Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

14.4.2016 •Pro pěší rotu aktivní zálohy Středočeského kraje zítra skončí vojenské cvičení Hradba 2016. Sto mužů a šest žen na Libavé cvičilo od 7. dubna. Jednalo se přitom o největší zapojení těchto vojáků nejen v historii roty, ale AZ celkově. Záložníci se zdokonalovali zejména v činnostech ochrany objektů důležitých pro obranu státu a obrany státní hranice. Při výcviku využívali moderní techniku a mnozí z nich si nacvičili i přelety vrtulníkem Mi-17.

Vojenské cvičení Hradba 2016 – pěší rota Aktivní zálohy u Krajského vojenského velitelství Praha, cvičení plné vzácných návštěv

14.4.2016 •Opravy a servis pozemní techniky Armády ČR – to byla hlavní témata setkání náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře s vedením VOP CZ ve středu 13. dubna. Státní podnik VOP CZ chce rozšířit spolupráci v oblasti výroby a komplexního servisu pro českou armádu. Chystá proto novou koncepci, kterou v jedné z lokalit státního podniku – v Šenově u Nového Jičína – představil ředitel Marek Špok zástupcům velení armády.

Generál Bečvář jednal se zástupci VOP CZ

13.4.2016 •Mezinárodního cvičení Ample Strike, které bude v ČR probíhat od 30. srpna do 20. září, se zúčastní skoro dvě desítky zahraničních armád aliančních a partnerských zemí. Poprvé v historii se tohoto cvičení, jehož cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek, budou účastnit i příslušníci aktivní zálohy. „Vojáci aktivní zálohy jsou předurčeni pro ochranu letiště Náměšť jako důležitý objekt státu,“ prozrazuje podplukovník Pavel Král, zástupce náčelníka štábu základny.

Hlavní plánovací konference cvičení Ample Strike 2016, 12. – 13. dubna 2016

12.4.2016 •V úterý 12. dubna navštívil Vojenský technický ústav, s. p. první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučík Jiří Baloun. Na ředitelství státního podniku Ministerstva obrany v Praze – Kbelích se seznámil s aktuálními projekty vědy a výzkumu zaměřenými na výstavbu a rozvoj Armády České republiky.

„Využijme široké portfolio VTÚ pro další rozvoj armády,“ řekl po návštěvě státního podniku generálporučík Jiří Baloun

12.4.2016 •Průběžně plněné a hlavní úkoly letošního roku, projekty infrastruktury a spolupráce při obraně vzdušného prostoru České republiky byly hlavními tématy v rámci návštěvy místopředsedy vlády ČR v doprovodu náčelníka Generálního štábu AČR na čáslavské základně.

Organizační členění, úkoly, mise ale i infrastruktura zajímala místopředsedu vlády na čáslavské základně

8.4.2016 •Téměř sto padesát vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení se tento týden zdokonalovalo na letišti Chrudim v seskocích. Tentokrát ze dvou typů letounů a z výšky čtyři sta metrů.

Červené barety drilují seskoky každý měsíc

5.4.2016 •Palubní průvodčí, letuška, stevardka. První osoba letecké posádky, se kterou se cestující v letadle setkává. Proč v armádě vykonávají práci letušky také muži, vysvětlil nadrotmistr Jakub Husák, příslušník 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.

Palubní průvodčí, letuška, stevardka.

5.4.2016 •Začátek dubna patří u Velitelství výcviku – Vojenské akademie již tradičně druhému nástupnímu termínu kurzů základní přípravy, a to jak pro nováčky Armády ČR, tak aktivní zálohu. Ti první stráví ve Vyškově tři měsíce, ti druzí šest týdnů.

Vstupní brána do armády: Do zeleného se převléklo dalších více než šest stovek civilistů

5.4.2016 •V úterý 5. dubna se koná cvičení příslušníků Pozemních sil Armády České republiky s názvem Brána 2016, které volně navazuje na loňská součinnostní cvičení s Policií ČR.

Cvičení Brána 2016

4.4.2016 •K podpoře aktivit sdružení rodičů s dětmi trpícími svalovou dystrofií Parent Project a v dresech organizace Running With Those That Can´t (RWTTC) se pražského ½ maratonu v sobotu 2. dubna zúčastnil i společný tým příslušníků ředitelství Speciálních sil AČR a 601. skupiny speciálních sil.

Vojáci speciálních sil na pražském půlmaratonu podpořili hendikepované

4.4.2016 •V Přáslavicích se 50 českých velitelů družstev zdokonaluje v systému velení a řízení podřízených vojáků. Kurz s názvem Basic Leader Course vede pět instruktorů americké armády z Velitelství akademie pro poddůstojníky v německém Grafenwoehru.

Poddůstojníci se v Přáslavicích učí velet podřízeným, zkušenosti předávají Američané

4.4.2016 •Pro vznikající centrum podpory v Olomouci hledají speciální síly nové zájemce o službu. Bojová jednotka v přímé podřízenosti Ředitelství speciálních sil zahájí činnost k 1. červenci a jejími hlavními úkoly bude vést informační a psychologické operace či poskytovat podporu 601. skupině speciálních sil.

LETÁK - Ředitelství speciálních sil pořádá výběr osob

Zobrazena stránka 3 z 325
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>