Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

22.6.2015 •Na start třetího ročníku celoarmádní soutěže hlídek vojenské všestrannosti, pod organizací Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, se postavilo celkem 15 čtyřčlenných hlídek reprezentujících útvary a zařízení napříč AČR.

Na celoarmádní soutěži hlídek vojenské všestrannosti bojovali také armádní nováčci

22.6.2015 •Mezinárodní logistické standardizační a interoperabilní cvičení Capable Logistician 2015, které se koná ve vojenském výcvikovém prostoru Bakony Combat Training Centre v Maďarsku, vyvrcholilo ve čtvrtek 18. června. Mezi celou řadou významných hostů, nejen z členských zemí NATO, byl i maďarský prezident János Áder a maďarský ministr obrany Csaba Hende. Za českou stranu na cvičení zavítal zastupující ředitel Sekce podpory MO plukovník Jaroslav Linhart a ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaromír Zůna. Z nejvyšších představitelů NATO cvičení neopomněl navštívit zástupce generálního tajemníka NATO jeho excelence ambasador Sorin Ducaru.

Hlavní část cvičení Capable Logistician 2015 byla slavnostně uzavřena

22.6.2015 •V pondělí 22. června bylo ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku zahájeno mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2015. Kromě českých vojáků se do něj zapojí příslušníci ozbrojených sil Litvy, Maďarska, Slovenska a Spojených států amerických.

Odkaz hrdinů od Tobruku připomene mezinárodní cvičení jednotek protivzdušné obrany

21.6.2015 •Před 73 lety byla obec Ležáky jako odveta za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha srovnána nacisty se zemí. Všech 54 obyvatel bylo popraveno v nedalekém pardubickém Zámečku, děti zplynovány v polském Chelmnu, přežily jen dvě, které nacisti uznali jako vhodné k poněmčení, sestry Štulíkovy.

Pieta Ležáky 2015

21.6.2015 •Ve středu 17. června zahájili zástupci Národní gardy států Texas a Nebraska čtyřdenní návštěvu České republiky oficiálním přijetím na Generálním štábu Armády České republiky.

Zástupci Národní gardy států Texas a Nebraska navštívili Českou republiku

20.6.2015 •Ve dnech 18. až 19. června se konalo ve slovenských Vysokých Tatrách - Starém Smokovci setkání náčelníků generálních štábů ozbrojených sil Visegrádské skupiny (V4). Jednání proběhlo při příležitosti ukončení slovenského předsednictví V4.

Česká republika převzala předsednictví V4 na jednání velitelů ozbrojených sil zemí V4

20.6.2015 •Také 26. Den pozemního vojska Bahna 2015 odstartoval mohutnou salvou samohybných kanonových houfnic vz. 77 Dana. Za účasti ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Josefa Bečváře, velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka, ministra financí Andreje Babiše a mnoha dalších čestných hostů a desetitisíců diváků se uskutečnil v sobotu 20. června v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic ve Vojenském újezdu Brdy.

Bahna přilákala i letos tisíce příznivců armády

20.6.2015 •Ve dnech 15. až 18. června se v Praze konala konference Výboru hlavních kaplanů vzdušných sil zemí NATO (NATO Air Force Chiefs of Chaplains Committee, NAFCCC). Pořádal ji hlavní kaplan Armády České republiky podplukovník Jaroslav Kníchal a zúčastnilo se jí celkem patnáct kaplanů z desíti členských států NATO.

V Praze se setkali hlavní kaplani vzdušných sil zemí NATO

19.6.2015 •V pátek 19. června se v Praze před budovou Generálního štábu Armády České republiky konala pietní vzpomínka na generála Heliodora Píku. Za resort obrany uctili jeho památku náměstkyně ministra obrany Alena Netolická a 1. zástupce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálmajor Jiří Baloun.

Osobnost generála Heliodora Píky se stala symbolem vlastenectví, odvahy a věrnosti

19.6.2015 •Ve dnech 16. až 18. června se v Mladkově v Orlických horách konal již 4. ročník obranářského závodu hlídkových psů. Memoriál Vojtěcha Plačka je vzpomínkou na kynologa Vojenské policie nadpraporčíka Vojtěcha Plačka, který v roce 2008 zahynul při plnění služebních povinností.

Kynologové ozbrojených složek se utkali na Memoriálu Vojtěcha Plačka

19.6.2015 •Pouhý den zbývá do letošního Dne Pozemního vojska Bahna 2015. Ten se již po dvacáté šesté uskuteční na stejnojmenném cvičišti ve Vojenském újezdu Brdy nedaleko obce Strašice.

Přípravy na Bahnech gradují

19.6.2015 •Ve čtvrtek 18. června navštívila opavskou posádku a její 53. pluk průzkumu a elektronického boje delegace vojenských a leteckých přidělenců akreditovaných v České republice a sdružených v Asociaci vojenských přidělenců.

Vojenští přidělenci v Opavě

Zobrazena stránka 3 z 284
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>