Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

9.7.2014 •V úterý 8. července 2014 se na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou konala závěrečná plánovací konference ke cvičení Ample Strike 2014 (AMSE14), které se bude konat od 3. do 15. září 2014 na několika místech České republiky.

Závěrečné přípravy mezinárodního cvičení AMPLE STRIKE 2014

9.7.2014 •Přes pět desítek krátkých vzkazů nejen od rodin a přátel přišlo jen během včerejška na adresu redakce portálu army.cz. Všechny mají jedno společné: pozůstalým po vojácích, kteří včera tragicky zahynuli v Afghánistánu, vyjadřují soustrast a jejich kamarádům v misi podporu.

Všichni jste hrdinové, držte se! vzkazují lidé vojákům v misích

9.7.2014 •Pozornost těch, kteří se v úterý 8. července koupali ve vodní nádrži Seč, přitahoval vojenský vrtulník a z něho skákající výsadkáři. Ani v nejmenším se však nejednalo o zábavný program pro „dovolenkáře“. Vojáci ze 4. brigády rychlého nasazení a z dalších útvarů Armády České republiky cvičili seskoky do vody.

Na Seči se skákalo s novými padákovými komplety do vody

8.7.2014 •Na mimořádné tiskové konferenci informovali v úterý 8. července náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel a jeho zástupce – ředitel Společného operačního centra MO ČR generálmajor Aleš Opata o incidentu, při kterém v Afghánistánu zahynuli čtyři čeští vojáci a jeden byl těžce zraněn.

Jen špatně se v takovém případě hledají vhodná slova

8.7.2014 •Aktualizováno: Dnes 8. července 2014 v čase okolo 5.15 našeho času při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan došlo k výbuchu improvizovaného výbušného zařízení. V uvedenou dobu patrola sesednutá z vozidel prováděla rutinní činnost ve stanoveném prostoru.

V Afghánistánu zahynuli 4 čeští vojáci, jeden je těžce zraněn

4.7.2014 •Na Den ženisty se ve čtvrtek 3. července přijel k 15. ženijnímu pluku do Bechyně podívat i náčelník generálního štábu armádní generál Petr Pavel.

 Den ženisty v Bechyni navštívil náčelník Generálního štábu

4.7.2014 •Velitel 15. ženijního pluku 3. července udělil pamětní minci příslušníku roty EOD 151. ženijního praporu v Bechyni rotnému Zbyňku Šantovi za svědomitý a profesionální přístup při poskytnutí první pomoci a záchraně života dítěti, které pokousal bojový pes.

Voják pomohl těžce zraněnému dítěti

3.7.2014 •První červencový den se na Újezdním úřadě vojenského újezdu Libavá uskutečnilo pracovní jednání se zástupci přípravných výborů budoucích obcí Město Libavá, Luboměř a Kozlov, které mělo za cíl objasnit další kroky optimalizace a s ní plánované investice do místní infrastruktury před jejím převodem na obce a kraj. Jednání se také zúčastnili senátor za Olomoucký kraj Martin Tesařík a náměstek olomouckého hejtmana Pavel Šoltys.

Optimalizace VÚ: není čas otálet

2.7.2014 •Dvoudenní nevšední bezpečnostní akci se známým názvem BESIP připravili pro všechny zaměstnance resortu obrany vojenští policisté.

Bezpečnost silničního provozu je věcí nás všech

2.7.2014 •V úterý 1. července se v Žatci na náměstí Svobody uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 4. brigády rychlého nasazení, a to u příležitosti 20. výročí od jejího založení. Za vojáky tohoto elitního útvaru Armády České republiky přijel s blahopřáním náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek, první zástupce náčelníka Generálního štábu generálmajor Miroslav Žižka a další významní hosté.

„Patříte k tomu nejlepšímu, čím naše armáda disponuje.“ To vzkázal ministr obrany Martin Stropnický vojákům 4. brigády rychlého nasazení

1.7.2014 •V první červencový den, šest minut po patnácté hodině, odstartoval z ranveje 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích transportní letoun CASA C-295M s číslem 0455 na trupu. Pasažérkami zvláštního letu CEF 677 směřujícího přes Kazaň a Novosibirsk do mongolského Bulgan Sumu byly klisny koně Převalského - Ulla, Gretel a Bayan.

Přeprava koně Převalského

1.7.2014 •V úterý 1. července 2014 zavítal na oficiální návštěvu České republiky náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Černé Hory admirál Dragan Samardžić.

Logistika a vzdušné síly, to jsou možné oblasti spolupráce mezi AČR a OS Černé Hory

Zobrazena stránka 3 z 241
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>