Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

5.12.2014 •Včerejší oslavy 11. výročí založení 13. dělostřeleckého pluku "Jaselského" zahájil výstřel z děla, následovalo ohlédnutí za úspěchy dělostřelectva při plnění úkolů i při účasti na mezinárodních cvičeních. Velitel útvaru plukovník gšt. Jan Třináctý ocenil práci vojáků a jejich nasazení, odhodlanost a profesionalitu. Významným čestným hostem se stal brigádní generál Miloslav Masopust, účastník bitvy u polského Jasla, a velitel pozemních sil generálmajor Ján Gurník.

 Dělostřelci zahájili oslavy své patronky v Praze

5.12.2014 •Ve čtvrtek 4. prosince zavítali k 25. protiletadlovému raketovému pluku do Strakonic příslušníci Velitelství vzdušných sil a protivzdušné obrany ozbrojených sil USA dislokovaných v Evropě. Doprovázel je náčelník protiletadlového vojska Armády ČR plukovník Ján Sedliačik. Účelem jejich návštěvy bylo seznámit se s místem velení strakonického útvaru a dojednat technické záležitosti k mezinárodnímu cvičení Tobruk Legacy v příštím roce.

Strakonický pluk navštívili počítačoví odborníci americké armády

5.12.2014 •V Jindřichově Hradci se ve středu 3. prosince uskutečnilo výroční setkání Klubu výsadkových veteránů při 44. lehkém motorizovaném praporu. Jeho členové patří co do pořádaných akcí k nejaktivnějším v republice, spolupráci s podobnými kluby navíc rozšířili i za hranice.

Nejlepší klub výsadkových veteránů bilancoval svou činnost

4.12.2014 •V úterý 2. prosince se ve Vyškově uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů dvouměsíčního praporčického kurzu, jehož garantem je Velitelství výcviku – Vojenská akademie.

Praporčický kurz má nové absolventy: Meč pro nejlepšího tentokrát do Přáslavic

3.12.2014 •„Nikdy jsem si nemyslel, že slavnostní pochod či položení věnce může být tak náročné,“ komentoval nadpraporčík Petr Daněk výcvik, který pro nově vznikající čestnou jednotku celní správy Královéhradeckého kraje připravili příslušníci Čestné stráže Armády ČR.

Poděkování příslušníkům Čestné stráže AČR

3.12.2014 •V pražském hotelu DAP se uskutečnil již pátý ročník konference zaměřené na taktiku vrtulníkového letectva vycházející mimo jiné ze zkušeností z nasazení v Mali a Afghánistánu.

Helicopter Tactics Symposium

2.12.2014 •Z důvodu nutné havarijní opravy kuchyňského bloku v areálu kasáren Pardubice – letiště si logistici postavili polní kuchyň s výdejnou. Tato výdejna umožňuje stravování nejen 14. pluku logistické podpory, ale i Správy letiště Pardubice a Centra leteckého výcviku.

Čtrnáctka se stravuje v polních podmínkách

2.12.2014 •Čestný kříž ve stříbře propůjčila v pondělí 1. prosince podplukovníkovi Jozefu Podobovi, příslušníkovi 53. pluku průzkumu a elektronického boje, ministryně obrany Spolkové republiky Německo Ursula von der Leyenová. Ocenila jej za nadprůměrné pracovní nasazení a vysokou profesní odbornost v rámci jeho osmnáctiměsíčního působení na zahraničním pracovišti Mnohonárodního operačního velitelství v Ulmu.

Čestný kříž Bundeswehru

1.12.2014 •Česká republika poskytne do Středoafrické republiky formou humanitárního daru mostovou soupravu. Vláda České republiky na svém jednání 1. prosince poskytnutí daru schválila. Most bude do Středoafrické republiky přepraven v polovině prosince.

+++ publikovat v pondělí, až po schválení vládou!!! Most pro Afriku

1.12.2014 •Dne 29. listopadu se v přáslavické posádce setkali rodinní příslušníci vojáků, kteří se účastní půlroční mise v Afghánistánu. Na tomto setkání tradičně vystoupili hlavní funkcionáři 72. mechanizovaného praporu včetně kaplana či vojenského psychologa.

Rodiny vojáků, kteří působí v Afghánistánu, se setkaly v Přáslavicích

28.11.2014 •Ve čtvrtek 27. listopadu navštívili 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou členové sněmovního výboru pro obranu.

Vrtulníkovou základnu v Náměšti navštívil Výbor pro obranu

28.11.2014 •Ve čtvrtek 27. listopadu vyvrcholilo cvičení 4. brigády rychlého nasazení „Moonrider“ na letišti v Bechyni, které bylo cílem bojového útoku pro 43. výsadkový prapor.

Výsadkáři z Chrudimi jsou připraveni pro Síly rychlé reakce NATO

Zobrazena stránka 3 z 260
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>