Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

13.2.2015 •Při záchraně lidského života hraje čas důležitou roli. A proto i takoví profesionálové, jakými jsou záchranáři z 243. vrtulníkové letky, musí stále cvičit a zdokonalovat se. Zimní prostředí Šumavy je přímo ideálním místem k nácviku nouzových záchranných situací.

Záchranáři cvičí na Šumavě

11.2.2015 •Ve Vojenském výcvikovém prostoru v Boleticích si od pondělí 9. února opakují základy vševojskové přípravy příslušníci 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany.

V jihočeských Boleticích si liberečtí chemici prakticky opakují abecedu vševojskové přípravy

10.2.2015 •Příslušníci 5. kontingentu výcvikové mise Evropské unie v Mali pokračují v přípravě před nasazením, minulý týden absolvovali komplexní polní výcvik na Libavé. Čtyři desítky vojáků převážně ze 102. průzkumného praporu odletí do Mali v březnu.

Výcvik 5. kontingentu mise EU v Mali finišuje

6.2.2015 •Ve středu 4. února se uskutečnil již šestý ročník Pražského pětiboje všestrannosti, který tradičně zahajuje po novém roce sportovní aktivity pohybového projektu Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Armáda opět podpořila Pražský pětiboj OVOV

6.2.2015 •Válečný veterán, poslední žijící parašutista shozený do protektorátu, generálmajor v. v. Jaroslav Klemeš oslavil ve čtvrtek 5. února v domácím prostředí Parkhotelu Průhonice za přítomnosti předsedy vlády Bohuslava Sobotky a náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Petra Pavla své 93. narozeniny.

Generál Klemeš oslavil 93. narozeniny

6.2.2015 •Vojáci ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku absolvovali tento týden v jihočeských Boleticích výcvik, který měl prověřit činnost družstev a schopnost předávat informace z místa velení k podřízeným jednotkám i na nadřízený stupeň.

Nejen v zachytávání cílů se protiletadlovci zdokonalovali na Boleticích

5.2.2015 •Výborná fyzická kondice, ale i psychická odolnost, smysl pro povinnost, pevná vůle, odhodlání. Tyto schopnosti právě prokazuje v kurzu základní přípravy u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově 270 rekrutů.

Vyškov: Základní výcvik nováčků umocnila slavnostní vojenská přísaha

3.2.2015 •Rotmistr Oto Svoboda z 15. ženijního pluku se stal druhým nejúspěšnějším studentem specializovaného ženijního kurzu, který absolvoval na konci loňského roku v Severní Karolíně. Jeho spolužáci mu navíc udělili ocenění „Band of Brothers“, tedy největší vzor.

Český ženista získal v kurzu v USA Odznak bratrstva

3.2.2015 •Práce příslušníků libereckých složek Integrovaného záchranného systému nebo skutky jednotlivců, kteří se zasloužili o záchranu lidského života, opět nezůstaly bez povšimnutí. Každoročně jim hejtman Libereckého kraje uděluje Záslužné medaile I. a II. stupně jako poděkování za nasazení a hrdinství.

Hejtman Libereckého kraje ocenil vojáky

2.2.2015 •Nováčci Aktivní zálohy se na Velitelství výcviku – Vojenské akademii ve Vyškově připravují již od 5. ledna tohoto roku. Jejich základní výcvik vedou, stejně jako u armádních rekrutů, instruktoři Centra základní přípravy Institutu přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy. Dosavadní, ve Vyškově nabyté znalosti a dovednosti, nyní zúročili v takzvaném komplexním polním výcviku.

Noví příslušníci Aktivní zálohy prošli se ctí náročným polním výcvikem

31.1.2015 •Hokejová Sparta přichystala nejen pro vojáky, ale i pro ostatní příslušníky složek Integrovaného záchranného systému tradiční, již šesté, utkání věnované všem, kteří pomáhají zachraňovat a ochraňovat lidské životy.

Sparta vzdala vojákům hold

30.1.2015 •Ve čtvrtek 29. ledna se uskutečnilo výjezdní zasedání Komise pro bezpečnost a Komise pro Integrovaný záchranný systém Středočeského kraje na letišti Praha-Kbely. V souvislosti s událostmi posledních týdnů byly hlavními tématy zejména bezpečnost v letecké dopravě a spolupráce kbelského letiště se složkami IZS.

Letectví z pohledu bezpečnosti a Integrovaného záchranného systému

Zobrazena stránka 3 z 265
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>