začleňovali nováčky do kolektivu na cvičení v Boleticích

19.3.2018 •Až do neděle 18. března ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách trvalo cvičení nazvané Ebonite Javelin 2018. Kromě 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se do cvičení zapojilo celkem 720 vojáků.

Ebonite Javelin

19.3.2018 •Specialisté informačních technologií resortu obrany se před pár dny setkali na odborném shromáždění projektových a provozních bezpečnostních správ KIS (komunikační a informační systémy) v Brně, jehož pořadatelem bylo Centrum CIRC (Computer Incident Response Capability). Program byl zaměřený zejména na aktuální problémy týkající se kybernetické bezpečnosti.

Specialisté hovořili o kybernetických incidentech i nebezpečných e-mailech

16.3.2018 •Na střelnici ve vojenském újezdu Libavá absolvovali příslušníci minometné baterie 71. mechanizovaného praporu ostré střelby ze 120mm minometů PRAM. Byla to další ze série příprav minometčíků v rámci nasazení v novém druhu zahraniční operace eFP (Enhanced Forward Presence), kde od června letošního roku budou v Lotyšsku součástí kanadského úkolového uskupení.

Ostré střelby 71. mechanizovaného praporu ze 120mm minometů PRAM

16.3.2018 •Už na začátku dubna se 10. strážní rota přesune na leteckou základnu Bagram v Afghánistánu, aby zde převzala operační úkol. V posledních dvou týdnech tak vrcholil její půlroční intenzivní výcvik. Vojáci před několika dny prošli kontrolou sladěnosti a odborným certifikačním cvičením ve vojenském újezdu Hradiště. Z obou úkolů si odnesli hodnocení, které dokazuje, že jsou připraveni.

Desátá strážní rota je připravena na misi do Afghánistánu. Nacvičila patroly i výjezdy

15.3.2018 •U příležitosti 79. výročí okupace Československa pořádala ve čtvrtek 15. března u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí v Praze Československá obec legionářská pietní akt. Vzpomínka byla věnována československým občanům, kteří v době okupace padli v řadách odboje nebo se stali obětmi politické a rasové perzekuce. Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář si společně se členy Československé obce legionářské a dalšími hosty připomněl historické události počátku druhé světové války.

U sochy T. G. Masaryka si generál Bečvář a legionáři připomněli 79. výročí okupace

15.3.2018 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář má za sebou v této funkci další rok. V následujícím rozhovoru jsme ho požádali nejen o to, aby zhodnotil, jaký byl, ale také co naší armádě přinesl.

Rozhovor s NGŠ Bečvářem

15.3.2018 •Padesát nováčků, kteří se chystali nastoupit ke 13. dělostřeleckému pluku „Jaselský“ do Jinců, muselo absolvovat doškolovací intenzivní výcvik. Ten navazoval na úspěšně absolvovanou základní přípravu u Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov.

„Zadřeni“ v brdských lesích

12.3.2018 •Až do pátku 9. března trvalo týdenní cvičení CAX (Computer Assisted Exercise) FIRST STEP 2018, jehož se zúčastnil 141. prapor logistiky 4. brigádního úkolového uskupení. V Centru simulačních a trenažérových technologií (CSTT) v Brně se připravovalo 68 příslušníků 14. pluku logistické podpory, z nichž je celkem 57 vyčleněných do 141. praporu logistiky 4. brigádního úkolového uskupení.

Vojáci se na červnové cvičení připravovali v brněnském Centru simulačních a trenažérových technologií

9.3.2018 •Už rok funguje dětská skupina v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Ještě minulý rok na začátku března se zde starali o třináct dětí, v srpnu se však počet navýšil o deset. V současnosti je kapacita plně využita. Dětskou skupinu navštěvuje dvacet čtyři dětí ve věku od dvou do čtyř let.

Dětská skupina v posádce Brandýs nad Labem – Stará Boleslav slaví rok provozu

9.3.2018 •Ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách se tento týden uskutečnil poslední výcvik příslušníků 10. strážní roty BAF (Bagram Air Field), jejíž jádro tvoří vojáci 42. mechanizovaného praporu Svatováclavského z Tábora. První rotace odlétá do Afghánistánu už koncem března a úkoly v místě nasazení začne celá jednotka plnit během dubna letošního roku.

Desátá strážní rota v plném proudu příprav na misi v Afghánistánu

9.3.2018 •Pět desítek příslušníků z několika vojenských útvarů a zařízení Armády ČR se tento týden v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích připravovalo na zkoušky odborné způsobilosti v elektrotechnice. Ty se konají již příští měsíc a jejich úspěšné absolvování je podmínkou k tomu, aby se vojáci mohli nadále věnovat své profesi.

Armádní elektrotechnici se připravovali ve Strakonicích na zkoušky odborné způsobilosti

Zobrazena stránka 6 z 351
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>