Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.6.2017 •U příležitosti Dne ženisty se ve čtvrtek 29. června v posádce 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil slavnostní nástup. V rámci něj byl v rámci programu vlády USA „Security Assistance 1206“ dodán jednotkám EOD materiál pro upgrade robotů TALON, detektory kovů, pyrotechnické obleky a další pomůcky sloužící k likvidaci improvizovaných výbušných zařízení. Do Bechyně k ženistům dorazil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Ženisté v Bechyni převzali od Američanů materiál a vybavení za téměř 30 milionů korun

30.6.2017 •Ve dnech 19. až 30. června se ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště uskutečnilo cvičení METRO-A 2017. Jednalo se o první část komplexního výcviku, kterým v letošním roce projde 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“.

Hraničtí splnili úkoly operace METRO-A

30.6.2017 •Od ledna letošního roku zajišťuje leteckou záchrannou službu v Jihočeském kraji Armáda České republiky. Během půlročního působení mají vojenští záchranáři na svém kontě 250 zachráněných lidských životů při 245 zásazích vrtulníků. Doposud mohly vojenské vrtulníky zasahovat pouze za denního světla, od 1. července zahájí nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz. O připravenosti příslušníků Centra letecké záchranné služby se ve čtvrtek 29. června v posádce Bechyně přesvědčili náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a další představitelé armády i Jihočeského kraje.

Letecká záchranná služba české armády zahájí od 1. července 2017 na území Jihočeského kraje nepřetržitý provoz

29.6.2017 •Ve dnech 29. června až 2. července se uskuteční hlavní fáze předem avizovaných přesunů příslušníků U. S. Army na cvičení Saber Guardian.

Konvoj americké armády přes Českou republiku doprovodí Vojenská policie

29.6.2017 •Na střelnici bojových vozidel Přáslavice bylo ve středu 28. června hodně rušno. Pět moderních bojových vozidel pěchoty od tří výrobců, z nichž některé by v budoucnu mohlo v Armádě ČR nahradit stávající BVP 2, zde předvádělo jízdní a palebné schopnosti. Prezentaci si mimo jiné nenechal ujít náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a náměstek ministra obrany Daniel Koštoval.

Nejmodernější bojová vozidla se v Přáslavicích nabízela AČR

28.6.2017 •Zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu generálporučík František Malenínský dnes před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v Praze 6 zahájil výstavu věnovanou stému výročí bitvy u Zborova. Vojenský historický ústavu v ní připomíná význam bitvy pro formování československých legií a vznik samostatného československého státu.

Výstava připomíná sto let od bitvy u Zborova

28.6.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář navštívil v úterý 27. června Centrum leteckého výcviku (CLV) v Pardubicích, které provozuje státní podnik LOM Praha.

Generál Bečvář navštívil Centrum leteckého výcviku v Pardubicích

28.6.2017 •Zástupci Letištní hasičské jednotky 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích se v úterý 27. června poprvé zúčastnili operace DAR (Disabled Aircraft Removal) neboli vyprošťování letadel neschopných vlastního pohybu z letištních ploch.

Operace DAR 2017

27.6.2017 •Ve dnech 27. až 29. června se uskuteční další část z předem avizovaných přesunů příslušníků U.S. Army na cvičení Saber Guardian.

Přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky - upřesnění

26.6.2017 •Minulý týden ve středu na Václavském náměstí v Praze, o den později ve čtvrtek na náměstí Republiky v Plzni se uskutečnil u příležitosti Dne ozbrojených sil 11. ročník mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží DrillFest 2017. Vojáci Ozbrojených sil České republiky, Maďarska, Německa, Polska a Slovenska a Čestné stráže prezidenta Slovenské republiky předvedli svou precizní show poprvé obyvatelům dvou měst.

drillfest

26.6.2017 •V neděli 25. června si pozůstalí, významní představitelé státní správy a samosprávy, hosté ze zahraničí i občané připomněli 75. výročí vyhlazení osady Ležáky. U pomníku Kniha obětí jednotlivé delegace uctily památku položením věnců a květin.

75. výročí vyhlazení osady Ležáky

26.6.2017 •V uplynulých dnech se uskutečnil štábní nácvik 4. brigádního úkolového uskupení ze Žatce s cílem vytvořit operační plán pro operaci Vital Screen. Jedná se o epizodu certifikačního cvičení, které se odehraje na podzim v Německu a kde štáb má za úkol prokázat schopnost plánovat a vést operaci vysoké intenzity. Brigádní úkolové uskupení působilo systémem vyčlenění styčných důstojníků, kteří působili přímo v rámci divize.

Štáb brigádního uskupení se připravuje k certifikaci

Zobrazena stránka 4 z 323
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>