Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

2.4.2014 •V úterý 1. dubna byl na pracovní návštěvě v České republice generálporučík Frederick Ben Hodges, velitel Velitelství pozemních sil NATO. Na programu generála Hodgese byla jak pracovní jednání na Generálním štábu AČR a Velitelství pozemních sil, tak i návštěva 4. brigády rychlého nasazení v Žatci.

Velitel aliančního Velitelství pozemních sil jedná v ČR

2.4.2014 •Dělostřelci z Jinců zahájili první letošní cvičení s ostrou střelbou impozantním přesunem vojenské techniky přes brdský výcvikový prostor. Pětašedesátikilometrovou trasu zvládla kolona o délce dvanáct kilometrů za šest hodin.

Dělostřelci na zítra - jen fotky

31.3.2014 •Výcvikové centrum Combat Life Saver při 41. mechanizovaném praporu v Žatci úspěšně funguje už dva roky. Vloni se kurzů, které učí, jak poskytnout rychlou a kvalifikovanou zdravotní pomoc v bojových podmínkách, zúčastnilo 108 vojáků.

Noví vojáci CLS 2. Strážní roty základny Baghram v Afghánistánu

31.3.2014 •Rychlovky. Tak vojáci z Centra zabezpečení oprav přezdívají servisním výjezdům k jednotkám, které působí v zahraničních misích.

„Rychlovky“ – servisní výjezdy Centra zabezpečení oprav k jednotkám AČR v zahraničních misích

28.3.2014 •„Děti s láskou – děti za mír“ je slogan, jenž provází hnutí Stonožka, a který je už 14 let spjat také s Armádou České republiky. Podpořit tuto dobrovolnou humanitární a mírovou organizaci, v níž děti pomáhají dětem, dnes přijel do kulturního domu v Zubří generálmajor Miroslav Žižka.

Generál Miroslav Žižka přijel na Moravu podpořit Stonožku

28.3.2014 •V Národním památníku v Praze na Vítkově se v pátek 28. března konal nástup příslušníků 2. jednotky Armády ČR, která pod velením nadporučíka Martina Sekery působila v africkém Mali.

Vojáci 2. jednotky Armády České republiky převzali ocenění za svou práci v africké misi EU

28.3.2014 •V rámci programu MEDEVAC přepravovaly armádní letouny Airbus A-319CJ a CASA C-295M 27. února a 6. března raněné z Ukrajiny. Přinášíme vám exkluzivní informace, které v médiích nezazněly.

Třetí nejlépe hodnocenou nemocnicí v České republice je pražská ÚVN

27.3.2014 •Jindy poklidnou atmosféru železniční stanice ve Strakonicích rozvířily tento týden desítky vojáků s bojovou technikou. Příslušníci zdejšího 25. protiletadlového raketového pluku tu absolvovali praktickou část výcviku v přepravě po železnici.

Protiletadlovci trénovali vagónování. Nechyběla ani nová technika – obrněné vozidlo Dingo

26.3.2014 •Po více než deseti letech cvičili chrudimští výsadkáři v Polsku. Společný výcvik dvou desítek českých vojáků a jejich kolegů z 18. výsadkového praporu „Bielského“ se uskutečnil v minulých dvou týdnech na vojenském polygonu Nowa Deba, charakteristickém svými pouštními podmínkami.

Chrudimští cvičili v Polsku

25.3.2014 •Minulý týden absolvovali příslušníci 14. pluku logistické podpory na Šumavě kurz přežití. Jeho účastníci nebyli žádnými nováčky – přesto i je náročný a neobvyklý výcvik mnohdy dokázal překvapit.

Vojáci si na Šumavě sáhli na dno

25.3.2014 •Minulý týden uskutečnil první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Miroslav Žižka pracovní návštěvu USA.

Generál Žižka v USA: „Potvrdil se přínos spolupráce“

24.3.2014 •Minulý týden se náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel zúčastnil dvoudenní konference náčelníků generálních štábů zemí střední Evropy, jejíž každoroční konání se stalo již téměř tradicí. Ta letošní – třetí – se po Maďarsku a Polsku uskutečnila v chorvatském Splitu a jednání se dotýkala aktuálních bezpečnostních témat.

Konference ve Splitu se zabývala aktuálními bezpečnostními otázkami

Zobrazena stránka 4 z 225
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>