Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.6.2015 •Při příležitosti oslav Dne ozbrojených sil se v úterý 30. června uskutečnil slavnostní nástup na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově.

Den ozbrojených sil na pražském Vítkově

29.6.2015 •Před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích se v pondělí 29. června konala vernisáž výstavy s názvem Cestami odboje k 30. červnu 1918.

V předvečer Dne ozbrojených sil ČR byla zahájena výstava dobových dokumentů přibližujících dovršení boje za národní a státní samostatnost

29.6.2015 •V rámci projektu CULP (Cultural Understanding and Language Proficiency) hostilo několik útvarů české armády po tři týdny americké kadety a kadetky. Ti přijeli do ČR, aby se zde seznámili nejen se službou vojenských profesionálů, ale také se zdejší kulturou a tradicemi.

Chemici hostili americké kadety

29.6.2015 •Sobota 27. června, 9 hodin 55 minut. Druhé litevské družstvo se právě stalo terčem dělostřeleckého přepadu. Vojáci běží do krytu. Až na jednoho. Ten zůstává ležet na zemi a naříká. Silně krvácí na několika částech těla. Jeho poranění jsou vážná.

Tobruq Legacy 2015: Vojáci mají za sebou více než 48 hodin nepřetržitého boje

27.6.2015 •Hry, soutěže, bohatý program, lety vrtulníkem, spousta zážitků a bouřlivý dětský smích. Poslední červnová sobota byla věnována malým i velkým dětem. Značnou péči letci věnovali dětem z Dětského domova Hora svaté Kateřiny.

Konec školy s armádou

26.6.2015 •Generál Knud Bartels se v pátek 26. června rozloučil s Vojenským výborem NATO a po tří a půl letém funkčním období opustil pozici předsedy. Dánského generála ve funkci vystřídal generál Petr Pavel, který do začátku května zastával pozici náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Generál Bartels v Bruselu předal funkci předsedy Vojenského výboru NATO generálu Petru Pavlovi

26.6.2015 •V pátek 26. června navštívili zástupci Výboru pro obranu a bezpečnost Národního shromáždění Maďarska Generální štáb Armády České republiky, kde je přivítal zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – náčelník štábu generálporučík František Malenínský. Jednání se uskutečnilo na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Češi a Maďaři musí v obraně více spolupracovat

26.6.2015 •Dril zaměřený na výcvik jednotlivce čekal na příslušníky Pěší roty aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava ve dnech 19. - 26. června ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Záložáci z Ostravy cvičili na Libavé

26.6.2015 •Centrum dopravní výchovy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve čtvrtek 25. června opět podílelo na jedné z mnoha veřejných akcí na podporu přijatelnějších způsobů dopravy, snížení počtu a následků dopravních nehod.

Zkušenosti z výcviku vojenských řidičů obohatili BESIP ve Vyškově

26.6.2015 •Těmito slovy vyzdvihnul význam mezinárodního cvičení Tobruq Legacy 2015 zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádní generál Jaromír Šebesta během slavnostního ceremoniálu, kterým společný výcvik pěti stovek vojáků z pěti aliančních států vstoupil do své hlavní části.

Zahájení cvičení Tobruq Legacy 2015

25.6.2015 •V rámci třídenní cesty Krajem Vysočina zavítal ve čtvrtek 25. června prezident a vrchní velitel ozbrojených sil České republiky Miloš Zeman na 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou.

Prezident republiky pan Miloš Zeman navštívil vrtulníkovou základnu v Náměšti nad Oslavou

25.6.2015 •Velitelství 4. brigády rychlého nasazení a podřízené prvky 4. brigádního úkolového uskupení zahájili plánovací proces k provedení obranné operace podle článku 5 Washingtonské smlouvy.

Cvičení na Doupově pod krycím názvem „Strong Sword 2015 – Cast“ končí

Zobrazena stránka 3 z 285
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>