Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

22.10.2014 •Ve středu 22. října byl v ranních hodinách zahájen pracovní program náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Chorvatska armádního generála Draga Lovriće v České republice.

Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Chorvatska navštívil Českou republiku

22.10.2014 •Při příležitosti oslav 70. výročí bojů o Duklu a Dne Ozbrojených sil Slovenské republiky se dne 22. října 2014 uskutečnilo slavnostní setkání v prostorách Velvyslanectví Slovenské republiky v Praze. Mezi pozvanými hosty byli náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Petr Pavel, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta ČR brigádní generál Zdeněk Jakůbek, předseda Československé obce legionářské Pavel Budinský, váleční veteráni a vdovy po přímých účastnících bojů o Duklu, včetně dcery armádního generála Ludvíka Svobody Zoe Klusákové-Svobodové, a další vzácní hosté a příslušníci zahraničních ambasád v Praze.

Váleční veteráni převzali ocenění ministra obrany Slovenské republiky

22.10.2014 •Pražské metro v noci z 21. na 22. října zažilo teroristický útok. Členové teroristické skupiny použili na nástupišti neznámou chemikálii. V blízkosti rozptýlené látky začínají cestující padat a omdlévat. Vzniká panika. Látkou bylo zasaženo více než 90 cestujících, z nichž část bezprostředně na následky umírá a část je zraněna a převážena po tzv. suché dekontaminaci do okolních nemocnic. V rámci zasahujících složek Integrovaného záchranného systému byli aktivováni a nasazeni i příslušníci AČR, konkrétně vojáci z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a personál Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze-Střešovicích.

Metro zažilo cvičný teroristický útok, zasahovali také vojáci

21.10.2014 •V podvečer 20. října zaujali vojáci 22. mezinárodního úkolového uskupení (MNTF) obranná postavení, aby se připravili na finální fázi operace Ground Pepper. Čekal je nelehký úkol - vytlačit nepřítele za hranici fiktivního státu Terra a eliminovat jeho působení v zastavěné oblasti.

Jednotky vytlačily nepřítele za hranici, zdaleka však tím boje neskončily

21.10.2014 •Na letišti 21. základny taktického letectva v Čáslavi probíhá v těchto dnech mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Master Harmony 2014. S americkými vojáky dorazil i John Wollaston, tiskový mluvčí Velitelství vzdušných sil a protivzdušné obrany ozbrojených sil USA v Evropě, který svým českým a slovenským kolegům popsal své zkušenosti ze zahraničních operací.

Lidé v USA se o osud svých vojáků zajímají, říká mluvčí amerického velitelství vzdušných sil v Evropě

20.10.2014 •Dvě logistiky - jeden tým. Tak lze označit spolupráci českých a slovenských logistiků v rámci cvičení Ground Pepper. Šestnáct příslušníků 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic zde působí v sestavě slovenské roty bojového zabezpečení 22. mezinárodního úkolového uskupení (22. MNTF) pod velením kapitána Štefana Kucharského.

Ground Pepper: Česká a slovenská logistika jsou jeden tým

18.10.2014 •Již týden je slovenská Lešť prostorem cvičení Ground Pepper. Na 1 300 vojáků států V4 a USA se zde připravuje k vedení mezinárodní operace v souladu s článkem 5 Severoatlantické smlouvy o kolektivní obraně členských států NATO.

Ground Pepper: Stmelení, součinnost a spolupráce

17.10.2014 •Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov prověřila vojáky, kteří v listopadu zamíří do afghánského Kábulu.

Vyškov: Letošní závěrečnou přípravu jednotek do zahraničních operací uzavřel Messenger 2

16.10.2014 •Po úterní exkurzi u 15. ženijního pluku v Bechyni pokračovala ve středu 15. října návštěva pozorovatelů členských zemí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a Korejské republiky u 21. základny taktického letectva Čáslav.

*** Návštěva OBSE k posílení vzájemné důvěry splnila účel

16.10.2014 •Prostor a čas – to jsou dva základní údaje, které jsou jednotkám cvičení Ground Pepper určeny operačním rozkazem velitele 22. mezinárodního úkolového uskupení. V daném čase se tak čeští vojáci 3. a 4. motorizované roty nejdříve přesunuli do prostoru rozmístění mimo boj, odkud dále postupovali na další pozice, aby zahájili obrannou operaci na území státu „Terra“.

Ground Pepper: Každá operace chce svůj čas

16.10.2014 •Třetím dnem pokračuje u 21. základny taktického letectva v Čáslavi společné cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Master Harmony 2014. Kromě českých vojáků se do něj zapojili příslušníci ozbrojených sil Slovenské republiky a Spojených států amerických.

Češi, Američané a Slováci společně testují výměnu informací o vzdušném prostoru

15.10.2014 •V rámci několikadenní návštěvy ČR zavítali pozorovatelé z dvaceti šesti členských zemí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a Korejské republiky v úterý 14. října k 15. ženijnímu pluku do Bechyně. Obdobné inspekce se v členských státech OBSE konají jednou za pět let a vždy zahrnují návštěvu vojenského zařízení a letecké základny.

Pozorovatelé OBSE navštívili ženisty v Bechyni

Zobrazena stránka 4 z 256
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>