Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

4.7.2014 •Na Den ženisty se ve čtvrtek 3. července přijel k 15. ženijnímu pluku do Bechyně podívat i náčelník generálního štábu armádní generál Petr Pavel.

 Den ženisty v Bechyni navštívil náčelník Generálního štábu

4.7.2014 •Velitel 15. ženijního pluku 3. července udělil pamětní minci příslušníku roty EOD 151. ženijního praporu v Bechyni rotnému Zbyňku Šantovi za svědomitý a profesionální přístup při poskytnutí první pomoci a záchraně života dítěti, které pokousal bojový pes.

Voják pomohl těžce zraněnému dítěti

3.7.2014 •První červencový den se na Újezdním úřadě vojenského újezdu Libavá uskutečnilo pracovní jednání se zástupci přípravných výborů budoucích obcí Město Libavá, Luboměř a Kozlov, které mělo za cíl objasnit další kroky optimalizace a s ní plánované investice do místní infrastruktury před jejím převodem na obce a kraj. Jednání se také zúčastnili senátor za Olomoucký kraj Martin Tesařík a náměstek olomouckého hejtmana Pavel Šoltys.

Optimalizace VÚ: není čas otálet

2.7.2014 •Dvoudenní nevšední bezpečnostní akci se známým názvem BESIP připravili pro všechny zaměstnance resortu obrany vojenští policisté.

Bezpečnost silničního provozu je věcí nás všech

2.7.2014 •V úterý 1. července se v Žatci na náměstí Svobody uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 4. brigády rychlého nasazení, a to u příležitosti 20. výročí od jejího založení. Za vojáky tohoto elitního útvaru Armády České republiky přijel s blahopřáním náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek, první zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajor Miroslav Žižka a další významní hosté.

„Patříte k tomu nejlepšímu, čím naše armáda disponuje.“ To vzkázal ministr obrany Martin Stropnický vojákům 4. brigády rychlého nasazení

1.7.2014 •V první červencový den, šest minut po patnácté hodině, odstartoval z ranveje 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích transportní letoun CASA C-295M s číslem 0455 na trupu. Pasažérkami zvláštního letu CEF 677 směřujícího přes Kazaň a Novosibirsk do mongolského Bulgan Sumu byly klisny koně Převalského - Ulla, Gretel a Bayan.

Přeprava koně Převalského

1.7.2014 •V úterý 1. července 2014 zavítal na oficiální návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Černé Hory admirál Dragan Samardžić.

Logistika a vzdušné síly, to jsou možné oblasti spolupráce mezi AČR a OS Černé Hory

1.7.2014 •Již druhý týden nacvičují příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou a příslušníci 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely létání ve vysokohorském terénu francouzských Pyrenejí. Se dvěma dopravními vrtulníky Mi - 171Š trénují v několika zónách přistávání na horských plochách s nadmořskou výškou přes dva tisíce metrů.

LÉTÁNÍ V HORÁCH - MOUNTAIN FLIGHT 2014

30.6.2014 •V pondělí 30. června půl hodiny před devátou v resortním zařízení na Komorním Hrádku vzplanul požár. Navíc v té nejodlehlejší a nejméně přístupné části zámku, a to na učebně v zadním traktu ve třetím podlaží. Už na první pohled je jasné, že na jeho likvidaci nebudou stačit ruční hasící přístroje. Událost je třeba neprodleně nahlásit na tísňovou linku. Taktické cvičení začíná…

 Cvičení na Komorním Hrádku

30.6.2014 •Česká armáda za současného stavu není schopna adekvátně a včas reagovat na nenadálou krizovou vojenskou situaci. Tristní, ale pravdivý obraz o stavu ozbrojených sil představil členům sněmovního výboru pro obranu náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel během jejich výjezdního zasedání na Měříně.

Generál Petr Pavel: V NATO se stáváme černým pasažérem

28.6.2014 •Ve Vojenském újezdu Hradiště se na konci června konalo 1. kolo 2. ročníku závodu „O pohár odstřelovače KVV Plzeň“. Soutěž určená pro velkorážnou pušku v rozmezí ráží 5,56 až 10mm se konala díky podpoře Armády České republiky, konkrétně KVV Plzeň.

O pohár odstřelovače KVV Plzeň.

28.6.2014 •Lidé, kteří splňují předpoklady pro danou funkci, oproti protekcionismu. To slibuje nový kariérní řád, který v armádě začne platit, pokud parlament podpoří novelu zákona č. 221/1999 o vojácích z povolání.

Kariérní řád dá armádu do pohybu, odstraní i nešvary

Zobrazena stránka 3 z 241
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>