Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.4.2015 •Jak poskytnout první pomoc zraněným po dopravní nehodě? Jakou rychlostí se odpálí airbag po nárazu do vozidla? Za jak dlouho přiletí vrtulník letecké záchranné služby na místo dopravní nehody? Jak vidí svět člověk, který má v krvi dvě promile alkoholu? Odpověď na tyto i jiné otázky našli ve středu 29. dubna návštěvníci Dne bezpečnosti silničního provozu u 26. pluku velení, řízení a průzkumu ve Staré Boleslavi.

 Den bezpečnosti silničního provozu

30.4.2015 •V úterý 28. dubna patřil zámek ve Slavkově u Brna již tradičnímu vyhlášení vítězů literární a výtvarné soutěže Slavkovské memento, na které se již několik let podílí i Velitelství výcviku – Vojenská akademie.

Vyškovští prezentovali AČR na Slavkovském mementu

29.4.2015 •Prezident České republiky zavítal v rámci své návštěvy Středočeského kraje na 21. základnu taktického letectva Čáslav. Vrchnímu veliteli ozbrojených sil byla prezentována provozovaná letecká technika i dlouhodobě plněné úkoly.

Čáslavský bojový prapor byl dekorován prezidentem České republiky

29.4.2015 •Neodmyslitelnou součástí přípravy chemických specialistů české armády je výcvik s toxickými látkami. Minulý týden využilo třicet příslušníků 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany prostory chemického polygonu v Zemianských Kostoľanoch, aby během cvičení Toxic Leak I 2015 utužili svoje dovednosti v podmínkách přibližujících se kontaminovanému prostředí. Slovenské centrum se specializuje na výcvik s toxickými chemickými látkami chemiků Ozbrojených sil Slovenské republiky, expertů Ministerstva vnitra Slovenské republiky a příslušníků zahraničních armád.

Chemici cvičili na Slovensku s toxickými látkami

28.4.2015 •Ve výcvikovém prostoru Boletice se minulý týden uskutečnil komplexní polní výcvik jednotek AČR vyčleněných do bojového uskupení Evropské unie a národního podpůrného prvku úkolového uskupení aliančních Sil rychlé reakce. Bojové uskupení EU se skládá z jednotek armád států Visegrádské čtyřky a bude připraveno k případnému nasazení do operace EU v termínu leden až červen 2016. Celkem AČR do V4 EUBG vyčlení do 950 osob. Úkolové uskupení AČR do Sil rychlé reakce NATO má dobu pohotovosti leden až prosinec 2016 a ČR do něj vyčlení do 452 osob.

V termínu od 19. do 25. dubna 2015 se uskutečnil ve VVP Boletice komplexní polní výcvik roty zabezpečení a služeb a velitelské čety ÚU V4 EUBG I/2016

28.4.2015 •V Přáslavicích se 45 českých velitelů družstev zdokonaluje v systému velení a řízení podřízených. Kurz s názvem Warrior Leader Course vede pět instruktorů americké armády z velitelství akademie pro poddůstojníky v německém Grafenwoehru.

WARRIOR LEADER COURSE probíhá v Přáslavicích

27.4.2015 •Tak lze stručně vystihnout podstatu cvičení, které minulý týden na letišti v posádce 15. ženijního pluku v Bechyni absolvovali příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic společně s kolegy z baterie velení a řízení.

Strakoničtí vojáci bránili letiště v Bechyni

27.4.2015 •Jednou z významných akcí, na které se pravidelně scházejí váleční veteráni, je bezesporu střelecká soutěž Memoriál ppor. Petra Šimonky. Akci pravidelně pořádá liberecká krajská organizace Sdružení válečných veteránů na počest nejen příslušníka operace v Perském zálivu, po němž je pojmenovaná, ale i dalších vojáků české armády, kteří při nasazení v zahraničních operacích obětovali to nejcennější.

Váleční veteráni si v Semilech zastříleli i zavzpomínali

27.4.2015 •Jihočeská krajská organizace Československé obce legionářské a Sdružení válečných veteránů připravily na sobotu 25. dubna 2015 už 12. setkání Modrých baretů.

Nad Českým Krumlovem opět zavlál prapor Modrých baretů

27.4.2015 •Celý uplynulý týden se představitelé Severoatlantické aliance a dalších partnerských zemí (PfP) vzájemně informovali o současném stavu a budoucích výzvách spojených s informačním prostředím moderní společnosti. Zvýšený zájem o tuto oblast přináší současná strategická změna v bezpečnostním prostředí, a to jak v Evropě, tak na Blízkém východě.

Olomouc hostila konferenci NATO k otázkám psychologických a informačních operací

24.4.2015 •Do bývalého vojenského prostoru Ralsko u Bělé pod Bezdězem, který armáda opustila na konci roku 1991, se opět na pár dní vrátily vojenské uniformy, zbraně i vozidla. Ve dnech 23. až 26. dubna se tu odehrává již sedmý ročník mezinárodní taktické hry BorderWar 2015.

Na airsoftový svátek BorderWar 2015 dorazila i armáda

24.4.2015 •Ve dnech 20. až 24. dubna proběhlo v kasárnách Dědice a přilehlém Vojenském výcvikovém prostoru Březina, v letošním roce již třetí odborně - taktické a zároveň certifikační cvičení jednotek, které se připravují do zahraniční operace.

Messenger 2015: Vyškovští certifikovali další jednotky do operace Resolute Support

Zobrazena stránka 4 z 276
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>