Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.8.2015 •Ve výcvikovém centru americké armády v německém Hohenfelsu vrcholí příprava příslušníků 7. brigádního úkolového uskupení na cvičení Allied Spirit II.

Allied Spirit II – příprava vrcholí

6.8.2015 •Ve středu 5. srpna byl povolán vrtulník W 3A Sokol 24. základny dopravního letectva do Zdic na Berounsku, kde se vlivem extrémně vysokých teplot a špatných klimatických podmínek rozšířil požár.

Armáda pomáhá při požárech

6.8.2015 •Mohutným přesunem více než 430 kusů techniky do výcvikového centra v německém Hohenfelsu bylo zahájeno cvičení Allied Spirit II, jež je jednou z nejdůležitějších výcvikových aktivit NATO v letošním roce. Velitelem mezinárodního brigádního úkolového uskupení s více než 4 500 vojáky je plukovník Josef Kopecký, velitel 7. mechanizované brigády.

Mezinárodní cvičení ALLIED SPIRIT II zahájeno

4.8.2015 •Externím poradcem a koordinátorem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře pro oblast Aktivní zálohy byl jmenován kapitán v záloze Ing. Ludvík Cimburek.

Poradcem náčelníka GŠ AČR pro oblast Aktivní zálohy se stal Ludvík Cimburek

30.7.2015 •V neděli 9. srpna tomu bude přesně pět měsíců od podepsání dohody o spolupráci s Charitou ČR, která spravuje veřejnou sbírku ve prospěch Armády ČR a jejího Vojenského fondu solidarity.

I ty můžeš jednou potřebovat pomoc

28.7.2015 •Armádním letounem Airbus A-319 CJ včera krátce po 19. hodině odletělo 76 skautů z České republiky do Japonska, kde se od 28. července do 8. srpna v Kirara-hama, Jamaguči, koná 23. Světové skautské jamboree. Účastní se ho více než 30 000 skautů a skautek ze 161 zemí světa.

Akce na letišti

24.7.2015 •Slunce neúprosně žhne, země je vysušená a rozpálená, horko sálá ze všech stran, ani stromy neposkytují úlevný chládek. V Khas Konaru, hlavním městě provincie Zábul, není horko jen proto, že teploty lámou historické rekordy, ale hlavně proto, že zde probíhá operace Protector 2015.

Protector

22.7.2015 •Osudy handicapovaných dětí nejsou vojákům lhostejné, a v letních měsících pro ně na útvarech pořádají sbírky. Na letišti v pražských Kbelích pro ně sbírají víčka z PET láhve, vojenští policisté zase podpořili benefiční střelecké klání.

„Sbírejte víčka dál!“ vzkazují kbeláci

21.7.2015 •„Medevac 10 minut!“ Rozléhá se posádkou 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích. Účastníci speciálního zdravotnického výcviku CLS (Combat Life Saver) tak vědí, kolik času jim zbývá k transportu zraněného kolegy na místo určené pro přistání vrtulníku.

Praxe je základ, shodují se zdravotničtí záchranáři ze Strakonic

17.7.2015 •Ve čtvrtek 16. července zavítal vrchní velitel Spojeneckého velitelství pro transformaci generál Jean-Paul Paloméros v doprovodu velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Libora Štefánika do vyškovské posádky.

Vrchní velitel SACT navštívil posádku Vyškov

16.7.2015 •Ve čtvrtek 16. července přijal prezident republiky Miloš Zeman na Pražském hradě ke zhruba hodinovému pracovnímu jednání náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře.

Prezident republiky dnes jednal s náčelníkem Generálního štábu AČR o dalším rozvoji ozbrojených sil

16.7.2015 •Ve středu 15. července zahájil oficiálním přijetím na Generálním štábu AČR svou dvoudenní pracovní návštěvu České republiky generál Jean-Paul Paloméros, vrchní spojenecký velitel pro transformaci (Supreme Allied Commander Transformation - SACT).

Generál Bečvář jednal s vrchním spojeneckým velitelem pro transformaci

Zobrazena stránka 4 z 289
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>