Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

13.5.2016 •Od pondělí 9. května se účastní tradičně čtyři letouny L-159 ALCA a personál převážně 212. taktické letky z Čáslavi cvičení Baltic Eye 2016 v Litvě. To se odehrává na základně v Šiauliai.

„Dvěstědvanáctá“ na cvičení Baltic Eye 2016 v Litvě

13.5.2016 •Kompletní vševojsková příprava vojáků 4. brigády rychlého nasazení vrcholí v těchto dnech ve Vojenském újezdu Hradiště. Střelbu ze všech ručních zbraní a techniky, řízení bojových vozidel, taktiku, přežití a další druhy výcviku drilují červené barety v Doupovských horách.

Cvičení 4. brigádního úkolového uskupení

13.5.2016 •Představitelé Armády České republiky, váleční veteráni, bývalí příslušníci útvaru a další významní hosté včera na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou včera slavnostně otevřeli „Stálou expozice letiště Náměšť nad Oslavou“.

V Náměšti otevřeli první posádkové muzeum s venkovní expozicí

13.5.2016 •Ve čtvrtek 12. května pokračovalo druhým jednacím dnem v Brezovej pod Bradlom tradiční příhraniční setkání náčelníků generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky armádního generála Josefa Bečváře a generála Milana Maxima.

Náčelníci generálních štábů AČR a OS SR schválili Koncepci spolupráce pozemních sil

12.5.2016 •Deník Právo dnes zveřejnil článek redaktora Oldřicha Dandy s titulkem Vládní airbusy dostanou pancíře za stamiliony, kde se objevila řada nepřesných informací a z kontextu vytržených a v některých ohledech i nepravdivých citací.

Vládní letka - přehled nalétaných hodin za roky 2013 – 2015

12.5.2016 •Příslušníci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic cvičili tento týden s kolegy z baterie velení a řízení ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice. Označení fighting panther (bojující panter), kterým vojáci druhé baterie pojmenovali svůj výcvik, předznamenal průběh celého cvičení.

Chránit vzdušný prostor pomáhal vojákům černý panter

12.5.2016 •Ve dnech 10. a 11. května jednali v Hradci Králové představitelé zdravotnických služeb armád zemí Visegrádu. Jednalo se o pravidelné, každoroční setkání, které je pouze vyvrcholením dlouhodobé spolupráce těchto států. Hostitelem byl brigádní generál Zoltán Bubeník, ředitel Agentury vojenského zdravotnictví.

Setkání náčelníků zdravotnických služeb armád Visegradské skupiny

11.5.2016 •Ve středu 11. května pokračoval v Bratislavě Mezinárodní veletrh obranné techniky IDEB. Na tomto šestém ročníku představuje své výrobky 152 vystavovatelů z dvaceti zemí. Celková plocha expozice dosahuje dvacet čtyři tisíc čtverečních metrů.

Na IDEB v Bratislavě byly vyhlášeny ceny Grand Prix

11.5.2016 •Ve středu 11. května bylo zahájeno na Slovensku v Brezové pod Bradlom další z tradičních příhraničních setkání náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky.

Náčelníci generálních štábů armád ČR a Slovenska jednají v Brezové pod Bradlom

11.5.2016 •V rámci projektu State Partnership Program (SPP) navštívil první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun ve dnech 1. až 9. května USA.

Generál Baloun jednal s americkou stranou o prohlubující se spolupráci

10.5.2016 •Na 1500 příslušníků Armády ČR od pondělí 9. května absolvuje ve Vojenském újezdu Hradiště kompletní vševojskovou přípravu. Do největšího cvičení 4. brigády rychlého nasazení v letošním roce se zapojí i další útvary, včetně zástupců vzdušných sil.

Bojovými střelbami zahájilo 1500 vojáků ze 4. brigády největší cvičení v tomto roce

10.5.2016 •V úterý 10. května byl v Bratislavě zahájen šestý ročník třídenního Mezinárodního veletrhu obranné techniky IDEB. Slavnostně ho otevřel ministr obrany Slovenské republiky Peter Gajdoš v doprovodu náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky generála Milana Maxima. Součástí slavnostního aktu byl přelet stíhaček MiG-29 a L-39.

Mezinárodní veletrh IDEB zahájen

Zobrazena stránka 3 z 329
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>