Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

28.3.2014 •V rámci programu MEDEVAC přepravovaly armádní letouny Airbus A-319CJ a CASA C-295M 27. února a 6. března raněné z Ukrajiny. Přinášíme vám exkluzivní informace, které v médiích nezazněly.

Třetí nejlépe hodnocenou nemocnicí v České republice je pražská ÚVN

27.3.2014 •Jindy poklidnou atmosféru železniční stanice ve Strakonicích rozvířily tento týden desítky vojáků s bojovou technikou. Příslušníci zdejšího 25. protiletadlového raketového pluku tu absolvovali praktickou část výcviku v přepravě po železnici.

Protiletadlovci trénovali vagónování. Nechyběla ani nová technika – obrněné vozidlo Dingo

26.3.2014 •Po více než deseti letech cvičili chrudimští výsadkáři v Polsku. Společný výcvik dvou desítek českých vojáků a jejich kolegů z 18. výsadkového praporu „Bielského“ se uskutečnil v minulých dvou týdnech na vojenském polygonu Nowa Deba, charakteristickém svými pouštními podmínkami.

Chrudimští cvičili v Polsku

25.3.2014 •Minulý týden absolvovali příslušníci 14. pluku logistické podpory na Šumavě kurz přežití. Jeho účastníci nebyli žádnými nováčky – přesto i je náročný a neobvyklý výcvik mnohdy dokázal překvapit.

Vojáci si na Šumavě sáhli na dno

25.3.2014 •Minulý týden uskutečnil první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Miroslav Žižka pracovní návštěvu USA.

Generál Žižka v USA: „Potvrdil se přínos spolupráce“

24.3.2014 •Minulý týden se náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel zúčastnil dvoudenní konference náčelníků generálních štábů zemí střední Evropy, jejíž každoroční konání se stalo již téměř tradicí. Ta letošní – třetí – se po Maďarsku a Polsku uskutečnila v chorvatském Splitu a jednání se dotýkala aktuálních bezpečnostních témat.

Konference ve Splitu se zabývala aktuálními bezpečnostními otázkami

24.3.2014 •Přesuny v horském terénu, chůze na sněžnicích, vyproštění z laviny, transport raněného či střežení určeného objektu. To vše museli zvládnout příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava při cvičení Zima 2014.

OSTRAVŠTÍ VOJÁCI SI SÁHLI NA DNO

24.3.2014 •V rámci důstojnického kurzu absolvovali v minulých dnech jeho posluchači komplexní polní výcvik, který ověřil nejen dosavadní znalosti z různých druhů vojenských příprav, ale i fyzickou a psychickou kondici, orientační schopnosti a především velitelské schopnosti velitelů družstev.

Vyškov: Výcvik v důstojnickém kurzu prověřuje především velitelské schopnosti

21.3.2014 •„Alfa, cíl 120, 50 zachytit. Alfa, cíl zničit, samostatně jednou.“ Podobné povely směřující z velitelského stanoviště k palebným jednotkám jsou v těchto dnech často slyšet na letišti 21. základny taktického letectva v Čáslavi. Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic se tady totiž připravují na bojové střelby z protiletadlového raketového komplexu 2K12 KUB, jež se uskuteční začátkem června na polygonu Ustka v Polsku.

Strakoničtí vojáci se připravují na bojové střelby v Polsku

21.3.2014 •V posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích se tento týden uskutečnil další z řady speciálních zdravotnických výcviků CLS – Combat Life Saver, který učí, jak poskytnout zraněným prvotní neodkladnou pomoc v bojových podmínkách.

Nejen letečtí záchranáři se ve Strakonicích učili, jak ošetřit zraněného v boji

21.3.2014 •14. pluk logistické podpory vyčleňuje v roce 2015 vojáky do 4. brigádního úkolového uskupení a do sil rychlé reakce NATO. V současné době jsou jednotky v takzvaném přípravném období.

Logistici se připravují na hotovost v roce 2015

21.3.2014 •Špindlerův Mlýn, respektive Brádlerovy boudy se ve dnech 19. až 20. března staly dějištěm I. ročníku otevřeného přeboru Armády České republiky ve sportovním skialpinismu. Mimo příslušníků AČR se jej zúčastnili i členové Horské služby, Hasičského záchranného sboru a ředitelství Krkonošského národního parku (KRNAP), celkově 31 závodníků.

Otevřený přebor AČR ve sportovním skialpinismu 2014

Zobrazena stránka 4 z 225
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>