Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

17.6.2016 •Ve dnech 14. až 16. června 2016 navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář na pozvání generálporučíka Metodija Velichkovského Makedonii.

NGŠ AČR armádní generál Josef Bečvář navštíví Makedonii

17.6.2016 •Ve fiktivním státě Dormenistán se tento týden odehrává celostátní finále soutěže Europa Secura. Pro studenty středních škol ji už podeváté pořádá Institut pro evropskou politiku Europeum s Ministerstvem obrany a Armádou ČR. Devětatřicet finalistů rozdělených do šesti družstev plnilo ve středu 15. června úkoly velmi blízké realitě.

Chráněná krajinná oblast Brdy se studentům proměnila v Dormenistán

16.6.2016 •Rozvinout tři spojené požární hadice, překonat dvoumetrovou bariéru, přemístit sedmdesátikilovou figurínu. To jsou jen některé úkoly, které museli splnit vojenští hasiči na soutěži „Ukaž, co umíš 2016“, která se letos inspirovala disciplínami Toughest Firefighter Alive neboli Nejtvrdší hasič přežívá.

Soutěž vojenských hasičů „Ukaž co umíš“ byla tvrdou prověrkou fyzické zdatnosti

15.6.2016 •Na území České republiky se vyskytla epidemie slintavky a kulhavky (SLAK). Nákaza se rychle šíří, na zasažené místo jsou povoláni vojenští specialisté. Zatím jen cvičně. Ve vojenském újezdu Boletice probíhá tento týden součinnostní cvičení Vojenského veterinárního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví a určených složek Státní veterinární služby ČR „Nákaza 2016“.

SLAK pod kontrolou vojenských veterinářů

15.6.2016 •Ve čtvrtek 23. června se od 14:00 hodin uskuteční na pražském Václavském náměstí u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR 10. ročník Mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu. Zúčastní se ho vojáci z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, kteří předvedou své nevšední mistrovství, za kterým se skrývají hodiny tvrdého výcviku.

To nejlepší z vystoupení čestných stráží bude k vidění na Drillfestu

15.6.2016 •Zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel SOC MO generálmajor Petr Mikulenka a generál Anwer H. Amin, velitel vzdušných sil Iráku včera podepsali takzvané technické ujednání (Technical Arrangement). Splněna tak byla další podmínka pro vyslání českého leteckého poradního týmu, který bude školit příslušníky iráckých vzdušných sil na bitevnících L-159.

Generál Amin Ahmed Anver

13.6.2016 •Brdy se již podeváté stanou dějištěm celostátního finále soutěže Europa Secura, kterou pořádá Institut pro evropskou politiku Europeum spolu s Ministerstvem obrany a Armádou České republiky. Třicet devět studentů ze středních škol a gymnázií z celé ČR čeká týden přednášek, soutěží a úkolů.

Středoškolské studenty čeká týden v Brdech

13.6.2016 •Ve dnech 5. až 11. června se na vojenské základně Cerklje ob Krki a dalších místech Slovinska konalo mezinárodní cvičení Adriatic Strike 2016. Česká armáda na něj vyslala tři desítky příslušníků 21. základny taktického letectva Čáslav se třemi letouny L-159 ALCA. Cvičila se především spolupráce jednotek v rámci NATO při poskytování přímé letecké podpory.

České bitevníky na Adriatic Strike 2016

12.6.2016 •V sobotu 11. června se v Rakovníku konal letecký den, který uspořádal místní aeroklub k oslavám 70. výročí založení letiště v areálu Na Doubravách. Během celodenního bohatého programu, který zahrnoval jak řadu unikátních leteckých vystoupení, tak i bohaté doprovodné pozemní ukázky, byl velký zájem také o expozici Armády České republiky.

Na leteckém dni v Rakovníku byl o armádu velký zájem

10.6.2016 •Zástupci pozemních sil Bundeswehru v čele s brigádním generálem Michaelem Hochwartem zavítali ve dnech 7. až 9. června do České republiky. Německou delegaci přijal velitel Pozemních sil AČR generálmajor Ján Gurník. Hlavním tématem jednání byla spolupráce mezi pozemními silami české a německé armády.

Česko - německá spolupráce se více prohlubuje

9.6.2016 •Na zámku Valeč u Náměště nad Oslavou bylo ve čtvrtek 9. června ukončeno dvoudenní pracovní zasedání náčelníků generálních štábů ozbrojených sil členských zemí Visegrádské čtyřky (V4) a Ukrajiny.

Náčelníci generálních štábů zemí V4 a Ukrajiny jednali ve Valči

9.6.2016 •Ve středu 8. června bylo na zámku Valeč u Náměště nad Oslavou zahájeno dvoudenní pracovní zasedání náčelníků generálních štábů ozbrojených sil členských zemí V4 a Ukrajiny.

Ve Valči bylo zahájeno setkání náčelníků generálních štábů zemí V4 a Ukrajiny

Zobrazena stránka 4 z 335
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>