Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.3.2017 •Ve čtvrtek 9. března bylo v odpoledních hodinách zahájeno společné cvičení Policie ČR, Armády ČR, Celní správy, zdravotnického zařízení Ministerstva vnitra ČR a příslušníků Straže Granicznej Polska, které prověří připravenost a součinnost jednotlivých složek na zvládání případných úkolů spojených s migrační krizí.

Vojáci se zapojili do cvičení na státní hranici s Polskem

9.3.2017 •Vojenský výcvikový prostor Pabrade během cvičení Training Bridge 2017 vojáky rozhodně nešetřil. Sněžení, snad všechny druhy deště, vítr a v neposlední řadě také zima – to vše dalo českým vojákům v Litvě pořádně zabrat - ať už se jednalo o bojové střelby čet nebo střelby z lehkých obrněných vozidel Iveco a ručních zbraní. Cíle výcviku vojáci i přes náročné podmínky splnili.

Pabrade vojáky nešetřilo

9.3.2017 •Školicí a vzdělávací středisko Ministerstva obrany hostilo ve dnech 6. až 8. března odborné shromáždění vojenských kaplanů. Vedl jej hlavní kaplan plukovník Jaroslav Knichal.

Generál Bečvář byl na setkání armádních kaplanů

9.3.2017 •Ve dnech 27. února až 3. března se ve Štýrských Alpách u rakouského Obdachu uskutečnily Zimní hry - Winter Games 2017. Tyto každoroční závody členů jednotek rakouských horských myslivců a příslušníků čestných stráží středoevropského regionu tentokrát ovládli vojáci Čestné stráže AČR. Obsadili totiž první čtyři místa v individuální kategorii, v týmové soutěži skončili na výborném druhém místě.

Výborný běh, bezchybná střelba, Čestná stráž ovládla rakouské Winter Games

8.3.2017 •Čtyři příslušníci Armády ČR z řad poddůstojnického a praporčického sboru se ve dnech 2. až 5. března zúčastnili soutěže o nejlepšího bojovníka partnerských národních gard států Texas a Nebraska (Best Warrior Competition). A nevedli si vůbec špatně. Získali „bronz“ nebo se umístili v první desítce.

Soutěž o nejlepšího bojovníka

7.3.2017 •Příprava 8. strážní roty BAF (Bagram Air Field), která je složena z příslušníků 53. pluku průzkumu a elektronického boje, se blíží ke konci. Již od září loňského roku se vojáci intenzivně připravují na své nasazení v zahraniční operaci v afghánské provincii Parwan. V týdnu od 27. února do 3. března absolvovali ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina komplexní polní výcvik.

Vojáci 8. strážní roty končí přípravu do zahraniční operace

6.3.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář se v sobotu 4. března setkal s veliteli jednotek aktivní zálohy. Dvacet členů Rady velitelů aktivní zálohy se sešlo se v budově Generálního štábu, aby projednali další rozvoj aktivní zálohy.

Generál Bečvář navštívil jednání Rady velitelů aktivní zálohy

3.3.2017 •Během letošního února absolvovalo jedenáct zdravotníků ozbrojených sil Ukrajiny výcvik a několik odborných kurzů, které pro ně připravili příslušníci vojenské zdravotnické služby v rámci plnění Plánu dvoustranné spolupráce mezi Ministerstvem obrany ČR a Ukrajiny.

Zdravotníci ozbrojených sil Ukrajiny na výcviku u české armády

3.3.2017 •Hranická 2. mechanizovaná rota završila třítýdenní výcvik na střelnici ve vojenském prostoru Libavá. Námětem byla reakce na silného nepřítele za užití BVP-2, pěchoty a ručních protitankových granátů. Cvičení bylo přínosem pro zkušené vojáky, ale i pro nováčky.

Bojové střelby 71. mechanizovaného praporu

2.3.2017 •Další anonymní balíčky tzv. Care Packages (pečující balíčky) potěší české vojáky v zahraničních operacích v Afghánistánu, Iráku a Mali. Zástupkyně facebookové skupiny „Podporujeme vojáky AČR“ předaly ve středu 1. března v Pardubicích pracovníkům Centra zabezpečení zahraničních operací a mimořádných stavů padesát balíčků. Vojáci se postarají o to, aby se zásilka dostala včas do cílových destinací.

Další anonymní balíčky putují k vojákům do Afghánistánu, Iráku a Mali

1.3.2017 •1. března oslavil příslušník 1. československého armádního sboru v SSSR a přímý účastník Dukelské i Jaselské operace plukovník ve výslužbě Jan Ihnatík 95. narozeniny.

Válečný veterán plukovník Jan Ihnatík oslavil 95. narozeniny

1.3.2017 •Pravidelné součinnostní cvičení složek Integrovaného záchranného systému se letos konalo ve dnech 22. a 23. února. Výcvik se pro nepřízeň počasí neuskutečnil tradičně na Šumavě, nýbrž v lokalitě na jižním Plzeňsku.

Lyžaři, dbejte opatrnosti! Varují záchranáři

Zobrazena stránka 3 z 308
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>