Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

16.3.2015 •V pátek 13. března představil na Pražském hradě na XX. reprezentačním plese AČR náčelník Generálního štábu AČR generál Petr Pavel a oficiálně uvedl v život Vojenský fond solidarity. Do fondu na tomto plese přibylo za jediný večer více než 300 000 Kč.

Do Vojenského fondu solidarity proudí první finanční příspěvky. V pátek 13. března na něm přibylo více než 300 tisíc Kč.

13.3.2015 •V den výročí vstupu České republiky do NATO 12. března byla v Domě armády v pražských Dejvicích zahájena dvoudenní Konference velitelů vzdušných sil zemí střední Evropy, kterou společně zorganizovaly sekce obranného plánování MO a velitelství Vzdušných sil AČR.

Konference velitelů vzdušných sil zemí střední Evropy

13.3.2015 •Vzdušné souboje českých a britských pilotů budou dnes a v pondělí 16. března k vidění v okolí Čáslavi. Do cvičení Quo Vadis se zapojí nejen nadzvuky JAS-39 Gripen z domácí 21. základny taktického letectva, ale také čtveřice víceúčelových letounů Eurofighter Typhoon britských Royal Air Force.

Čeští a britští piloti se připravují na společné cvičení

13.3.2015 •Osm českých vojáků obdrželo v pátek 13. března na Generálním štábu AČR při slavnostním nástupu medaile ministra obrany Za službu v zahraničí a další vojenská vyznamenání.

Ocenění za práci v mezinárodním štábu na velitelství KFOR

13.3.2015 •Simulovanému zásahu s únikem nebezpečné látky a zraněnými přihlížela 12. března delegace řecké armády v čele s náčelníkem generálního štábu generálem Mikhailem Kostarakosem, která zavítala do Liberce, aby se seznámila se se schopnostmi vojenských chemiků. Hosty doprovázel zástupce náčelníka Generálního štábu AČR - ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Baloun.

Řekové v Liberci

12.3.2015 •Slavnostní nástup v jihočeském Táboře ukončil přípravu 4. strážní roty BAF před nasazením v Afghánistánu. Společně s Američany bude 165 vojáků převážně ze 42. mechanizovaného praporu zajišťovat ochranu koaliční základny Bagrám.

4. Strážní rota BAF je připravena pro operaci na území Afghánistánu

12.3.2015 •Ve středu 11. března zavítal do České republiky na dvoudenní oficiální návštěvu náčelník Generálního štábu ozbrojených sil Řecké republiky generál Mikhail Kostarakos.

Před 16 lety vstoupila Česká republika do NATO

11.3.2015 •Náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Daniel Koštoval přijal v úterý 10. března čínskou delegaci vedenou prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu Čínské lidové osvobozenecké armády admirálem Sun Jianguo. Poté čínská delegace jednala s náčelníkem generálního štábu armádním generálem Petrem Pavlem.

Čínská delegace na návštěvě v České republice

11.3.2015 •Před budovou generálního štábu byla včera slavnostně zahájena výstava s názvem Válečný rok 1915. Dvaadvacet panelů informuje o průběhu frontových linií na přelomu let 1914 a 1915.

Válečný rok 1915 před Generálním štábem

10.3.2015 •Úspěchem skončilo cvičení schopností personálu Centra biologické ochrany v Těchoníně, které se konalo minulý týden. Unikátní armádní zařízení dokázalo, že umí zaktivovat a zcela zprovoznit specializovanou infekční nemocnici pro izolaci a léčení osob se smrtelnou nákazou.

Prověrka CBO Těchonín přijmout pacienta nakaženého vysoce nebezpečnou infekcí byla úspěšná.

10.3.2015 •V úterý 10. března bylo zahájeno střídání vojáků Armády ČR ve Vrběticích. Tímto dnem končí nasazení vojáků z jednotek 7. mechanizované brigády, kteří se zde v týdenních intervalech postupně střídali od listopadu loňského roku. Vojáci 7. mechanizované brigády nastupují intenzivní výcvik před mezinárodními cvičeními a prověrkami připravenosti, jež je čekají v polovině roku a rovněž před vysláním do zahraniční operace v Afghánistánu. Jejich výcvikový plán musel být z důvodu mimořádné situace ve Vrběticích upraven.

Vrbětice

10.3.2015 •Vesnice Podivice nedaleko Vyškova se stala dějištěm přípravy už 4. strážní roty BAF, která se v dubnu vydá do Afghánistánu. Společně s americkými vojáky bude střežit jednu z nejdůležitějších koaličních základen v zemi, Bagrám.

Certifikační cvičení 4. strážní roty Bagram Air Field Resolute Support

Zobrazena stránka 3 z 269
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>