Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.4.2017 •V uplynulých dvou týdnech se u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích konal speciální zdravotnický výcvik CLS (Combat LifeSaver). Ačkoliv podobné kurzy organizuje zdejší výukové centrum několikrát do roka, tento výcvik byl něčím výjimečný. Účastnili se jej totiž vojáci ze Slovenska a příslušníci speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

Zdravotničtí záchranáři předávali své zkušenosti českým policistům

7.4.2017 •Ve čtvrtek 6. dubna zavítal do Vojenského újezdu v Boleticích mezi cvičící aktivní zálohy ředitel Sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Jaromír Alan, aby se na místě přesvědčil o tom, jak probíhá polní výcvik jednotky, na které bude navazovat taktické cvičení.

Generál Alan navštívil pěší rotu Aktivní zálohy českobudějovického krajského velitelství

6.4.2017 •V závěru loňského roku se v posádce Bechyně uskutečnilo předání 15. ženijního pluku novému veliteli. Velení nad touto jednotkou a s ním i bojový prapor převzal plk. gšt. Jiří Lustyk. Ten nám v rozhovoru sdělil, že by chtěl zvýšit atraktivnost služby a stabilizovat personál.

Překvapilo ho příliš administrativy

6.4.2017 •Ve středu 5. dubna se vydal náčelník Generálního štábu AČR do Uherského Brodu na návštěvu České zbrojovky. Přímo na místě se seznámil se současnou produkcí tohoto nejvýznamnějšího českého výrobce ručních střelných zbraní, který dodává své výrobky nejen do Armády České republiky, ale úspěšně vyváží na civilní trhy a pro ozbrojené složky do řady dalších zemí na světě.

Bez armády by nebyl BREN, slyšel generál Bečvář v České zbrojovce

5.4.2017 •Ve dnech 26. března až 7. dubna se koná kurz European Advanced Airlift Tactics Training Course 2017. Je zaměřen na taktické létání jednotlivými letouny (single-ship flying missions). Hostitelská letecká základna letošního ročníku je bulharský Plovdiv.

České transportní letectvo na cvičení v Bulharsku

5.4.2017 •V úterý 4. dubna 2017 byla v Mateřské školce Na Smetance v Praze 2 otevřena již jubilejní 20. velikonoční výstava, jejíž výtěžek podpoří aktivity Hnutí na vlastních nohou Stonožka. Při této příležitosti zavítal na Smetanku také náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Velikonoční smetankovská výstava začala

4.4.2017 •V úterý dopoledne 4. dubna navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář posádku Přáslavice, kde právě probíhá další fáze cvičení 73. tankového praporu a jednotky aktivní zálohy s názvem Mobilizace 2017.

Náčelník Generálního štábu AČR navštívil cvičení Mobilizace 2017

4.4.2017 •Pondělí 3. dubna je důležité datum pro komunitu palubních střelců vrtulníků v rámci NATO. Celkem deset příslušníků této odbornosti z Chorvatska a České republiky zahájilo čtyřtýdenní jazykový kurz operační angličtiny zaměrený na palubní střelce – Operational English Language Course for Door Gunners (OELC-DG).

Kurz operační angličtiny v gesci MATC zahájen

4.4.2017 •V pondělí 3. dubna nastoupilo do kurzu základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově více než šest stovek nových rekrutů AČR k vykonání tříměsíčního základního výcviku.

Další nováčci zahájili základní výcvik

3.4.2017 •V posádce Bechyně se od 6. do 31. března uskutečnil kurz v průzkumu a identifikaci munice, výbušnin a improvizovaných výbušných zařízení - EOR. Kurz proběhl pod vedením příslušníků Centra technické a informační podpory 15. ženijního pluku. Instruktoři EOR tvoří specialisté ze 151. ženijního praporu, 4. brigády rychlého nasazení a 7. mechanizované brigády.

Kurz EOR úspěšně absolvovalo 18 vojáků české armády

3.4.2017 •Vojáci ze strakonického 251. protiletadlového raketového oddílu se ve spolupráci s dalšími příslušníky Armády ČR připravují na bojové střelby z protiletadlového raketového komplexu 2K12 KUB, jež proběhnou na polygonu Ustka v Polsku na přelomu letošního května a června. Kvůli intenzivnímu letovému provozu probíhá výcvik v prostorech 21. základny taktického letectva v Čáslavi.

Protiletadlovci se připravují na bojové střelby

31.3.2017 •Ve dnech 17. března až 2. dubna probíhá ve vojenském újezdu Boletice komplexní výcvik 72. mechanizovaného praporu Přáslavice. Cvičení s názvem Libavex III se účastní více než 450 příslušníků této jednotky se 144 kusy techniky.

Výcvik ve VÚ Boletice

Zobrazena stránka 3 z 312
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>