Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.10.2017 •Letos již podruhé připravil 25. protiletadlový raketový pluk odbornou stáž pro příslušníky litevských ozbrojených sil. Stejně jako v březnu, kdy se tento výcvik konal poprvé, se litevští vojáci tento týden ve Strakonicích zdokonalovali v přípravě a vedení operací jednotek pozemní protivzdušné obrany dle standardů NATO.

Protiletadlovci z Litvy čerpali poznatky od českých vojáků

26.10.2017 •U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu dnes náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově jmenoval třináct příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka.

Náčelník Generálního štábu AČR předal jmenovací dekrety třinácti plukovníkům a ocenil dosavadní práci vojáků i občanů

26.10.2017 •Ostrými střelbami ze samohybných kanónových houfnic DANA vyvrcholilo tento týden v Doupovských horách na Karlovarsku mezinárodní cvičení Joint Fires 2017. Do dvoutýdenních manévrů 13. dělostřeleckého pluku se zapojili příslušníci Aktivní zálohy i noví rekruti.

Granáty dělostřelců prověřily techniku i nové rekruty

26.10.2017 •Až do pátku 27. října trvají dva nevšední kurzy pro budoucí meteorology a geografy v Olomouci. V pondělí je zahájil náčelník Hydrometeorologické služby AČR hlavní specialista MO plukovník Jan Círek. Jde o první kurzy, které čeští armádní specialisté spadající pod oddělení vojskového průzkumu a elektronického boje AČR připravili na žádost partnerů ze zemí Severoatlantické aliance.

Kurz Hydrometeorologické služby AČR

26.10.2017 •Taktickým a zároveň certifikačním cvičením Messenger, které se uskutečnilo na konci října na Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově, úspěšně završila svou půlroční přípravu jednotka 16. úkolového uskupení AČR v misi Resolute Support (16. ÚU AČR RS).

Velitelství 16. Úkolového uskupení AČR certifikováno k nasazení v Afghánistánu

25.10.2017 •Brigádní generál Ivo Střecha má za sebou první rok ve funkci zástupce velitele pozemních sil. Letos v květnu byl navíc povýšen do první generálské hodnosti. V následujícím rozhovoru jsme hovořili nejen o současnosti pozemních sil, ale především o jejich budoucnosti.

Brigádní generál Ivo Střecha

24.10.2017 •Minulý týden proběhla několika českými médii zpráva o tom, že příslušníci Čestné stráže AČR úspěšně zachránili život mladému hokejistovi. Během zápasu mezi Kralupami nad Vltavou a Božeticemi poskytli svobodníci Robin Student a Jan Háva první pomoc krvácejícímu soupeři, a tak prokázali, že disponují dobrými znalostmi a dovednostmi o poskytnutí první pomoci.

Základy první pomoci by měl znát každý občan, nejen profesionální voják

24.10.2017 •Vrtulník Mi-8 z 24. základny dopravního letectva v Kbelích s registrační značkou 0001 ukončil po desítkách let svoji činnost. Tento legendární stroj, který za dobu svého působení prošel řadou úprav od místa vzdušného velení po pasažérskou verzi, nahradí další vrtulník Mi-8. Ten právě prodělal velký servis ve státním podniku LOM Praha.

Legenda se vydala na svůj poslední let

24.10.2017 •V úterý 24. října se sešli zaměstnanci Finanční správy AČR, aby za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře oslavili významné jubileum.

Generál Bečvář ocenil příslušníky Finanční správy AČR

24.10.2017 •Další Den otevřených dveří pro zájemce o vstup do aktivní zálohy Odboru biologické ochrany Těchonín Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví se uskutečnil 21. října. Tuto příležitost využilo přes třicet zájemců včetně nových příslušníků aktivní zálohy. Ti přijeli diskutovat a předávat poznatky, které zatím načerpali jen na výcviku specialistů u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově.

Těchonín

23.10.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář v minulém týdnu navštívil Indii, kde jednal s nejvyššími představiteli tamních pozemních sil, vzdušných sil a námořních sil. Zavítal také na vojenskou školu National Defence College a seznámil se s výcvikem 50. para brigády.

Armádní generál Josef Bečvář jednal v Indii s nejvyššími představiteli indických ozbrojených sil

20.10.2017 •Pardubice mají za sebou dosud největší cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Do simulované protiteroristické akce Agens 2017, která trvala od středy 18. října do pátku 20. října, se zapojilo zhruba tisíc účastníků. Do rolí figurantů a evakuovaných se vžilo osm set osob, většinou studenti, jejich bezpečnost chránily dvě stovky policistů, strážníků, zdravotníků, hasičů a také dvacítka příslušníků místní Aktivní zálohy (AZ).

Pardubičtí aktivní záložníci se zapojili do cvičení Agens 2017

Zobrazena stránka 11 z 343
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>