Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

22.1.2016 •Odkaz na nejlepší tradice československých a českých vojáků připomíná nové logo Aktivní zálohy. To bylo dnes pokřtěno na Generálním štábu AČR a stalo se tak nejen novou symbolikou příslušníků AZ, ale i předzvěstí chystaných významných změn v této dobrovolné službě vlasti.

Aktivní záloha má nové logo

22.1.2016 •Ve dnech 20. až 21. ledna se náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář zúčastnil jednání Vojenského výboru NATO v Bruselu. Během tohoto jednání, které se uskutečnilo na úrovni náčelníků generálních štábů členských zemí, se diskutovaly především úkoly stojící před Aliancí do červencového summitu NATO ve Varšavě.

Generálporučík Bečvář se zúčastnil jednání Vojenského výboru NATO

22.1.2016 •Ve čtvrtek 21. ledna se uskutečnilo pracovní setkání generálporučíka Jiřího Balouna, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR, s generálmajorem Gregory Lengyelem, velitelem Velitelství speciálních operací pro Evropu, které sídlí v německém Stuttgartu a je součástí Velitelství ozbrojených sil USA v Evropě.

*** přečteno Setkání generálporučíka Jiřího Balouna s generálmajorem Gregory Lengyelem *** foto později 17:00 hod

21.1.2016 •Rok 2015 byl z pohledu obrany státu zásadní. Sněmovna schválila úpravu branné legislativy, vláda projednala klíčové koncepční dokumenty a s ministerstvem financí se podařilo dohodnout na růstu rozpočtu armády v následujících letech.

2015 – rok klíčových změn pro obranu ČR

21.1.2016 •Dvacet příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava převzalo ve středu 20. ledna na Krajském úřadě v Ostravě ocenění za výborné výsledky při cvičeních Integrovaného záchranného systému Safeguard.

Jste nedílnou součástí obranyschopnosti naší země, ocenil práci ostravských záložáku hejtman Moravskoslezského kraje

21.1.2016 •Koncem ledna se úspěšný projekt POKOS (Příprava občanů k obraně státu) přesunul do Libereckého kraje. Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany ve spolupráci s Odborem komunikace Ministerstva obrany zavítali do základních škol v Železném Brodě a Mimoni. Protože program připravovali chemici, zaměřili se na ochranu proti zbraním hromadného ničení a praktické rady při haváriích a mimořádných situacích. Současná bezpečnostní situace ve světě význam této přípravy jenom podtrhuje.

POKOS v novém roce tentokrát v režii libereckých chemiků

21.1.2016 •Letecká základna v Praze - Kbelích se stala v tomto týdnu místem, kde vznikaly některé záběry z chystaného filmu Masaryk. Připravované dvouhodinové historické drama producenta Rudolfa Biermana o někdejším československém diplomatovi Janu Masarykovi vzniká pod vedením režiséra Juliuse Ševčíka.

 Na kbelském letišti se natáčel film

21.1.2016 •Šestnáct adeptů včetně dvou žen. Tak vypadá letošní první skupina, která se připravuje u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Je zde i primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký, jehož zájem o Aktivní zálohu podnítila bezpečnostní situace v Evropě.

Výcvik Aktivní zálohy

21.1.2016 •V úterý 26. ledna končí ve Vrběticích nasazení 150 příslušníků strakonického 25. protiletadlového raketového pluku, které vystřídají vojáci ze 7. mechanizované brigády. Zároveň se tím uzavírá etapa, ve které ostrahu vnějšího perimetru areálu muničního skladu zabezpečovali příslušníci Vzdušných sil Armády ČR.

Nasazení příslušníků Vzdušných sil AČR ve Vrběticích uzavírají strakoničtí vojáci

20.1.2016 •V Centru zabezpečení materiálem technických služeb ve Štěpánově se dnes uskutečnilo slavnostní předání čtyř nových hasičských cisteren CAS. Vozy převzalo vyškovské Středisko obsluh výcvikových zařízení, které je distribuuje armádním hasičům ve výcvikových prostorech.

Ředitel Sekce podpory MO slavnostně předal novou vojenskou techniku.

18.1.2016 •Sedmý ročník akce Sparta vzdává hold proběhne na konci ledna v O2 aréně. Projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému, který tradičně oceňuje i práci vojáků, budou věnovány domácí duely s Chomutovem 22. a Olomoucí 26. ledna.

Sedmý ročník akce Sparta vzdává hold

18.1.2016 •V sobotu 16. ledna se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích uskutečnila výroční schůze Československé obce legionářské jednoty Strakonice. Mezi účastníky nechyběl rotmistr Lukáš Zrzavecký, příslušník zdejšího vojenského útvaru. Členem Československé obce legionářské je čtvrtým rokem. „Zajímá mě historie, zejména pak zapojení československých vojáků do zahraničních operací za druhé světové války. Je to můj koníček odmala. Navíc to mám v genech po svých předcích. Dědeček i pradědečkové také sloužili,“ prozrazuje dvaatřicetiletý voják.

Je důležité lidem připomínat historii, říká příslušník Československé obce legionářské

Zobrazena stránka 3 z 317
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>