Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.12.2016 •Ve středu 7. prosince se v Domě armády Praha po roce opět uskutečnilo tradiční neformální předvánoční setkání náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Josefa Bečváře s vojenskými a leteckými přidělenci akreditovanými v České republice.

Generál Bečvář poděkoval vojenským a leteckým přidělencům za spolupráci v roce 2016

8.12.2016 •Cukrovinky, konzervy, vakuované uzeniny, časopisy, ale také vánoční přání a obrázky od dětí byly obsahem balíčků tzv. Care Packages, které za několik dní poputují za českými vojáky do Afghánistánu. Tradice zasílání anonymních balíčků, kterou občané dávají najevo, že si váží práce vojáků v zahraničí, se ujala i v České republice.

Armáda převzala první balíčky Care Packages, ty potěší vojáky v Afghánistánu

8.12.2016 •Ve středu 7. prosince ocenil předseda Československé obce legionářské plukovník v záloze Pavel Budinský náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře pamětní medailí ČsOL 2. stupně. Slavnostní předání se uskutečnilo za přítomnosti představitelů ČsOL, veteránů a dalších významných hostů v Domě armády Praha.

Generál Bečvář obdržel ocenění Československé obce legionářské

7.12.2016 •Ve středu 7. prosince udělil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář plaketu Za záchranu lidského života vojínu Jiřímu Chromulákovi.

Armádní nováček zachránil lidský život

6.12.2016 •V úterý 6. prosince se v Domě armády v Praze konalo přednáškové setkání s frekventanty 129. kurzu NATO Defence College (NDC). Před zahájením programu přijal děkana této vojenské školy brigádního generála v zál. Františka Mičánka zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián.

Studenti NATO Defence College v Praze

6.12.2016 •Tento čtvrtek se od 17.00 hodin uskuteční v kostele Církve československé husitské v pražských Dejvicích pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa adventní koncert Brass Bandu Ústřední hudby AČR. Koncert, jehož hlavním pořadatelem je Posádkové velitelství Praha, se již poněkolikáté uskuteční i za podpory Městské části Prahy 6.

Program adventního koncertu 8. 12. 2016

6.12.2016 •Řidič, ten tvrdý chleba má – zpívá se v jedné české písni. Co o tom soudí vojáci, kteří tuto práci zastávají u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích?

Profese vojenského řidiče vyžaduje schopnosti i velkou zodpovědnost

5.12.2016 •V pátek 2. prosince uspořádali armádní hudebníci výchovný koncert pro žáky Základní školy Pavlíkov u Rakovníka. Účast na takové akci bývala kdysi pro studenty povinnou, často neoblíbenou součástí předmětu hudební výchova. Podoba takových akcí se však v poslední době mění.

Výchovný koncert už není jako za časů Šimka a Grossmanna

5.12.2016 •Svobodnice, jejímž úkolem je obsluha minometu, dvojnásobná máma a nově také třetí nejlepší judistka na světě. To je stručná vizitka příslušnice 71. mechanizovaného praporu v Hranicích Veroniky Sigmundové. Na konci listopadu zaznamenala mimořádný sportovní úspěch, když na Mistrovství světa v judu v americkém Miami vybojovala v kategorii Masters, tedy závodnic nad 30 let, bronzovou medaili.

Obrovský sportovní úspěch příslušnice 71. mechanizovaného praporu

5.12.2016 •V pražském Domě armády dnes skončil třídenní kurz Military Psycho Social Incident Management Course (MPSIM) vojenských psychologů Agentury vojenského zdravotnictví Armády České republiky. Školili je vojenští kliničtí psychologové z Belgie i Nizozemí v rámci odborného centra NATO (COEMED) v metodice jednotného vzdělávání velitelů v poskytování psychosociální péče obětem mimořádných událostí.

Jednotný postup v péči o oběti mimořádných událostí v zahraničních misích

2.12.2016 •V pátek 2. prosince se od 11.00 hodin v Katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha v Praze uskutečnila již tradiční slavnostní mše svatá věnovaná hnutí Na vlastních nohou Stonožka. Mezi tradiční partnery stonožkových dětí při této mši patří neodmyslitelně i vojáci v čele s náčelníkem Generálního štábu AČR. Nejinak tomu bylo i letos.

Stonožková mše

2.12.2016 •Již 21 bezplatných filmových projekcí pro české vojáky má za sebou válečné drama Anthropoid, jehož vznik podpořily Ministerstvo obrany a Vojenský historický ústav. Poslední listopadový den se koprodukční film popisující atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha promítal pro posádky v Táboře a Náměšti nad Oslavou. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou měli zároveň možnost setkat se s příbuznými dvou hlavních aktérů filmu, výsadkářů Jana Kubiše a Adolfa Opálky.

Vojáci mají zájem nejen o film Anthropoid, ale i o setkání s příbuznými výsadkářů

Zobrazena stránka 4 z 302
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>