Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.6.2017 •Výbuch a následný požár vozidla, které převáželo vojenský materiál. Tak včera v 9 hodin začalo cvičení složek integrovaného záchranného systému ve vojenském areálu v Lipníku nad Bečvou. Požár byl oznámený na tísňovou linku a do několika minut se na místo postupně sjelo devět hasičských jednotek. Cvičení se zúčastnilo celkem osm desítek lidí.

Cvičení složek IZS „Kasárna 2017“

5.6.2017 •V rámci naplňování závazků bilaterální spolupráce mezi Armádou České republiky a Ozbrojenými silami Slovenské republiky se od 29. května do 2. června ve slovenské posádce Martin uskutečnilo mezinárodní cvičení centra civilně vojenské spolupráce a psychologických operací (CIMIC/PSYOPS) Cooperation IV. Cvičení se koná každý rok, střídavě v České a Slovenské republice a komunikačním jazykem je angličtina.

Čeští, slovenští a maďarští specialisté cvičili situace, které se jim hodí v misích

5.6.2017 •Vojáci 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic absolvovali v Polsku bojové střelby z protiletadlového raketového komplexu 2K12 KUB. Dvanácti raketami postupně zničili všechny cíle, které byly nad Baltským mořem odpáleny z polských bombardovacích letounů Su-22. Tím vyvrcholilo taktické cvičení BALT 2017, které na polském polygonu Ustka probíhalo od minulého pondělí.

Strakoničtí protiletadlovci na Baltu odpálili dvanáct raket a zničili všechny cíle

5.6.2017 •Tradiční airshow, která vstoupila již do 27. ročníku letos s podtitulem „Hvězdy na nebi“, přilákala o víkendu do Pardubic desetitisíce návštěvníků. Největšími lákadly byly moderní stroje, ukázka vysoké akrobacie, ale i vzpomínka na historické letouny, které svojí elegancí fascinují fanoušky na celém světě. Armáda České republiky přispěla řadou letových a statických ukázek techniky.

Aviatická pouť v Pardubicích přilákala desetitisíce diváků

2.6.2017 •Více než čtyři desítky letounů se zapojí do mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2017, které ve francouzském Landivisiau začíná v pondělí 5. června a potrvá jedenáct dnů. V pátek na místo odlétla první část účastníků z 21. základny taktického letectva, v pondělí se k nim připojí další dvě desítky vojáků.

Z Čáslavi odlétli první účastnící mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2017

31.5.2017 •Balt 2017, jedno z nejvýznamnějších cvičení Vzdušných sil Armády ČR v letošním roce, začalo v pondělí 29. května na polygonu Ustka v Polské republice. Do taktického cvičení, jehož vyvrcholením budou bojové střelby z protiletadlového raketového komplexu 2K12 KUB, se zapojila stovka příslušníků Armády ČR, převážně z 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic. Letoun, ze kterého budou rakety odpalovány, pilotuje mladá pilotka.

Strakoničtí vojáci cvičí na pobřeží Baltského moře

31.5.2017 •Vodní cvičiště Myslejovice ve vojenském prostoru Březina se stalo dějištěm ukázkového dne výcviku v plavbě bojových vozidel v rámci cvičení Plavby 2017. Nechyběla ani práce záchranářů při vylovení a resuscitaci tonoucích.

Vodní překážka byla úspěšně zdolána, vojenská technika nezklamala

30.5.2017 •Od středy 31. května do čtvrtka 1. června se na území České republiky uskuteční další přesun příslušníků U.S. Army. Jde o první ze série několika plánovaných přejezdů nazvaných Noble Jump 2017 a Saber Guardian 2017.

Přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky - upřesnění

30.5.2017 •Pro více než 300 logistiků vyčleněných především ze 141. zásobovacího praporu skončilo v sobotu 27. května s komplexním polním výcvikem ve výcvikovém prostoru Boletice. Vojáci měli k dispozici 136 kusů techniky. Cvičení, které řídil podplukovník Martin Stojánek, se orientovalo zejména na fungování všech jednotek v poli.

Prapor bojového zabezpečení se připravuje ke společnému cvičení v rámci 4. brigádního úkolového uskupení

29.5.2017 •Dnes nastoupilo k Centru základní přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dalších 11 nováčků aktivní zálohy a 9 účastníků dobrovolného vojenského cvičení k vykonání společného šestitýdenního základního výcviku. Spolu s nimi nastoupilo 33 příslušníků aktivní zálohy do základního kurzu – AZ specialista. Jde o příslušníky jednotky AZ Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví (AZ OBO Těchonín).

Do kurzů základní přípravy nastoupili dobrovolníci a záložníci, včetně specialistů pro OBO Těchonín

29.5.2017 •Po úspěšné sérii koncertů k Mezinárodnímu dni rodiny naváží oba vojenské orchestry červnovými koncerty v různých místech České republiky. Jedná se převážně o promenádní koncerty. Novinkou je Děkovný koncert pro Lidice v podání Ústřední hudby AČR.

Termíny koncertů

29.5.2017 •Dnes začal celoarmádní výcvik 280 řidičů v prostorách vodního cvičiště Myslejovice ve výcvikovém prostoru Březina. Následující tři týdny budou postupně ukazovat, jak ve vodě zvládnou ovládat plovoucí bojová vozidla. Výcvik Plavby 2017 se koná jednou za dva roky a zajišťuje ho Velitelství výcviku-Vojenské akademie, konkrétně Prapor zabezpečení Vyškov.

Přípravu na Plavby 2017 zakončil výcvik Záchranné a vyprošťovací služby

Zobrazena stránka 3 z 319
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>