Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.10.2014 •Družstvo Vojenské policie 1 obhájilo prvenství z loňska a stalo se domácím i mezinárodním přeborníkem v letním přírodním víceboji Summer Survival 2014, který se konal minulý týden ve Vyškově. Putovní pohár vítězové převzali z rukou velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka.

Summer Survival 2014: Po urputném boji vítězí opět Vojenská policie

3.10.2014 •Na mezinárodní cvičení Anakonda zavítal ve čtvrtek 2. října náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel v doprovodu svého zástupce - ředitele Společného operačního centra MO generálmajora Jiřího Balouna a velitele Pozemních sil AČR generálmajora Jána Gurníka.

ANAKONDA-14: Nepřítel se nečekaně vyloďuje, polská armáda se brání - na zemi, na moři i ve vzduchu

3.10.2014 •Tento týden provedli čeští výsadkáři ze 43. výsadkového praporu společný seskok s příslušníky americké 173. výsadkové brigády. Výcvik se odehrál v Německu a Češi si při něm vyzkoušeli nové americké padáky s označením T 11.

Nové americké padáky s českými výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení se otevřeli na nebi v německém Grafenwöhru

3.10.2014 •Hustý štiplavý dým zahalil ve čtvrtek 2. října prostory letiště Hradčany u České Lípy. Na letišti muselo neplánovaně zastavit nákladní vozidlo, které přepravovalo kapalný chlor. Během jízdy začal automobil hořet a rychle stoupající teplota způsobila únik nebezpečné látky. Dvoučlenná osádka sice ještě stihla zaparkovat, ale účinku nebezpečného chloru neunikla a zůstala v bezvědomí.

Automobil přepravující chlor se vznítil

2.10.2014 •Celý tento týden v Žatci cvičí štáb 4. brigádního úkolového uskupení, jehož úkolem je detailně naplánovat listopadové cvičení ve Vojenském újezdu Boletice.

Výsadkáři jsou v plné přípravě operace „MOONRIDER“

1.10.2014 •Sedmé brigádní úkolové uskupení dostalo ve večerních hodinách rozkaz přesunout se na vzdálenost sedmdesáti kilometrů a zaujmout novou čáru obrany. Na ní mělo zastavit protivníka, který postupoval jihozápadním směrem.

7. brigádní úkolové uskupení dostalo na cvičení Anakonda za úkol zaujmout novou obranu

1.10.2014 •Zatažená obloha a vytrvalý déšť. Dnešní počasí jako by předznamenávalo, že to tady ve Vyškově rozhodně nebudou mít jednoduché. Prošli sítem náboru, ale teď je čeká náročný tříměsíční základní výcvik u Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Ten teprve rozhodne, kdo na službu v armádě skutečně má a kdo ne.

Vyškov: Na dvě stovky nováčků musí potvrdit, že jsou pro armádu těmi pravými

30.9.2014 •Česká republika, Belgie, Litva, Maďarsko a Polsko. Vojáci těchto zemí soupeří od pondělí 29. září na mezinárodním mistrovství Armády ČR v letním přírodním víceboji Summer Survival 2014, jehož pořadatelem je Generální štáb AČR a organizátorem Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov.

Vyškov: Soutěže SUMMER SURVIVAL 2014 se účastní 13 vojenských družstev, včetně čtyř zahraničních

30.9.2014 •Ačkoliv česká armáda, která se v těchto dnech účastní mezinárodního cvičení Anakonda, nevyslala do Polska bojové jednotky, neznamená to, že by nebyla dostatečně „akční“. Zamaskované stany ve výcvikovém prostoru Orzysz, kde své hlavní místo velení rozvinul štáb 7. brigádního úkolového uskupení, sice působí na první pohled klidně, ale uvnitř je to jak ve včelím úlu.

Hlavní místo velení je mozkem a srdcem brigády

30.9.2014 •Neobvyklou prověrkou zdatnosti nedávno prošli příslušníci 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany. Do šedesáti hodin museli zdolat trasu o délce více než sto kilometrů, kterou kdysi překonávali jejich předchůdci – vojáci základní služby. V Liberci se nyní rozhodli tradici dálkového pochodu obnovit.

Přes sto kilometrů v nohách za tři dny

30.9.2014 •Více než třicet vojáků ze 151. ženijního praporu z Bechyně společně s příslušníky pontonové roty slovenského ženijního praporu ze Seredi minulý týden v Králové nad Váhom procvičovali výstavbu mostového a přívozového přepraviště pomocí pontonové mostové soupravy.

Čeští a slovenští ženisté společně stavěli pontonový most

29.9.2014 •Část českých vojáků, kteří se účastní mezinárodního cvičení polských ozbrojených sil Anakonda 2014, cvičí v těchto dnech ve výcvikovém prostoru Orzysz. Na starosti mají mimo jiné plánování a koordinaci podřízených jednotek. Právě je v sobotu navštívil dánský generál Torben Doen Møller, zástupce řídícího cvičení pro mezinárodní jednotky.

Češi jsou na cvičení ANAKONDA-14 pod drobnohledem

Zobrazena stránka 4 z 254
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>