Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.9.2014 •Neobvyklou prověrkou zdatnosti nedávno prošli příslušníci 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany. Do šedesáti hodin museli zdolat trasu o délce více než sto kilometrů, kterou kdysi překonávali jejich předchůdci – vojáci základní služby. V Liberci se nyní rozhodli tradici dálkového pochodu obnovit.

Přes sto kilometrů v nohách za tři dny

30.9.2014 •Více než třicet vojáků ze 151. ženijního praporu z Bechyně společně s příslušníky pontonové roty slovenského ženijního praporu ze Seredi minulý týden v Králové nad Váhom procvičovali výstavbu mostového a přívozového přepraviště pomocí pontonové mostové soupravy.

Čeští a slovenští ženisté společně stavěli pontonový most

29.9.2014 •Část českých vojáků, kteří se účastní mezinárodního cvičení polských ozbrojených sil Anakonda 2014, cvičí v těchto dnech ve výcvikovém prostoru Orzysz. Na starosti mají mimo jiné plánování a koordinaci podřízených jednotek. Právě je v sobotu navštívil dánský generál Torben Doen Møller, zástupce řídícího cvičení pro mezinárodní jednotky.

Češi jsou na cvičení ANAKONDA-14 pod drobnohledem

27.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel spolu s primátorem statutárního města Brna Romanem Onderkou v pátek odpoledne v brněnském městském parku Lužánky zahájili charitativní akci You Dream We Run 2014, jejímž cílem je podpořit děti s poruchou autistického spektra. Druhý ročník akce pořádá Krajské vojenské velitelství Brno ve spolupráci s komunitním centrem Modrá beruška.

Generál Petr Pavel zahájil v Brně charitativní akci

25.9.2014 •Ve dnech 12. až 20. září 2014 se setkali velitelé vzdušných sil aliance na „NATO Air Chiefs´ Symposium 2014“, které se konalo v hlavním velitelství amerických vzdušných sil v Evropě v Ramsteinu, Spolkové republice Německo, a ve Spojených státech amerických. Letošní setkání pořádali společně velitel amerických vzdušných sil generál Mark Welsh a velitel amerických vzdušných sil v Evropě generál Frank Gorenc, který současně zastává i post vrchního velitele Vzdušných sil NATO v Evropě. Sympozia se za Armádu České republiky zúčastnil velitel vzdušných sil brigádní generál Libor Štefánik.

Setkání velitelů Vzdušných sil NATO

25.9.2014 •Ve středu 24. září 2014 proběhla v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi „Soutěž o nejlepšího řidiče 26. pluku velení, řízení a průzkumu“. Organizátoři tak reagovali na nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky k celoarmádní soutěži o „Nejlepšího řidiče AČR“, která se bude konat ve Vyškově ve dnech 29. – 30. října 2014. A právě vítěz každé kategorie bude reprezentovat 26. pluk na konci října v celoresortním klání.

Ve Staré Boleslavi soutěžili o nejlepšího řidiče

25.9.2014 •Příslušníci Společného operačního centra Ministerstva obrany ČR připravili ve středu 24. září unikátní konferenci, na kterou pozvali odborníky – vědce, kteří ve svých přednáškách někdy objasnili a někdy diskutovali o možných hrozbách týkajících se nejen euroatlantického prostoru.

Nevšední konference spojila akademiky a vojáky v názorech na možné hrozby

24.9.2014 •V kasárnách Posádkového velitelství Praha byl ve středu 24. září odhalen pomník čestnému příslušníkovi zdejšího velitelství armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi.

V pražských Dejvicích odhalili pomník armádnímu generálu Tomáši Sedláčkovi

24.9.2014 •Dvacet tři zkušených profesionálů z různých jednotek Armády České republiky a pět příslušníků Ozbrojených sil Slovenské republiky se v Olomouci účastní od 18. do 26. září kurzu operačního plánování. Seminář vedou lektoři z USA.

„Kurz operačního plánování v posádce Olomouc“

24.9.2014 •V Polsku bylo včera zahájeno pravidelné mezinárodní cvičení Ozbrojených sil Polské republiky s názvem Anakonda. Vůbec poprvé se ho účastní také čeští vojáci.

Cvičení ANAKONDA-14 v Polsku zahájeno

23.9.2014 •Od 8. do 19. září se v jihočeské Bechyni uskutečnily dva běhy kurzu s názvem Ochrana vlastních vojsk proti improvizovaným výbušným zařízením se zaměřením na organizační strukturu nepřítele.

 Kurz C-IED Attack the Network s US lektory poprvé v Bechyni

22.9.2014 •

Vlnový útok chlórem, který Němci uskutečnili  nedaleko belgického města Ypres v roce 1915 během 1. světové války je považován za počátek vedení chemické války.

Chemické vojsko oslavilo devadesáté páté výročí

Zobrazena stránka 4 z 253
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>