Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

29.9.2014 •Část českých vojáků, kteří se účastní mezinárodního cvičení polských ozbrojených sil Anakonda 2014, cvičí v těchto dnech ve výcvikovém prostoru Orzysz. Na starosti mají mimo jiné plánování a koordinaci podřízených jednotek. Právě je v sobotu navštívil dánský generál Torben Doen Møller, zástupce řídícího cvičení pro mezinárodní jednotky.

Češi jsou na cvičení ANAKONDA-14 pod drobnohledem

27.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel spolu s primátorem statutárního města Brna Romanem Onderkou v pátek odpoledne v brněnském městském parku Lužánky zahájili charitativní akci You Dream We Run 2014, jejímž cílem je podpořit děti s poruchou autistického spektra. Druhý ročník akce pořádá Krajské vojenské velitelství Brno ve spolupráci s komunitním centrem Modrá beruška.

Generál Petr Pavel zahájil v Brně charitativní akci

25.9.2014 •Ve dnech 12. až 20. září 2014 se setkali velitelé vzdušných sil aliance na „NATO Air Chiefs´ Symposium 2014“, které se konalo v hlavním velitelství amerických vzdušných sil v Evropě v Ramsteinu, Spolkové republice Německo, a ve Spojených státech amerických. Letošní setkání pořádali společně velitel amerických vzdušných sil generál Mark Welsh a velitel amerických vzdušných sil v Evropě generál Frank Gorenc, který současně zastává i post vrchního velitele Vzdušných sil NATO v Evropě. Sympozia se za Armádu České republiky zúčastnil velitel vzdušných sil brigádní generál Libor Štefánik.

Setkání velitelů Vzdušných sil NATO

25.9.2014 •Ve středu 24. září 2014 proběhla v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi „Soutěž o nejlepšího řidiče 26. pluku velení, řízení a průzkumu“. Organizátoři tak reagovali na nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky k celoarmádní soutěži o „Nejlepšího řidiče AČR“, která se bude konat ve Vyškově ve dnech 29. – 30. října 2014. A právě vítěz každé kategorie bude reprezentovat 26. pluk na konci října v celoresortním klání.

Ve Staré Boleslavi soutěžili o nejlepšího řidiče

25.9.2014 •Příslušníci Společného operačního centra Ministerstva obrany ČR připravili ve středu 24. září unikátní konferenci, na kterou pozvali odborníky – vědce, kteří ve svých přednáškách někdy objasnili a někdy diskutovali o možných hrozbách týkajících se nejen euroatlantického prostoru.

Nevšední konference spojila akademiky a vojáky v názorech na možné hrozby

24.9.2014 •V kasárnách Posádkového velitelství Praha byl ve středu 24. září odhalen pomník čestnému příslušníkovi zdejšího velitelství armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi.

V pražských Dejvicích odhalili pomník armádnímu generálu Tomáši Sedláčkovi

24.9.2014 •Dvacet tři zkušených profesionálů z různých jednotek Armády České republiky a pět příslušníků Ozbrojených sil Slovenské republiky se v Olomouci účastní od 18. do 26. září kurzu operačního plánování. Seminář vedou lektoři z USA.

„Kurz operačního plánování v posádce Olomouc“

24.9.2014 •V Polsku bylo včera zahájeno pravidelné mezinárodní cvičení Ozbrojených sil Polské republiky s názvem Anakonda. Vůbec poprvé se ho účastní také čeští vojáci.

Cvičení ANAKONDA-14 v Polsku zahájeno

23.9.2014 •Od 8. do 19. září se v jihočeské Bechyni uskutečnily dva běhy kurzu s názvem Ochrana vlastních vojsk proti improvizovaným výbušným zařízením se zaměřením na organizační strukturu nepřítele.

 Kurz C-IED Attack the Network s US lektory poprvé v Bechyni

22.9.2014 •

Vlnový útok chlórem, který Němci uskutečnili  nedaleko belgického města Ypres v roce 1915 během 1. světové války je považován za počátek vedení chemické války.

Chemické vojsko oslavilo devadesáté páté výročí

21.9.2014 •Četař Zdeněk Kraus a desátník Ladislav Novotný ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku byli v letošním roce vyhodnoceni jako nejlepší operátoři protiletadlového raketového kompletu RBS-70. Ocenění převzali během víkendových Dnů NATO v Ostravě z rukou zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Jaromíra Šebesty a Matse Fagerberga z konsorcia SAAB.

Operátoři protiletadlových kompletů RBS-70 převzali na Dnech NATO v Ostravě prestižní ocenění

20.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel byl dnes Vojenským výborem Severoatlantické aliance zvolen do jeho čela. Šéf české armády je prvním zástupcem ze zemí bývalého východního bloku, který bude tuto významnou funkci zastávat.

Generál Petr Pavel byl zvolen předsedou nejvyššího vojenského orgánu NATO

Zobrazena stránka 4 z 253
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>