Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.8.2017 •Desítky hodin ve vzduchu a více než sto navedení na cíl mají za sebou piloti a předsunutí letečtí návodčí, kteří se účastní vojenského cvičení Ample Strike. I když bylo oficiálně zahájeno již minulý týden, cvičit začali vojáci v pondělí. Nad Českou republiku se každý den vydávají z britských ostrovů americké strategické bombardéry B-52 a B-1, z Německa přilétají tornáda a z Maďarska gripeny. Cvičící navštívil i náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář, který zhlédl řadu dynamických ukázek.

Armádní generál Josef Bečvář navštívil cvičení Ample Strike

29.8.2017 •Ve dnech od 17. – 26. srpna se na území vojenského újezdu Hradiště uskutečnilo operačně taktické cvičení 141. praporu logistiky 4. brigádního úkolového uskupení, v němž působily bezmála tři stovky vojáků se stovkou kusů techniky.

OTC Hradiště

28.8.2017 •Cvičení Ample Strike oficiálně začalo minulý týden rozvinutím velitelského stanoviště cvičení a zaujímáním jednotlivých operačních prostorů. V dalších dnech postupně přilétali a přijížděli zahraniční účastníci ze 17 aliančních a partnerských států. Na pardubickém letišti v pátek přistály americké tankery KC-135, které budou během cvičení doplňovat palivem české gripeny, německé stroje Tornado a strategické bombardéry B-1 a B-52. Během víkendu se také uskutečnily seznamovací lety polských letounů Su-22 a litevských L-39.

Začíná Ample Strike. Létat se bude v šesti operačních prostorech

28.8.2017 •Od 31. srpna do 3. září se v Brně, Olomouci a Kroměříži uskuteční XXIII. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Letos se ho zúčastní kromě domácích vojenských orchestrů i Vojenská hudba Bratislava, Vojenská hudba Koblenz a The Finnish Conscript Band.

Program - Brno

25.8.2017 •Ve dnech 23. až 24. srpna se v Brně a Štěpánově uskutečnilo na pozvání ředitele Sekce podpory MO generálmajora Jaromíra Zůny dvoudenní bilaterální setkání nejvyšších představitelů logistiky české a rakouské armády. Rakouskou delegaci vedl ředitel sekce logistiky ministerstva obrany brigádní generál Robert Brieger v doprovodu ředitele odboru plánování logistiky a koordinace brigádního generála Roman Fishera. Cílem jednání bylo vzájemně se informovat o koncepčních změnách a dalších směrech rozvoje logistické podpory na národních úrovních a rovněž posoudit stávající úroveň dvoustranné spolupráce obou armád v oblasti logistické podpory.

Nejvyšší představitelé logistiky rakouské a české armády chtějí prohloubit spolupráci

25.8.2017 •Handicapované děti, pacienti s rakovinou či lidé postižení povodněmi – to zdaleka nejsou všichni, které příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku někdy podpořili nebo jim pravidelně pomáhají. Právě v těchto dnech vrcholí u vojenského útvaru ve Strakonicích další charitativní sbírka. Tentokrát má pomoci talentovaným dětem, jež nemají dostatek finančních prostředků pro rozvoj svého nadání.

Strakonickým vojákům nechybí smysl pro solidaritu

25.8.2017 •Ve čtvrtek 24. srpna se uskutečnilo v pražských Dejvicích další kolo Army testu, který se v posledních měsících díky nadšení organizátorů úspěšně šíří po celé České republice. Připravené vojenské disciplíny si na něj přišlo vyzkoušet hned několik desítek zájemců od malých dětí až po dospělé.

Army test v Dejvicích si vyzkoušely desítky lidí

25.8.2017 •Včera krátce před polednem přistál na letišti Praha-Kbely letoun L-410 s čtyřčlenným lékařským týmem. Specialisté Transplantačního centra Fakultní nemocnice Motol se vraceli z Brna, kam letěli k zemřelému dárci orgánů.

Kbelští letci přepravili transplantační tým k odběru orgánů

24.8.2017 •Ve středu 23. srpna v odpoledních hodinách zamířil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář spolu s velitelem Pozemních sil generálmajorem Štefanem Kaletou do vojenského újezdu Hradiště, aby se přímo na místě seznámil s dosavadním průběhem cvičení Opeřený had, kterého se účastní jednotky 4. brigádního úkolového uskupení (4.BÚU).

Na Hradišti vládne Opeřený had

23.8.2017 •Od pondělí 21. srpna ve Vojenském újezdu Hradiště zahájilo brigádní úkolové uskupení na bázi 4. brigády rychlého nasazení polní výcvik ve vojenském újezdu Doupov. Výcvik potrvá do pátku 1. září 2017.

Střelbami zahájili výsadkáři cvičení na Doupově

22.8.2017 •Na základě víceleté spolupráce se speciálními jednotkami IDF (Izraelské ozbrojené síly) se na přelomu června a července, ve výcvikových zařízeních speciálních sil Izraele, uskutečnilo první společné cvičení 601. skupiny speciálních sil s plně profesionální částí jednotky Duvdevan.

České a izraelské speciální síly nacvičovaly protiteroristické operace

22.8.2017 •Ve dnech 3. až 18. srpna proběhlo ve Spojených státech amerických společné cvičení českých a amerických vojáků s názvem Intel Texas. Českou stranu reprezentovalo celkem 28 příslušníků 7. mechanizované brigády „Dukelské“, jejího velitelství i všech podřízených praporů.

Texaská národní garda udělila českým průzkumníkům střelecké odznaky

Zobrazena stránka 20 z 346
<14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25>