Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

2.1.2018 •Více než pět desítek nových vojáků nastoupilo v úterý 2. ledna k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic. Za posledních několik let se jedná o rekordní počet nováčků, kteří k jednomu datu rozšířili řady příslušníků vojenského útvaru, jenž patří mezi nejčastěji doplňované útvary Armády ČR.

Rekordní počet nováčků nastoupil k protiletadlovému pluku do Strakonic

22.12.2017 •Nevšední podívanou v pátek odpoledne zažili obyvatelé hlavního města. V centru Prahy u Palackého náměstí přistál armádní červenobílý vrtulník Letecké záchranné služby Jihočeského kraje. Převážel novorozeně ve vážném zdravotním stavu z nemocnice v Českých Budějovicích do porodnice U svatého Apolináře.

Armádní vrtulník s novorozenětem v ohrožení života přistál v centru Prahy

22.12.2017 •Ve čtvrtek 21. prosince se uskutečnilo vyhodnocení desátého ročníku cvičení kybernetické bezpečnosti a obrany Cyber Coalition 2017. To se konalo na začátku prosince a Centrum CIRC se společně s experty z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) opět aktivně účastnilo. Jedním ze scénářů byla kompromitace Android zařízení či kybernetická špionáž našich jednotek prostřednictvím zařízení s bezdrátovým připojením.

Nepřátelské jednotky hacknuly naše vojáky v zahraniční misi, aneb Cyber Coalition 2017

22.12.2017 •Celkem dvacet družstev Armády České republiky a Horské služby ČR soutěžilo v extrémním závodě Krkomen 2017 ve Špindlerově Mlýně, při kterém si účastníci sáhli až na dno svých sil.

Každý kdo Krkomena dokončí je borec

21.12.2017 •Ve čtvrtek 21. prosince se u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy pro rekruty Armády České republiky.

Vyškov: Bezmála pět stovek nově vycvičených profesionálů míří do armády

20.12.2017 •Ve středu 20. prosince se uskutečnilo u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy Ozbrojených sil České republiky.

Vyškovští připravili další třicítku nováčků Aktivní zálohy

19.12.2017 •Dvacet tříčlenných družstev se v pondělí 18. prosince postavilo na start Otevřeného přeboru velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji Krkomen 2017. O nejlepší umístění v soutěži, která se koná ve Špindlerově Mlýně, bojují nejen příslušníci Ministerstva obrany, ale také Integrovaného záchranného systému.

V Krkonoších odstartoval zimní přírodní víceboj KRKOMEN 2017

18.12.2017 •Příslušníci Aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín se rozhodli podpořit své kolegy, kamarády vojáky formou příspěvku do Vojenského fondu solidarity. V pátek 15. prosince předal velitel jednotky AZ major Robin Šín předsedkyni výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálce Lence Šmerdové šek v hodnotě 12 tisíc korun.

Vojáci AZ přispěli do Vojenského fondu solidarity

18.12.2017 •V pátek 15. ledna se v kasárnách Jiřího z Poděbrad v Českých Budějovicích uskutečnil slavnostní křest knihy Černí baroni od Černé věže. Obsahuje třináct rozhovorů s bývalými příslušníky pomocných technických praporů – vojenských táborů nucených prací, kteří se ve svých vzpomínkách vracejí nejen do vojenských let, kdy sloužili vlasti s krumpáčem a lopatou, ale vzpomínají na život v socialismu i na období po listopadu 1989, kdy zakládali Svaz PTP-VTPN.

Národ bez minulosti nemá budoucnost, upozorňují pétépáci

18.12.2017 •Příjemná atmosféra, skladby klasické hudby, vánoční melodie, ale i nejedno hudební překvapení. Takový byl Adventní koncert BrassBandu Ústřední hudby AČR, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. prosince v kostele Církve československé husitské v Dejvicích. Jeho hlavním pořadatelem je tradičně Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6.

Adventní koncert BrassBandu láká stále více posluchačů

18.12.2017 •V pátek 15. prosince se v odpoledních hodinách uskutečnilo na Generálním štábu Armády České republiky pracovní jednání zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – inspektora AČR generálmajora Jaroslava Kociána a vybraných představitelů právní služby AČR se zástupci Mezinárodního výboru červeného kříže v čele s Thomasem Laurentem Hallierem a prezidentem Českého červeného kříže Markem Juklem.

Armáda jednala se zástupci Červeného kříže

15.12.2017 •Dnes se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací v Afghánistánu, Bosně a Hercegovině i Egyptě. Ceremoniálu se zúčastnili náměstek ministryně obrany Tomáš Kuchta, náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a další představitelé velení armády.

79 vojáků převzalo na Vítkově ocenění za službu v zahraničních operacích

Zobrazena stránka 6 z 344
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>