Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

16.11.2015 •Ti v pátek 13. listopadu po šestitýdenním výcviku ve Vyškově nejen převzali absolventské certifikáty kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy, ale rovněž přísahali věrnost České republice.

Vyškovští vycvičili další nováčky pro Aktivní zálohy

13.11.2015 •Na mezinárodním cvičení IRON SWORD 2015, které v těchto dnech probíhá v Litvě, působí pod americkým velením úkolového uskupení Sword také česká jednotka protivzdušné obrany. Nezastupitelnou roli na brigádním a praporním místě velení tak mají styční důstojníci.

Komunikaci mezi českou jednotkou a nadřízeným stupněm zabezpečují v Litvě

13.11.2015 •Dnes končí cvičení Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava a složek Integrovaného záchranného systému s názvem Safeguard Mošnov 2015.

Safeguard - den čtvrtý – boj o Ostravské letiště

12.11.2015 •Na generálním štábu dnes náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář přivítal 1. místopředsedu vlády a ministra financí Andreje Babiše. Jednání se zúčastnil také ministr obrany Martin Stropnický.

Návštěva Andreje Babiše na GŠ

12.11.2015 •Ve čtvrtek 12. listopadu odjelo z Hradce Králové 27 příslušníků Armády České republiky společně s technikou do Slovinska na cvičení BLED 2015.

Ženisti a zdravotníci odjeli na cvičení do Slovinska

12.11.2015 •V minulých dnech zavítala na pracovní návštěvu do Staré Boleslavi k 26. pluku velení, řízení a průzkumu skupina příslušníků ozbrojených sil Maďarska. Návštěva se uskutečnila v rámci mezinárodního kontraktu pořízení páteřních radarů do armád České a Maďarské republiky.

Česko-maďarská výměna zkušeností v oblasti ochrany vzdušného prostoru

12.11.2015 •Ve středu 11. listopadu navštívila 601. skupinu speciálních sil vnučka generála Františka Moravce. Stalo se tak poprvé, co přímý potomek této významné osobnosti zahraničního odboje, jehož jméno má útvar v čestném názvu, zavítal mezi prostějovské vojáky.

Vnučka generála Františka Moravce u 601. skupiny speciálních sil

12.11.2015 •Prakticky rok uplynul od okamžiku, kdy se Armáda České republiky začala podílet na střežení muničního areálu ve Vrběticích. V tuto chvíli zde působí vojáci 22. základny vrtulníkového letectva a 26. pluku velení, řízení a průzkumu, kteří připravují jednotlivá stanoviště na příchod zimy.

Vojáci se ve Vrběticích chystají na zimu

11.11.2015 •Obrněný transportér Pandur II, Land Rover Defender Kajman, lehké obrněné vozidlo IVECO a výstroj 4. brigády rychlého nasazení, 13. dělostřeleckého pluku, Vojenské policie a příslušníky Aktivní zálohy dnes mohli vidět lidé a především žáci okolních škol na náměstí Míru v Praze. Jedná se o jednu z akcí ke Dni válečných veteránů, kterou připravila radnice městské části Praha 2 a Krajské vojenské velitelství Praha.

Náměstí Míru si připomíná Den válečných veteránů i s dětmi

11.11.2015 •Den válečných veteránů, jeden z nejvýznamnějších vojenských svátků, vybralo velení 7. mechanizované brigády jako nejvhodnější pro odhalení pietního místa padlým vojákům brigády.

Sedmá mechanizovaná brigáda odhalila památník svým vojákům

11.11.2015 •Oběti válečných konfliktů uctili příslušníci Armády České republiky, zástupci ministerstva obrany a váleční veteráni v úterý 10. listopadu ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze. Vzpomínkovou ekumenickou bohoslužbu celebroval hlavní kaplan AČR plukovník Jaroslav Knichal.

Na ekumenické bohoslužbě zazněly modlitby za padlé a zemřelé i za mír

10.11.2015 •V úterý 10. listopadu zahájil náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář výstavu s názvem „25 let zahraničních mírových operací“. 22 panelů, které u příležitosti Dne válečných veteránů připravil Vojenský historický ústav, je umístěno před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v Praze 6 – Dejvicích.

Výstava připomíná 25letou účast českých vojáků v mírových operacích

Zobrazena stránka 3 z 301
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>