Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

6.6.2018 •Letecký úder ze vzduchu byl jeden z mnoha incidentů, který museli parágáni ze 43. výsadkového praporu řešit během cvičení „Strong Eagle 2018“. To ve vojenském újezdu Hradiště probíhá od 1. června a zapojilo se do něj 1500 vojáků, kteří jsou vyčleněni pro 4. brigádní úkolové uskupení.

Na konvoj výsadkářů v Doupově zaútočily bitevní vrtulníky Mi-24

5.6.2018 • Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky (MLCC) ve spolupráci s velitelstvím NATO pro operace (ACO) a Univerzitou obrany ČR pořádalo čtyřtýdenní logistický kurz (General Logistics Introductory Course) na půdě Národní univerzity obrany Ivana Cherniakhovského v Kyjevě. Cílem byla podpora reformy logistiky ukrajinských ozbrojených sil.

MLCC podporuje logistickou reformu Ukrajinských ozbrojených sil prostřednictvím vzdělávání klíčového personálu logistiky

4.6.2018 •Ve dnech 30. a 31. května se ve Vyškově uskutečnila mezinárodní konference vrchních praporčíků zemí V4, partnerských států spolupracujících s Ozbrojenými silami ČR v rámci State Partnership Program, NATO ACO a NATO School na téma možností budoucího rozvoje poddůstojnického a praporčického sboru a spolupráce a sdílení kapacit pro přípravu poddůstojníků a praporčíků.

Ve Vyškově jednali vrchní praporčíci zemí V4 o spolupráci při rozvoji poddůstojnického a praporčického sboru

4.6.2018 •Ve čtvrtek 31. května zemřela ve věku nedožitých 87 let plukovnice letectva v.v. Věra Perlingerová, která celý život pracovala v letectví a věnovala se řízení letového provozu. I její zásluhou odborníci vyvinuli pasivní sledovací systém a pojmenovali ho po ní Věra.

Zemřela žena, po níž je pojmenován sledovací systém Věra

4.6.2018 •Osmadvacátá Aviatická pouť Ing. Jana Kašpara přilákala do Pardubic opět tisíce diváků. Ti si na prosluněném letišti užívali po oba dny šestihodinový letový program složený nejen z letových vystoupení, ale také z velkoprostorových scén kombinujících pozemní a letové ukázky. Postupně se divákům v programové skladbě představila na pardubické obloze letadla z nejrůznějších období mapující vývoj od průkopnických začátků až po nejmodernější stroje. Nechyběla ani ukázka současné techniky AČR.

Armáda se prezentovala na Aviatické pouti v Pardubicích

1.6.2018 •Sky Avenger 2018. Tak se jmenuje mezinárodní cvičení, které se od 18. do 29. června uskuteční na 21. základně taktického letectva Čáslav. Za Vzdušné síly Armády ČR se zapojí letouny JAS-39 Gripen a L-159 ALCA z čáslavské základny a dále vrtulníky Mil Mi-24/35 a Mi-171 z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Spojené státy americké do České republiky vyšlou stroje F-16 Fighting Falcon, přislíbena je také účast dvou tankerů KC-135.

Čáslavská základna zve příznivce letecké techniky na mezinárodní cvičení Sky Avanger 2018

1.6.2018 •Od čtvrtka má Centrum zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů Pardubice nové vedení. Do pozice náčelníka byla rozkazem ředitele Agentury personalistiky jmenována podplukovnice Radka Martykánová, která centru od dubna loňského roku velela z pověření.

Klíčový prvek logistického zabezpečení jednotek v zahraničních operacích bude řídit žena.

31.5.2018 •V Praze dnes skončilo 49. zasedání Výboru náčelníků vojenských zdravotnických služeb států NATO – COMEDS (Committee of the Chief of Military Medical Services in NATO). Během čtyř dnů jednalo osm desítek delegátů z třiadvaceti členských států Aliance, jedenáct partnerských států a další mezinárodní organizace o vzájemné spolupráci, nových trendech a společných strategiích.

V Praze jednali náčelníci vojenských zdravotnických služeb států NATO

30.5.2018 •Dnes v odpoledních hodinách (zhruba v 15 hodin) došlo v obci Chbany u Žatce k dopravní nehodě vojenského nákladního automobilu Tatra T-815 ze 41. mechanizovaného praporu.

Dopravní nehoda vojenského vozidla

30.5.2018 •Až do zítřka přes Českou republiku projíždí američtí vojáci v rámci cvičení Saber Strike 2018. Cvičení je jednou z aktivit, jimiž Aliance reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje svoji soudržnost, pevnost transatlantické vazby a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně. Při své zastávce v kasárnách ve Staré Boleslavi vojáky přijel pozdravit také velvyslanec Stephen King, kterého na základně přivítal brigádní generál Jaroslav Trakal, ředitel Agentury logistiky.

Boleslavská základna hostila část amerického konvoje

30.5.2018 •Při příležitosti 70 let od vzniku izraelských vzdušných se ve dnech 22. až 24. května uskutečnila v Tel Avivu konference - IAF Senior Air Conference 2018, které se zúčastnilo 23 velitelů vzdušných sil z celého světa včetně velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Petra Hromka.

Generál Hromek jednal v Tel Avivu

29.5.2018 •Několik tisíc návštěvníků zavítalo v sobotu 26. května na druhý ročník Dne s armádou, který v areálu Výstaviště České Budějovice pořádalo Krajské vojenské velitelství České Budějovice ve spolupráci s jihočeskými vojenskými útvary. Zájemci si mohli prohlédnout přes dvacet kusů vojenské techniky, výstavu fotografií z vojenských misí nazvanou Ten druhý život, nechyběl projekt Ministerstva obrany ČR POKOS (Příprava občanů k obraně státu) či výstavní expozice Československé obce legionářské.

Výstaviště v Českých Budějovicích zaplnila vojenská technika

Zobrazena stránka 3 z 355
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>