Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

26.2.2015 •Hned dvě mimořádné návštěvy zažili během tohoto týdne příslušníci 7. mechanizované brigády v Hranicích. V úterý 24. února k nim zavítal americký velvyslanec Andrew Shapiro, dnes zase nový německý vojenský přidělenec podplukovník Klaus Güntzel.

Hraničtí hostili vzácné návštěvy

25.2.2015 •Na 21. základnu taktického letectva Čáslav zavítali členové Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a Národní rady Slovenské republiky. Poslanci potvrdili, že vzájemná spolupráce obou států v rámci ochrany vzdušného prostoru a společného výcviku bude i nadále prohlubována.

Spolupráce při ochraně vzdušného prostoru České a Slovenské republiky bude pokračovat

25.2.2015 •Už páté úkolové uskupení Armády ČR je připraveno k nasazení v misi EUTM v africkém Mali. Potvrdila to včerejší závěrečná kontrola příslušníků pozemních sil a Společného operačního centra MO u 102. průzkumného praporu v Prostějově.

5. úkolové uskupení výcvikové mise Evropské unie v Mali připraveno

24.2.2015 •V Domě armády v Praze se v úterý 24. února 2015 uskutečnilo pravidelné velitelské shromáždění Armády České republiky, jehož cílem bylo vyhodnotit plnění stanovených úkolů v roce 2014 a upřesnit si také priority na rok 2015.

Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR

24.2.2015 •V pondělí 23. února se konalo v pořadí třetí jednání Komise pro optimalizaci vojenských újezdů se starosty okolních obcí a přípravnými výbory ve vojenských újezdech po schválení zákona. Jednání svolané přednostou vojenského újezdu Hradiště podplukovníkem Petrem Vašíčkem se konalo v detašovaném pracovišti újezdního úřadu v Lučinách za účasti zástupců všech dotčených obcí, karlovarského kraje a přípravných výborů nových obcí Bražec a Doupovské Hradiště.

Jednání na Doupově: starostové nabídli svou pomoc a zkušenosti přípravným výborům

23.2.2015 •5. úkolové uskupení mise EUTM je připraveno na misi v africkém Mali. Poslední zkoušku, takzvané certifikační cvičení, absolvovala jednotka minulý týden ve Vyškově.

Sahel 1/2015: příslušníci 102. průzkumného praporu prošli certifikací do Mali

23.2.2015 •Jubilejní 30. ročník prestižního závodu v běžeckém lyžování známý jako Šumavský skimaraton se o víkendu uskutečnil v jihočeské Kvildě. Armádu České republiky nejlépe reprezentovali nadporučík Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie Praha a svobodník Milan Wurst ze 73. tankového praporu z Přáslavic.

Na skimaratonu na Šumavě bodovali vojenský policista z Prahy a tankista z Přáslavic

23.2.2015 •Přesuny horským terénem ve ztížených klimatických podmínkách, bivakování, tvorba záhrabu, měření lavinového nebezpečí, překonávání ledové stěny nebo neschůdného terénu. To vše absolvovali příslušníci pěší roty Aktivní zálohy u Krajského vojenského velitelství Ostrava v rámci zimního přežití ve dnech 20. -22. února v Krkonoších.

AKTIVNÍ ZÁLOHY Z OSTRAVY CVIČILI V KRKONOŠÍCH

20.2.2015 •Rychlost, dravost, nekompromisnost – s takovými vlastnostmi bývá spojována tmavě zbarvená kočkovitá šelma známá jako černý panter. Ke stejnému zápalu při plnění úkolů se hlásí i příslušníci druhé baterie 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic, jejichž radiolokátor čerstvě ozdobila kresba právě tohoto zvířete.

Radiolokátor ozdobil černý panter

20.2.2015 •Při slavnostním nástupu v Domě armády v Praze převzali zasloužená ocenění příslušníci 12. jednotky polního chirurgického týmu a 10. zastoupení na velitelství operace Resolute Support v Afghánistánu. Medaile jim předali 1. náměstek ministra obrany Jiří Borovec a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel.

Slavnostní nástup

20.2.2015 •Druhý únorový týden absolvovalo dvacet průzkumníků ze 131. a 132. dělostřeleckého oddílu v Brdech zimní přežití.

Dělostřelečtí průzkumníci cvičili v Brdech přežití

19.2.2015 •Helen Patton, vnučku armádního generála George Pattona, jehož jméno je neodmyslitelně spojeno s osvobozením západočeské Plzně, přijal ve čtvrtek 19. února armádní generál Petr Pavel.

Náčelník Generálního štábu AČR přijal vnučku legendárního velitele

Zobrazena stránka 4 z 268
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>