Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.9.2014 •V pondělí 8. září vstoupilo mezinárodní cvičení Ample Strike 2014 do druhé, letové části. V průběhu dne se uskutečnilo celkem 43 cvičných scénářů zaměřených na sladění činnosti pilotů operačního letectva s činností předsunutých leteckých návodčích při podpoře pozemních operací, bylo nalétáno 67 hodin a provedeno 45 letů. Předsunutí letečtí návodčí provedli celkem 141 navedení prostřednictvím letecké podpory a téměř 45 na simulátorech.

AMSE 14: 1. letový den cvičení je za námi

9.9.2014 •V pondělí 8. září se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Hohenfels v Německu ukázkový den mezinárodního cvičení Saber Junction 2014. Naskytla se tak jedinečná příležitost seznámit se přímo na místě s výkony a zkušenostmi příslušníků praporního úkolového uskupení, které na toto cvičení vyslala Armáda České republiky.

Češi po roce znovu zkřížili šavle v Hohenfelsu

8.9.2014 •Třetí strážní rota, která v říjnu vystřídá kolegy na základně Bagrám v Afghánistánu, absolvovala minulý týden ve Vyškově poslední komplexní výcvik před závěrečnou certifikací. Ta představuje oficiální souhlas k nasazení v zahraniční misi.

Poslední komplexní výcvik 3. strážní roty před závěrečnou certifikací

8.9.2014 •Opavský 53. pluk průzkumu a elektronického boje pořádá charitativní sbírku, jejímž vyvrcholením bude akce „Sportem pro děti“, která proběhne ve čtvrtek 11. září od 8:00 do 15:00 hodin ve sportovním areálu obce Štítina u Opavy.

Opavský 53. pluk průzkumu a elektronického boje zve na charitativní akci

8.9.2014 •Dvaatřicet akrobatických ukázek během šesti hodin - taková výjimečná podívaná byla k vidění během druhého letového dne mezinárodního leteckého festivalu Czech International Air Fest (CIAF) na královéhradeckém letišti.

Armádní ukázky korunovaly letošní CIAF

7.9.2014 •Pro účastníky Ample Strike 2014 (AMSE14), kteří se v pondělí zapojí do scénářů cvičení na leteckých základnách v Náměšti, Praze – Kbelích, Čáslavi a na pozorovacích stanovištích, se v sobotu 6. září uskutečnilo školení z pravidel létání nad územím České republiky a bezpečnostních postupů.

Ample Strike 2014: Letecké cvičení znamená pohotovost i pro hasiče

6.9.2014 •V sobotu 6. září přesně v 16 hodin skončil slavnostním vyhlášením vítězů celorepublikového finále 5. ročník Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), který se poprvé konal na stadionu Armádního sportovního centra Dukla Juliska v pražských Dejvicích.

Robert Změlík: „Velký dík armádě a Dukle“

6.9.2014 •Již po jedenadvacáté se sešly tisíce diváků, aby zhlédly famózní letecký festival nesoucí název Czech International Air Fest (CIAF).

CIAF: Letecká akrobacie, která nadchla tisíce diváků

5.9.2014 •Tuto středu a čtvrtek se na přehradní nádrži Hracholusky uskutečnilo součinnostní cvičení pilotů a leteckých záchranářů 24. základny dopravního letectva se složkami Integrovanného záchranného systému. S jednotkami hasičského záchranného sboru vojáci nacvičovali záchranu osob z vodní hladiny pomocí vrtulníku W-3A Sokol z letiště Plzeň Líně. Ten je každý den začleňován do služby Letecké záchranné služby a obsazen těmi nejzkušenějšími posádkami z kbelské letecké základny.

Součinnostní cvičení IZS - Hracholusky 2014

5.9.2014 •Druhý den cvičení Ample Strike 2014 dorazil na základnu v Sedleci americký kontingent, který tvoří největší skupinu zahraničních účastníků cvičení. Krátce po 17. hodině také přistály čtyři americké bojové vrtulníky AH-64 Apache.

Cvičení AMSE 14 má kompletní mezinárodní zastoupení

5.9.2014 •O putovní pohár velitele Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) se 4. a 5. září ve Vyškově, premiérově v novodobé historii zdejší akademie, utkalo dvacet pět soutěžících.

Ve Vyškově se soutěžilo ve vojenském trojboji

5.9.2014 •Špičkoví armádní sportovci trénovali tento týden u 26. pluku velení, řízení a průzkumu ve Staré Boleslavi pro ně netradiční disciplíny. Jako příslušníci ASC Dukla, případně studenti Vojenského oboru FTVS UK, musejí i oni čas od času absolvovat výcvik, kterým procházejí jejich kolegové v armádě.

I armádní vrcholoví sportovci musí absolvovat výcvik ve vševojskových dovednostech

Zobrazena stránka 4 z 249
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>