Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.8.2014 •Ve čtvrtek 7. srpna zavítal do Vyškova již podruhé v letošním roce výjezdový odběrový tým Oddělení hematologie a krevní transfuze Ústřední vojenské nemocnice Praha.

Vyškovský „blood drive“ aneb S každým dárcem přichází naděje na záchranu života

8.8.2014 •Po návratu ze zahraniční mise v námořní operaci Evropské unie NAVFOR Atalanta byli při slavnostním nástupu na generálním štábu oceněni tři vojáci 9. skupiny příslušníků AČR medailí ministra obrany Za službu v zahraničí. Za velení armády oceněným poděkovali brigádní generál Petr Mikulenka a brigádní generál Libor Štefánik.

Ochranu před piráty zajišťuje i Česká republika

8.8.2014 •První srpnovou středu se uskutečnila neobyčejná letová mise, jíž bylo fotografování letecké techniky z výzbroje 21. základny taktického letectva. Pořízenou fotodokumentaci využije čáslavský útvar k propagaci nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Neobyčejná letová mise čáslavských pilotů

8.8.2014 •Tou první byla střelba na nový typ imitovaného vzdušného cíle, druhou pak zapojení úplného systému průzkumu, velení a řízení do bojových střeleb z protiletadlových raketových kompletů RBS-70. Příslušníci 252. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic je absolvovali tento týden v jihočeských Boleticích.

Dvě premiéry doprovázely střelby z protiletadlových kompletů RBS-70

5.8.2014 •Již podruhé se na Libavé uskutečnil speciální výcvik instruktorů Odboru služební přípravy Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, kterého se zúčastnili také vyškovští vojáci.

Vyškovští příslušníci nositeli policejního odznaku Cop Defence – Cadet

5.8.2014 •Komplexním výcvikem prošli minulý týden instruktoři speciální tělesné přípravy z libereckého 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Tisé na Ústecku. Posádkové cvičiště chemického vojska jim poskytlo ideální podmínky k pilování vojenského lezení, plavání, boje zblízka a přežití v tísni.

Vojenští instruktoři nezahálejí *** - zatím bez foto

4.8.2014 •V pátek 1. srpna se v aule Velitelství výcviku - Vojenské akademie (VeV-VA) uskutečnilo premiérové slavnostní vyřazení třiceti nových policistů z Moravskoslezského a Olomouckého kraje, kteří tak netradičně v armádním centru výcviku absolvovali kurz nástupní přípravy Policie ČR.

Vyškov: Výcvikem zde prošli poprvé také policejní nováčci

4.8.2014 •V pátek 1. srpna, přesně týden po vyřazení letošních absolventů Univerzity obrany, nastoupily více než tři stovky nových studentů této vojenské vysoké školy k dvouměsíčnímu základnímu výcviku. Do prostor Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov se dostavilo 313 nováčků, kteří prošli náročným sítem přijímacího řízení.

Noví studenti Univerzity obrany nastoupili na základní výcvik do Vyškova

4.8.2014 •Ve středu 13. srpna ve 20.00 hodin se v pražském divadle Broadway uskuteční společenský večer na podporu veřejné sbírky pro rodiny padlých a zraněných výsadkářů.

Andělská křídla 2014

31.7.2014 •S ohledem na zhoršující se bezpečnostní situaci v Libyi a zejména v hlavním městě Tripolisu zajistila AČR na základě žádosti Ministerstva zahraničních věcí ve čtvrtek 31. července 2014 evakuaci deseti pracovníků českého zastupitelského úřadu zpět do České republiky.

AČR zajistila evakuaci pracovníků českého a švýcarského velvyslanectví v Libyi

30.7.2014 •Nedlouhý, ale velice důstojný akt se uskutečnil ve středu 30. července v budově Generálního štábu Armády České republiky. Prezidentka hnutí Na vlastních nohou Stonožka Běla Gran Jensen předala do rukou prvního zástupce náčelníka generálního štábu generálmajora Miroslava Žižky darovací poukaz pro pobyt na zámku Zbiroh rodinám padlých příslušníků AČR v operaci ISAF v Afghánistánu.

Akce GS

29.7.2014 •28. července 2014, přesně na den sto let od okamžiku, kdy tehdejší Rakousko-Uhersko vypovědělo válku Srbsku, byla před budovou Generálního štábu AČR slavnostně zahájena výstava s názvem Od atentátu k válce. Na výstavních panelech je popsáno období bezprostředně předcházející vzniku 1. světové války.

Od atentátu k válce

Zobrazena stránka 3 z 244
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>