Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.9.2017 •Od pondělí 25. do středy 27. září se v posádce Vyškov a v Centru dopravní výchovy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) uskutečnil již čtvrtý ročník celoarmádní profesní soutěže Nejlepší řidič AČR. Své prvenství a titul nejlepšího řidiče si odnesl desátník Petr Šopinec z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic. Nad soutěží převzal záštitu náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Armádní řidiči se ve Vyškově již počtvrté utkali o toho nejlepšího.

27.9.2017 •Sychravé počasí prověřilo předposlední zářijový týden fyzickou zdatnost dvou stovek žáků z pětatřiceti škol v Moravskoslezském kraji v rámci braného závodu Wolfram, který se uskutečnil ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá – Vodní cvičiště Barnov. Kromě plnění disciplín se školáci seznámili i s historií svého kraje.

Branného závodu Wolfram se zúčastnili žáci a studenti Moravskoslezského kraje

27.9.2017 •Až do úterý 3. října nebude z technických důvodů fungovat letiště v Čáslavi. Během této doby dojde k úpravě vzletové i přistávací plochy. Piloti proto 27. září v 9 hodin odletěli se čtveřicí letounů JAS-39 Gripen na záložní letiště v Pardubicích. Odtud budou plnit úkoly ochrany vzdušného prostoru České republiky v rámci Integrovaného systému protivzdušné a protiraketové obrany NATO (NATO Integrated Air and Missile Defence System).

Přelet letecké techniky na záložní letiště v Pardubicích v rámci krátkodobé výluky čáslavské základny

23.9.2017 •V pátek 22. září se v Brezové pod Bradlom náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář zúčastnil na pozvání svého protějška náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky generála Milana Maxima oslav Dne Ozbrojených sil Slovenské republiky.

Slovensko slavilo Den Ozbrojených sil, dorazil i český náčelník Generálního štábu

22.9.2017 •Ukaž, co umíš 2017. Tak se jmenovala hasičská soutěž v požárním sportu splňující mezinárodní standardy, která se ve středu 20. září uskutečnila na 24. základně Dopravního letectva v Praze – Kbelích. Sešlo se zde 45 hasičů z osmnácti hasičských jednotek napříč všemi útvary armády, z nichž následně vzniklo patnáct družstev po třech soutěžících. Jako vítěz nakonec odešlo družstvo vojenských hasičů z Týniště nad Orlicí.

TFA aneb Nejtvrdší hasič přežije

22.9.2017 •Ve ctvrtek 21. září skončilo cvičení 21. brigády Střelců Podhalaňských nazvané Lampart 2017. Uskutečnilo se ve vojenském ve vojenském výcvikovém prostoru Nowa Deba v Polsku a zajímavostí je, že do sestavy cvičících jednotek polské brigády byli začleněni i příslušníci velitelství 7. mechanizované brigády „Dukelské“, 72. mechanizovaného praporu Přáslavice a jedno družstvo jeho aktivní zálohy.

Družstvo aktivní zálohy se zúčastnilo zahraničního cvičení v Polsku

22.9.2017 •Přes 250 vojáků českých a slovenských ženijních jednotek spolu s příslušníky Texaské národní gardy si vyzkoušelo na Vodním cvičišti v Litoměřicích společné nasazení v situaci ozbrojeného konfliktu. Cvičení ELBE 2017 se poprvé zúčastnili i příslušníci nově vzniklé pontonové roty Aktivní zálohy 151. ženijního praporu v Bechyni.

Ženisté tří armád spojili síly při stavbě pontonového mostu přes Labe

21.9.2017 •Ve čtvrtek 21. září se v prostorách auly vyškovských kasáren uskutečnilo slavnostní vyřazení úspěšných absolventů kurzu základní přípravy. Tentokrát se jednalo o budoucí studenty Univerzity obrany, Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, ale i bývalé studenty Vojenské střední školy Moravská Třebová, kteří nastoupí k útvarům a zařízením AČR.

Vyškovští slavnostně vyřadili dalších 382 úspěšných absolventů kurzu základní přípravy

21.9.2017 •Dvoudenní seminář zaměřený na velitele pozemních sil a dalších vybraných organizačních celků se tento týden konal v Domě armády Praha. Účastníci diskutovali řadu témat, zejména však právo ozbrojeného konfliktu, pravidla nasazení v zahraničních operacích nebo ochranu civilního obyvatelstva ve válečných konfliktech.

V Praze se jednalo nejen o právní podpoře zahraničních operací

21.9.2017 •Ve středu 20. září navštívil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář rozvinutá velitelská stanoviště úkolového uskupení jednotek speciálních sil na Hamrech a v Prostějově, aby se přímo v centru dění seznámil s dosavadním průběhem a cíli cvičení Dark Shadow 2017.

Cvičení Dark Shadow je vrcholem letošní přípravy Speciálních sil AČR

20.9.2017 •Vojáci z letecké základny v pražských Kbelích se v rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) podíleli na organizaci akce Motolská pouť. Pro hospitalizované dětské pacienty připravili mnoho atraktivních ukázek.

Motolská pouť s armádou

20.9.2017 •Posádkové velitelství Praha uspořádalo pro třiadvacet vojáků premiérový kurz protokolárních aktů za účasti vrchních a vedoucích praporčíků, zástupců velitelů čet i dalších příslušníků, kteří se podílejí na výcviku vojáků v pořadové přípravě nebo spoluorganizují protokolární akty v jednotlivých posádkách.

Kurz protokolárních aktů poprvé proběhl za účasti vojáků z celé republiky

Zobrazena stránka 14 z 344
<8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19>