Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

31.5.2016 •V úterý 31. května odstartoval v Plzni resortní přebor ve vojenském pětiboji. Letos se ho účastní tři desítky vojáků z šesti zemí.

Odstartoval Přebor rezortu obrany ve vojenském pětiboji. Letos s mezinárodní účastí

30.5.2016 •Čtyři letouny JAS-39 Gripen se 75 hodinami strávenými ve vzduchu, dva vrtulníky Mil Mi-24/35 a jeden Mi-17 v součtu s náletem 55 hodin a přes 80 leteckých misí, na kterých se podílelo 72 českých vojáků - taková je bilance Vzdušných sil Armády ČR na prestižním mezinárodním cvičení NATO Tiger Meet 2016 ve španělské Zaragoze. Jako bonus si 221. vrtulníková letka odnesla „The Best Painted Aircraft Trophy“ za nejlepší tygří kamufláž letounu. Nabízíme vám ty nejlepší fotografie mapující čtrnáctidenní cvičení.

NATO Tiger Meet 2016

30.5.2016 •Osmdesát jedna misí během dvou týdnů absolvovali piloti vrtulníků Mi-24 a Mi-17 z Náměště nad Oslavou na cvičení NATO Tiger Meet ve španělské Zaragoze. Kromě splnění všech výcvikových cílů zaznamenali ještě jeden úspěch – vrtulník Mi-24 v kamufláži Alien Tiger získal cenu „The Best Painted Aircraft Trophy“ za nejlepší zbarvení.

Tiger Meet 2016 přinesl vrtulníkářům dvojnásobný úspěch

29.5.2016 •Snídaně v 7 hodin ráno připravená vlastními silami v polní kuchyni a ošetření techniky v autoparku. Tak trávila dopoledne většina amerických vojáků, kteří dorazili předešlý den do Vyškova. Pro řidiče vyškovští připravili výcvik na simulátorech, které má Velitelství výcviku – Vojenská akademie v kasárnách k dispozici. Na programu byla také katolická mše v posádkové kapli vedená českými a americkými vojenskými kaplany.

Američany ve Vyškově zaujaly trenažéry bojových vozidel

29.5.2016 •Tradiční airshow, která vstoupila již do šestadvacátého ročníku s podtitulem Hvězdy na nebi, přilákala do Pardubic diváky na moderní stroje, ukázku vysoké akrobacie, ale i na vzpomínku na historické letouny, které svojí elegancí fascinují fanoušky na celém světě. Armáda České republiky přispěla řadou letových i statických ukázek, které zaujaly děti i dospělé.

Aviatická pouť přilákala desetitisíce diváků

29.5.2016 •Aktualizováno: Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční na území České republiky přesun příslušníků 2. jízdního pluku americké armády v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Tímto cvičením NATO reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a prezentuje soudržnost a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně. Také proto proběhne společný výcvik českých a amerických vojáků.

Vozidla konvoje US Army „Dragon Ride“ dorazila do Prahy

28.5.2016 •Tehdejší boj o významný úsek fronty podél pevnostního pásu v Darkovičkách, prezentaci současné Armády České republiky a také ostravských záložníků zhlédlo 15 tisíc přítomných diváků na Hlučínsku v Darkovičkách v rámci 78. výročí mobilizace a 71. výročí ukončení 2. světové války.

Soudobá i současná armádní technika se vrátila do Darkoviček

27.5.2016 •Ve dnech 23. až 25. května jednal náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v Pákistánu. Obě armády by mohly spolupracovat v oblasti výcviku a vzdělávání vojáků pozemních i vzdušných sil.

Armádní generál Josef Bečvář jednal v Pákistánu

26.5.2016 •Už jen člověk nestačí, vítězství v boji se dnes neobejde bez nejmodernější techniky. Právě ta se v těchto dnech testuje na největším cvičení 53. pluku průzkumu a elektronického boje s názvem Ghost Hunters.

Ghost Hunters 2016 zahájen

26.5.2016 •Přes dvě stovky záchranářů procvičovalo tuto středu na letišti ve Kbelích zásah při letecké havárii. Letounu CASA C-295 M se podle scénáře nepodařilo vysunout podvozek, stroj po přistání začal hořet. Na místě bylo také několik mrtvých.

Nácvik Letecké havárie ve Kbelích

25.5.2016 •Celé dva květnové týdny testovalo zpravodajské oddělení velitelství 7. mechanizované brigády své průzkumníky a zpravodajské štáby praporů na cvičení Screener 2016. Do cvičení se zahraniční účastí se zapojily sice jen dvě stovky osob, ale pyšnilo se hned několika prvenstvími.

7. mechanizovaná brigáda otestovala své průzkumníky a zpravodajce

25.5.2016 •Srážka vlaku s osobním autem, poskytnutí první pomoci raněným nebo dekontaminace vlaku. To byly jen některé krizové situace, které musela řešit záchranná rota 15. ženijního pluku v rámci cvičení Rainbow III 2016, které právě probíhá v Bechyni.

Záchranáři 15. ženijního pluku zachraňovali raněné na kolejích

Zobrazena stránka 4 z 333
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>