Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.9.2017 •Vojáci 9. úkolového uskupení AČR se po půlročním působení v misi EUTM (European Training Mission Mali) z afrického Mali vrátili zpět do vlasti. V pátek v podvečer přistáli na kbelském letišti.

Devítka se po úspěšně splněné misi vrátila domů

8.9.2017 •Logistická brigáda ozbrojených sil Slovinska pořádá každoročně mezinárodní závod logistických hlídek International Super Squad Competition. Letošního třetího ročníku se poprvé zúčastnilo i družstvo Agentury logistiky Armády ČR. Ve dvoudenním závodě, který se konal v okolí města Kranj, devítičlenné družstvo Agentury logistiky vedené nadpraporčíkem Miroslavem Matěkou vybojovalo celkové první místo a rozdílem třídy porazilo hlídky ze Slovinska, Maďarska a Chorvatska.

Příslušníci Agentury logistiky přivezli 1. místo z mezinárodní soutěže hlídek logistických útvarů ve Slovinsku.

8.9.2017 •Přehrada Hracholusky na Plzeňsku se ve dnech 6. a 7. září stala dějištěm obřího cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Posádky 243. vrtulníkové letky 24. základny dopravního letectva Praha - Kbely a letečtí záchranáři Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje nacvičovali jednu z nejnáročnějších činností záchranných prací. Jednalo se o záchranu z vodní hladiny pomocí vrtulníku.

Hracholusky plné záchranářů…..to je cvičení IZS

8.9.2017 •Čtyři stovky vojáků a téměř sto kusů techniky se zapojilo do druhé poloviny cvičení Metro ve vojenském výcvikovém prostor Hradiště. Jedná se o největší komplexní polní výcvik 71. mechanizovaného praporu z Hranic v letošním roce. Cvičení pokračuje až do 15. září, kde vyvrcholí bojovými střelbami mechanizovaných družstev.

Hraničtí spustili METRO B

8.9.2017 •Nad Českou republikou v těchto dnech vrcholí mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017. Předsunutí návodčí s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek zdokonalují své schopnosti v navedení na pozemní cíle, jež mohou později uplatnit při nasazení v bojových podmínkách.

Práce CRC

8.9.2017 •Zástupce náčelníka Generálního štábu ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner navštívil společně s velitelem vzdušných sil generálmajorem Jaromírem Šebestou mezinárodní cvičení Ample Strike 2017. Pro generála Šebestu to byla zároveň první příležitost, kdy se mohl setkat a pozdravit se s vojáky Aktivní zálohy útvarů vzdušných sil.

Cvičení Ample Strike 2017 jde do finále

7.9.2017 •Přes dvě stovky absolventů se v sobotu 2. září sešlo u příležitosti 50. výročí otevření Vojenské střední odborné školy tankového a automobilového vojska pro potřeby Československé lidové armády v Nitře. Tato škola připravila možná tisíce špičkových techniků, specialistů tankového a automobilového vojska. Mnozí absolventi se v armádě uplatnili i v jiných funkcích, například velitelských, řídících a podobně.

setkání Nitra

7.9.2017 •Moravská města Olomouc a Kroměříž se už potřiadvacáté staly dějištěm Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Vystoupení orchestrů z České republiky, Slovenska, Finska a Německa si před pár dny přišly poslechnout stovky návštěvníků. Velkým lákadlem bylo například exhibiční vystoupení zástupců motorizovaných jednotek Vojenské policie a Policie ČR. S exhibičním vystoupením Čestné stráže AČR vytvořili poutavou a různorodou show pro diváky všech věkových kategorií.

Skvělé vojenské orchestry ovládly moravská náměstí

7.9.2017 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář pozval zaměstnavatele aktivních záloh na prezentační den cvičení Ample Strike, který se konal na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Zástupce firem Asociace na podporu aktivních záloh v minulém roce dokonce ocenil za podporu v rozvoji obranyschopnosti České republiky. Asociace je navíc organizátorem sportovní akce Army test, během které si sportovci ověřují svou fyzickou zdatnost.

Zaměstnavatelé aktivních záloh ocenění náčelníkem generálního štábu navštívili prezentační den cvičení Ample Strike na vrtulníkové základně v Náměšti

7.9.2017 •V úterý 5. září se uskutečnilo slavnostní otevření hangáru číslo 2 u 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci ministerstva obrany, například náměstek pro řízení sekce ekonomické a majetkové Pavel Beran, představitelé AČR, kde nechyběl velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta, a řada dalších významných hostů.

Letecká základna v pražských Kbelích má nový hangár

6.9.2017 •Ještě než výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení a 4. brigády úkolového uskupení vyjedou na zahraniční certifikační cvičení Vital Sword 2017 do Německa, účastní se ještě týdenního štábního nácviku v Žatci. Jde o přípravu štábu a podřízených prvků. Cílem nácviku je vytvořit operační dokumentaci a sladit činnost na stupni brigáda, prapor a prvek.

Z Doupovských hor přímo do štábního nácviku před výjezdem na zahraniční cvičení „Vital Sword“

6.9.2017 •Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefe Bečváře, náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty, zástupců Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, místních samospráv, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostního a obranného průmyslu a dalších expertů se v úterý 5. září na výstavišti Flóra v Olomouci uskutečnilo další kolo projektu Road Show My a naše bezpečnost

Road Show My a naše bezpečnost v Olomouci připomenula i 20. výročí ničivých povodní

Zobrazena stránka 19 z 346
<13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24>