Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

31.3.2015 •Na základě pozvání generálporučíka Petra Gajdoše, prvního zástupce náčelníka Generálního štábu OS SR, se uskutečnila 30. března pracovní návštěva prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře v Bratislavě. Generálové Bečvář a Gajdoš konzultovali zkušenosti s reformou Ozbrojených sil Slovenské republiky v souvislosti s připravovanou Koncepcí výstavby Armády ČR 2025. Dále jednali o vzájemné spolupráci obou armád.

Jednání zástupců náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky

30.3.2015 •Neděle 29. března se stala pro vyškovská kasárna rekordní. Navštívilo je přes pět tisíc lidí, kteří přišli uvítat kolonu amerického konvoje a nenechali si ujít výjimečnou možnost zblízka si prohlédnout jejich techniku a také si popovídat s americkými vojáky.

Ve Vyškově o americký konvoj i ukázky techniky obrovský zájem

30.3.2015 •Konvoje amerických vojáků jedoucí ze třech různých směrů se spojily v hlavním městě České republiky a po odpočinku a nutné technické zastávce budou dále pokračovat do Německa na domovskou základnu. V kasárnách v Praze – Ruzyni, kde je dnes během příjezdu pozdravily desítky lidí, zůstanou do středečního rána.

Vozidla konvoje US Army „Dragon Ride“ dorazila do Prahy

30.3.2015 •NATO Centrum modelování a simulace připravuje konferenci zaměřenou na vývoj a zavádění autonomních systémů do praxe s využitím prostředků modelování a simulace.

Modelování a simulace a autonomní systémy nejen v NATO

30.3.2015 •Část konvoje americké armády dorazila v neděli odpoledne do Pardubic. 14. pluk logistické podpory přichystal pro vojáky vše potřebné k přenocování. Impozantní ukázka vojenské techniky, která putuje napříč Evropou do domovské základny v Německu, je symbolem celistvosti a spolupráce v rámci členských států NATO.

Dragoon Ride - Pardubice

30.3.2015 •Rozjásaný dvoutisícový dav nadšeně vítal v neděli 29. března první konvoj ze 2nd Stryker Cavalry Regiment vjíždějící do kasáren 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Téměř čtyřhodinné zpoždění v nevlídném deštivém počasí neodradilo natěšené zvědavce. Kolových obrněných vozidel Stryker se dočkali po osmnácté hodině. Několik minut nato se dveře kasáren otevřely, aby se obrněnci představili v plné kráse. Zájem malých i velkých návštěvníků, kteří je doslova oblepili, nebral konce.

V Liberci měli vojáci zpoždění, o to nadšenější dav je vítal

29.3.2015 •Průběžně aktualizováno. V neděli 29. března 2015 krátce po 10.30 hodin překročila první část kolony US ARMY při svém návratu ze cvičení NATO Atlantic Resolve hranice České republiky. Stalo se tak na hraničním přechodu v Náchodě. Zhruba o 30 minut později překročili US vojáci i české hranice ve Věřňovicích u Bohumína. V rámci této operace nesoucí název Dragoon Ride se přesouvá přes Českou republiku na pět set příslušníků US ARMY ze 2nd Stryker Cavalry Regiment se 115 kusy techniky (kolové obrněné transportéry M1126 STRYKER s doprovodnými a zabezpečujícími vozidly).

Operace Dragoon Ride – první části konvoje jsou již v ČR

28.3.2015 •Ve dnech 29. března až 1. dubna 2015 se budou po území České republiky přesunovat příslušníci US ARMY vracející se ze cvičení NATO Atlantic Resolve, které se koná na území pobaltských států a Polska v reakci na vývoj bezpečnostního prostředí na východě Evropy.

27.3.2015 •Další z řady speciálních zdravotnických kurzů CLS (Combat Life Saver) se tento týden uskutečnil v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích. Projít by si jím měl každý, shodli se vojáci.

Poskytnout první pomoc by měl umět každý, říká účastník zdravotnického výcviku

26.3.2015 •Za účasti vrchního praporčíka Armády ČR, zástupců brigád, základen a dalších součástí Armády ČR včetně zástupců Velitelství výcviku – Vojenské akademie byli dnes ve Vyškově slavnostně vyřazeni letošní první úspěšní absolventi kurzu základní přípravy.

Armádu posílilo přes dvě stovky nových profesionálů

26.3.2015 •Od pondělí 23. do pátku 27. března pilují jinečtí dělostřelci ve Vojenském újezdu Brdy nácvik ve střelbě a řízení palby s ostrou bojovou střelbou. Nácvik nese název PRECISE STRIKE 01/15.

Dělostřelci cvičí v Brdech s novou technikou

24.3.2015 •V úterý 24. března zavítal v rámci třídenní cesty po Libereckém kraji na velitelství 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci vrchní velitel Ozbrojených sil ČR prezident Miloš Zeman.

Ocenění pro elitní jednotku Armády České republiky

Zobrazena stránka 3 z 271
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>