Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.1.2015 •Ve čtvrtek 29. ledna odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samými mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2015 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy.

Na Winter Survival 2015 je dobojováno. Loňské vítězství obhájili vojáci z hranické brigády

30.1.2015 •Hlavní část už čtvrté strážní jednotky, která se v těchto dnech připravuje na nasazení v Afghánistánu v operaci Resolute Support, tvoří vojáci z táborského 42. mechanizovaného praporu. Protože chtějí být na případné střety s nepřítelem co nejlépe připraveni, povolali k výcviku psychology.

Táborští vojáci se opět chystají do Afghánistánu

29.1.2015 •Absolventská osvědčení dnes v Brně převzalo dvacet pět účastníků prezenčního pětiměsíčního kurzu pro vyšší důstojníky. Kurz zaměřený na bezpečnostní a obranná studia, teorii řízení a obranné plánování, vojenské umění a leadership probíhal v rámci programu celoživotního vzdělávání v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií, které je součástí Univerzity obrany.

Vyšší důstojníci prokázali schopnost rozhodovat a orientovat se v současném dění na národní i mezinárodní úrovni

29.1.2015 •Čtvrtek, šest hodin ráno. Před zimním stadionem ve Strakonicích se schází skupinka vojáků. O půl hodiny později již vyráží na led. Společně s příslušníky Policie ČR absolvují pravidelný trénink v ledním hokeji.

Vojáci žijí hokejem. Nejen v roli fanoušků

29.1.2015 •Třetí den extrémního závodu Winter Survival 2015, který pro vojáky připravili učitelé z Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany, se nesl v duchu náročného kruhového pochodu po jesenických horách. Profil pětadvacetikilometrové trasy byl členitý, závodníci zdolávali rokle a kopce s poměrně značným převýšením. Nedostatek sněhu místy omezoval vojákům pohyb na skialpinistických lyžích.

Vojenské lezení a rozhodování ve stresu na armádním víceboji

28.1.2015 •Zástupci Vojenské střední a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové a její studenti předali toto pondělí výtěžek letošní vánoční charitativní sbírky místní speciální základní, mateřské a praktické škole a čtyřletému, těžce nemocnému chlapci.

Vojenská škola v Moravské Třebové učí žáky „myslet i srdcem“

28.1.2015 •Dvě mrazivé noci strávené v lese, třicet kilometrů na lyžích nebo pěšky, dráha s vojenskými dovednostmi, měřené sjezdy volným i upraveným terénem, překonání brodu na řece Opavě. To byly prubířské kameny úvodní části první etapy náročné armádní soutěže Winter Survival 2015, která se v těchto dnech koná v Jeseníkách.

Vojáci jsou v druhé polovině nejtěžší etapy závodu v zimním přežití

27.1.2015 •V úterý 27. ledna zavítal k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany nedávno zvolený primátor statutárního města Liberec Tibor Batthyány, aby se seznámil s posláním a úlohou vojenských chemiků.

Primátor Liberce navštívil chemiky

27.1.2015 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v pondělí 26. ledna na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno Mezinárodní mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2015.

Armádní Winter Survival 2015 byl zahájen

26.1.2015 •Zanedlouho uplyne 104 let od narození podplukovníka Josefa Otiska, účastníka zahraničního a domácího odboje a velitele paraskupiny Wolfram. V sobotu 24. ledna v Brně Líšni uctili památku patrona své jednotky příslušníci pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

JSME HRDÍ NA ČESTNÝ NÁZEV PPLK. JOSEFA OTISKA

23.1.2015 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel se ve dnech 21. a 22. ledna zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru NATO.

Generál Pavel jednal ve Vojenském výboru NATO

22.1.2015 •HC Sparta Praha zve na speciální utkání věnované hasičům, policistům, záchranářům a příslušníkům Armády ČR. Projektem „Sparta vzdává hold“ chce už pošesté poděkovat těm, kteří za nás denně nasazují životy.

Sparta vzdává hold

Zobrazena stránka 4 z 265
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>