Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.8.2017 •Ve dnech 23. až 24. srpna se v Brně a Štěpánově uskutečnilo na pozvání ředitele Sekce podpory MO generálmajora Jaromíra Zůny dvoudenní bilaterální setkání nejvyšších představitelů logistiky české a rakouské armády. Rakouskou delegaci vedl ředitel sekce logistiky ministerstva obrany brigádní generál Robert Brieger v doprovodu ředitele odboru plánování logistiky a koordinace brigádního generála Roman Fishera. Cílem jednání bylo vzájemně se informovat o koncepčních změnách a dalších směrech rozvoje logistické podpory na národních úrovních a rovněž posoudit stávající úroveň dvoustranné spolupráce obou armád v oblasti logistické podpory.

Nejvyšší představitelé logistiky rakouské a české armády chtějí prohloubit spolupráci

25.8.2017 •Handicapované děti, pacienti s rakovinou či lidé postižení povodněmi – to zdaleka nejsou všichni, které příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku někdy podpořili nebo jim pravidelně pomáhají. Právě v těchto dnech vrcholí u vojenského útvaru ve Strakonicích další charitativní sbírka. Tentokrát má pomoci talentovaným dětem, jež nemají dostatek finančních prostředků pro rozvoj svého nadání.

Strakonickým vojákům nechybí smysl pro solidaritu

25.8.2017 •Ve čtvrtek 24. srpna se uskutečnilo v pražských Dejvicích další kolo Army testu, který se v posledních měsících díky nadšení organizátorů úspěšně šíří po celé České republice. Připravené vojenské disciplíny si na něj přišlo vyzkoušet hned několik desítek zájemců od malých dětí až po dospělé.

Army test v Dejvicích si vyzkoušely desítky lidí

25.8.2017 •Včera krátce před polednem přistál na letišti Praha-Kbely letoun L-410 s čtyřčlenným lékařským týmem. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol se vraceli z Brna, kam letěli k zemřelému dárci orgánů.

Kbelští letci přepravili transplantační tým k odběru orgánů

24.8.2017 •Ve středu 23. srpna v odpoledních hodinách zamířil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář spolu s velitelem Pozemních sil generálmajorem Štefanem Kaletou do vojenského újezdu Hradiště, aby se přímo na místě seznámil s dosavadním průběhem cvičení Opeřený had, kterého se účastní jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (4.BÚU).

Na Hradišti vládne Opeřený had

23.8.2017 •Od pondělí 21. srpna ve Vojenském újezdu Hradiště zahájilo brigádní úkolové uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení polní výcvik ve vojenském újezdu Doupov. Výcvik potrvá do pátku 1. září 2017.

Střelbami zahájili výsadkáři cvičení na Doupově

22.8.2017 •Na základě víceleté spolupráce se speciálními jednotkami IDF (Izraelské ozbrojené síly) se na přelomu června a července, ve výcvikových zařízeních speciálních sil Izraele, uskutečnilo první společné cvičení 601. skupiny speciálních sil s plně profesionální částí jednotky Duvdevan.

České a izraelské speciální síly nacvičovaly protiteroristické operace

22.8.2017 •Ve dnech 3. až 18. srpna proběhlo ve Spojených státech amerických společné cvičení českých a amerických vojáků s názvem Intel Texas. Českou stranu reprezentovalo celkem 28 příslušníků 7. mechanizované brigády „Dukelské“, jejího velitelství i všech podřízených praporů.

Texaská národní garda udělila českým průzkumníkům střelecké odznaky

21.8.2017 •Letošní jubilejní dvacátý ročník, i přes nepříznivou předpověď počasí, přilákal na hlavní ukázkový den akce „Den sil podpory AČR Cihelna 2017“ 16 000 diváků nejen z České republiky, ale i Polska a Slovenska.

Na Cihelně 2017 představila armáda 120 kusů vojenské techniky

21.8.2017 •Příslušníci 3. leteckého poradního týmu, kteří se nedávno vrátili ze zahraniční mise v Iráku, pomohli dobré věci. Založili dobrovolnou sbírku, která pomůže malému Mirkovi Piskačovi v boji s dětskou mozkovou obrnou. Její výtěžek předali vojáci nemocnému v pátek 18. srpna během slavnostního nástupu vojáků po návratu ze zahraničních operací na pražském Vítkově.

Vojáci z misí Resolute Support, Inherent Resolve a UNDOF obdrželi vyznamenání

21.8.2017 •Od dnešního dne, pondělí 21. srpna, se v rámci Integrovaného záchranného systému ČR zapojí vojenští veterináři ve spolupráci s civilními kolegy do realizace mimořádných opatření přijatých v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy zvířat – Afrického moru prasat. Africký mor prasat je choroba, proti níž neexistuje vakcinace a u které léčení zvěře nepřipadá v úvahu.

Vojenští veterináři pomohou s mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s řešením výskytu Afrického moru prasat

19.8.2017 •Ve dnech 18. a 19. srpna se v prostorách Vojenského muzea Králíky a v přilehlém okolí uskutečnil dvacátý ročník Dne sil podpory AČR - Cihelna 2017.

Den sil podpory AČR – Cihelna 2017 přilákal diváky i v deštivém počasí

Zobrazena stránka 21 z 346
<15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26>