Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

26.6.2014 •V dolní části pražského Václavského náměstí se ve čtvrtek 26. června konala u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR mezinárodní přehlídka exhibičních vystoupení jednotek Čestných stráží středoevropského regionu.

Exhibiční vystoupení Čestných stráží z šesti zemí už potřetí na Václavském náměstí v Praze zněly salvy z přehlídkových pušek

26.6.2014 •Od 9. do 26. června navštívilo 15. ženijní pluk deset kadetů z americké armády, kteří se při výcviku ženijních jednotek prakticky seznamovali se širokým spektrem schopností ženijního vojska i s jeho vlastní technikou.

 Kadeti americké armády součástí výcviku ženistů

26.6.2014 •Ve vojenském újezdu Hradiště se od 18. do 26. června 2014 koná největší cvičení za posledních osm let pod názvem „Strong Campaigner 2014“. Příslušníci 15. ženijního pluku jsou součástí tohoto cvičení. Téměř dvě stě ženistů, především ze 151. ženijního praporu, je začleněných do 4. brigádního úkolového uskupení a procvičuje ženijní podporu jednotkám Armády České republiky ve společné alianční operaci konvenčního charakteru při obraně teritoria České republiky.

Ženisté součástí největšího armádního cvičení Strong Campaigner 2014

26.6.2014 •Ve čtvrtek 26. června vyvrcholilo bojovými střelbami ve Vojenském újezdu Hradiště velitelsko-štábní cvičení s částečným vyvedením vojsk 4. brigádního úkolového uskupení (BÚU) Strong Campaigner. Na největší manévry české armády za posledních osm let zavítal i ministr obrany Martin Stropnický v doprovodu náčelníka Generálního štábu Armády České republiky armádního generála Petra Pavla. Dorazili i další představitelé resortu obrany, zástupci velení armády a další významní hosté.

Jsme připraveni pro operace NATO

25.6.2014 •Neopakovatelná atmosféra ceremonie, důstojná noblesa Národního divadla a zároveň příjemné a lidsky přímočaré vystupování autora projektu Richarda Langera provázely v úterý 24. června slavnostní udílení Ceny Ď. Mezi přítomnými hosty byli pořadatelé kulturních a charitativních projektů a jejich mecenáši a dobrodinci z celé České republiky včetně zástupců Ministerstva obrany ČR a Vzdušných sil Armády ČR.

24. základna dopravního letectva Kbely získala prestižní ocenění Cenu Ď

25.6.2014 •Celkem deset členských států NATO se účastní od 15. do 27. června 3. ročníku mezinárodního cvičení dopravního letectva European Air Transport Training (EATT) v bulharském Plovdivu. České vzdušné síly reprezentují příslušníci 24. základny dopravního letectva Kbely s letounem CASA C-295M.

Mezinárodní cvičení dopravního letectva prověřuje i českou posádku

25.6.2014 •Velitelství 4. brigádního úkolového uskupení (4. BÚU) a 42. mechanizovaný prapor jsou připraveni k bojovému nasazení pro operace NATO. V úterý 24. června to stvrdili svými podpisy monitoři NATO a vedoucí obou hodnotitelských týmů přímo ve Vojenském újezdu Hradiště.

Strong Campaigner - CREVAL

24.6.2014 •V úterý 24. června přicestoval na dvoudenní oficiální návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Rakouska generál Othmar Commenda.

NGŠ Rakousko

24.6.2014 •Ochrannou masku i protichemický oblek si včera mohly vyzkoušet děti z bechyňské základní školy během branného dne. Záchranáři ze 151. ženijního praporu, kteří se do akce zapojili, představili i program pro žáky základních škol POKOS, tedy Přípravu občanů k obraně státu.

Vojáci součástí Branného dne na Bechyňské základní škole

23.6.2014 •V pondělí 23. června se setkali bývalí a současní příslušníci odboru vojskového průzkumu a elektronického boje v Domě armády Praha, aby společně oslavili desáté výročí svého vzniku.

10. výročí OVPzEB MO

23.6.2014 •„Cíl zničen! Spotřeba jedna,“ rozléhá se nad kopci Doupovských hor ve vojenském újezdu Hradiště, kde v těchto dnech vrcholí velitelsko-štábní cvičení s částečným vyvedením vojsk 4. brigádního úkolového uskupení s názvem Strong Campaigner 2014.

Strong Campaigner 2014: Před napadením ze vzduchu brání pozemní jednotky protiletadlovci ze Strakonic

23.6.2014 •Nález chemické munice nebo nástražného výbušného zařízení, u kterého hrozí únik nebezpečné látky, vyžaduje přítomnost nejen pyrotechnika, ale i zkušeného chemika. Jak sladit činnost specialistů ženijního a chemického vojska na místě incidentu, bylo hlavní náplní součinnostního výcviku, který se uskutečnil minulý týden na cvičišti chemického vojska v Tisé u Děčína.

Nález chemické munice si vyžádal zásah pyrotechniků i chemiků

Zobrazena stránka 4 z 241
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>