Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.1.2017 •Ve dnech 25. a 26. ledna navštívil Litvu zástupce velitele pozemních sil plukovník Ivo Střecha. Spolu s ním se přímo na místě seznámil s průběhem cvičení Training Bridge 2017 také velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka a další vybraní odborníci z velitelství pozemních sil.

V Litvě pokračuje výcvik podle plánu

26.1.2017 •V těchto dnech na Libavé vrcholí zdokonalovací příprava armádních nováčků, kteří nastupují k 71. mechanizovanému praporu. Jak se s intenzivním výcvikem na sněhu a v mrazu vypořádali, se můžete podívat na videu. Celou reportáž najdete v dalším čísle časopisu A report, které vychází 13. února.

Sibiriáda

26.1.2017 •Leden má v kalendáři armádních závodů jednu jistotu a možná největší tahák zimy – závod Winter Survival v Jeseníkách. Ten přitahuje jak ostřílené armádní borce, kteří se tohoto klání účastní pravidelně, tak i nováčky, jež chtějí obstát v extrémně obtížném závodu. Všichni pak reprezentují své vojenské útvary a zařízení.

Vojáci mají za sebou nejtěžší etapu závodu Winter Survival 2017

25.1.2017 •Během své cesty po posádkách Královéhradeckého kraje zavítal 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun také mezi příslušníky Agentury vojenského zdravotnictví. Její ředitel, brigádní generál Zoltán Bubeník, seznámil generála Balouna se strukturou a fungováním agentury a všech jejích součástí.

První zástupce náčelníka generálního štábu generál Baloun navštívil Agenturu vojenského zdravotnictví

25.1.2017 •Na krajském úřadě Moravskoslezského kraje v Ostravě se v úterý 24. ledna konalo za účasti hejtmana kraje Ivo Vondráka a dalších hostů, vyhodnocení celoroční práce pěší roty Aktivní zálohy KVV Ostrava. Během něj vybraní záložníci přezvali ocenění za 10 let služby a zlatý odznak Safeguard.

 Ostravská jednotka Aktivní zálohy chce i v budoucnu patřit k nejlepším

25.1.2017 •Střelnici ve Vršovicích u Loun včera obsadili výsadkáři z velitelství 4. brigády rychlého nasazení. Nabitý program, který zahrnoval různé druhy střeleb, nenarušil ani tuhý mráz.

Ani mínus patnáct stupňů nezastaví výsadkáře od tvrdého výcviku „K boji“ je slyšet na střelnici ve Vršovicích u Loun v mínus patnácti stupních

24.1.2017 •Na počátku ledna nastoupilo do armády 519 nových vojáků z povolání. Drtivá většina z nich zamířila do Vyškova na kurz základní přípravy. Spolu s nimi zahájilo ve zkrácené formě základní výcvik také 33 nových příslušníků aktivní zálohy a 16 občanů povolaných na dobrovolné vojenské cvičení.

Začátky v armádě jsou vždy nejtěžší

23.1.2017 •Vojáci rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017 mají za sebou další náročný týden výcviku. Navzdory velmi obtížným klimatickým podmínkám se výcvik zintenzivňuje - družstva nacvičují zaujetí obrany ve vojenském prostoru Kairiai. Také na dílnách probíhá údržba vyvezené techniky.

Zaujmout, vybudovat a bránit

23.1.2017 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli v podvečer na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2017. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.

Na extrémní závod Winter Survival poprvé přijeli výsadkáři z Ukrajiny

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se v kasárnách generála Zahálky sešel ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník s představiteli jednotek pozemních sil, dislokovaných na Moravě.

Brigádní generál Bubeník jednal s představiteli moravských jednotek

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze konala zádušní mše svatá k uctění památky 42 slovenských vojáků a pracovníků ministerstva obrany, kteří v lednu 2006 tragicky zahynuli při pádu vojenského letadla během návratu z mise KFOR v Kosovu.

Kapitola o nezapomínání

19.1.2017 •Nejočekávanějším blokem dvoudenní odborné konference RANK 2017 (Rutinní analýza nukleových kyselin), která se koná ve dnech 18. až 19. ledna v Pardubicích, byla prezentace armádních specialistů o schopnostech Armády ČR zjistit hrozící nebezpečí bioterorismu. Vojenští odborníci představili zkušenosti nejen s odběrem vzorků prostředí, ale také s jejich následnou identifikací za využití zejména technik analýzy nukleových kyselin (DNA a RNA). Pro tyto účely Armáda ČR vybudovala i unikátní mobilní laboratoř, kterou představila i na této konferenci.

Armáda v Pardubicích představila unikátní mobilní laboratoř

Zobrazena stránka 3 z 304
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>