Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.10.2016 •Ve dnech 4. a 5. října navštívili vojenští letečtí hasiči AČR americkou základnu v německém Ramsteinu, aby se zde seznámili s výcvikem a vybavením místní vojenské hasičské jednotky.

Vojenští letečtí hasiči navštívili své kolegy v Ramsteinu

6.10.2016 •Na Brádlerových Boudách nedaleko Špindlerova Mlýna se první říjnový týden v rámci výběrové tělovýchovy koná letos již druhý Runners Camp. Navázal tak na pilotní projekt uskutečněný v roce předešlém. Jedná se o sportovní program zaměřený na běžecké aktivity, metody a formy běžeckých tréninků, ale i životosprávu a výživu sportovce.

Runners Camp – tak trochu jiné běhání

6.10.2016 •Ve dnech 4. a 5. října se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář zúčastnil v polských Sopotech zasedání náčelníků generálních štábů členských zemí Visegrádu.

V polských Sopotech se uskutečnilo zasedání náčelníků generálních štábů zemí V4

5.10.2016 •Od pondělí 3. října až do pátku 7. října probíhá v posádce Vyškov mezinárodní přebor ve speciálním vojenském víceboji SUMMER SURVIVAL 2016.

Summer Survival 2016 je šestnáctým závodem letního přírodního víceboje

4.10.2016 •Liberecká kasárna se na dva dny proměnila v improvizovaný dispečink a urgentní příjem záchranné služby. O víkendu probíhalo v Liberci a okolí mezinárodní cvičení českých a polských záchranářů. Souběžně s ním se v noci konalo cvičení krajských hasičů u simulované hromadné nehody v libereckém tunelu.

Chemici cvičili spolu s hasiči a záchranáři

4.10.2016 •Po ministerském zařízení v pražském Veleslavíně, letecké základně v Čáslavi a Ústřední vojenské nemocnici Praha zřídil resort obrany v pořadí již čtvrtou dětskou skupinu. Včera byla otevřena v posádce Bechyně. Je určena až pro 12 dětí ve věkovém rozmezí od 1 do 5 let, než nastoupí k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole.

Provoz dětské skupiny v Bechyni zahájen

3.10.2016 •Zářijové vydání resortního časopisu A report představilo ředitele Agentury vojenského zdravotnictví brigádního generála Zoltána Bubeníka. Ředitelem Agentury vojenského zdravotnictví je více než půl druhého roku Zoltán Bubeník. V květnu letošního roku byl jmenován do hodnosti brigádního generála. V následujícím rozhovoru jsme se zaměřili nejen na vojenské zdravotnictví.

Nemocnice vrcholem pyramidy

2.10.2016 •Oslavy 60. výročí založení leteckých útvarů posádky Náměšť nad Oslavou začaly už v pátek 30. září na náměšťském Masarykově náměstí průletem letecké techniky z 22. základny vrtulníkového letectva a 21. základny taktického letectva. Během slavnostního vojenského nástupu zde byl dekorován bojový prapor letecké základny slavnostní stuhou města Náměšť nad Oslavou, poté vojenský kaplan ve své modlitbě zavzpomínal na padlé. Následující den patřil veřejnosti v podobě Dne otevřených dveří.

Uplynulo 60 let od vzniku stíhacího leteckého pluku

30.9.2016 •Při slavnostním ceremoniálu, kterého se zúčastnili náměstek ministra obrany Jakub Landovský a řada dalších významných hostů, převzal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář z rukou odcházejícího generálmajora Jána Gurníka zástavu Pozemních sil Armády České republiky. Tu dnes na Národním památníku na Vítkově v Praze předal novému veliteli, kterým se stal generálmajor Štefan Kaleta.

Velitelem Pozemních sil AČR se stal generálmajor Štefan Kaleta

30.9.2016 •První zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun ocenil v pátek 30. září v prostoru konferenčního sálu Domu armády Praha vojáky, kteří v letech 2013 až 2016 působili na zahraničních pracovištích.

Generál Baloun ocenil vojáky, kteří působili na zahraničních pracovištích

30.9.2016 •Ve dnech 27. až 29. září 2016 se v Praze pod záštitou Vzdušných sil Armády České republiky uskutečnila mezinárodní konference EJCC (European JTIDS/MIDS Cross Border Coordination Conference) zaměřená na problematiku přeshraniční koordinace využití taktického datového protokolu Link16. Česká republika se stala součástí této úzce specializované skupiny odborníků v roce 2012. Pracovní skupina je součástí celosvětového uskupení MNWG (Link16 Spectrum Multinational Working Group).

V Praze jednali odborníci na zavedení technologie Link16 nejen v NATO

30.9.2016 •Ve čtvrtek 29. září vyvrcholilo prezentačním dnem mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2016. Cvičení probíhalo ve vojenském výcvikovém prostoru Lešť na středním Slovensku od pondělí 19. září a zúčastnilo se jej celkem 1 100 vojáků z osmi aliančních států – České republiky, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Spojených států amerických.

Tobruq Legacy 2016

Zobrazena stránka 4 z 293
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>