Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

22.11.2016 •Hradní stráž je specifickým útvarem Ozbrojených sil České republiky přímo podřízený náčelníkovi Vojenské kanceláře prezidenta republiky. V úterý 22. listopadu navštívil její příslušníky náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář, aby se seznámil se zvláštnostmi služby vojáků u této jednotky a vstupními podmínkami, které musí každý uchazeč před nástupem k útvaru splňovat.

Generál Bečvář navštívil vojáky Hradní stráže

21.11.2016 •Minulý týden se v Olomouci uskutečnila konference s názvem Zpravodajské zabezpečení Armády České republiky 2016. Setkání umožnilo výměnu názorů představitelů velení armády, příslušníků operačně-taktických velitelství, velitelství svazků, útvarů a jednotek, pracovníků vědecko-výzkumných pracovišť, škol a zástupců obranného průmyslu k problematice zpravodajského zabezpečení armády.

Zpravodajské zabezpečení armády

16.11.2016 •Na Pražském hradě přijal ve středu 16. listopadu prezident republiky Miloš Zeman velitele pěších rot aktivní zálohy působících při krajských vojenských velitelstvích a sedm velitelů z bojových jednotek.

Prezident Miloš Zeman přijal velitele jednotek aktivní zálohy

16.11.2016 •V úterý 15. listopadu se na Újezdním úřadu Vojenského újezdu Březina uskutečnilo pracovní setkání zástupců Armády České republiky se starosty okolních obcí. Cílem jednání bylo vysvětlit vzájemné postoje a požadavky spojené s fungováním vojenského újezdu a projednat dosavadní zkušenosti s dopady novelizace zákona č. 222/1999 Sb., o zajišťování obrany ČR, a to zejména v kontextu podmínek a možností vstupu občanů na území užívané ozbrojenými silami.

Jednání se starosty obcí v okolí Vojenského újezdu Březina

16.11.2016 •V roce 2017 si Spojovací vojsko AČR připomene významné výročí - 100 let od svého založení. V rámci něj se uskuteční od března do října 2017 hned několik významných akcí, do jejichž přípravy se v návaznosti na loni podepsané memorandum o dlouhodobé spolupráci zapojila také česká pobočka mezinárodní neziskové vzdělávací organizace AFCEA (Armed Forces Communication and Electronics Association International).

Spojovací vojsko AČR oslaví v příštím roce 100 let

15.11.2016 •Patnáct lektorů, kteří napříč resortem obrany přednášejí na různá témata spojená s prevencí rizikového chování, absolvovalo minulý týden další z odborných školení pod vedením předních expertů na danou problematiku. Jejich přípravu má v resortu na starosti oddělení humanitní služby Agentury personalistiky AČR a konají se minimálně jednou ročně.

Štenclová - prevence rizikového chování

12.11.2016 •V noci 12. listopadu krátce po 5.30 hod. místního času (krátce před 3.00 hod. středoevropského času) došlo na koaliční základně Bagrám v Afghánistánu k explozi. Okolnosti jsou předmětem dalšího šetření.

11.11.2016 •Den válečných veteránů je pro nás vzpomínkou na všechny muže a ženy v uniformě, kteří se zapojili do bojů za naši vlast. Jedním z nich je i poslední žijící druhoválečný parašutista vysazený na území protektorátu, generálporučík ve výslužbě Jaroslav Klemeš, který letos v lednu oslavil úctyhodných 94 let.

Generál Bečvář navštívil generála Klemeše

11.11.2016 •V České republice se 11. listopad slaví jako Den válečných veteránů již patnáct let. Za účasti válečných veteránů se už podruhé slavil tento svátek i na náměstí Míru v Praze 2. Program začal hned ráno, kdy za armádou a vojenskými spolky přišly děti ze škol druhého obvodu a pokračoval odpoledne, po slavnostním nástupu na Vítkově.

Náměstí Míru

11.11.2016 •Včera v odpoledních hodinách přiletěl na svou domovskou základnu ve Kbelích první z deseti víceúčelových vrtulníků W-3A Sokol, které prošly generální opravou v polské firmě PZL Świdnik. S průběhem přebírky vrtulníků v polském závodě se seznámil i velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta.

*** První Sokol zpět ve Kbelích *** /nepublikovat nečetl Šulc/

11.11.2016 •Od pondělí 7. listopadu probíhal v Praze NATO Medical Evaluation (MEDEVAL) kurz, jehož hlavním úkolem bylo připravit specialisty z oblasti vojenského zdravotnictví na hodnocení zdravotnických jednotek různých typů dle standardů NATO. Ve čtvrtek 10. listopadu tento kurz vyvrcholil praktickou částí u Agentury vojenského zdravotnictví v Hradci Králové.

Mezinárodní kurz specialistů vojenského zdravotnictví poprvé v České republice

11.11.2016 •Ve druhém listopadovém týdnu uspořádala posádka v Bechyni týdenní kurz boje zblízka pro zásahovou jednotku Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Jednalo se již o druhou takovou spolupráci se speciální policejní složkou.

V Bechyni cvičila zásahová jednotka PČR

Zobrazena stránka 3 z 299
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>