Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

10.10.2016 •V sobotu 8. října se na střelnici v Hodonicích u Znojma uskutečnil druhý ročník charitativního střeleckého závodu Regi Memorial. Jeho pořádáním si rodina, kolegové i kamarádi připomínají hrdinství štábního praporčíka i. m. Jiřího Schamse, který byl v roce 2008 těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v afghánském Hílmandu. Bývalý příslušník Útvaru speciálních operací SOG Vojenské policie podlehl loni v lednu těžké nemoci.

Regiho odkaz pomáhá druhým

10.10.2016 •Putovní pohár náčelníka Generální štábu AČR z letošního mezinárodního letního přírodního víceboje si odvezlo, v konkurenci sedmnácti tříčlenných družstev, družstvo 44. lehkého motorizovaného praporu A Jindřichův Hradec.

Summer Survival 2016: Vítězství čtyřkařů i historický zápis družstva žen

10.10.2016 •Ještě při závěrečných titulcích vládlo ve strakonickém kinu Oko hrobové ticho. Nový snímek britského režiséra Seana Ellise, pojednávající o přípravě a provedení atentátu na Reinharda Heydricha, silně zapůsobil na příslušníky 25. protiletadlového raketového pluku. Byli jedněmi z prvních vojáků, kteří film v pátek 7. října zhlédli.

Snímek Anthropoid míří k vojákům. První jej shlédli

7.10.2016 •Ve čtvrtek 6. října navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele odboru vojenského zdravotnictví plukovníka Petra Krále výcvikově expertizní část Ústavu leteckého zdravotnictví Praha.

Generál Bečvář v Ústavu leteckého zdravotnictví

7.10.2016 •Je čtvrtek 6. října dopoledne a výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení se v Chrudimi připravují na seskok. Tentokrát je čeká každoroční povinný výcvik výsadkářů, tedy seskok za pomoci záložního padáku, který se otevírá pomalým způsobem.

Záložní padáky otvírali výsadkáři z brigády nad Chrudimí

7.10.2016 •Vojáci českého 71. mechanizovaného praporu „Sibiřského“ společně s 12. mechanizovaným praporem ze Slovenska obsadili v těchto dnech Libavou. Jejich cílem je sjednotit společné postupy při působení v mezinárodní jednotce. Cvičení „Ebonite Javelin 2016“, které potrvá až do 14. října, vyvrcholí společnou útočnou operací s cílem vytlačit nepřítele a ovládnout zpět jím zabrané území.

Sibiřský a Nitranský prapor útočí! Spolu

7.10.2016 •6. října se konal v Pardubicích již sedmý ročník běžecké soutěže Armádní běhy Letiště 2016 o vzdálenosti 21,097 km, tedy půlmaraton. Účastnilo se jej 69 běžců ze 17 útvarů a zařízení AČR. Historicky poprvé zůstane putovní pohár u domácího útvaru.

Armádní běhy LETIŠTĚ 2016

6.10.2016 •Ve dnech 4. a 5. října navštívili vojenští letečtí hasiči AČR americkou základnu v německém Ramsteinu, aby se zde seznámili s výcvikem a vybavením místní vojenské hasičské jednotky.

Vojenští letečtí hasiči navštívili své kolegy v Ramsteinu

6.10.2016 •Na Brádlerových Boudách nedaleko Špindlerova Mlýna se první říjnový týden v rámci výběrové tělovýchovy koná letos již druhý Runners Camp. Navázal tak na pilotní projekt uskutečněný v roce předešlém. Jedná se o sportovní program zaměřený na běžecké aktivity, metody a formy běžeckých tréninků, ale i životosprávu a výživu sportovce.

Runners Camp – tak trochu jiné běhání

6.10.2016 •Ve dnech 4. a 5. října se náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář zúčastnil v polských Sopotech zasedání náčelníků generálních štábů členských zemí Visegrádu.

V polských Sopotech se uskutečnilo zasedání náčelníků generálních štábů zemí V4

5.10.2016 •Od pondělí 3. října až do pátku 7. října probíhá v posádce Vyškov mezinárodní přebor ve speciálním vojenském víceboji SUMMER SURVIVAL 2016.

Summer Survival 2016 je šestnáctým závodem letního přírodního víceboje

4.10.2016 •Liberecká kasárna se na dva dny proměnila v improvizovaný dispečink a urgentní příjem záchranné služby. O víkendu probíhalo v Liberci a okolí mezinárodní cvičení českých a polských záchranářů. Souběžně s ním se v noci konalo cvičení krajských hasičů u simulované hromadné nehody v libereckém tunelu.

Chemici cvičili spolu s hasiči a záchranáři

Zobrazena stránka 3 z 293
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>