Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

14.2.2018 •Součástí přípravy vojáků 7. mechanizované brigády do zahraničních operací v Afghánistánu a Pobaltí je i výcvik přežití v rámci tzv. SERE (Survival, Evasion, Resistance a Extraction). Jedná se o týdenní výcvik zaměřený na teorii v oblasti přežití, techniky úniku, odolávání nátlaku v zajetí a vyzvednutí záchrannou jednotkou. Ve finále pak vojáky prověří praktické cvičení.

Výcvik v přežití je pro zahraniční operace nutností

14.2.2018 •Již 32. ročníku mezinárodního závodu ve vojenském trojboji v Německu se minulý týden zúčastnilo reprezentační družstvo 26. pluku velení, řízení a průzkumu ze Staré Boleslavi. RRP – Cup pořádá v rámci partnerství jednotek radiotechnického vojska bavorská posádka Regen. Své síly ve třech disciplínách přijelo změřit celkem dvacet tři pětičlenných družstev z Německa, Polska, Švýcarska a České republiky.

České radiotechnické vojsko slavilo v Německu zlatostříbrný úspěch

14.2.2018 •Velitel pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta a velitel 7. mechanizované brigády plukovník Jiří David jednali v minulém týdnu na velitelství Multinational Division North East (mnohonárodnostní divizi) v polském Elblagu s brigádním generálem Krzysztofem Motackim a jeho zástupcem brigádním generálem Karlem Řehkou. Poté se čeští zástupci přesunuli do Varšavy, kde diskutovali s velitelem polských pozemních sil Wojciechem Grabowskim.

Velitel pozemních sil jednal v Polsku o spolupráci

12.2.2018 •Více než 200 slanění a přes 120 nočních seskoků s materiálem z vrtulníku Mi-17. Nejen tyto úkoly absolvovali ve čtvrtek 8. února při náročné přípravě vojáci ze 43. výsadkového praporu z Chrudimi.

Výška pětset metrů, zakotvit...vpřed velí instruktor výsadkové přípravy

12.2.2018 •Více než 400 vojáků a sto kusů techniky se až do čtvrtka 8. února zapojilo do komplexního polního výcviku 141. praporu logistiky, který se uskutečnil ve vojenském újezdu Hradiště. Během pátku a soboty vojáci zrušili vybudovanou základnu a všechny jednotky se přesunuly do posádek.

V Doupovských horách končí komplexní polní výcvik 141. praporu logistiky Pardubice. Vojáci se vrací zpět do svých posádek

12.2.2018 •Ve dnech 5. až 8. února se v Bruselu uskutečnilo zimní plenární zasedání Výboru pro národní záložní síly při NATO (NRFC), které již potřetí v rámci českého předsednictví v tomto Výboru řídil brigádní generál Jaromír Alan, ředitel sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany. 47 účastníků z 20 států, včetně 4 pozorovatelských zemí, rozhodovalo o dalším směru vývoje práce tohoto Výboru a jeho aktivitách ve prospěch Aliance.

NATO podpořilo roli aliančních i partnerských záložních sil

12.2.2018 •Strakonické vojáky už za dva měsíce čeká náročné přezkoušení. Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany totiž na začátku letošního roku zahájilo tříletou hotovost v Silách rychlé reakce NATO a hodnotitelé ze Severoatlantické aliance budou posuzovat, jak jsou jeho příslušníci schopni plnit úkoly v operacích NATO. Z toho důvodu také protiletadlová raketová baterie, která tvoří hlavní bojovou sílu uskupení, absolvovala minulý týden nepřetržitý výcvik ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku.

Strakoničtí vojáci se v Boleticích zdokonalovali v řešení vzdušných i pozemních incidentů

9.2.2018 •Ve čtvrtek 8. února navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář 21. základnu taktického letectva Čáslav. Generála doprovázel velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta, kardinál Dominik Duka a generálmajor Emil Boček. Hosté se podrobně seznámili s úkoly základny, její infrastrukturou a provozovanou leteckou technikou.

Generál Bečvář navštívil čáslavkou základnu

9.2.2018 •Sdílení a vzájemná výměna zkušeností s vojáky. To byl hlavní důvod, proč v úterý 6. února k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic zavítal Jiří Protiva, ředitel Vojenského technického ústavu, státního podniku, který spadá pod Ministerstvo obrany.

Vojenský technický ústav přispívá k rozvoji vojska

9.2.2018 •Zimní přežití, přesuny ve ztížení klimatických podmínkách a přenocování v terénu. To vše zahrnovala speciální tělesná příprava Krkonoše 2018, které se od 5. do 8. února zúčastnilo 28 záložníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Krkonoše 2018

9.2.2018 •Ve čtvrtek 8. února se v prostorách Společenského klubu kasáren Dědice uskutečnilo slavnostní vyřazení 47 absolventů kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy (AZ) Ozbrojených sil České republiky a účastníky dobrovolného vojenského cvičení (DVC).

Slavnostní vyřazení letošních prvních absolventů šestitýdenního kurzu základní přípravy

8.2.2018 •V Čáslavi se od úterý do středy konala první plánovací konference, na základě které bude vytvořen scénář mezinárodního cvičení Sky Avenger 2018. To se na 21. základně taktického letectva v Čáslavi uskuteční letos od 18. do 29. června.

Čáslavská základna bude hostit česko-americké cvičení

Zobrazena stránka 4 z 346
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>