Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.6.2014 •V pondělí 30. června půl hodiny před devátou v resortním zařízení na Komorním Hrádku vzplanul požár. Navíc v té nejodlehlejší a nejméně přístupné části zámku, a to na učebně v zadním traktu ve třetím podlaží. Už na první pohled je jasné, že na jeho likvidaci nebudou stačit ruční hasící přístroje. Událost je třeba neprodleně nahlásit na tísňovou linku. Taktické cvičení začíná…

 Cvičení na Komorním Hrádku

30.6.2014 •Česká armáda za současného stavu není schopna adekvátně a včas reagovat na nenadálou krizovou vojenskou situaci. Tristní, ale pravdivý obraz o stavu ozbrojených sil představil členům sněmovního výboru pro obranu náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel během jejich výjezdního zasedání na Měříně.

Generál Petr Pavel: V NATO se stáváme černým pasažérem

28.6.2014 •Ve Vojenském újezdu Hradiště se na konci června konalo 1. kolo 2. ročníku závodu „O pohár odstřelovače KVV Plzeň“. Soutěž určená pro velkorážnou pušku v rozmezí ráží 5,56 až 10mm se konala díky podpoře Armády České republiky, konkrétně KVV Plzeň.

O pohár odstřelovače KVV Plzeň.

28.6.2014 •Lidé, kteří splňují předpoklady pro danou funkci, oproti protekcionismu. To slibuje nový kariérní řád, který v armádě začne platit, pokud parlament podpoří novelu zákona č. 221/1999 o vojácích z povolání.

Kariérní řád dá armádu do pohybu, odstraní i nešvary

26.6.2014 •V dolní části pražského Václavského náměstí se ve čtvrtek 26. června konala u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek Čestných stráží středoevropského regionu.

Exhibiční vystoupení Čestných stráží z šesti zemí už potřetí na Václavském náměstí v Praze zněly salvy z přehlídkových pušek

26.6.2014 •Od 9. do 26. června navštívilo 15. ženijní pluk deset kadetů z americké armády, kteří se při výcviku ženijních jednotek prakticky seznamovali se širokým spektrem schopností ženijního vojska i s jeho vlastní technikou.

 Kadeti americké armády součástí výcviku ženistů

26.6.2014 •Ve vojenském újezdu Hradiště se od 18. do 26. června 2014 koná největší cvičení za posledních osm let pod názvem „Strong Campaigner 2014“. Příslušníci 15. ženijního pluku jsou součástí tohoto cvičení. Téměř dvě stě ženistů, především ze 151. ženijního praporu, je začleněných do 4. brigádního úkolového uskupení a procvičuje ženijní podporu jednotkám Armády České republiky ve společné alianční operaci konvenčního charakteru při obraně teritoria České republiky.

Ženisté součástí největšího armádního cvičení Strong Campaigner 2014

26.6.2014 •Ve čtvrtek 26. června vyvrcholilo bojovými střelbami ve Vojenském újezdu Hradiště velitelsko-štábní cvičení s částečným vyvedením vojsk 4. brigádního úkolového uskupení (BÚU) Strong Campaigner. Na největší manévry české armády za posledních osm let zavítal i ministr obrany Martin Stropnický v doprovodu náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Petra Pavla. Dorazili i další představitelé resortu obrany, zástupci velení armády a další významní hosté.

Jsme připraveni pro operace NATO

25.6.2014 •Neopakovatelná atmosféra ceremonie, důstojná noblesa Národního divadla a zároveň příjemné a lidsky přímočaré vystupování autora projektu Richarda Langera provázely v úterý 24. června slavnostní udílení Ceny Ď. Mezi přítomnými hosty byli pořadatelé kulturních a charitativních projektů a jejich mecenáši a dobrodinci z celé České republiky včetně zástupců Ministerstva obrany ČR a Vzdušných sil Armády ČR.

24. základna dopravního letectva Kbely získala prestižní ocenění Cenu Ď

25.6.2014 •Celkem deset členských států NATO se účastní od 15. do 27. června 3. ročníku mezinárodního cvičení dopravního letectva European Air Transport Training (EATT) v bulharském Plovdivu. České vzdušné síly reprezentují příslušníci 24. základny dopravního letectva Kbely s letounem CASA C-295M.

Mezinárodní cvičení dopravního letectva prověřuje i českou posádku

25.6.2014 •Velitelství 4. brigádního úkolového uskupení (4. BÚU) a 42. mechanizovaný prapor jsou připraveni k bojovému nasazení pro operace NATO. V úterý 24. června to stvrdili svými podpisy monitoři NATO a vedoucí obou hodnotitelských týmů přímo ve Vojenském újezdu Hradiště.

Strong Campaigner - CREVAL

24.6.2014 •V úterý 24. června přicestoval na dvoudenní oficiální návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Rakouska generál Othmar Commenda.

NGŠ Rakousko

Zobrazena stránka 4 z 241
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>