Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

7.6.2016 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář povýšil dnem 8. května 2016 do hodnosti plukovníka prvního vojenského kaplana podplukovníka v záloze plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Slavnostní akt jmenování do vyšší hodnosti se uskutečnil v úterý 7. června na Generálním štábu za přítomnosti hlavního kaplana AČR plukovníka Jaroslav Knichala a dalších zástupců armády.

První vojenský kaplan byl povýšen do hodnosti plukovníka

7.6.2016 •Renomovaní odborníci z řad vojenské i civilní veřejnosti se ve dnech 6. a 7. června 2016 sjeli do Prahy, aby se věnovali vývojovým trendům v oblasti bezpilotních prostředků. Ředitelství speciálních sil a Sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO zorganizovaly v Domě armády Praha konferenci pod názvem Využití UAV a obrana proti nim.

V Praze jednali odborníci o bezpilotních prostředcích

6.6.2016 •Bojové uskupení Evropské unie (EUBG) pod vedením Německa bylo certifikováno na mezinárodním cvičení European Endeavour 2016, které se konalo v uplynulých dvou týdnech ve francouzském Štrasburku. V pohotovosti bude od poloviny letošního roku.

Bojové uskupení EU, jehož součástí jsou i Češi, bylo certifikováno

6.6.2016 •Ve dnech 1. až 4. června uskutečnil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář oficiální pracovní cestu do Keni a do Rwandy.

Armádní generál Bečvář jednal v Keni a Rwandě

6.6.2016 •V závěru minulého týdne se v prostorách areálu Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy MO v Moravské Třebové konalo slavnostní vyřazení absolventů, žáků 4. ročníku denního studia a 3. ročníku dálkového studia. Z celkem 66 studentů bude část pokračovat ve studiu na Univerzitě obrany v Brně, další zamíří k útvarům.

V Moravské Třebové byli slavnostně vyřazeni studenti denního a dálkového studia

3.6.2016 •Piloti vrtulníků z 221. a 222. letky z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou a 243. vrtulníkové letky z 24. základny dopravního letectva v Praze - Kbelích opět získávají zkušenosti s létáním v horských oblastech. Vhodný terén a zázemí jim poskytuje Středisko výcviku létání v horských oblastech (Centre De Vol En Montagne) v Sainte Leocadie ve východní části francouzských Pyrenejí. Toto středisko bylo založeno jako součást letecké školy francouzské armády (EALAT) již v roce 1960. V současné době je využíváno nejen piloty francouzské armády, ale pro svoji polohu je rovněž vyhledávané i vrtulníkovými letkami z Belgie, Velké Británie, Nizozemí a Německa.

MOUNTAIN FLIGHT 2016 – Vrtulníkáři cvičí v Pyrenejích

3.6.2016 •V termínu 23. května až 3. června proběhla hlavní část národního certifikačního cvičení libereckých chemiků s názvem Yellow Cross 2016. Ve vojenském prostoru Tisá v Ústeckem kraji se cvičení účastnily přes čtyři stovky vojáků, zapojeno bylo osm zemí. Pod dohledem mezinárodních pozorovatelů z NATO prokazovali chemici nejen schopnost bojovat, ale také své profilové dovednosti. Právě čeští chemici budou příští rok stát v čele mnohonárodní protichemické jednotky.

Liberečtí chemici byli certifikováni pro pohotovostní síly NATO

3.6.2016 •Mezinárodní cvičení Tobruq Arrows 2016, jež od úterý 24. května probíhalo ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku, vyvrcholilo tento týden bojovými střelbami z protiletadlových raketových kompletů. Účastnili si jich nejen čeští vojáci, nýbrž i příslušníci ozbrojených sil Litvy a Slovenska.

Cvičení jednotek protivzdušné obrany završily bojové střelby

2.6.2016 • Čtvrtý ročník soutěže Airborne triathlon – Memoriál Nikolaje Martynova dnes skončil v Chrudimi. V soutěži tříčlenných družstev zvítězili domácí, příslušníci 43. výsadkového praporu.

Čeští a polští výsadkáři bojovali o putovní pohár Nikolaje Martynova

2.6.2016 •Na posádkovém cvičišti chemického vojska Tisá a také netradičně přímo v Ústí nad Labem cvičili příslušníci aktivní zálohy při KVV Ústí nad Labem a libereckého pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Vojáci na ochraně sběrného přepravního uzlu České pošty trénovali zásah při ohrožení ČR.

Profesionálové spojili síly s aktivní zálohou

1.6.2016 •Na Libavé druhým týdnem pokračuje největší cvičení 53. pluku průzkumu a elektronického boje v tomto roce Ghost Hunters. Modulárně vytvářená jednotka s názvem ISR zde trénuje získávání zpravodajských informací a průzkum v týlu nepřítele. Kromě ní se výcviku účastní další stovky vojáků 7. mechanizované brigády, útvarů vzdušných sil, ale i příslušníci Útvaru rychlého nasazení Policie ČR.

Vrcholí cvičení GHOST HUNTERS 2016

1.6.2016 •Bojovými střelbami z protiletadlových raketových kompletů vyvrcholí tento týden ve vojenském újezdu Hradiště na Karlovarsku mezinárodní cvičení Tobruq Arrows 2016. Společného výcviku jednotek pozemní protivzdušné obrany se účastní dvě stovky vojáků z České republiky, Litvy a Slovenska.

Bojové střelby nejsou jen o zmáčknutí spouště a odpálení rakety

Zobrazena stránka 3 z 333
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>