Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

1.2.2018 •Výročí pětadvacetileté existence české armády před budovou Generálního štábu AČR na Vítězném náměstí v Praze připomíná výstava, kterou připravili pracovníci Vojenského historického ústavu. Symbolickým přestřižením pásky ji dnes zahájili náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář a ředitel Vojenského historického ústavu plukovník Aleš Knížek.

25 let armády připomíná výstava

1.2.2018 •Fyzická námaha, nedostatek spánku, zima, neustálé promýšlení postupu mezi kontrolami a plnění vložených disciplín. Takovou podobu má zimní závod Winter Survival 2018. Tříčlenné armádní týmy se pohybují jak na sněhem pokrytých vrcholcích hor, tak po blátivých cestách v údolích. Velmi důležitou roli hraje strategie rozložení sil a doplňování energie.

Vojáci mají za sebou nejtěžší etapu závodu Winter Survival 2018

31.1.2018 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář se ve dnech 29. a 30. ledna zúčastnil v Bratislavě konference „Central Europe Chiefs of Defense Conference 2018“. Náčelníci generálních štábů středoevropských zemí zde jednali o aktivitách k prohloubení interoperability a posílení spolupráce v oblasti obrany.

Generál Bečvář jednal s generály středoevropských zemí o posílení obranyschopnosti

31.1.2018 •Winter Survival 2018 pokračoval i v úterý 30. ledna. Účastníci měli na programu disciplínu XXX, která zahrnovala - noční přesun, biatlonový závod, překonání vodního toku a obsazení bunkrů.

Winter Survival 2018

30.1.2018 •Přinášíme vám sestřih z prvního soutěžního dne Winter Survival 2018, který zahrnoval start závodu, měřený přesun hlídek od startu do místa přespání, měřený terénní sjezd a disciplínu nazvanou navaž spojení.

Video ze zahájení Winter Survival 2018

29.1.2018 •Týmy vojenských potápěčů Armády ČR a Ozbrojených sil SR (OS SR) se sešly ve slovenské Seredi při cvičení Ice Diver 2018. Cílem bylo procvičit a zdokonalit schopnosti potápěčských odborností jednotek ženijního vojska, výměna zkušeností a sjednocení postupů při plnění úkolů při mezinárodní spolupráci ve smíšených týmech. Českou armádu zastupovali vojáci z 15. ženijního pluku Bechyně.

Ice Diver prověřil dovednosti českých a slovenských potápěčů v zimních podmínkách

29.1.2018 •Vojenskou nemocnici Olomouc navštívil v sobotu 27. ledna náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář. Prohlédl si její prostory, vybraná oddělení a seznámil se s hlavními úkoly. Generála Bečváře přivítal ředitel nemocnice plukovník gšt. Martin Svoboda.

Generál Bečvář navštívil Vojenskou nemocnici Olomouc

26.1.2018 •Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční již 24. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2018. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Winter Survival 2018

26.1.2018 •Kasárna v Hranicích patří k pěti akreditovaným výukovým centrům kurzů CLS (Combat Life Saver) v Armádě České republiky. Jde o místa, kde se vojáci učí zachraňovat své kolegy přímo na bitevním poli podle metodiky TCCC (Tactical Combat Casualty Care). Tentokrát zde desetidenní kurz absolvovala řada příslušníků 601. skupiny speciálních sil.

Skupina příslušníků speciálních sil absolvovala kurz CLS

26.1.2018 •Školení pedagogů základních a středních škol Moravskoslezského kraje, pořádání vědomostně branných soutěží a prezentace Armády České republiky na jednotlivých školách. To vše zahrnuje projekt Ministerstva obrany ČR příprava občanů k obraně státu (POKOS), který v Moravskoslezském kraji koordinuje Krajské vojenské velitelství Ostrava. V letošním roce vojáci navštíví 15 základních a středních škol.

Jednou z priorit ostravského velitelství je POKOS

26.1.2018 •Vojenský újezd Hradiště, který je známý spíše pod názvem Doupov, má hned několik nej. Především je svými 286 km2 největším výcvikovým prostorem v České republice. Na jeho teritoriu se nachází i největší součinnostní střelnice Žďár, kde může najednou cvičit několik pozemních jednotek v koordinaci se vzdušnými silami. Letos se zde bude opět konat cvičení aktivní zálohy Hradba 2018 a aktuálně se tu na odjezd do mise v Mali připravují vojáci z Jinců.

Bez střediska obsluhy výcvikového zařízení nelze uskutečnit žádné cvičení

25.1.2018 •Na dvoudenní pracovní návštěvu do Prahy přijel ve středu 24. ledna velitel Pozemních sil Spolkové republiky Německo generálporučík Jörg Vollmer se svým doprovodem. Na programu měl například setkání s velitelem Pozemních sil Armády České republiky generálmajorem Štefanem Kaletou, se kterým jednal o spolupráci pozemních sil obou armád a o vzájemném využití schopností svých druhů vojsk při společných cvičeních.

 Návštěva velitele Pozemních sil Bundeswehru v Praze

Zobrazena stránka 10 z 351
<4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15>