Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.5.2016 •Na letošním mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB 2016, který se uskuteční od 10. do 12. května v Bratislavě, bude svou techniku v rámci expozice Armády ČR vystavovat 25. protiletadlový raketový pluk ze Strakonic. Představí mimo jiné i nový typ nákladního automobilu Tatra 810-V-P-MBS, který jeho vozový park rozšířil teprve před několika dny.

Strakoničtí vojáci představí na veletrhu IDEB čerstvou novinku

8.5.2016 •U příležitosti 71. výročí oslav Dne vítězství jmenoval prezident republiky Miloš Zeman nové generály a některé povýšil do vyšších generálských hodností. Slavnostního aktu se spolu s nejvyššími státními představiteli zúčastnil ministr obrany Martin Stropnický a další zástupci resortu obrany.

armádní generál Josef Bečvář - náčelník Generálního štábu AČR

6.5.2016 •Třicítka vojáků zařazených do první rotace Leteckého poradního týmu, který v Iráku pomůže s výcvikem pilotů pro letouny L-159, se již aktivně připravuje na působení v misi, kam by měla vyrazit v červnu. Tento týden jsou vojáci ve Vyškově, kde je zdejší instruktoři připravují na nejrůznější situace, které je během nasazení čekají.

Tým leteckých poradců se na misi v Iráku připravuje ve Vyškově

6.5.2016 •Po roce se hranické náměstí opět zaplnilo téměř tisícovkou vojáků ve slavnostních uniformách. Příslušníci 7. mechanizované brigády si sem dnes přišli připomenout 71. výročí osvobození a také přivítat kolegy, kteří pod hlavičkou 5. strážní roty od poloviny října 2015 plnili úkoly spojené s ochranou koaliční základny Bagrám v Afghánistánu.

Sedmička, tradičně ve slavnostních uniformách, přivítala vojáky z Afghánistánu

6.5.2016 •Při příležitosti Dne vítězství se v pátek 6. května v Národním památníku v Praze na Vítkově konalo slavnostní jmenování do hodnosti plukovníka a předání čestných odznaků.

Česká armáda má nového plukovníka

6.5.2016 •U příležitosti Dne vítězství byla na zámku v Brandýse nad Labem otevřena síň slávy válečných hrdinů města nazvaná Rytíři XX. století.

Na brandýském zámku znovuotevřeli síň Slávy rytířů XX. století

6.5.2016 •Ve čtvrtek 5. května se na Masarykově náměstí ve Vyškově uskutečnila slavnostní vojenská přísaha téměř 570 nových příslušníků Armády ČR, žáků kurzu základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA).

71. výročí Dne vítězství ve Vyškově: Slavnostní vojenská přísaha

4.5.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář zavítal v úterý 3. května do Strakonic. S příslušníky zdejšího 25. protiletadlového raketového pluku se setkal v rámci svých plánovaných návštěv u vojenských útvarů a zařízení Armády ČR.

Náčelník Generálního štábu navštívil protiletadlovce ve Strakonicích

3.5.2016 •V pondělí 2. května začala fungovat na 21. základně taktického letectva v Čáslavi dětská skupina. Je určena až pro 24 dětí ve věku od 2 let do doby, kdy jsou přijaty k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole.

Zahájen provoz dětské skupiny v posádce Čáslav

30.4.2016 •Od soboty 30. dubna je Mons. Tomáš Holub novým biskupem v plzeňské diecézi. Při slavnostním obřadu v katedrále svatého Bartoloměje přijal biskupské svěcení z rukou Dominika kardinála Duky. Za resort obrany se slavnostního obřadu zúčastnili státní tajemník Ministerstva obrany Petr Vančura, náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář, zástupci vojenských kaplanů a další představitelé Armády České republiky.

První vojenský kaplan Armády ČR Mons. Tomáš Holub se stal novým diecézním biskupem v Plzni

29.4.2016 •Ve dnech 27. a 28. dubna 2016 proběhla ve Městě Libavá již šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby organizovaná Agenturou vojenského zdravotnictví. Téma konference bylo letos zvoleno s ohledem na současný vývoj ve světě a znělo „Úloha VZdrSl v rámci humanitárních krizí“.

Šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby

29.4.2016 •Demonstranti s pomocí několika vraků vozidel, kamenů a klád přehradili silnici a zastavili kolonu vojenských vozidel. Dožadovali se více peněz, jídla a zlepšení zdravotní péče. Když ani zdlouhavé vyjednávání vojáků k ničemu nevedlo, přišel rozkaz k akci.

Cvičení European Spirit vyvrcholilo prezentačním dnem

Zobrazena stránka 4 z 329
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>