Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.4.2014 •Přiblížit službu vojenského profesionála a připravit pestrý a nabitý výcvik. To si dali za cíl instruktoři výcviku při přípravě programu pro studenty Vojenské střední školy Ministerstva obrany z Moravské Třebové. Osmdesát šest studentů prvního ročníku přijelo minulý týden k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany do Liberce na odbornou stáž, aby na vlastní kůži okusilo, co obnáší služba vojenského chemika.

Službu u chemiků si dovedu představit

6.4.2014 •Politici, vojáci i pamětníci si v sobotu 5. dubna v Uherském Ostrohu připomněli 70. výročí vysazení paraskupiny Carbon a Embassy na území Protektorátu Čechy a Morava.

70. VÝROČÍ VYSAZENÍ PARASKUPINY CARBON A EMBASSY NA ÚZEMÍ PROTEKTORÁTU ČECHY A MORAVA

4.4.2014 •Hlavní úkol 26. pluku velení, řízení a průzkumu je nepřetržitě střežit vzdušný prostor nad Českou republikou. Nakolik jsou vojáci z posádky v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi schopní tento úkol plnit, prověřilo velitelsko-štábní cvičení Flashback Shield, které se uskutečnilo 3. dubna ve Středisku řízení a uvědomování (CRC – Control and Reporting Centre).

Cvičení Flashback Shield prověřilo vojáky, kteří chrání český vzdušný prostor

3.4.2014 •Ve dnech 2. až 5. dubna se v Brně na Univerzitě obrany koná mezinárodní seminář mladých záložních důstojníků YRO (Young Reserve Officers). Setkání pořádá mezinárodní organizace záložních důstojníků CIOR a její český protějšek, Asociace záložních brigád. V Brně se koná již podruhé, stejně jako loni. Moravská metropole mimochodem minulý rok hostila i velmi významný letní kongres této organizace.

Seminář mladých záložních důstojníků CIOR YRO opět v České republice

2.4.2014 •AČR pokládá za nezbytné reagovat na článek redaktora Pavla Otta uveřejněný dnes 2. dubna 2014 v deníku E-15 pod názvem „Armáda chce vysílačky, které v Evropě nefungují“. Článek obsahuje řadu účelových a zavádějících informací, které je potřeba uvést na pravou míru.

2.4.2014 •Více než stoletou tradici spolupráce, která pokračuje i dnes, vyzdvihli na dnešním setkání s médii náčelník Generálního štábu AČR Petr Pavel a jeho srbský protějšek Ljubiša Dikovič. Náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Srbské republiky je v ČR na dvoudenní návštěvě, během níž ho přijal také ministr obrany Martin Stropnický.

Vítkov

2.4.2014 •V úterý 1. dubna byl na pracovní návštěvě v České republice generálporučík Frederick Ben Hodges, velitel Velitelství pozemních sil NATO. Na programu generála Hodgese byla jak pracovní jednání na Generálním štábu AČR a Velitelství pozemních sil, tak i návštěva 4. brigády rychlého nasazení v Žatci.

Velitel aliančního Velitelství pozemních sil jedná v ČR

2.4.2014 •Dělostřelci z Jinců zahájili první letošní cvičení s ostrou střelbou impozantním přesunem vojenské techniky přes brdský výcvikový prostor. Pětašedesátikilometrovou trasu zvládla kolona o délce dvanáct kilometrů za šest hodin.

Dělostřelci na zítra - jen fotky

31.3.2014 •Výcvikové centrum Combat Life Saver při 41. mechanizovaném praporu v Žatci úspěšně funguje už dva roky. Vloni se kurzů, které učí, jak poskytnout rychlou a kvalifikovanou zdravotní pomoc v bojových podmínkách, zúčastnilo 108 vojáků.

Noví vojáci CLS 2. Strážní roty základny Baghram v Afghánistánu

31.3.2014 •Rychlovky. Tak vojáci z Centra zabezpečení oprav přezdívají servisním výjezdům k jednotkám, které působí v zahraničních misích.

„Rychlovky“ – servisní výjezdy Centra zabezpečení oprav k jednotkám AČR v zahraničních misích

28.3.2014 •„Děti s láskou – děti za mír“ je slogan, jenž provází hnutí Stonožka, a který je už 14 let spjat také s Armádou České republiky. Podpořit tuto dobrovolnou humanitární a mírovou organizaci, v níž děti pomáhají dětem, dnes přijel do kulturního domu v Zubří generálmajor Miroslav Žižka.

Generál Miroslav Žižka přijel na Moravu podpořit Stonožku

28.3.2014 •V Národním památníku v Praze na Vítkově se v pátek 28. března konal nástup příslušníků 2. jednotky Armády ČR, která pod velením nadporučíka Martina Sekery působila v africkém Mali.

Vojáci 2. jednotky Armády České republiky převzali ocenění za svou práci v africké misi EU

Zobrazena stránka 3 z 225
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>