Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.4.2018 •Necelá třicítka týmů z osmi zemí světa se zapojila do desátého ročníku soutěže odstřelovačů, která se uskutečnila od 23. do 27. dubna ve vojenské zkušební střelnici Bzenec a ve vojenském újezdu Libavá. Klání dvoučlenných týmu bylo určeno nejen vojenským odstřelovačům, ale také zástupcům jiných ozbrojených složek.

Jubilejní ročník šampionátu odstřelovačů ovládly české týmy

27.4.2018 •V těchto dnech vrcholí ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách cvičení Ground Fires 2018. Vojáci 131. dělostřeleckého oddílu a minometné baterie tu v průběhu dvoutýdenního nácviku dokončují koordinaci a řízení palby prvků pro podporu 4. brigádního úkolového uskupení. O připravenosti a sladěnosti jednotky se ve čtvrtek přesvědčili zástupce velitele Pozemních sil AČR plukovník Petr Procházka a velitel 13. dělostřeleckého pluku plukovník Ivan Mráz.

Doupovské hory ovládli dělostřelci z Jinců

27.4.2018 •Cvičení Hradba 2018 se chýlí ke konci. Závěrečného cvičení v prostoru státní hranice u obce Michnovice-Martínkov a hráze lipenské vodní nádrže se zúčastnila pěší rota Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství České Budějovice ve spolupráci s Policií ČR a Cizineckou policií. Mezi hosty nechyběla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, velitel Vojenského velitelství Horní Rakousko generálmajor Kurt Raffetseder a ředitel Krajského ředitelství Policie Jihočeského kraje plukovník Luděk Procházka.

Lipenská nádrž pod ochranou záložníků

27.4.2018 •Více než dvě stovky lékařů, zdravotníků a odborníků působících v armádě, ale také v civilním sektoru diskutovaly na 28. zdravotnické konferenci Vojenské zdravotnické služby Armády České republiky o trendech, postupech, vybavení, ale také o plánovaných změnách. Konference se konala od 25. do 26. dubna v Posádkovém domě armády ve Městě Libavá.

Nové trendy, postupy a budoucnost zdravotnické služby byly hlavní téma konference

26.4.2018 •Třicet šest vojáků 44. lehkého motorizovaného praporu, čtyři specialisté ze 13. dělostřeleckého pluku a rozhodčí z Univerzity obrany v Brně se od 16. do 26. dubna zúčastnili dvoutýdenního velitelsko-štábního cvičení Stolzer Wettiner. To se uskutečnilo ve vojenské základně MTA Wildflecken v Německu.

Stolzer Wettiner 2018

26.4.2018 •Bylo mi ctí stát v čele Armády ČR a spolupracovat s lidmi jako jste vy. Tato slova zazněla z úst náčelníka Generálního štábu Armády ČR armádního generála Josefa Bečváře na velitelském shromáždění, které se uskutečnilo ve čtvrtek 26. dubna v konferenčním sále Domu armády Praha.

Generál Bečvář se rozloučil s vojáky a poděkoval jim za práci

25.4.2018 •Přes zvýšený výskyt spalniček není na území hlavního města nijak omezeno poskytování přednemocniční neodkladné péče. Pro případ zhoršení současného stavu nebo jiné mimořádné události se dnes Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy dohodla na možné spolupráci s Armádou České republiky.

Pražská záchranka se dohodla s armádou na možném posílení provozu

24.4.2018 •Příslušníci Aktivní zálohy 15. ženijního pluku absolvovalo v minulém týdnu nepřetržitý vojenský výcvik. V rámci něj si záložníci ve středisku Státních hmotných rezerv Soběslav (SSHR) prakticky procvičili dovednosti a návyky v přesném plnění úkolů při stavbě provizorních mostů. Konkrétně se jednalo o mostovou soupravu MS – 21 a těžkou mostovou soupravu TMS.

Bechyňští záložáci trénovali stavbu mostů, které pomáhají při povodních

23.4.2018 •Cíl byl zničen, spotřeba jedna! Nejen taková hlášení operátorů protiletadlových raketových kompletů RBS-70 se ozývala ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku, kde cvičilo úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany. To bylo složené převážně z příslušníků 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic.

Protiletadlovci, předurčení do Sil velmi rychlé reakce NATO, absolvovali prověrku svých schopností

20.4.2018 •Specialisté 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a velitelství Pozemních sil se od 14. do 19. dubna zúčastnili cvičení Brave Beduin 2018 v Dánsku, které bylo zaměřené na systém vyhodnocení a včasného varování jednotek v případě použití zbraní hromadného ničení.

Výcvik specialistů chemického vojska „BRAVE BEDUIN 2018“

20.4.2018 •Nejdrsnější překážkovou dráhu NATO v Čechách ovládli ve čtvrtek 19. dubna v Žatci výsadkáři 4. brigády rychlého nasazení.

Výsadkáři pokořili překážkovou dráhu NATO

20.4.2018 •Osmadvacet vybraných vojáků z pardubického 14. pluku logistické podpory tento týden absolvovalo základní kurz boje zblízka. Pod dohledem zkušených instruktorů se od pondělí do pátku učili zvládat nejen techniky boje zblízka, ale také filozofii tohoto bojového umění.

Vojáci se v Pardubicích učili techniky i filozofii boje z blízka.

Zobrazena stránka 2 z 351
<1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>