Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

28.7.2014 •V lesích Ralska se tento víkend už tradičně ponořilo třináct set nadšenců do svých rolí – vojáků koaličních sil ISAF či Afghánské národní armády, tamní policie, řadových obyvatel i Talibanců. A pokusili se tvořit co nejreálnější situace, v čemž jim pomáhali i profesionální vojáci.

Protector 2014: vojáci se opět zapojili do unikátní simulace vyznavačů airsoftu

28.7.2014 •V pátek 25. července byli v historických prostorách zámku Slavkov slavnostně vyřazeni absolventi důstojnického kurzu Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Dekret převzalo 38 příslušníků AČR různých vojenských odborností.

Slibuji, že budu důstojně reprezentovat AČR a důstojnický sbor!

28.7.2014 •Dne 1. srpna 2014 dochází ke změnám ve velení Armády ČR na postech dvou zástupců náčelníka Generálního štábu AČR a v národním zastoupení v aliančních strukturách.

Ve velení armády a v aliančních strukturách nastanou personální změny

22.7.2014 •V úterý 22. července proběhlo ve smuteční obřadní síni v Hradci Králové–Kuklenách poslední rozloučení s příslušníkem 43. výsadkového praporu rotmistrem Jaroslavem Lieskovanem, který tragicky zemřel při výkonu služebních povinností ve věku 39 let, když podlehl těžkým zraněním po sebevražedném atentátu při misi v Afghánistánu.

Z kostela sv. Ignáce byla rakev s ostatky rotmistra Beneše převezena na Městský hřbitov

18.7.2014 •Z domova i zahraničí na Generální štáb AČR stále přicházejí dopisy, v nichž občané vyjadřují podporu padlým českým vojákům i jejich nejbližším.

Kondolence k tragickému úmrtí českých vojáků stále přicházejí

16.7.2014 •Ve středu 16. července 2014 byl do České republiky přepraven z Afghánistánu desátník J. M. (1978), který utrpěl dne 13. července 2014 zranění při napadení patroly 2. strážní jednotky BAF v provincii Parwan v Afghánistánu.

15.7.2014 •Včera večer přiletěl do Prahy na oficiální pracovní návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Albánie generálmajor Jeronim Bazo. Dnes ráno, v úterý 15. července, jej pozval ke společnému jednání náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Petr Pavel.

Pracovní návštěva náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Albánie v České republice

15.7.2014 •Přinášíme aktuální informace ke sbírce, kterou vyhlásili vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení na pomoc rodinám pěti padlých kamarádů.

Lidé mohutně podporují vyhlášenou sbírku

14.7.2014 •Pěší rota aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem získala čestný název „Generála Antonína Sochora“. Stalo se tak v neděli 13. července v Duchcově u příležitosti pietního aktu ke 100. výročí narození této výrazné osobnosti čs. vojenského zahraničního odboje a poválečné výstavby čs. armády.

Pěší rota aktivní zálohy Ústeckého kraje nese jméno generála Sochora

14.7.2014 •V pondělí 14. července v dopoledních hodinách podlehl v Ústřední vojenské nemocnici Praha následkům zranění rotmistr Jaroslav Lieskovan. Ten byl v úterý 8. července při patrole u základny Bagrám v provincii Parwan těžce zraněn. Stal se tak pátou českou obětí sebevražedného útočníka.

Z mimořádné tiskové konference náčelníka Generálního štábu AČR – naplnila se nejhorší možná varianta a nás postihla další těžká ztráta

14.7.2014 •Více než čtyřicet řízených střel odpálili vojáci z protiletadlových raketových kompletů S-10M, S-2M a RBS-70 během střeleb, jež se uskutečnily minulý týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku. Souběžně byly měřeny i průvodní charakteristiky zbraní v rámci projektu Severoatlantické aliance s názvem PULSATILLA 2014.

Střelby z protiletadlových kompletů přispěly k vývoji obranných systémů NATO

14.7.2014 •„Je jen jeden horší návrat vojáka do vlasti, a to když se vrátí beze cti. Ti, kteří se ve čtvrtek vrátili, se vrátili se ctí. Byli vysláni svojí zemí, svojí politickou reprezentací do daleké země, aby plnili svůj úkol a splnili ho až do konce. Myslím si, že si úctu, a to nejenom od nás, ale i od všech obyvatel této země, za to, co dělají, zaslouží,“ těmito slovy se vyjádřil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel k památce vojáků 4. brigády rychlého nasazení, kteří zemřeli 8. července na následky útoku sebevražedného atentátníka.

*** fota**

Zobrazena stránka 3 z 243
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>