Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

17.7.2016 •Od roku 2011 uskutečnila Zoo Praha ve spolupráci s Armádou ČR již pět transportů koní Převalského do západního Mongolska. Během nich bylo dosud na vzdálenost téměř 6000 kilometrů přepraveno osmnáct klisen a jeden hřebec, kteří jsou ke dnešku rodiči 15 potomků. Letošní transport je unikátní, zdvojený. Zahrnuje i druhou cestu z národního parku Khustain Nuruu poblíž Ulanbátaru.

Návrat divokých koní 2016

15.7.2016 •Na letecké základně v Šiauliai v Litvě probíhá ve dnech 11. až 18. července druhá část cvičení Baltic Eye 2016. Příslušníci litevských vzdušných sil opět přivítali české kolegy z čáslavské základny taktického letectva. Cvičení řídí místní CRC (Control and Reporting Centre – Středisko řízení a uvědomování). Procvičují se především procedury zákroků proti narušitelům vzdušného prostoru nebo letounům, které nekomunikují.

České bitevníky opět v Pobaltí

15.7.2016 •Vojenští geografové z geografického a hydrometeorologického úřadu v Dobrušce a ženisté z Univerzity obrany v Brně na největším společném cvičení prokazují své schopnosti při simulaci stavby mostních provizorií.

Bez projektu to nejde

15.7.2016 •Česká republika bude následující dvouletý cyklus předsedat Výboru pro národní záložní síly při NATO (NRFC). Slavnostní akt se uskutečnil 13. července v Paříži za účasti představitelů ozbrojených sil členských zemí NATO a jeho partnerů. Předsednictví převzala Česká republika po Bulharsku, aby ho v roce 2018 mohla dál předat Polsku.

Česko na dva roky přebírá předsednictví v NRFC

14.7.2016 •Mezinárodního cvičení Ample Strike, které bude v ČR probíhat od 30. srpna do 20. září, se zúčastní celkem 16 zahraničních armád aliančních a partnerských zemí. Poprvé v historii se tohoto cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, budou účastnit i příslušníci aktivní zálohy.

Cvičení Ample Strike letos s americkými bomardéry B-1 a B-52

14.7.2016 •Do Informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany se z olomouckého Domu armády přesunula výstava fotografií z vojenských misí Ten druhý život. Slavnostní vernisáž se uskutečnila toto úterý za přítomnosti významných hostů regionu i představitelů resortu obrany. Příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva zde pro návštěvníky zároveň připravili Den s armádou.

Den ozbrojených sil netradičně v Jaderné elektrárně Dukovany

13.7.2016 • V průběhu letních měsíců dochází ke změnám v zařazení osob na některých vybraných pozicích v rámci AČR:

Znak GŠ

12.7.2016 •Exkurze na vojenském letišti jsou u dětí velmi oblíbené, za prvního půl roku navštívilo 24. základnu dopravního letectva v Praze-Kbelích přes tisíc dětí. Letiště je oblíbeným cílem výprav nejen místních školáků - největší vzdálenost urazili druháci z Vysočiny.

Letiště ve Kbelích je oblíbeným místem malých i velkých dětí

7.7.2016 •V pondělí 11. července se od 19:00 hodin uskuteční v Smetanově síni Obecního dobu v Praze koncert Ústřední hudby AČR pod taktovkou podplukovníka Jaroslava Šípa a majora Josefa Kučery. Koncert proběhne v rámci mezinárodní konference Světové asociace symfonických dechových orchestrů WASBE, která se koná v České republice poprvé.

Ústřední hudby AČR

4.7.2016 •V pondělí 4. července se v Belloy-en-Santerre v regionu Picardie konala vzpomínková ceremonie k 100. výročí těžkých bojů francouzské Cizinecké legie v této malé vesnici. Zapojila se do nich i kompaktní jednotka složená z Čechů, která se zde vyznamenala úspěšným útokem ve svém sektoru a zajetím nepřátelských vojáků.

100. výročí těžkých bojů francouzské Cizinecké legie

1.7.2016 •Ani po čtyřech letech nezapomínají příslušníci 72. mechanizovaného praporu Přáslavice na svého dřívějšího kolegu Lukáše Hirku. Tento válečný veterán se nyní rehabilituje v sanatoriu v Klimkovicích po těžkých zraněních, které v roce 2012 utrpěl při plnění úkolů v zahraniční operaci v Afghánistánu.

„Zdravotní handicap je sítem na kamarády,“ říká válečný veterán

1.7.2016 •V pátek 1. července byla před budovou Generálního štábu Armády České republiky slavnostně zahájena panelová výstava k připomenutí 150. výročí bitvy u Hradce Králové.

150. výročí bitvy u Hradce Králové

Zobrazena stránka 3 z 336
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>