Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

11.1.2016 •Generálporučík Josef Bečvář v pátek společně s brněnským primátorem Pavlem Vokřálem slavnostně zahájili druhý extraligový zápas brněnských Hokejových her 2016, v němž se utkali hráči brněnské Komety a Sparty Praha. Svou přítomností tak náčelník Generálního štábu AČR podpořil rozhodnutí organizátorů her vzdát poctu válečným veteránům, armádě a členům záchranných sborů.

Náčelník Generálního štábu AČR slavnostně zahájil utkání Hokejových her 2016

8.1.2016 •Ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se v pátek 8. ledna uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací a cvičení.

Po návratu ze zahraničních misí obdrželi vojáci ocenění za vzornou reprezentaci své vlasti

8.1.2016 •Toto pondělí nastoupilo dalších 550 armádních nováčků do Vyškova, aby zde absolvovali základní tříměsíční výcvik. Součástí přijímacích procedur bylo také vystrojení vším, co voják při povolání do služebního poměru potřebuje.

Armádní výstrojáři oblékali nováčky, stihnout jich museli až 200 za den

7.1.2016 •Bývalí náčelníci Generálního štábu Armády České republiky společně se současným, generálporučíkem Josefem Bečvářem, si v předvečer výročí narození armádního generála Tomáše Sedláčka (8. ledna 1918) připomněli památku a odkaz člověka, jehož osudy jsou nerozlučně spojeny s osudy našeho státu i armády.

Náčelníci generálního štábu Armády České republiky vzpomínali na generála Tomáše SEDLÁČKA

6.1.2016 •Sněhovou nadílku až ze statisíce metrů čtverečních musí v těchto dnech odklízet hotovostní jednotka na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Letiště totiž slouží jako záloha i pro proudové a dopravní letouny.

Bílý vstup do nového roku

6.1.2016 •Letouny gripen vloni oslavily deset let služby v Armádě ČR, v létě zajišťovaly ochranu vzdušného prostoru Islandu a stihly také několik významných cvičení. Pojďte si připomenout ty nejdůležitější události roku 2015 čáslavské základny v krátkém ohlédnutí.

Ohlédnutí za rokem 2015

5.1.2016 •Hned v pondělí 4. ledna zaplnilo kasárna Dědice 533 rekrutů Armády ČR a také 16 nových příslušníků Aktivní zálohy. Ti všichni zde budou nyní procházet kurzy základní přípravy.

Vyškov: Do nového roku vstoupili s více než pěti stovkami nováčků

5.1.2016 •V úterý 5. ledna v ranních hodinách odjela druhá rotace 12 příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví z Hradce Králové do Slovinska. Úkolem jednotky na cvičení BLED 2016 bude poskytování součinnosti slovinským ozbrojeným silám při jejich působení v souvislosti s migrační krizí.

Čeští vojenští zdravotníci a ženisté odjeli do Slovinska pomoct s migrační krizí

4.1.2016 •V pondělí 4. ledna se zapojilo 32 příslušníků 153. ženijního praporu z Olomouce s technikou do výstavby oplocenky kolem areálu ve Vrběticích. V této první fázi se jedná o opravu, úpravu a obnovení funkčnosti stávajícího oplocení v úsecích bývalého plotu, které budou dále využity.

Vojáci pomáhají s výstavbou oplocenky ve Vrběticích

4.1.2016 •Na rozcvičení před nedělní bitvou o ligové body s plzeňskými Indiány v rámci brněnských Hokejových her 2016 se hráči domácí Komety stylově oděli do „maskáčových“ dresů. Před zápasem, jehož partnerem byla Univerzita obrany, jediná vojenská vysoká škola v ČR, totiž hráči a diváci vzdali hold novodobým válečným veteránům, české armádě a členům záchranných sborů.

18,5 tisíce hokejových diváků vzdalo hold novodobým válečným veteránům a Armádě ČR

29.12.2015 •Kapitán Tomáš Mlýnek, vojenský kaplan 14. pluku logistické podpory, neposkytuje duchovní pomoc pouze kolegům z pardubického útvaru. Na podzim letošního roku se jako humanitární pracovník, zdravotník a duchovní vydal do Keni.

Vojenský kaplan ve volném čase pomáhá Keňanům

29.12.2015 •Od 1. ledna 2016 vstupuje do pohotovosti k nasazení Battle Group EU, na jejímž zformování se společně podílejí země Visegrádu - Polsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko (V4 EU BG). Více než 3700 vojáků ze čtyř zemí, z nichž 728 je příslušníky Armády České republiky, tak bude mít nepřetržitou pohotovost, během které mohou být vysláni k řešení krizové situace kdekoli ve vzdálenosti až šesti tisíc kilometrů od Bruselu.

Bojové uskupení zemí V4 se v Polsku připravuje na půlroční pohotovost pro EU

Zobrazena stránka 4 z 316
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>