Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

28.5.2018 •Více než osm desítek příslušníků Aktivní zálohy odboru biologické ochrany Těchonín a stejný počet vojáků, většinou z Agentury vojenského zdravotnictví, se zúčastnili druhého výcviku aktivních záloh, který trval deset dnů.

Druhý výcvik Aktivní zálohy

28.5.2018 •Ve výcvikovém prostoru Drawsko Pomorskie Training Area (DPTA) v severozápadním Polsku se od 21. do 25. května konala hlavní plánovací konference k mezinárodnímu logistickému polnímu cvičení Capable Logistician 2019 (CL19), které bude zaměřené na standardizaci a interoperabilitu. Konferenci vedlo Mnohonárodního centrum pro koordinaci logistiky (MLCC).

Plánovací proces ke cvičení CAPABLE LOGISTICIAN 2019 (CL19) je v hlavní fázi

25.5.2018 •Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se ve středu a ve čtvrtek zúčastnil v německém Wiesbadenu Konference náčelníků generálních štábů Evropských zemí (European Chief of Defence Conference). Generálové se věnovali aktuálním bezpečnostním tématům, jako jsou kybernetické hrozby, migrace a terorismus. Jednali o posílení vojenských schopností v boji proti extremistickým organizacím v evropském regionu.

Generál Opata jednal ve Wiesbadenu o současných bezpečnostních hrozbách

25.5.2018 •V polské Poznani v pátek 25. května skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018. Za Vzdušné síly Armády ČR se ho účastnilo 30 vojáků, primárně pilotů a techniků 211. taktické letky s letouny JAS-39 Gripen.

Cvičení Tiger Meet 2018

25.5.2018 •Letos v dubnu vyhlásila brigádní generálka Lenka Šmerdová, poradkyně náčelníka Generálního štábu AČR, s Agenturou profesního rozvoje a podpory aktivit výtvarnou soutěž nazvanou O nejkrásnější sluníčko pro dětské skupiny Ministerstva obrany. O měsíc později se sešlo 53 prací od 51 dětí.

O NEJKRÁSNĚJŠÍ SLUNÍČKO

25.5.2018 •Téměř 600 vojáků a 90 kusů bojové techniky bylo zapojeno do dvoutýdenního cvičení 71. mechanického praporu „Sibiřského“ ve vojenském újezdu Libavá, které skončilo ve středu 23. května. Jednotka 1. úkolového uskupení minometné čety (eFP), která bude nasazena v Lotyšsku, se zde připravovala na certifikaci. Uskutečnilo se zde i rotní taktické cvičení s bojovými střelbami 1. mechanizované roty.

Hranická minometná baterie je připravena na misi v Pobaltí

25.5.2018 •Velitel Pozemních sil generálmajor Štefan Kaleta a brigádní generál Josef Kopecký navštívili žateckou 4. brigádu rychlého nasazení u příležitosti předání funkce velitele Pozemních sil.

Velení Pozemních sil u červených baretů v Žatci

25.5.2018 •Po dvou týdnech dnes končí cvičení 7. mechanizované brigády „Dukelské“ s mezinárodní účastí Screener 2018, které probíhalo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a ve městě Karolinka v Beskydech. Své úkoly zde plnili nejen cvičící, ale také týmy rozhodčí služby.

Rozhodčí služba je základem efektivity cvičení

25.5.2018 •Strakoničtí vojáci se připravují na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů. Osádky bojových vozidel S-10M2D proto v těchto dnech absolvují ve spolupráci s kolegy z 252. protiletadlového raketového oddílu a praporu podpory výcvik, během kterého operátoři zachytili a fiktivně sestřelili již přes stovku imitovaných vzdušných cílů.

Více než stovku cílů sestřelili cvičně strakoničtí vojáci během přípravy na bojové střelby

23.5.2018 •Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad (VGHMÚř) v Dobrušce si v těchto dnech připomíná 100. výročí založení geografické služby. Oslavy, kterých se účastní řada významných hostů z České republiky i ze zahraničí, začaly ve středu 23. května a pokračují i dnes. Na pořádání akce se podílí také Sdružení přátel vojenské zeměpisné a povětrnostní služby a město Dobruška.

Slavnostní shromáždění VGHMÚř Dobruška v rámci oslav 100. výročí vojenské geografické služby.

23.5.2018 •Generálmajor Štefan Kaleta v úterý 22. května naposledy jako velitel Pozemních sil AČR navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje v Opavě. Svou funkci za týden předá brigádnímu generálovi Josefu Kopeckému, který vedl Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Oba při návštěvě přivítal velitel 53. pluku průzkumu a elektronického boje plukovník gšt. Pavel Varmus.

Velitel Pozemních sil naposledy ve své funkci navštívil 53. pluk průzkumu a elektronického boje

22.5.2018 •Ředitel sekce plánování schopností MO generálmajor Jaromír Alan řídil jednání mezi zástupci Výboru pro národní záložní síly při NATO, jemuž od července 2016 předsedá, a Mezispojenecké konfederace záložních důstojníků, které se před několika dny konalo v Praze.

Český příspěvek ke zlepšení interakce v oblasti záložních sil

Zobrazena stránka 4 z 355
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>