Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

20.6.2015 •Také 26. Den pozemního vojska Bahna 2015 odstartoval mohutnou salvou samohybných kanonových houfnic vz. 77 Dana. Za účasti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Josefa Bečváře, velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka, ministra financí Andreje Babiše a mnoha dalších čestných hostů a desetitisíců diváků se uskutečnil v sobotu 20. června v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic ve Vojenském újezdu Brdy.

Bahna přilákala i letos tisíce příznivců armády

20.6.2015 •Ve dnech 15. až 18. června se v Praze konala konference Výboru hlavních kaplanů vzdušných sil zemí NATO (NATO Air Force Chiefs of Chaplains Committee, NAFCCC). Pořádal ji hlavní kaplan Armády České republiky podplukovník Jaroslav Kníchal a zúčastnilo se jí celkem patnáct kaplanů z desíti členských států NATO.

V Praze se setkali hlavní kaplani vzdušných sil zemí NATO

19.6.2015 •V pátek 19. června se v Praze před budovou Generálního štábu Armády České republiky konala pietní vzpomínka na generála Heliodora Píku. Za resort obrany uctili jeho památku náměstkyně ministra obrany Alena Netolická a 1. zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Jiří Baloun.

Osobnost generála Heliodora Píky se stala symbolem vlastenectví, odvahy a věrnosti

19.6.2015 •Ve dnech 16. až 18. června se v Mladkově v Orlických horách konal již 4. ročník obranářského závodu hlídkových psů. Memoriál Vojtěcha Plačka je vzpomínkou na kynologa Vojenské policie nadpraporčíka Vojtěcha Plačka, který v roce 2008 zahynul při plnění služebních povinností.

Kynologové ozbrojených složek se utkali na Memoriálu Vojtěcha Plačka

19.6.2015 •Pouhý den zbývá do letošního Dne Pozemního vojska Bahna 2015. Ten se již po dvacáté šesté uskuteční na stejnojmenném cvičišti ve Vojenském újezdu Brdy nedaleko obce Strašice.

Přípravy na Bahnech gradují

19.6.2015 •Ve čtvrtek 18. června navštívila opavskou posádku a její 53. pluk průzkumu a elektronického boje delegace vojenských a leteckých přidělenců akreditovaných v České republice a sdružených v Asociaci vojenských přidělenců.

Vojenští přidělenci v Opavě

19.6.2015 •Spojenecké cvičení se chýlí ke konci. Polský výcvikový prostor Żagań při závěrečném VIP dni přivítal významné hosty, mezi které patřil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Ten navštívil naši jednotku z chrudimského 43. výsadkového praporu a debatoval s vojáky.

 Noble Jump 2015

18.6.2015 •Týdenní cvičení Medical Man 2015 v Nových kasárnách v Hradci Králové, jehož cílem bylo prověřit schopnosti zdravotnického úkolového uskupení evropského bojového uskupení (EUBG), vyvrcholilo ve čtvrtek 18. června oficiální certifikací a také návštěvním dnem.

Zdravotnické úkolové uskupení V4 EU BG je certifikováno

18.6.2015 •Právě v těchto dnech trénují příslušníci leteckého personálu z náměšťské a kbelské základny ve francouzských Pyrenejích létání ve vysokohorském terénu. Třítýdenní nácvik operačních a taktických postupů používaných v zahraničních misích, zejména v Afghánistánu, nese již několik let stejný název „Mountain Flight“.

Čeští vrtulníkáři opět létají nad francouzskými Pyrenejemi – Mountain Flight 2015

18.6.2015 •Naléhavé a zmatečné volání o pomoc se ozvalo na lince 158 ve středu dopoledne. Vojenskou střední školu a Vyšší odbornou školu MO v Moravské Třebové obsadili šílení střelci.

Neznámé střelce zpacifikovaly v Moravské Třebové policejní a zásahové jednotky Pardubického kraje

16.6.2015 •Symbolicky v pondělí 15. června se uskutečnil 15. ročník celostátního finále Cen Ď ve Státní opeře v Praze. I letos Armáda České republiky byla zmiňována při předávání a udílení těchto cen, které jsou poděkováním mecenášům a dobrodincům za podporování kultury a charity. Cenu Ď za morální vzor v ČR převzal generálmajor v.v. Josef Šíba.

Aplaus ve stoje pro generála Šíbu

16.6.2015 •Vidět nizozemské výsadkáře střílet z českých minometů vz. 52 a ANTOS-LR a jejich české kolegy naopak z minometů L16A1 není zrovna obvyklé. Na polské střelnici Joanna jim to však šlo během cvičení Noble Jump skvěle.

Čeští a nizozemští vojáci si na Joanně vyměnili minomety

Zobrazena stránka 4 z 284
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>