Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

17.7.2017 •Představujeme nového ředitele sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany brigádního generála Jaromíra Alana

Zaměřím se na pátou doménu

14.7.2017 •Souběžně na území České republiky, Litvy a Rumunska probíhá v těchto dnech mezinárodní taktické cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2017. Celkem se jej účastní 2200 vojáků z deseti členských zemí NATO (České republiky, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Spojeného království a USA).

Vojáci z deseti členských států NATO nacvičují ochranu vzdušného prostoru

14.7.2017 •Nezapomínáme na Tebe, Davide! Tak znělo motto dvoudenního víceboje pěchoty, který pod názvem Memoriál Davida Beneše připravili příslušníci 41. mechanizovaného praporu v Žatci pro vojáky z celé české armády. Nevšední závod se konal ve středu 12. a ve čtvrtek 13. července a připomněl pětici hrdinů, kteří se v roce 2014 stali oběťmi útoku sebevražedného atentátníka v afghánské provincii Parwan na českou patrolu. Jeden z vojáků zemřel na následky zranění po převozu do Čech.

Nezapomínáme na Tebe, Davide!

13.7.2017 •Další ročník Letního libavského speciálu je u konce a zná své vítěze. Letos se jimi stali příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim. Vojenský přírodní víceboj, který organizuje 7. mechanizovaná brigáda, se konal od pondělí 10. července do čtvrtka 13. července. Soutěž byla určena tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a byla kvalifikací na SummerSurvival, mezinárodní mistrovství AČR.

Letní libavský speciál letos zahajoval na hradě Helfštýn

13.7.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář navštívil ve středu 12. července Vojenské technické muzeum v Lešanech. Ředitel Vojenského historického ústavu (VHÚ) Praha plukovník Aleš Knížek ho provedl areálem muzea, představil sbírkové fondy a seznámil s aktuálními úkoly VHÚ.

Generál Bečvář navštívil Vojenské technické muzeum v Lešanech

12.7.2017 •V úterý 11. července navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář Vojenský rehabilitační ústav ve Slapech nad Vltavou, aby poděkoval jeho pracovníkům.

Rehabilitace pomáhá uzdravovat

11.7.2017 •Letošní povyšování do generálských hodností na Pražském hradě bylo výjimečné. A to především tím, že generálskou hvězdu získala poprvé v historii Armády České republiky žena. A právě proto jsme brigádní generálku Lenku Šmerdovou požádali o rozhovor.

S brigádní generálkou Lenkou Šmerdovou jsme hovořili nejen o personalistice a genderové politice

10.7.2017 •V uplynulých dnech se ve Švýcarsku uskutečnilo mezinárodní cvičení ARM17 s českou účastí. Cílem bylo sladění mezinárodní spolupráce v oblasti leteckého monitorování radiační situace s jedním týmem z České republiky, dvou týmů ze Švýcarska, z Německa a jednoho z Francie. Pořadatelská strana pro všechny připravila několik náročných odborných úkolů. Základnou pro cvičení se stalo vojenské letiště Dübendorf na okraji města Cürych.

ARM17 - Hledání radioaktivní jehly v kupce sena

7.7.2017 •Jen pár dní po prezentaci schopností vrtulníku W-3A Sokol a osádek Letecké záchranné služby Armády ČR k zásahu v nepřístupném terénu byla tato schopnost využita naostro. Včera se tým vojenských záchranářů podílel na záchraně turistky u obce Dlouhý Bor na Šumavě.

Záchranáři armádní Letecké záchranné služby Bechyně pomohli turistce v nepřístupném terénu

7.7.2017 •Napadání vrtulníků, vzdušné souboje. I to bylo náplní mezinárodního kurzu pro instruktory vrtulníkové taktiky, který se konal ve švédském Arvidsjaur a dnes po dvou týdnech skončil. Již po čtvrté se do něj zapojili i čáslavští piloti se třemi lehkými bitevníky L-159A.

Čáslavští piloti lehkých bitevníků cvičili proti osádkám vrtulníků

4.7.2017 •Ve dnech 10. až 13. srpna se příslušník Čestné stráže Armády ČR svobodník Robin Student zúčastní mistrovství Evropy v bench-pressu v laponském Yli Tornio. Zisk bronzové medaile v juniorské kategorii do 93 kg na dubnovém mistrovství světa v texaském městě Killeen ho pasoval do role jednoho z kandidátů na nejvyšší evropské mety.

Muž velké síly a skromnosti uspěl na mezinárodním kolbišti

4.7.2017 •To, že vojáci jsou hrdi na své historické kořeny, se snaží prokázat také 71. mechanizovaný prapor „Sibiřský“ z Hranic. Zavedl novou formu povyšování příslušníků hodnostního sboru poddůstojníků a praporčíků. V pondělí 3. července tak vojáci nastoupili v kapli svaté Barbory z roku 1863, která je jedinou zachovanou kaplí v objektu kasáren v České republice.

Slavnostní povýšení příslušníků poddůstojnického a praporčického sboru v Hranicích

Zobrazena stránka 3 z 323
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>