Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

15.8.2015 •V sobotu 15. srpna přijal na zámku v Lánech prezident republiky Miloš Zeman náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře a jeho zástupce k neformálnímu pracovnímu setkání.

Prezident republiky se dnes sešel v Lánech s náčelníkem Generálního štábu AČR a jeho zástupci

14.8.2015 •Vesnici Asvar zahalil snad kilometrový oblak dýmu. Měla ho na svědomí letecká a dělostřelecká podpora aliančních jednotek. Hned vzápětí se ozvala prudká palba.

Čeští vojáci na cvičení Allied Spirit II dobyli vesnici Asvar

14.8.2015 •Dnes se v Národním památníku v Praze na Vítkově uskutečnil slavnostní nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací.

Při slavnostním nástupu převzali vojáci medaile Za službu v zahraničí

14.8.2015 •Během letních prázdnin navštívili vojáci 14. pluku logistické podpory několik dětských táborů. Jedním z nich byl i tábor v Zubří u Nového Města na Moravě.

Kluci byli nadšení ze zbraní a holky z uniforem

13.8.2015 •Mezinárodní cvičení Allied Spirit II pokračovalo v úterý 12. srpna v americkém výcvikovém centru Hohenfels v Německu další etapou. Tvrdé boje s využitím laserového simulačního systému MILES byly tentokrát zaměřeny na výcvik jednotlivých rot 7. mnohonárodního brigádního úkolového uskupení, kterému poprvé v historii velí Čech, plukovník Josef Kopecký.

Na programu Allied Spirit II rotní cvičení

12.8.2015 •V pátek 7. srpna se staly právoplatnými členy Aktivní zálohy další dvě desítky nových příslušníků. Ti u Velitelství výcviku – Vojenské akademie úspěšně prošli úvodním šestitýdenním kurzem základní přípravy.

Aktivní záloha jako skupina dobrovolníků, kterým není lhostejná bezpečnost naší republiky

12.8.2015 •Před tím, než začnou plnit úkoly v sestavě brigádního úkolového uskupení, zapojují se jednotky na cvičení Allied Spirit II do samostatných rotních a praporních operací. Zaměřují se při nich na jednu konkrétní taktickou činnost.

Allied Spirit II – mechanizované a tankové jednotky tvrdě cvičí

11.8.2015 •Od středy minulého týdne mají za sebou osádky vojenských víceúčelových vrtulníků W-3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích hned několik úspěšných zásahů při hašení požárů. Celkem naši piloti hasili již na sedmi místech. V minulých dnech to bylo u obcí Zdice v okrese Beroun, Chanovice v okrese Klatovy, Šindelová na Karlovarsku a u Dobříve u Rokycan.

Armáda pomáhá při požárech

11.8.2015 •Minulý týden se ve Vyškově konala závěrečná prověrka připravenosti vojáků 6. jednotky ÚU EUTM, které čeká mise v Mali.

Tropické teploty vyškovským hráli do scénáře. Prověřovali připravenost čtyřkařů do Mali

10.8.2015 •V sobotu 19. září od 9 hodin se uskuteční v Kladrubech u Stříbra už druhý ročník pochodu s názvem Mobilisace 1938. Pochod je věnován mobilizaci Československé branné moci v září 1938, jako připomenutí významného mezníku československých vojenských dějin.

Zúčastněte se pochodu, který připomene mobilizaci v roce 1938

10.8.2015 •Na cvičení Allied Spirit II vyrazilo kompletní brigádní úkolové uskupení. Kromě velitelství je tvořeno nejen manévrovými bojovými jednotkami, ale také jednotkami podpory a zabezpečení: od dělostřelců, vrtulníkového i stíhacího letectva, přes logistiku, ženisty a protiletadlovce, až po zdravotníky a průzkum.

Allied Spirit II – prověrka podřízených dopadla úspěšně

10.8.2015 •Že ženy zastávají kdysi ryze mužská povolání, dnes už nikoho nepřekvapí. Platí to i v armádě, kde najdeme pilotky, techničky i palubní střelkyně. Jaké to je, být mužem-sekretářkou v uniformě, popsal v rozhovoru nadrotmistr Štěpán Hrbek, asistent velitele 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.

Muži v sukních aneb sekretářka či sekretář?

Zobrazena stránka 3 z 289
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>