Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

12.7.2016 •Exkurze na vojenském letišti jsou u dětí velmi oblíbené, za prvního půl roku navštívilo 24. základnu dopravního letectva v Praze-Kbelích přes tisíc dětí. Letiště je oblíbeným cílem výprav nejen místních školáků - největší vzdálenost urazili druháci z Vysočiny.

Letiště ve Kbelích je oblíbeným místem malých i velkých dětí

7.7.2016 •V pondělí 11. července se od 19:00 hodin uskuteční v Smetanově síni Obecního dobu v Praze koncert Ústřední hudby AČR pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa a majora Josefa Kučery. Koncert proběhne v rámci mezinárodní konference Světové asociace symfonických dechových orchestrů WASBE, která se koná v České republice poprvé.

Ústřední hudby AČR

4.7.2016 •V pondělí 4. července se v Belloy-en-Santerre v regionu Picardie konala vzpomínková ceremonie k 100. výročí těžkých bojů francouzské Cizinecké legie v této malé vesnici. Zapojila se do nich i kompaktní jednotka složená z Čechů, která se zde vyznamenala úspěšným útokem ve svém sektoru a zajetím nepřátelských vojáků.

100. výročí těžkých bojů francouzské Cizinecké legie

1.7.2016 •Ani po čtyřech letech nezapomínají příslušníci 72. mechanizovaného praporu Přáslavice na svého dřívějšího kolegu Lukáše Hirku. Tento válečný veterán se nyní rehabilituje v sanatoriu v Klimkovicích po těžkých zraněních, které v roce 2012 utrpěl při plnění úkolů v zahraniční operaci v Afghánistánu.

„Zdravotní handicap je sítem na kamarády,“ říká válečný veterán

1.7.2016 •V pátek 1. července byla před budovou Generálního štábu Armády České republiky slavnostně zahájena panelová výstava k připomenutí 150. výročí bitvy u Hradce Králové.

150. výročí bitvy u Hradce Králové

1.7.2016 •Sedmý ročník soutěže „Jezdím bezpečně“ se letos netradičně uskutečnil v prostorech Vojenského újezdu Boletice. 29. a 30. června se zde se utkalo 47 účastníků vybraných napříč celým 14. plukem logistické podpory. Ti nejzdatnější postoupí do celoresorního kola Nejlepší řidič AČR, které se koná v září ve Vyškově.

Nejlepší řidiči čtrnáctky soutěžili na Boleticích

1.7.2016 •Slavnostním nástupem v Krakově ukončili ve čtvrtek 30. června 2016 pohotovost k nasazení příslušníci operačního velitelství bojového uskupení EU zemí Visegrádu. Na 3 700 vojáků z Polska, České republiky, Maďarska a Slovenska bylo součástí první Battle Group EU postavené na základech V4.

První Battle Group EU

1.7.2016 •V úterý se v libereckých kasárnách za účasti vzácných hostů uskutečnil slavnostní nástup vojenských chemiků u příležitosti Dne ozbrojených sil. Student prvního ročníku Střední školy tvorby a designu nábytku v Kateřinkách při této příležitosti předal veliteli pluku plastickou dřevořezbu znaku liberecké jednotky.

Liberečtí chemici dostali vyřezávaný

29.6.2016 •V prostorech společenského sálu Domu armády Praha dnes náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář ocenil čtyři desítky zaměstnavatelů za podporu Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR a za podporu rozvoje těchto jednotek.

Armáda ocenila zaměstnavatele příslušníků Aktivní zálohy

25.6.2016 •Den pozemního vojska Bahna 2016 odstartoval mohutnou salvou z tanku T72M4CZ, což byla první změna oproti předešlým ročníkům, kdy prostorem otřásala salva ze samohybné kanonové houfnic vz. 77 Dana. Za účasti náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakuba Landovského, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka, ministra životního prostředí Richarda Brabce a mnoha dalších čestných hostů a desetitisíců diváků se uskutečnil tento svátek vojska v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic.

Bahna přilákala desetitisíce příznivců armády

24.6.2016 •Na pozvání náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře navštívila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová v pátek 24. června 2016 ke krátkému pracovnímu jednání Generální štáb AČR.

Primátorka hlavního města Prahy navštívila Generální štáb AČR

24.6.2016 •Zahajovací salva z tanků, ukázky pozemní techniky, věhlasný americký bojový vrtulník Apache nebo bojová vozidla rakouské, slovenské a polské armády. To všechno jsou lákadla sedmadvacátého ročníku Dne pozemního vojska Bahna 2016. Ten vypukne zítra 25. června 2016 v 9.00 hodin v prostoru Zadní Bahna u Strašic na Rokycansku v bývalém Vojenském újezdu Brdy.

Letošní Bahna nabídnou návštěvníkům mnoho lákadel

Zobrazena stránka 4 z 337
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>