Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.9.2014 •Ve středu 24. září 2014 proběhla v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi „Soutěž o nejlepšího řidiče 26. pluku velení, řízení a průzkumu“. Organizátoři tak reagovali na nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky k celoarmádní soutěži o „Nejlepšího řidiče AČR“, která se bude konat ve Vyškově ve dnech 29. – 30. října 2014. A právě vítěz každé kategorie bude reprezentovat 26. pluk na konci října v celoresortním klání.

Ve Staré Boleslavi soutěžili o nejlepšího řidiče

25.9.2014 •Příslušníci Společného operačního centra Ministerstva obrany ČR připravili ve středu 24. září unikátní konferenci, na kterou pozvali odborníky – vědce, kteří ve svých přednáškách někdy objasnili a někdy diskutovali o možných hrozbách týkajících se nejen euroatlantického prostoru.

Nevšední konference spojila akademiky a vojáky v názorech na možné hrozby

24.9.2014 •V kasárnách Posádkového velitelství Praha byl ve středu 24. září odhalen pomník čestnému příslušníkovi zdejšího velitelství armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi.

V pražských Dejvicích odhalili pomník armádnímu generálu Tomáši Sedláčkovi

24.9.2014 •Dvacet tři zkušených profesionálů z různých jednotek Armády České republiky a pět příslušníků Ozbrojených sil Slovenské republiky se v Olomouci účastní od 18. do 26. září kurzu operačního plánování. Seminář vedou lektoři z USA.

„Kurz operačního plánování v posádce Olomouc“

24.9.2014 •V Polsku bylo včera zahájeno pravidelné mezinárodní cvičení Ozbrojených sil Polské republiky s názvem Anakonda. Vůbec poprvé se ho účastní také čeští vojáci.

Cvičení ANAKONDA-14 v Polsku zahájeno

23.9.2014 •Od 8. do 19. září se v jihočeské Bechyni uskutečnily dva běhy kurzu s názvem Ochrana vlastních vojsk proti improvizovaným výbušným zařízením se zaměřením na organizační strukturu nepřítele.

 Kurz C-IED Attack the Network s US lektory poprvé v Bechyni

22.9.2014 •

Vlnový útok chlórem, který Němci uskutečnili  nedaleko belgického města Ypres v roce 1915 během 1. světové války je považován za počátek vedení chemické války.

Chemické vojsko oslavilo devadesáté páté výročí

21.9.2014 •Četař Zdeněk Kraus a desátník Ladislav Novotný ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku byli v letošním roce vyhodnoceni jako nejlepší operátoři protiletadlového raketového kompletu RBS-70. Ocenění převzali během víkendových Dnů NATO v Ostravě z rukou zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Jaromíra Šebesty a Matse Fagerberga z konsorcia SAAB.

Operátoři protiletadlových kompletů RBS-70 převzali na Dnech NATO v Ostravě prestižní ocenění

20.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel byl dnes Vojenským výborem Severoatlantické aliance zvolen do jeho čela. Šéf české armády je prvním zástupcem ze zemí bývalého východního bloku, který bude tuto významnou funkci zastávat.

Generál Petr Pavel byl zvolen předsedou nejvyššího vojenského orgánu NATO

20.9.2014 •Předposlední zářijový víkend proběhly na mošnovském letišti Dny NATO & Dny vzdušných sil Armády České republiky. Na největší bezpečnostní show v Evropě se představili, a to jak na zemi, tak ve vzduchu, reprezentanti šestnácti států. Své mistrovství zde potvrdili také příslušníci české armády.

Na Dnech NATO v Ostravě si armáda vysloužila uznání

19.9.2014 •V pátek 19. září se v Ostravě uskutečnila konference věnovaná schopnostem, aktuálním trendům a možnostem spolupráce v oblasti nadzvukového letectva. Prestižní mezinárodní akci, které se zúčastnilo na padesát expertů z jedenácti států světa, uspořádalo ministerstvo obrany ve spolupráci s občanským sdružením Jagello 2000.

O další spolupráci v oblasti nadzvukového letectva jednalo mezinárodní auditorium resortních expertů

19.9.2014 •Náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a zástupce náčelníka generálního štábu generálmajor Jiří Baloun dnes v Národním památníku na pražském Vítkově ocenili 38 vojáků, kteří se vrátili z výcvikové mise Evropské unie v Mali. Tři vojáci 3. jednotky obdrželi vedle medaile Za službu v zahraničí také Čestný odznak Armády ČR Za zásluhy.

Vojáci 3. jednotky byli oceněni nejen za výcvik vojáků v Mali

Zobrazena stránka 4 z 253
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>