Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

10.11.2016 •Ve dnech 7. a 8. listopadu se náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář zúčastnil pravidelného zasedání Vojenského výboru Evropské unie. To se konalo v belgickém Bruselu za přítomnosti armádních představitelů všech zemí Unie. Hlavním diskuzním tématem byl plán implementace Globální strategie EU.

Generál Bečvář zasedal s Vojenským výborem EU v Bruselu

9.11.2016 •Zdokonalovací výcvik potápěčů z 15. ženijního pluku v těchto dnech probíhá v zatopeném lomu Svobodné Heřmanice na Bruntálsku.

Potápěči ladili formu

8.11.2016 •V úterý 8. listopadu se na chrudimském Resselově náměstí uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 6. strážní roty, která plnila své úkoly při zajištění bezpečnosti mezinárodní základny Bagrám v Afghánistánu.

6. strážní rota BAF převzala ocenění za skvělé splnění úkolů v Afghánistánu

6.11.2016 •V Centru biologické ochrany v Těchoníně proběhlo minulý týden cvičení, které prokázalo schopnost aktivace a zprovoznění specializované infekční nemocnice pro izolaci a léčbu pacientů s vysoce nakažlivou nemocí či podezřením na ni.

Centrum biologické ochrany Těchonín

4.11.2016 •V pátek 4. listopadu v čase před 8.30 hod. došlo v Táboře-Čekanicích v ulici K Vodárně k dopravní nehodě jednoho civilního vozidla a pěti vozidel Pandur 42. mechanizovaného praporu, která se vracela zpět do posádky ze cvičení ve Vojenském újezdu Boletice. Dle prvotní informace během nehody utrpělo zranění devět příslušníků Armády České republiky a dvě civilní osoby.

Dopravní nehoda při přesunu vozidel Pandur 42. mechanizovaného praporu

4.11.2016 •Ve středu 3. listopadu navštívila 22. základnu vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou delegace Vojenského technického ústavu, státního podniku založeného Ministerstvem obrany, vedená ředitelem Jiřím Protivou. Důvodem bylo hledání možností efektivní spolupráce a nabídka pomoci při řešení aktuálních i budoucích potřeb útvarů Vzdušných sil AČR.

Prohlubování spolupráce Vzdušných sil AČR a Vojenského technického ústavu, s.p.

4.11.2016 •Od 25. října do 4. listopadu absolvovali příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic nácvik Národního posilového systému protivzdušné obrany České republiky. V případě ohrožení o jeho aktivaci rozhoduje Vláda ČR.

Protiletadlovci bránili místo velení před teroristickým útokem

4.11.2016 •Ve dnech 1. až 6. listopadu jsou v České republice na pracovní návštěvě velitelé americké Národní gardy států Texas a Nebraska generálmajor John F. Nichols a generálmajor Daryl L. Bohac. Kromě jednání na Generálním štábu čeká oba generály také návštěva řady českých vojenských útvarů.

Generál Baloun jednal o spolupráci s Národními gardami států Texas a Nebraska

4.11.2016 •Armáda včera ze Kbel vůbec poprvé přepravila specializovaný lékařský tým i s unikátním vybavením za ohroženým dítětem. Díky nasazení vrtulníku Mi-17 byli lékařští specialisté ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě už za 80 minut, cesta sanitními vozy by trvala nejméně šest hodin.

O 4 hodiny a 40 minut větší šance na život

3.11.2016 •Prezident České republiky Miloš Zeman dnes v Národním památníku 2. světové války v Hrabyni ocenil práci vojáků udělením stuhy na prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Prezident Miloš Zeman ocenil Krajské vojenské velitelství Ostrava

3.11.2016 •První listopadový týden zorganizoval 153. ženijní prapor v Olomouci ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá výcvik pro specialisty řídících trhacích prací velkého rozsahu. Účastnili se jej nejen příslušníci 15. ženijního pluku, ale i vojáci ostatních útvarů Pozemních sil AČR předurčených pro plnění těchto specifických úkolů.

Řídící trhacích prací se ve VVP Libavá procvičovali v práci s ostrou ženijní municí.

2.11.2016 •V areálu ruzyňských kasáren stojí po dlouhé roky tak trochu stranou pozornosti široké veřejnosti němý svědek smutných kapitol naší historie - budova bývalé jízdárny prvorepublikových dělostřeleckých kasáren, kterou nacisté během let okupace proměnili na popraviště. Před jejími zdmi zemřelo v době protektorátu kulkou popravčí čety několik stovek českých vlastenců.

Jízdárna, která se stala němým svědkem dějin, se dočká proměny

Zobrazena stránka 4 z 299
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>