Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

31.3.2017 •Posádky vrtulníků českého a belgického letectva dnes po čtrnácti dnech ukončily ve výcvikovém prostoru Libavá cvičení Moravian Griffon. Jeho cílem bylo prohloubení bilaterální spolupráce se vzdušnými silami Belgie na úrovni společného leteckého výcviku při plánování a provádění misí.

Cvičení Moravian Griffon (České a belgické vrtulníky nad Libavou)

31.3.2017 •Ve čtvrtek 30. března zahájil náčelník generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář další z pravidelných výstav před budovou Generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze 6. První letošní vernisáž nese název Válečný rok 1917 a návštěvníci si ji budou moci prohlédnout až do konce května.

Generál Bečvář zahájil první výstavu v tomto roce

30.3.2017 •Ve čtvrtek 30. března zavítal na Generální štáb Armády České republiky předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, aby zde jednal s představiteli velení české armády.

Předseda Poslanecké sněmovny poděkoval za práci, kterou odvádějí čeští vojáci

29.3.2017 •Celkově dvanáct pandurů 42. mechanizovaného praporu z Tábora projde v průběhu tohoto roku „pod rukami“ klatovských opravářů. Ti u nich postupně provádí zvláštní druh údržby po šesti letech.

Pandury v Klatovech

27.3.2017 •Dva vojáci v pátek 24. března zachránili život turistovi, kterému se zastavilo srdce. Cizinec ležel na zemi vedle autobusu, kterým přijel. Nebýt vojáků, podle lékaře by muž do několika minut zemřel. Teď leží v liberecké nemocnici.

Před libereckými kasárnami zkolaboval mladý muž, chemici mu přispěchali na pomoc

27.3.2017 •V pondělí 27. března 2017 byla slavnostním nástupem v Bučovicích ukončena činnost rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017. Profesionální přístup a obětavou službu vojáků ocenil jak zástupce velitele Pozemních sil plukovník Ivo Střecha, tak velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka.

Cvičení Training Bridge 2017 bylo ukončeno

27.3.2017 •Jedno z nejvýznamnějších zahraničních cvičení v tomto roce se chýlí ke konci. Účastní se ho téměř 70 příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva s vrtulníky Mi 24/35 a Mi-171Š. Jednotky z České republiky, Lotyšska, Maďarska, Německa a USA během společných leteckých manévrů nacvičovali obranné operace, blízkou leteckou podporu a podporu speciálních sil.

 Cvičení Allied Spirit 2017

27.3.2017 •V závěru minulého týdne se uskutečnilo v prostorách auly kasáren Dědice slavnostní ukončení letošního prvního běhu kurzu základní přípravy.

Vyřazení absolventů kurzu základní přípravy

27.3.2017 •V sobotu 25. března přenocovalo 550 příslušníků konvoje Enhanced Forward Presence (Posílené předsunuté přítomnosti) v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Jednotka příslušníků U.S. Army a Velké Británie v celkovém počtu 125 vozidel a téměř 550 osob se na území České republiky přesunovala po trase Rozvadov - Stará Boleslav - Náchod. Poslední část konvoje opustila naše území v neděli v 15 hodin.

Příslušníci konvoje přenocovali v Jaselských kasárnách

24.3.2017 •Na několik desítek vojáků čekala na Libavé v uplynulých dnech náročná zaměstnání, která prověřila jak schopnosti ostřílených profesionálů, tak i nováčků, kteří si zvolili svojí kariéru u 73. tankového praporu Přáslavice. Kromě střeleb plnou ráží z tanku T-72M4CZ a kulometů byl komplexní výcvik zaměřen i na součinnost s příslušníky aktivní zálohy praporu.

Tankisté stříleli na terč ze dvou kilometrů

24.3.2017 •O víkendu 25. a 26. března se uskuteční přesun příslušníků U.S. Army, přes území České republiky, v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (eFP - Enhanced Forward Presence). Součástí přesunu bude i několik příslušníků ozbrojených sil Velké Británie.

Přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky - upřesnění

24.3.2017 •Díky spolupráci humanitární a mírové organizace Na vlastních nohou – Stonožka s mateřskými, základními a středními školami vzniká mnoho projektů, které pomáhají dětem nejen v České republice ale i zahraničí. Jedna taková akce se uskutečnila ve čtvrtek 23. března v prostoru Základní školy Kladská v Praze 2, kde byl slavnostně otevřen 19. ročník stonožkové výstavy výtvarných prací žáků zdejší školy.

Generál Bečvář si váží stonožkových dětí

Zobrazena stránka 4 z 312
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>