Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

12.9.2016 •S vojenskými poctami přijal v pondělí 12. září náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář na Vítězném náměstí v Praze 6 velitele pozemních sil Ozbrojených sil Indie generála Dalbira Singha. S indickou delegací jednali také náměstci ministra obrany Jakub Landovský a Daniel Koštoval.

Generál Bečvář jednal s indickým generálem Singhem

12.9.2016 •Sobota 10. září se stala dějištěm jedné z největších prezentací armády vyškovské veřejnosti. Bohatým programem se po celý den slavilo 80. výročí založení posádky a 20. výročí vzniku vyškovské vojenské akademie.

Armádní oslavy ve Vyškově se vydařily. I přes tropické horko přišlo tisíce návštěvníků

12.9.2016 •V rámci cvičení Engineer Rescuers 2016, jehož námětem je společná humanitární operace při odstraňování následků velkých povodní na Moravě a jihozápadním Slovensku, po několika dnech záchranných prací, spojených především s evakuací, opadla voda a vrátila se do koryt řek. Nyní nastoupily ženijní jednotky se svojí těžkou technikou.

Po opadnutí fiktivní povodně nastupují ženisté s těžkou technikou

9.9.2016 •Jindřichohradecký 44. lehký motorizovaný prapor, který je certifikován jako záloha velitele 4. brigády rychlého nasazení v případě vedení bojových operací, patří po osmi letech už mezi pevné články brigády. V poslední době je posílila padesátka nových vojáků, kteří v těchto dnech prochází zdokonalovacím výcvikem.

Jindřichohradečtí jsou univerzálním útvarem brigády rychlého nasazení

9.9.2016 •Od pondělí 5. září do včerejšího dne probíhalo pod vedením Velitelství výcviku – Vojenské akademie v kasárnách Dědice a ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina odborně - taktické a zároveň certifikační cvičení Shield 2/2016. Završila se tak sedmiměsíční příprava jednotky 7. strážní roty BAF (Bagram Air Field) pro operaci Resolute Support v Afghánistánu.

Kasárna Dědice a Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov se proměnili v distrikt BAGRAM.

9.9.2016 •Dnes a zítra si Velitelství výcviku - Vojenská akademie připomíná 20. výročí zřízení Vojenské akademie ve Vyškově a 80. výročí zahájení činnosti posádky Vyškov. Při této příležitosti náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář poděkoval příslušníkům vyškovské akademie za vysoké pracovní nasazení při vzdělávání vojenských profesionálů a členů aktivní zálohy.

Vojenské akademie ve Vyškově slaví 20 let od svého založení

9.9.2016 •Na Vyškovsku a ve slovenském městě Sereď pokračuje mezinárodní cvičení Engineer Rescuers, jehož námětem je společná humanitární operace při odstraňování následků velkých povodní na Moravě a jihozápadním Slovensku. Ve středu 7. září ženijní a záchranné jednotky vyjížděli k prvním zásahům.

Fiktivní povodně doplnil výjezd k ekologické havárii a výstavba humanitární základny

9.9.2016 •Jednou z novinek letošního cvičení Ample Strike 2016 je zapojení prostředků pozemní protivzdušné obrany, které přispívají k větší komplexnosti scénářů cvičení. Tuto techniku vyčleňují příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.

Protiletadlovci bojovali proti americkým vrtulníkům AH-64 Apache

9.9.2016 •Posádky 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely a letečtí záchranáři Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje cvičili ve dnech 7. a 8. září jednu z nejnáročnějších činností záchranných prací. Jednalo se o záchranu z vodní hladiny pomocí vrtulníku.

Posádky vrtulníku W-3A Sokol absolvovaly náročné cvičení na přehradě Hracholusky

8.9.2016 •Ve dnech 17. a 18. září se na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově uskuteční Dny NATO 2016. Na tradiční akci se představí armádní a bezpečnostní složky v historicky nejvyšším počtu - jedenadvacet zemí včetně České republiky.

AČR jako součást Dnů NATO 2016

8.9.2016 •Cvičení Ample Strike 2016 probíhá již od 30. srpna 2016, více jak roční příprava řídícího štábu však nepřipustila do dnešního dne žádné komplikace. Na 22. základnu vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou se o tom včera přijeli přesvědčit poslanci výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Cvičení Ample Strike 2016

8.9.2016 •Tým českých leteckých návodčích si včera procvičil navedení letounu na nízký průlet nepřátelským územím. Týmu byl přidělen bombardér, který byl zrovna v dosahu. Nad leteckou základnou v Náměšti tak zahřměl devadesátitunový kolos s bezmála třicetimetrovým rozpětím křídel – bombardér B-1B.

Strategický bombardér B-1B demonstroval svou sílu!

Zobrazena stránka 3 z 341
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>