Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

26.11.2015 •Ve středu 25. listopadu byla na Generálním štábu Armády ČR podepsána smlouva mezi Generálním štábem AČR a Vězeňskou službou České republiky. Dohodu o spolupráci podepsali náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář a generální ředitel Vězeňské služby ČR brigádní generál Pavel Ondrášek.

Generální štáb AČR a Vězeňská služba ČR budou spolupracovat

25.11.2015 •Armáda se chce v příštím roce zaměřit na rozvoj schopností pozemních a vzdušných sil, přípravu jednotek do zahraničí, hotovostních sil i celkové posílení významu Aktivní zálohy. „V reakci na vývoj bezpečnostní situace bude plnit úkoly v rámci IZS a spolupracovat s Policií ČR,“ zaznělo mimo jiné z úst náčelníka Generálního štábu AČR v druhé části Velitelského shromáždění, které se včera konalo v Praze.

Co také zaznělo na Velitelském shromáždění

24.11.2015 •Za přítomnosti prezidenta republiky Miloše Zemana, ministra obrany Martina Stropnického, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře a dalších hostů se v úterý 24. listopadu konalo na Ministerstvu obrany Velitelské shromáždění náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Velitelské shromáždění ukázalo cesty ke splnění úkolů příštího roku

24.11.2015 •Přinášíme celý projev náčelníka Generálního štábu generálporučíka Josefa Bečváře.

Projev náčelníka Generálního štábu na Velitelském shromáždění AČR

23.11.2015 •Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář se ve dnech 20. až 22. listopadu v kanadském Halifaxu zúčastnil 7. ročníku Konference o mezinárodní bezpečnosti (Halifax International Security Forum). Zástupci armád členských států Aliance i partnerských zemí se spolu s přizvanými experty zabývali bezpečnostní a politickou situací ve světě.

Experti na bezpečnost řešili v Halifaxu, jak postupovat proti teroristům

23.11.2015 •V druhé polovině listopadu odjeli příslušníci 7. mechanizované brigády společně s prvky bojové podpory do Varšavy, aby se zde účastnili mezinárodního cvičení řízeného Mnonárodnostním sborem Sever-východ. Na řízení a koordinaci cvičení se podílí také simulační centrum polské Univerzity národní obrany ve Varšavě.

Compact Eagle 2015: 7. brigádní úkolové uskupení na mezinárodním cvičení v Polsku

23.11.2015 •V sobotu 21. listopadu 2015 se v Hroznatíně uskutečnila vzpomínková akce u příležitosti 120. výročí narození armádního generála a prezidenta republiky Ludvíka Svobody.

Vzpomínka na armádního generála Ludvíka Svobodu

20.11.2015 •V pátek 20. listopadu 2015 se na Generálním štábu AČR uskutečnilo jednání česko-polské pracovní skupiny pro vojenskou spolupráci. Za českou stranu jednání předsedal první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jiří Baloun. Jeho protějškem byl zástupce náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Polské republiky brigádní generál Jan Dziedzic.

Zástupci české a polské armády jednali o vzájemné spolupráci

20.11.2015 •Po polní cestě se přiřítilo několik obrněných transportérů. Neuplynula ani minuta a rozvinuly se do kruhové formace. Jejich úkolem bylo zajistit vnější perimetr místa zásahu. To už tady ale byla rychlá vozidla, ze kterých vyskákali příslušníci speciálních sil. Ti se po odpálení dveří výbušninou drali do objektu, ve kterém teroristé drželi rukojmí.

V polském výcvikovém prostoru vyvrcholilo certifikační cvičení Battle Group zemí V4 Common Challenge 15

19.11.2015 •Ve středu 18. listopadu navštívil předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček v rámci návštěvy Ústeckého kraje 4. brigádu rychlého nasazení, konkrétně velitelství a 41. mechanizovaný prapor v Žatci.

Předseda Poslanecké sněmovny u červených baretů v Žatci

18.11.2015 •Dvě tisícovky vojáků z deseti zemí již týden cvičí ve výcvikovém prostoru Pabrade na východě Litvy. Ve středu 18. listopadu je v rámci prezentačního dne cvičení Iron Sword 2015 navštívila prezidentka Litevské republiky Dalia Grybauskaitė.

Litevská prezidentka navštívila vojáky na mezinárodním cvičení Iron Sword

18.11.2015 •V polském výcvikovém prostoru Drawsko Pomorskie a v Centru řízení pozemních operací v Krakově začala poslední fáze přípravy společného bojového uskupení zemí Visegrádu (V4 EU BG) - Polska, Česka, Maďarska a Slovenska. Od počátku příštího roku bude mít na 3 700 vojáků ze čtyř zemí nepřetržitou půlroční pohotovost, během které mohou být Evropskou unií vysláni k řešení krizové situace kdekoli ve vzdálenosti až šesti tisíc kilometrů od Bruselu.

Bojové uskupení zemí V4 se v Polsku připravuje na půlroční pohotovost pro EU

Zobrazena stránka 1 z 300
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>