Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

16.8.2017 •Návštěvu v Hlučíně v úterý 15. srpna zahájil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář poněkud netradičně u hasičů. Dále pak pokračoval za příslušníky Veterinárního ústavu Armády České republiky a na závěr se v nedaleké Opavě zastavil u 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

Generál Bečvář navštívil Hlučín a Opavu

14.8.2017 •Ve čtvrtek 10. srpna dorazila do kasáren Dědice Transfúzní služba Oddělení hematologie a krevní transfúze Ústřední vojenské nemocnice Praha, aby zde provedla více než 50 odběrů krve.

Vyškov: Vojáci kurzů základní přípravy darovali na 26,5 litrů krve

11.8.2017 •Místo dresů si oblékli vestu s ocelovými pláty a místo na hřiště vyrazili do přírody. Řeč je o neovyklé letní přípravě pardubických basketbalistů, na níž se velkou měrou podíleli pardubičtí logistici. Právě ti sportovcům v minulých dnech připravili intenzivní vývik, kde nechybělo stavění přístřešků, příprava stravy, noční přesun se zátěží a mnoho dalších překvapení. Instruktoři bojové přípravy 14. pluku logistické podpory strávili s hráči nejvyšší české basketbalové soutěže dva dny.

Logistici zpestřili letní přípravu basketbalistům

8.8.2017 •Armáda České republiky postupuje při posuzování potřeb vybavení svých jednotek prostředky balistické ochrany obdobně jako naši koaliční partneři. S ohledem na pořizovací hodnotu a limitovanou životnost není efektivní takovýto materiál skladovat ve velkých objemech a proto jsou jím jednotky stejně jako v jiných armádách vybavovány podle potřeb a priorit.

Nezapomínáme na Tebe, Davide!

4.8.2017 •I v horkých srpnových dnech ukázali vojáci, že prošli kvalitní přípravou před svým nasazením do zahraniční operace v africkém Mali.

Jednotka 10.ÚU EUTM Mali připravena

2.8.2017 •První srpnový den zahájilo vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce. Prezentace vojenského studia ze strany Univerzity obrany a Ministerstva obrany ve spolupráci s činností rekrutačních středisek tak přinesly nárůst, který je v souladu se současným trendem navyšování početních stavů Armády České republiky.

Do základní přípravy nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany

1.8.2017 •V úterý 1. srpna došlo k plánovaným personálním změnám na Generálním štábu Armády České republiky.

Na Generálním štábu AČR dochází k plánovaným personálním změnám

28.7.2017 •Od čtvrtka 27. do pondělí 31. července jsou přes území České republiky naplánovány postupné návraty části jednotlivých prvků logistického zabezpečení U.S. Army ze cvičení Saber Guardian 2017 v Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku.

Společný výcvik příslušníků české a americké armády na cvičení Saber Strike 2016

26.7.2017 •Na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou slouží celkem sedm psů, kteří jsou zařazeni do kategorie hlídkový obranný pes a jsou předurčeni ke střežení objektů v doprovodu psovoda. Nejvíce se osvědčilo plemeno německého a belgického ovčáka. Dochází také ke křížení zmiňovaných plemen. Letos armáda počítá s nákupem nových čtyřnohých kolegů. Každý totiž může sloužit osm let.

Armáda letos plánuje nakoupit nové služební psy vycvičené ke střežení objektů

25.7.2017 •V pondělí 24. července nastoupili do kurzu základní přípravy u Odboru přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově noví příslušníci Aktivní zálohy a také dobrovolného vojenského cvičení.

Vyškov opět ožil nováčky

24.7.2017 •V sobotu 22. července se ve vojenském újezdu Březina konal již čtvrtý a zároveň hlavní běh sezóny oblíbeného extrémního závodu Army Run. Běh ve Vyškově byl i letos jako jediný ze všech závodů organizovaný občanským sdružením Extrémní sporty ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Armádou České republiky. Akce se zúčastnilo přes tisíc závodníků.

Extrémnímu závodu Army Run ve Vyškově dominovala dráha bojovníka

24.7.2017 •Přesně 76 mladých sportovců bude až do 30. července bojovat na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v maďarském Györu. Výpravu tam v sobotu 22. července z 24. základny dopravního letectva v pražských Kbelích přepravil armádní letoun Airbus A-319 CJ.

Armáda zajišťuje přepravu mládeže na olympijské hry

Zobrazena stránka 22 z 346
<16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27>