Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

12.9.2014 •Téměř 90 příslušníků roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava se ve čtvrtek 11. září zapojilo do cvičení Safeguard 2014. Měli na starosti obranu elektrorozvodny v Kletné, kde čelili útoku radikální skupiny.

Safeguard 2014: Rota aktivních záloh ubránil rozvodnu elektrického proudu

11.9.2014 •V úterý 9. září měli hasiči 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou napilno. V rámci cvičení Ample Strike 2014 tu nacvičovali zásah při havárii vrtulníku AH-64 Apache s americkou posádkou.

AMSE 14: Na letišti v Náměšti cvičně hořelo

11.9.2014 •Dva čeští vojáci pracují od srpna pro zcela unikátní alianční projekt. Jednotka pod zkratkou DACCC umí v případě potřeby vyčlenit a nasadit mobilní prvek, jenž je odkudkoliv schopný sledovat vzdušný prostor.

Česká vlajka vlaje v Poggio Renatico

11.9.2014 •Proces náboru a výcviku budoucích pilotů je příliš dlouhý a finančně náročný a neodpovídá aktuálním požadavkům, hrozbám ani možnostem moderní techniky. Takový je závěr 21. ročníku Konference velitelů vzdušných sil Evropy (EURAC 2014), která se konala ve švýcarském Brenneru. Českou republiku zde zastupoval velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Libor Štefánik.

EURAC 2014 - setkání velitelů vzdušných sil Evropy

11.9.2014 •Po devítiměsíčním výcviku si vojáci 2. pěší roty, které velí kapitán Karel Zetocha, vyzkoušeli ostrou střelbu v zastavěné oblasti. K tomu jim posloužila střelnice Velcí v brdském výcvikovém prostoru, kde k podobnému výcviku slouží opuštěné a chátrající budovy po jednom z útvarů, který zde kdysi sídlil.

Bučovičtí si poprvé vyzkoušeli bojovou střelbu v zastavěné osadě

10.9.2014 •V úterý 9. září si připomněli příslušníci 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou desáté výročí tragické nehody britského vrtulníku Lynx, který se zřítil během mezinárodního cvičení Flying Rhino nedaleko Náměště. Pietního aktu se zúčastnili velitel základny plukovník Jiří Vávra, přidělenec obrany Velké Británie v České republice plukovník Andrew J. Shepherd a Leon Young, který byl v době neštěstí vrchním praporčíkem pluku, ve kterém působili zesnulí britští vojáci.

Desáté výročí tragické nehody si s vojáky připomněli i rodinní příslušníci

10.9.2014 •Na mezinárodním cvičení Ample Strike 2014 se zvyšuje intenzita operačního nasazení jednotek. Bezmála tisíc tři sta cvičících ze dvanácti členských států Severoatlantické aliance se v těchto dnech zaměřuje na sladění činnosti předsunutých leteckých návodčích (FAC – Forward Air Controller) s piloty, respektive posádkami letounů a vrtulníků v procedurách přímé letecké podpory pozemních operací.

Ample Strike 2014: Pochvala cvičícím jednotkám od VIP hostů

10.9.2014 •Od pondělí 9. září probíhá ve Vyškově pod vedením Velitelství výcviku – Vojenské akademie týdenní odborné taktické cvičení Shield 2/2014. Na jeho základě bude 3. strážní rota BAF (BAF – Bagram Air Field) Úkolového uskupení AČR ISAF připravena plnit úkoly v zahraniční operaci na základně Bagrám v Afghánistánu.

Po závěrečné certifikaci odletí přáslavští vojáci do Bagrámu

10.9.2014 •O víkendu 20. - 21. září 2014 se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě - Mošnově uskuteční další ročník již tradiční akce Dny NATO – Dny Vzdušných sil AČR. V rámci statických, dynamických a letových ukázek se budou moci návštěvníci i v letošním roce znovu seznámit také s technikou a schopnostmi Armády České republiky, Vojenské policie, Hradní stráže či prezentací Univerzity obrany Brno a ukázkami Vojenského historického ústavu.

Dny NATO – Dny Vzdušných sil AČR

10.9.2014 •Patrola v sestavě čety se na vozidlech přesouvá do určené lokality. Záhy je nečekaně napadena nepřítelem. „Kontakt na třetí,“ předávají si křikem informaci o protivníkovi koaliční vojáci. Další ze scénářů taktického cvičení s mezinárodní účastí Ample Strike 2014 právě vrcholí…

Ample Strike 2014: Dělostřelecká a letecká podpora eliminovala nepřátelské seskupení

9.9.2014 •Stalo se již tradicí, že v rámci vzpomínkové akce na kolínského rodáka, štábního kapitána Václava Morávka, jsou příslušníkům aktivní zálohy i vojákům, kteří se podílejí na jejich výcviku, předávána vojenská vyznamenání, nesoucí jeho jméno.

Zálohy

9.9.2014 •Obecně platí, že při přípravě vojenských cvičení je časově nejnáročnější a nejsložitější částí plánování logistického zabezpečení. Příloha organizačního nařízení cvičení Ample Strike 2014, tzv. EXOPORD, o logistické podpoře, je spolu s přílohou o bezpečnosti tou nejdelší. Také proto je jedním z hlavních cílů cvičení procvičit a dále rozvíjet schopnosti útvarů Armády ČR v poskytování podpory hostitelskou zemí (Host Nation Support, HNS) zahraničním jednotkám při vedení činnosti na území ČR.

AMSE 14: Logistika – zázemí i účastník cvičení

Zobrazena stránka 3 z 249
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>