Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.12.2016 •Ve čtvrtek 22. prosince opustilo kasárna Dědice 472 nováčků Armády České republiky, kteří u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) úspěšně absolvovali tříměsíční kurz základní přípravy.

Vyškov: Téměř pět stovek nově vycvičených nováčků míří k útvarům

21.12.2016 •Stalo se už tradicí, že v předvánočním období organizují vojáci řady útvarů dobročinné sbírky a další obdobné charitativní aktivity. Z vánočních dárků se tak mohou těšit děti v dětských domovech, hendikepované či dlouhodobě nemocné děti či pozůstalí po vojácích, kteří zahynuli v zahraničních misích.

Dětský domov Sázava rozzářily vánoční úsměvy

21.12.2016 •S ředitelem Agentury logistiky brigádním generálem Jaroslavem Trakalem jsme hovořili nejen o tom, jaké úkoly v současné době jeho služba řeší.

Logistika je součástí bojové síly

21.12.2016 •Vánoce jsou obdobím, kdy se potkáváme se svými blízkými a přáteli. Jedno přesně takové setkání se uskutečnilo i dnes odpoledne 20. prosince 2016 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích, kam zavítal na návštěvu za válečnými veterány náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář za doprovodu náměstka ředitele nemocnice plukovníka Zdeňka Brabce.

Armádní generál Josef Bečvář popřál klidné Vánoce a vše nejlepší do nového roku válečným veteránům

20.12.2016 •Jedním ze základních předpokladů pro výkon služby vojáka je fyzická zdatnost. K jejímu udržení přispívá kromě individuální přípravy vojáků v době volna také organizovaná služební tělesná výchova. Podmínky k tělesné přípravě vojáků se nyní po letech zlepší i v posádce Praha a to díky otevření nového fitcentra, které zahájí ostrý provoz od nového roku.

Vojáci musí dbát o svoji fyzickou zdatnost

19.12.2016 •Přesun terénem podle mapy, sjezdové a běžecké lyžování, horolezectví, přežití v extrémních podmínkách a mnohé další disciplíny tzv. „outdoor“ sportů. To byl KRKOMEN 2016, 6. ročník otevřeného přeboru velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji, který se ve dnech 12. až 15. prosince konal na Brádlerových Boudách v Krkonoších a na jehož start se v letošním roce postavilo 18 tříčlenných družstev.

KRKOMEN 2016 – závod pro opravdové tvrďáky

15.12.2016 •Ve středu 14. prosince se uskutečnilo v reprezentačních prostorech Arcibiskupství pražského již tradiční adventní setkání zástupců církve s představiteli armády v čele s náčelníkem Generálního štábu armádním generálem Josefem Bečvářem a resortu Ministerstva obrany zastoupeného náměstkem ministra obrany Jakubem Landovským. Přítomné k němu pozval Dominik kardinál Duka.

Předvánoční setkání kardinála Duky

14.12.2016 •Dne 13. prosince se v knihovně Posádkového velitelství Praha uskutečnila autogramiáda autorů nově publikované knihy o Čestné stráži AČR. Autorská dvojice Jiří Bílek a Lubomír Adamus podepisovala na stovku výtisků tentokrát určených výhradně pro vojenské důchodce a veterány. Tato akce proběhla za podpory velitele posádky plukovníka Milana Virta.

O stovku výtisků nové knihy o Čestné stráži byl velký zájem

13.12.2016 •V pondělí 12. prosince byl ve Špindlerově Mlýně na Brádlerových Boudách odstartován otevřený přebor velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji KRKOMEN 2016. 6. ročníku se účastní osmnáct tříčlenných družstev z útvarů a zařízení AČR. Závod zahájil velitel 15. ženijního pluku, plukovník Robert Bielený.

Krkomen 2016 odstartoval

9.12.2016 •V pátek 9. prosince se ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově uskutečnil nástup příslušníků AČR po návratu ze zahraničních operací. Ceremoniálu se zúčastníl náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský, zástupce náčelníka Generálního štábu - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Petr Mikulenka a představitelé velení AČR.

Slavnostní nástup príslusníku ACR po návratu ze zahranicních operací

9.12.2016 •Bylo jí 17 let, když se rozhodla vstoupit do armády. Všichni z rodiny byli vojáci, takže motivace jí rozhodně nechyběla. Když přemýšlela, kterým směrem se vydat, její volba padla na Vojenskou policii. Po nástupu byla jedinou ženou mezi stovkou mužů. Řeč je o velitelce Velitelství NATO v Sarajevu brigádní generálce Gisele M. Wilzové.

USgenerálky

8.12.2016 •Ve dnech 6. – 8. prosince se v hranických kasárnách připravovaly průzkumné týmy 7. mechanizované brigády „Dukelské“ na mezinárodní průzkumné a zpravodajské cvičení SCREENER 2017. To bude na přelomu dubna a května příštího roku probíhat ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, ale i v Chráněné krajinné oblasti Beskydy a účastnit se jej bude přes pět set vojáků nejen z ČR, ale také z Rakouska, Polska, Slovenské republiky a Spojených států amerických.

Příprava průzkumných týmů 7. mechanizované brigády

Zobrazena stránka 3 z 302
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>