Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.9.2017 •Zástupce náčelníka Generálního štábu ředitel Společného operačního centra MO generálmajor Jiří Verner navštívil společně s velitelem vzdušných sil generálmajorem Jaromírem Šebestou mezinárodní cvičení Ample Strike 2017. Pro generála Šebestu to byla zároveň první příležitost, kdy se mohl setkat a pozdravit se s vojáky Aktivní zálohy útvarů vzdušných sil.

Cvičení Ample Strike 2017 jde do finále

7.9.2017 •Přes dvě stovky absolventů se v sobotu 2. září sešlo u příležitosti 50. výročí otevření Vojenské střední odborné školy tankového a automobilového vojska pro potřeby Československé lidové armády v Nitře. Tato škola připravila možná tisíce špičkových techniků, specialistů tankového a automobilového vojska. Mnozí absolventi se v armádě uplatnili i v jiných funkcích, například velitelských, řídících a podobně.

setkání Nitra

7.9.2017 •Moravská města Olomouc a Kroměříž se už potřiadvacáté staly dějištěm Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Vystoupení orchestrů z České republiky, Slovenska, Finska a Německa si před pár dny přišly poslechnout stovky návštěvníků. Velkým lákadlem bylo například exhibiční vystoupení zástupců motorizovaných jednotek Vojenské policie a Policie ČR. S exhibičním vystoupením Čestné stráže AČR vytvořili poutavou a různorodou show pro diváky všech věkových kategorií.

Skvělé vojenské orchestry ovládly moravská náměstí

7.9.2017 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář pozval zaměstnavatele aktivních záloh na prezentační den cvičení Ample Strike, který se konal na 22. základně vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou. Zástupce firem Asociace na podporu aktivních záloh v minulém roce dokonce ocenil za podporu v rozvoji obranyschopnosti České republiky. Asociace je navíc organizátorem sportovní akce Army test, během které si sportovci ověřují svou fyzickou zdatnost.

Zaměstnavatelé aktivních záloh ocenění náčelníkem generálního štábu navštívili prezentační den cvičení Ample Strike na vrtulníkové základně v Náměšti

7.9.2017 •V úterý 5. září se uskutečnilo slavnostní otevření hangáru číslo 2 u 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci ministerstva obrany, například náměstek pro řízení sekce ekonomické a majetkové Pavel Beran, představitelé AČR, kde nechyběl velitel vzdušných sil generálmajor Jaromír Šebesta, a řada dalších významných hostů.

Letecká základna v pražských Kbelích má nový hangár

6.9.2017 •Ještě než výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení a 4. brigády úkolového uskupení vyjedou na zahraniční certifikační cvičení Vital Sword 2017 do Německa, účastní se ještě týdenního štábního nácviku v Žatci. Jde o přípravu štábu a podřízených prvků. Cílem nácviku je vytvořit operační dokumentaci a sladit činnost na stupni brigáda, prapor a prvek.

Z Doupovských hor přímo do štábního nácviku před výjezdem na zahraniční cvičení „Vital Sword“

6.9.2017 •Za účasti hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka, náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefe Bečváře, náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty, zástupců Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, místních samospráv, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému, bezpečnostního a obranného průmyslu a dalších expertů se v úterý 5. září na výstavišti Flóra v Olomouci uskutečnilo další kolo projektu Road Show My a naše bezpečnost

Road Show My a naše bezpečnost v Olomouci připomenula i 20. výročí ničivých povodní

5.9.2017 •Specialisté dělostřeleckého průzkumu - dělostřelečtí návodčí tzv. Forward Observer (FO) jsou trénováni k vedení průzkumu a navádění paleb pozemního dělostřelectva. Jejich primárním úkolem je zjišťování nepřátelských cílů na předním okraji vojsk nepřítele, a proto jsou přidělování k jednotlivým mechanizovaným a výsadkovým rotám bojových praporů. Trénují i na cvičení Ample Strike 2017.

Dělostřelci navyšují své schopnosti

5.9.2017 •Tisíce diváků přišly o první zářijovém víkendu na královéhradecké letiště. Během 24. ročníku Czech International Air Fest 2017 (CIAF) se zde představilo přes sto letounů z devíti zemí. Součástí programu byla také prezentace Armády České republiky formou statických i dynamických ukázek. S technikou a výzbrojí nechyběli ani příslušníci vzdušných sil a Agentury vojenského zdravotnictví. Nad celou akcí převzal záštitu ministr obrany Martin Stropnický.

CIAF 2017 přinesl zážitky pro milovníky letectví

5.9.2017 •Na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích otevřel v úterý 5. září náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář expozici věnovanou historii a současnosti raketového vojska. Potrvá do 30. října.

Výstava před Generálním štábem AČR mapuje vývoj raketového vojska

2.9.2017 •Hlavním úkolem mezinárodního cvičení Ample Strike 2017 je výcvik předsunutých leteckých návodčích. Tito specialisté ve své profesi jsou velice ceněni, Armáda České republika disponuje zhruba 30 vojáky, kteří se pravidelně účastní zahraničních operací.

Piloti gripenů nacvičovali tankování paliva ve vzduchu

1.9.2017 •Piloti letounů a vrtulníků procvičovali během cvičení Ample Strike také překonávání nepřátelské protivzdušné obrany. Nácviky probíhaly tento týden na letišti u 15. ženijního pluku v Bechyni, kde působila jednotka 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a předsunutý letecký návodčí.

Na letišti v Bechyni se bojovalo o vzdušnou nadvládu

Zobrazena stránka 17 z 343
<11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22>