Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.6.2015 •Rekordní účast dvou a půl tisíce návštěvníků z roku 2012 byla letos překonána. Branami kasáren Generála Zahálky prošly více než tři tisícovky dětí i dospělých. Potvrzuje se, že prezentace ozbrojených a záchranných složek, Hranické hry bez hranic, se stává jednou z nejpopulárnějších akcí pro veřejnost nejen ve svém regionu.

 Hranické hry opět rekordní

24.6.2015 •Na pražském Staroměstském náměstí se ve středu 24. června uskutečnil při příležitosti Dne ozbrojených sil Drillfest neboli mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu a Ústřední hudby Armády ČR. Organizátorem akce bylo Posádkové velitelství Praha.

9. Mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží

24.6.2015 •Ve středu 24. června se v aule kasáren Dědice uskutečnilo již druhé letošní slavnostní vyřazení úspěšných absolventů tříměsíčního kurzu základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově (VeV-VA).

Vyškovští letos vycvičili téměř šest stovek armádních nováčků. A další stovky jsou již před její vstupní bránou.

24.6.2015 •Mezinárodní logistické standardizační a interoperabilní cvičení Capable Logistician 2015, které se konalo ve výcvikovém prostoru Bakony Combat Training Centre v Maďarsku, dnes opustily poslední jednotky a také zbývající členové Mnohonárodního centra pro koordinaci logistiky, kteří měli cvičení na starosti. Rok a půl dlouhá pečlivá příprava se vyplatila, cvičení skončilo úspěchem.

Cvičení Capable Logistician 2015 bylo úspěšně završeno

24.6.2015 •Podle francouzského úsloví je třeba za vším hledat ženu. V armádním prostředí jej lze šikovně parafrázovat, za vším hledej logistiky. Ne jinak je tomu i během mezinárodního cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2015, které bylo začátkem týdne zahájeno ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku.

Logistici mají na cvičení Tobruq Legacy nezastupitelnou úlohu

24.6.2015 •V úterý 23. června se uskutečnilo v hlavním sále Ministerstva obrany pracovní setkání náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře a zástupců velení AČR a Vojenské policie s příslušníky Aktivní zálohy (AZ). Cílem setkání bylo seznámit vojáky v AZ s probíhajícími pracemi na novelizaci branné legislativy, záměry dalšího směřování a rozvoje AZ a zejména otevřít cílenou diskuzi k aktuálním problémům AZ.

Aktivní záloha a její budoucnost

23.6.2015 •Generálmajor Jaroslav Kocián se v září loňského roku vrátil po třech letech z Bruselu a byl jmenován do funkce zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – inspektor AČR. A právě o činnosti Inspektorátu jsme se bavili v následujícím rozhovoru.

Zeptej se, co můžeš udělat pro stát

23.6.2015 •„My svobodu vybojovali, vy ji braňte.“ Tak zní nápis vyšitý na stuze, kterou Zdeněk Hruška, předseda Československé obce legionářské jednoty Strakonice, v úterý 23. června slavnostně připevnil na žerď bojového praporu strakonického protiletadlového pluku.

Strakonický útvar obdržel od Československé obce legionářské nejvyšší ocenění

22.6.2015 •Na start třetího ročníku celoarmádní soutěže hlídek vojenské všestrannosti, pod organizací Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, se postavilo celkem 15 čtyřčlenných hlídek reprezentujících útvary a zařízení napříč AČR.

Na celoarmádní soutěži hlídek vojenské všestrannosti bojovali také armádní nováčci

22.6.2015 •Mezinárodní logistické standardizační a interoperabilní cvičení Capable Logistician 2015, které se koná ve vojenském výcvikovém prostoru Bakony Combat Training Centre v Maďarsku, vyvrcholilo ve čtvrtek 18. června. Mezi celou řadou významných hostů, nejen z členských zemí NATO, byl i maďarský prezident János Áder a maďarský ministr obrany Csaba Hende. Za českou stranu na cvičení zavítal zastupující ředitel Sekce podpory MO plukovník Jaroslav Linhart a ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaromír Zůna. Z nejvyšších představitelů NATO cvičení neopomněl navštívit zástupce generálního tajemníka NATO jeho excelence ambasador Sorin Ducaru.

Hlavní část cvičení Capable Logistician 2015 byla slavnostně uzavřena

22.6.2015 •V pondělí 22. června bylo ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku zahájeno mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2015. Kromě českých vojáků se do něj zapojí příslušníci ozbrojených sil Litvy, Maďarska, Slovenska a Spojených států amerických.

Odkaz hrdinů od Tobruku připomene mezinárodní cvičení jednotek protivzdušné obrany

21.6.2015 •Před 73 lety byla obec Ležáky jako odveta za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha srovnána nacisty se zemí. Všech 54 obyvatel bylo popraveno v nedalekém pardubickém Zámečku, děti zplynovány v polském Chelmnu, přežily jen dvě, které nacisti uznali jako vhodné k poněmčení, sestry Štulíkovy.

Pieta Ležáky 2015

Zobrazena stránka 4 z 285
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>