Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

29.3.2018 •Nejlepší výsadkáři se tento týden v Doupovských horách zúčastnili výběrového řízení k průzkumným týmům 4. brigády rychlého nasazení. Náročným výcvikem prošlo pouze pět vojáků, další řízení nedokončili ze zdravotních důvodů. Cenou za vítězství bude zaměstnání u průzkumníků 4. brigády.

Do průzkumných týmů se na Doupově probojovalo pouze pět nejlepších výsadkářů

29.3.2018 •Cvičení posádek vrtulníků českého a belgického letectva Moravian Griffon 2018 - NATO Squadron Exchange 3 se blíží ke konci. Jeho cílem je prohloubení bilaterální spolupráce se vzdušnými silami Belgie na úrovni společného leteckého výcviku při plánování a provádění misí. Jde o pravidelné cvičení, které utužuje vztahy obou zemí a posádkám i pozemnímu personálu přináší vzájemné předávání zkušeností na rozličné technice.

Cvičení MORAVIAN GRIFFON 2018 (NATO Squadron Exchange 3)

28.3.2018 •Hranický 71. mechanizovaný prapor Sibiřský začal v Polsku s intenzivní přípravou na rok 2019 až 2021, kdy bude zařazen do sil rychlé reakce NATO, přičemž v roce 2020 bude zařazen ještě do nejvyšší pohotovosti sil velmi rychlé reakce NATO, a to do VJTF (Very High Readiness Joint Task Force).

71. mechanizovaný prapor začal s přípravou na zařazení do sil rychlé reakce NATO

28.3.2018 •Ve dnech 26. a 27. března se v Budapešti uskutečnilo společné jednání náčelníků generálních štábů zemí V4. Českou republiku zastupoval náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář. Generála doprovázel ředitel Ředitelství speciálních sil brigádní generál Pavel Kolář.

V Budapešti jednali náčelníci generálních štábů zemí V4

27.3.2018 •Ve Výcvikovém a testovacím centru radiační, chemické a biologické ochrany v Zemianských Kostoľanoch a následně ve vojenském prostoru Lesť na Slovensku se ve dnech 11. až 24. března uskutečnil výcvik specialistů chemického vojska armád Slovenské republiky, České republiky a Spojených států amerických nazvaný Toxic Lance 2018.

Chemické specialisty z Čech, Slovenska a Ameriky prověřilo cvičení Toxic Lance 2018

26.3.2018 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář navštívil minulý týden Brazílii, kde jednal s nejvyššími představiteli armády. Generál přijal pozvání náčelníka Společného štábu Ozbrojených sil Brazílie admirála Ademira Sobrinha.

Generál Bečvář jednal v Brazílii s nejvyššími představiteli jejich ozbrojených sil

26.3.2018 •V úterý 3. dubna odstartuje největší cvičení aktivní zálohy v historii Armády České republiky Hradba 2018. Potrvá do 30. dubna 2018 a bude probíhat ve vojenských újezdech Hradiště a Libavá, dále v prostorech 21. základny taktického letectva Čáslav a také ve schválených prostorech civilního sektoru.

Cvičení aktivní zálohy Hradba 2018 začne za několik dní

23.3.2018 •Ve čtvrtek odpoledne testovala posádka vojenského vrtulníku W-3A Sokol další nezpevněnou plochu nedaleko stanoviště ZZS Karlovarského kraje ve Dvorech. Ta by měla sloužit pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby v případě rychlého transportu pacienta z Karlovarské krajské nemocnice v nočních hodinách nebo při transportu pacienta z Karlových Varů.

Vojenský vrtulník W-3A Sokol testoval přistávací plochu v Karlových Varech

23.3.2018 •Ve čtvrtek 22. dubna odletělo z pardubického letiště poslední ze šesti dopravních letadel přepravující munici pro Jordánsko. Jde o dar schválený vládou České republiky v uplynulých letech, který čítá celkem 3,8 milionu nábojů pro útočné pušky a 3 miliony kusů nábojů pro kulomety.

Do Jordánska odletělo sedm milionů kusů nábojů, které už česká armáda nepotřebuje

22.3.2018 •Na čtyřdenní oficiální návštěvu přijel do České republiky náčelník Integrovaného obranného štábu Indie generálporučík Satish Dua. Ve čtvrtek 22. března hosta přijal první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Generálové diskutovali o dalších možnostech vzájemné spolupráce obou armád.

Generál Baloun jednal s indickým generálem Dua

22.3.2018 •Na identifikaci výbušných zařízení je od 5. do 29. března zaměřený kurz EOR (Explosive Ordnance Recconaissence), který na národním polygonu C-IED (Counter – Improvised Explosive Device) v posádce Bechyně běží pod vedením příslušníků Centra technické a informační podpory 15. ženijního pluku.

Kurz - identifikace výbušných zařízení

20.3.2018 •Čtyřicet vojáků ze 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce se zúčastnilo mezinárodního cvičení pěších jednotek Capricorn 2018 v rakouských Alpách. Připojili se k celkem 550 vojákům z Rakouska, Německa, USA, Slovinska, Polska, Bulharska a Belgie. Cílem cvičení bylo ujednotit činnosti a taktiku jednotek při boji v horském terénu v rámci Evropské unie.

Cvičení Capricorn 2018 jindřichohradecké vojáky potrénovalo nejen ve střelbách

Zobrazena stránka 5 z 351
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>