Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

21.9.2017 •Ve středu 20. září navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář rozvinutá velitelská stanoviště úkolového uskupení jednotek speciálních sil na Hamrech a v Prostějově, aby se přímo v centru dění seznámil s dosavadním průběhem a cíli cvičení Dark Shadow 2017.

Cvičení Dark Shadow je vrcholem letošní přípravy Speciálních sil AČR

20.9.2017 •Vojáci z letecké základny v pražských Kbelích se v rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) podíleli na organizaci akce Motolská pouť. Pro hospitalizované dětské pacienty připravili mnoho atraktivních ukázek.

Motolská pouť s armádou

20.9.2017 •Posádkové velitelství Praha uspořádalo pro třiadvacet vojáků premiérový kurz protokolárních aktů za účasti vrchních a vedoucích praporčíků, zástupců velitelů čet i dalších příslušníků, kteří se podílejí na výcviku vojáků v pořadové přípravě nebo spoluorganizují protokolární akty v jednotlivých posádkách.

Kurz protokolárních aktů poprvé proběhl za účasti vojáků z celé republiky

19.9.2017 •Od 17. do 19. září se na střelnici Lomy nedaleko Kunžaku na Jindřichohradecku odehrával souboj střelců z ručních zbraní o putovní pohár Svazu důstojníků a praporčíků AČR. Soutěž, kterou pomáhal organizovat 44. lehký motorizovaný prapor v Jindřichově Hradci, vyhráli střelci domácího Klubu výsadkových veteránů.

XV. ročník střelecké soutěže v Jindřichově Hradci

18.9.2017 •Ve dnech 16. až 18. září se v albánské Tiraně uskutečnilo pravidelné výjezdní zasedání Vojenského výboru NATO konaného na úrovni náčelníků generálních štábů členských zemí NATO. Za Českou republiku byla delegace vedena náčelníkem Generálního štábu Armády ČR armádním generálem Josefem Bečvářem.

Vojenský výbor NATO zasedal v Tiraně

15.9.2017 •Zástupci patnácti států, jejichž armády mají zkušenosti s provozem cvičných letounů L-39 Albatros, se sešli na společné konferenci. Setkání se uskutečnilo 13. a 14. září, organizovaly ho Vzdušné síly Armády České republiky společně s výrobcem letounu společností Aero Vodochody AEROSPACE a.s.

Do Česka se sjeli uživatelé letounu L-39 Albatros

15.9.2017 •O víkendu 16. - 17. září se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě uskuteční již 17. ročník Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Důležitým partnerem této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě je již tradičně Armáda ČR.

Dny NATO v Ostravě nabídnou atraktivní letová vystoupení i ukázky bojového nasazení příslušníků Armády ČR

15.9.2017 •Do mezinárodního cvičení Vigorous Warrior 2017, které dnes vrcholí v Německu, se zapojila také jednotka českých specialistů z Odboru biologické ochrany Těchonín. Zatímco v německém vojenském výcvikovém prostoru Lehnin prověřili vojenští zdravotníci připravenost a kompatibilitu polních zdravotnických zařízení úrovně Role 1 a Role 2, specialisté biologické ochrany se přesunuli do vojenské části rostockého přístavu.

Cvičení Vigorous Warrior prověřilo také specialisty biologické ochrany

15.9.2017 •Na Vodním cvičišti v Litoměřicích v těchto dnech pokračuje mezinárodní cvičení ženijních jednotek nazvané ELBE 2017. Kromě českých ženistů se na cvičení podílejí i vojáci Ozbrojených sil Slovenské republiky a Texaské národní gardy.

Ženisté tří států NATO nacvičují násilný přechod vodní překážky

15.9.2017 •Řešení krizových situací nevojenského charakteru při migraci. Tak se jmenoval dvoustupňový štábní nácvik, který se u Agentury logistiky ve Staré Boleslavi uskutečnil tento týden ve středu a ve čtvrtek. Stěžejním tématem nácviku byla logistická podpora jednotek Armády ČR nasazených k plnění úkolů pořádkové a ochranné služby. Na plnění úkolů vojáci spolupracovali s Policií ČR, Celní správou ČR a ostatními orgány veřejné moci.

Štábní cvičení Agentury Logistiky „MIGRACE“

15.9.2017 •Vozidlo s povstalci zastavilo na lesní cestě, kterou přehrazovala závora. Spolujezdec vedle řidiče nestačil ještě ani vystoupit, aby ji odstranil, když se z úkrytu vyřítila skupina vojáků. Ozbrojenci byli bez jediného výstřelu zpacifikování a odvedeni do lesa.

Odstartovalo největší cvičení speciálních sil Dark Shadow 2017

15.9.2017 •Čeští vojáci se zapojili do mezinárodního cvičení Cooperative Security 2017, které se až do soboty 16. září koná ve vojenském výcvikovém prostoru Allentsteig v Rakousku. Celkem tam odjelo 78 osob a 21 kusů techniky. Cvičícími jednotkami jsou příslušníci ozbrojených sil Rakouska, České republiky, Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska, které patří mezi země Středoevropské obranné spolupráce.

Cooperative Security 2017

Zobrazena stránka 15 z 344
<9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20>