Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

26.1.2018 •Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční již 24. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2018. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Winter Survival 2018

26.1.2018 •Kasárna v Hranicích patří k pěti akreditovaným výukovým centrům kurzů CLS (Combat Life Saver) v Armádě České republiky. Jde o místa, kde se vojáci učí zachraňovat své kolegy přímo na bitevním poli podle metodiky TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Tentokrát zde desetidenní kurz absolvovala řada příslušníků 601. skupiny speciálních sil.

Skupina příslušníků speciálních sil absolvovala kurz CLS

26.1.2018 •Školení pedagogů základních a středních škol Moravskoslezského kraje, pořádání vědomostně branných soutěží a prezentace Armády České republiky na jednotlivých školách. To vše zahrnuje projekt Ministerstva obrany ČR příprava občanů k obraně státu (POKOS), který v Moravskoslezském kraji koordinuje Krajské vojenské velitelství Ostrava. V letošním roce vojáci navštíví 15 základních a středních škol.

Jednou z priorit ostravského velitelství je POKOS

26.1.2018 •Vojenský újezd Hradiště, který je známý spíše pod názvem Doupov, má hned několik nej. Především je svými 286 km2 největším výcvikovým prostorem v České republice. Na jeho teritoriu se nachází i největší součinnostní střelnice Žďár, kde může najednou cvičit několik pozemních jednotek v koordinaci se vzdušnými silami. Letos se zde bude opět konat cvičení aktivní zálohy Hradba 2018 a aktuálně se tu na odjezd do mise v Mali připravují vojáci z Jinců.

Bez střediska obsluhy výcvikového zařízení nelze uskutečnit žádné cvičení

25.1.2018 •Na dvoudenní pracovní návštěvu do Prahy přijel ve středu 24. ledna velitel Pozemních sil Spolkové republiky Německo generálporučík Jörg Vollmer se svým doprovodem. Na programu měl například setkání s velitelem Pozemních sil Armády České republiky generálmajorem Štefanem Kaletou, se kterým jednal o spolupráci pozemních sil obou armád a o vzájemném využití schopností svých druhů vojsk při společných cvičeních.

 Návštěva velitele Pozemních sil Bundeswehru v Praze

24.1.2018 •Sedmnáct příslušníků Armády České republiky, kteří od prosince 2016 do června 2017 tvořili polní chirurgický tým v Iráku, dostalo v úterý 23. ledna z rukou amerického velvyslance v Praze Stephena B. Kinga medaile za svou službu.

medaile za svou službu v Polním chirurgickém týmu v Iráku

24.1.2018 •V týdnu od 15. do 19. ledna absolvovali na Šumavě instruktorský kurz zimního přežití příslušníci 14. pluku logistické podpory Pardubice a 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec. Celkem devět účastníků kurzu si v drsných podmínkách šumavských hor během týdenního výcviku vyzkoušelo pobyt a přesuny v extrémním zimním počasí. Zažili silné sněžení, vítr o síle vichřice a mráz. Mnozí z nich si sáhli na dno sil.

Šumava

22.1.2018 •Piloti z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou prošli pravidelným výcvikem ve vojenském újezdu v Boleticích na Českokrumlovsku.

Letecký výcvik brzdilo na Šumavě počasí

19.1.2018 •Zhruba třicet věřících si ve čtvrtek 18. ledna ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze připomnělo tragédii, k níž došlo 19. ledna 2006. Tehdy při přistávacím manévru ještě nad Maďarskem, pouhých dvacet kilometrů od cílového slovenského letiště, došlo k pádu vojenského letadla. Zahynulo v něm 41 slovenských vojáků a jeden pracovník ministerstva obrany, kteří se vraceli z mise KFOR v Kosovu.

zádušní mše

19.1.2018 •Od pondělí 8. do pátku 19. ledna se u 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uskutečnil pravidelný výcvik nováčků nazvaný CRUCIBLE 1/18. Výcvik měl několik cílů, například seznámit nové příslušníky s velením, s prostory praporu, sladit základní dovednosti, vědomosti a schopnosti napříč vševojskovou a odbornou přípravou.

CRUCIBLE 1/18

19.1.2018 •Třináctý dělostřelecký pluk z Jinců si tento týden připomněl 73 let od bitvy u polského Jasla. Významným hostem mezinárodní soutěže, které se zúčastnili také vojáci ze Slovenska a Polska, byl brigádní generál Miloslav Masopust.

test -foto

19.1.2018 •Strakonické vojáky čeká rok plný intenzivního výcviku. Jednotka pozemní protivzdušné obrany, jejíž jádro tvoří právě příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic, počátkem roku zahájila hotovost v Silách rychlé reakce NATO.

Protiletadlovci zahájili hotovost v Silách rychlé reakce NATO

Zobrazena stránka 11 z 351
<5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16>