Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

1.4.2016 •Sto dva vojáků dnes během slavnostního nástupu na Vítkově převzalo medaile za službu v zahraničí. Záslužné kříže ministra obrany ČR, čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary byly uděleny příslušníkům leteckého poradního týmu v Afghánistánu, vojákům, kteří působili ve Výcvikové misi EU v Mali a zdravotnickému personálu, který byl nasazen ve Slovinsku v rámci cvičení Bled.

Na Vítkově převzali vyznamenání vojáci tří zahraničních misí

1.4.2016 •Záložníci mají za sebou více jak polovinu největšího cvičení v historii české armády. Cvičení Hradba 2016 již absolvovalo 9 rot aktivní zálohy krajských vojenských velitelství a vojenské policie.

Hradba 2016 – nasazení vzdušné podpory

1.4.2016 •Nejen tyto netradiční pomůcky využívali při výcviku vojáci, kteří v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích absolvovali v uplynulých dvou týdnech jeřábnický a vazačský kurz.

Jeřábníci cvičili s kyblíkem vody či krabičkou od sirek

30.3.2016 •V úterý 29. března se ve Vršovicích u Loun konaly bojové střelby výsadkářů z velitelství 4. brigády rychlého nasazení. Od podobných cvičení pro „bojovníky“ se výcvik určený převážně pro příslušníky štábu brigády lišil střeleckými úkoly, které by museli řešit v prostředí velitelství.

Bojové střelby výsadkářů z útočných pušek a pistolí

30.3.2016 •Ve středu 13. dubna se v pražském obchodním centru Atrium Flora uskuteční Army den. Celodenní program pro malé i velké návštěvníky nabídne to nejzajímavější z Armády ČR a Hradní stráže. Chybět samozřejmě nebude ani moderní technika, kterou představí sami její uživatelé – profesionální vojáci.

Prezentace AČR 13.dubna 2016

29.3.2016 •Na počest čínského prezidenta bylo dnes dopoledne během uvítacího ceremoniálu vypáleno 21 čestných dělových salv. Dva speciálně upravené kanony obsluhovali příslušníci Posádkového velitelství Praha, kteří pro tuto příležitost zvolili netradiční místo – Královskou zahradu Pražského hradu.

Čestné salvy zněly z netradičního místa

29.3.2016 •Těsně před velikonočními svátky absolvovali vojáci v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích speciální zdravotní výcvik CLS (Combat Lifesaver). Příslušníky obvaziště, kteří je dva týdny učili, jak poskytnout první pomoc v bojových podmínkách, spojuje jedna věc – záchranářství mají prostě v krvi.

Záchranářství mají strakoničtí vojáci v krvi

29.3.2016 •Letošní první adepti vojenského řemesla právě dokončili tříměsíční kurz základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Armádu tak posílily další více než čtyři stovky nových profesionálů.

Vyškovští připravují pro armádu další stovky nových profesionálů

24.3.2016 •Význam učitelské profese a nezastupitelné poslání akademického pracovníka vysoké školy si ve středu 23. března v prostorách Klubu Univerzity obrany v Šumavské ulici připomněli účastníci slavnostního shromáždění u příležitosti Dne učitelů. Na setkání byli spolu s profesory, docenty a dalšími členy akademické obce Univerzity obrany a partnerských vysokých škol a vědeckých zařízení přítomni také zástupci velitelských a servisních složek univerzity.

„Vysokoškolský učitel musí být činorodý, otevřený a adaptabilní,“ zdůraznil rektor-velitel Univerzity obrany

23.3.2016 •Příjemnou povinností bylo pro generálporučíka Josefa Bečváře první pracovní setkání s příslušníky 43. výsadkového praporu v Chrudimi ve funkci náčelníka Generálního štábu AČR. To se uskutečnilo v úterý 22. března 2016.

Generálporučík Josef Bečvář navštívil výsadkáře v Chrudimi

19.3.2016 •Dnes odpoledne odletěl z pardubického letiště poslední z šesti letounů C-17 Globemaster, které v uplynulých dvou týdnech uskutečnily přepravu zbrojního materiálu. Jde o další etapu v darování munice do Iráku, kterou na svém zasedání schválila vláda letos v lednu. Vyjádřila tak vůli vyjít vstříc žádosti irácké vlády a kurdské regionální vlády o pomoc iráckým ozbrojeným silám a bojujícím Kurdům.

Armáda darovala nepotřebnou munici Iráku

18.3.2016 •Při příležitosti 74. výročí hrdinné smrti štábního kapitána Václava Morávka se v pátek 18. března uskutečnilo v Domě armády Praha slavnostní předání čestných odznaků, pamětních medailí a stužek s jeho jménem. Legendu domácího protinacistického odboje za druhé světové války si za svého patrona vybrali vojáci aktivní zálohy.

Předání ocenění se jménem štábního kapitána Václava Morávka

Zobrazena stránka 4 z 325
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>