Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

18.1.2017 •Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření

18.1.2017 •Dlouhodobá spolupráce mezi českou a německou armádou probíhá na mnoha úrovních. Vojáci si vyměňují zkušenosti v rámci vojenských struktur NATO a EU, na mezinárodních misích v zahraničí, při cvičeních a v mnohonárodních štábech. O další formě spolupráce jednali v úterý 17. ledna zástupci Pozemních sil Armády České republiky se svými kolegy z Bundeswehru.

česko-německá spolupráce /foto/

17.1.2017 •Bezmála dvě desítky vojáků ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, kteří se účastní mezinárodního cvičení Training Bridge 2017 v Litvě, reprezentovalo Armádu České republiky na tradičním celostátním běhu ve Vilniusu, který se koná u příležitosti oslav Dne obránců svobody.

Vojáci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uctili památku obětí demonstrací za litevskou nezávislost

16.1.2017 •V sobotu 14. ledna se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích uskutečnila výroční schůze Československé obce legionářské jednoty Strakonice. V jejím čele stojí již deset let Zdeněk Hruška, který je od listopadu 2015 zároveň i členem předsednictva republikového výboru. Do spolku jej přivedly vzpomínky na otce i zájem o historii.

Do Československé obce legionářské mě přivedly vzpomínky na otce, říká předseda strakonické jednoty

13.1.2017 •Ve vládě příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa by jako ministr obrany mohl zasednout i bývalý čtyřhvězdičkový generál James Mattis. Bezmála dva roky patřil do týmu jeho nejbližších spolupracovníků na Velitelství NATO pro transformaci (ACT) v americkém Norfolku i štábní praporčík Luděk Kolesa.

James Mattis může být skvělým ministrem obrany USA, vzpomíná na něj český voják

13.1.2017 •V pátek 13. ledna navštívil Univerzitu obrany náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele Agentury personalistiky AČR plukovníka Vratislava Berana a Hlavního vojenského poradce plukovníka gšt. Zdeňka Čížka.

Armáda na vás čeká, řekl generál Bečvář studentům Univerzity obrany

13.1.2017 •Už 72. výročí legendární bitvy u polského Jasla si ve čtvrtek 12. ledna připomněli jinečtí dělostřelci. Ne náhodou. Právě jejich pluk totiž nese historický název Jaselský – na památku největšího a nejúspěšnějšího bojového vystoupení čs. dělostřelectva vůbec.

Jinečtí slavili bojové vystoupení československých dělostřelců u Jasla

13.1.2017 •Ve středu 11. ledna v odpoledních hodinách bylo zlikvidováno poslední z pěti ohnisek výskytu ptačí chřipky na území České republiky. Na jejich likvidaci se od soboty 7. ledna podíleli také vojenští veterináři.

Na likvidaci ohnisek ptačí chřipky se podíleli vojenští veterináři, zásah byl bezproblémový

11.1.2017 •V úterý 10. ledna ve zhruba 15 hodin odpoledne dorazilo 112 českých vojáků spolu s technikou vlakem z Bučovic do litevského Šeštokai. Po vyložení techniky se odtud jednotka, tvořená převážně příslušníky 74. lehkého motorizovaného praporu, přesunula po vlastní ose do kasáren ve 320 kilometrů vzdáleném městě Klaipeda.

Čeští vojáci zahájili výcvik v Litvě, přivítal je tamní ministr obrany

11.1.2017 •V budově Rady Evropské unie v Bruselu se dnes uskutečnil slavnostní ceremoniál u příležitosti udělení medaile Společné bezpečnostní a obranné politiky za mimořádné zásluhy – CSDP Medal for Extraordinary Meritorious Service. Prvním nositelem této medaile je český voják četař C. H.

Český voják jako první obdržel vysoké vyznamenání Evropské unie

10.1.2017 •Včera se konalo poslední rozloučení s jednou z nejvýznamnějších osobností současné české dechové hudby, hudebním skladatelem a bývalým šéfdirigentem Ústřední hudby AČR plukovníkem v. v. Karlem Bělohoubkem. Za svůj život zkomponoval na osmdesát skladeb, k nejznámějším patří Uvítací pochod, který zní mj. při slavnostních nástupech jednotek - včetně těch, jichž se účastní prezident republiky.

Tělem i duší muzikant, taktový byl Karel Bělohoubek

9.1.2017 •Vlaková souprava, která v neděli dopoledne vyrazila do Litvy, nepatří mezi obvyklé spoje, zastavující v železniční stanici Bučovice. Převáží totiž techniku a příslušníky rotního úkolového uskupení 74. lehkého motorizovaného praporu na téměř tříměsíční zahraniční cvičení s názvem Training Bridge 2017.

Přesun na cvičení Training Bridge zahájen

Zobrazena stránka 4 z 304
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>