Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.11.2014 •Ve středu 26. listopadu zavítala k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany významná návštěva. Posluchači mezinárodního kurzu generálního štábu ACSC (Advanced Command and Staff Course), který je akreditován při Akademii obrany Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, přijeli do Liberce. Zde se formou přednášek a ukázek techniky seznámili se schopnostmi a možnostmi chemického vojska naší armády.

Liberec hostil posluchače kurzu generálního štábu britské armády

27.11.2014 •Benjaminu Netanjahuovi předal netradiční dar jeho český protějšek Bohuslav Sobotka v rámci pracovní návštěvy Izraele.

 Plaketa od výsadkových veteránů pro izraelského kolegu

26.11.2014 •V souvislosti s výročím narození Ludvíka Svobody – 25. listopadu 1895 v Hroznatíně – si jeho osobnost připomněla i vyškovská posádka.

Vyškovští si připomenuli odkaz armádního generála Ludvíka Svobody

26.11.2014 •Pohybují se v týlu, ale speciální výcvik potřebují možná víc než bojové jednotky. Řeč je o armádních logisticích, konkrétně 142. praporu oprav z Klatov, kteří v uplynulých dvou týdnech v posádce a na Boleticích absolvovali výcvik zaměřený na ochranu před improvizovanými výbušnými zařízeními.

Klatovští logistici absolvovali výcvik C-IED

25.11.2014 •Přes tisíc vojáků ze všech jednotek Armády České republiky vyčleněných pro brigádní úkolové uskupení se v těchto dnech účastní ve Vojenském újezdu Boletice cvičení 4. brigády rychlého nasazení s názvem „Moonrider“. Výcvik probíhá od pondělí 24. do pátku 28. listopadu a jeho hlavním úkolem je provést kontrolu sladěnosti a certifikaci jednotek vyčleněných do aliančních Sil rychlé reakce (NRF) pro rok 2015.

Výsadková bojová operace „MOONRIDER“ v Boleticích byla zahájena

25.11.2014 •Čtyři vybraní příslušníci jednotky předsunutých leteckých návodčích 225. letky bojového zabezpečení z Náměšti se účastnili cvičení návodčích Texaské národní gardy. Týdenní výcvik od 11. do 21. listopadu probíhal ve výcvikovém prostoru Camp Beauregard ve státě Louisiana. Cílem cvičení byl výcvik Skupin navedení taktického letectva v navedení letadel na cíl s důrazem na plánovací proces. Nacvičovali se také činnosti v rámci jednotek rychlé reakce i malých jednotek, a to ve dne i v noci.

USA hostila „faky“ z Náměště

24.11.2014 •Liberečtí chemici se jako součást česko-britského velitelství brigády radiační, chemické a biologické ochrany předurčeného pro Spojenecký sbor rychlé reakce (ARRC - Allied Rapid Reaction Corps) zapojili v uplynulých třech týdnech do letošního největšího cvičení této mezinárodní jednotky. Výcvik byl poslední zkouškou sboru ARRC před hlavním certifikačním cvičením v květnu 2015.

Chemici se účastnili největšího cvičení spojeneckého sboru

24.11.2014 •Metodické chemické cvičiště Ústavu OPZHN ve Vyškově a vojenský výcvikový prostor Březina se od 10. do 21. listopadu staly dějištěm jedinečného výcviku. Vůbec poprvé cvičili příslušníci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany s experty CST nebraské a texaské národní gardy. Výcvik byl zaměřen na postupy a metodiky činnosti odběrových týmů na místě incidentu. Zatímco naši chemici působí ve prospěch armády a získávají zkušenosti v této oblasti hlavně díky zahraničním operacím, američtí odborníci plní úkoly ve prospěch civilních složek.

Chemici cvičili s nebraskou a texaskou národní gardou

21.11.2014 •Ve dnech 10. listopadu až 14. listopadu 2014 se uskutečnilo v České republice historicky první mezinárodní letecké cvičení s propojením simulačního centra FLSC ve Stockholmu ve Švédsku a pardubického taktického simulačního centra. To se nachází v Centru leteckého výcviku, které provozuje státní podnik LOM PRAHA.

První společné letecké simulované cvičení vzdušných sil Armády České republiky a Švédského království

21.11.2014 •Ve čtvrtek 20. listopadu navštívila 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou skupina šesti studentů 3. ročníku Univerzity obrany studijního oboru vojenský pilot. Cílem exkurze kterou vedl bývalý velitel tehdejší 32. základny taktického letectva Leoš Liška, bylo seznámit studenty pilotního směru s reálnou činností pilota u letecké základny.

Budoucí piloti na exkurzi u vrtulníkářů v Náměšti.

21.11.2014 •Na Generálním štábu AČR v Praze převzalo v pátek 21. listopadu jedenáct vojáků 2. letecké jednotky CASA Úkolového uskupení AČR, kteří se vrátili ze zahraniční operace MFO, zasloužené ocenění za svou práci na Sinajském poloostrově.

Oficiální tečka za misí na Sinajském poloostrově

20.11.2014 •Na Staroměstské radnici v Praze dnes v podvečer proběhlo slavnostní předání cen 20. ročníku Czech Press Photo. Už potřetí byl v této soutěži oceněn rotmistr Daniel Hlaváč, výsadkář 4. brigády rychlého nasazení. Letos mu porota udělila čestné uznání v kategorii Reportáž za sérii devíti fotografií z Afghánistánu pod názvem Noční hlídka.

Český výsadkář ze 4. brigády rychlého nasazení Daniel Hlaváč obdrží čestné uznání za sérii fotografií - Noční hlídka

Zobrazena stránka 4 z 260
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>