Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

18.4.2014 •Zdravotnický výcvik s názvem Combat Life Saver absolvovali tento týden u 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích příslušníci Speciální pořádkové jednotky Policie ČR hlavního města Prahy. Kurz, který učí ošetřovat raněné v boji, si policisté nemohli vynachválit.

Zdravotničtí instruktoři předávali ve Strakonicích své zkušenosti příslušníkům speciální policejní jednotky

18.4.2014 •„Pokud o to NATO požádá, jsme připraveni poskytnout čtyři gripeny k zesílení ochrany vzdušného prostoru Pobaltí nebo polsko-ukrajinské hranice a 300 našich vojáků, kteří jsou vyčleněni do Sil rychlé reakce NATO,“ uvedl včera ministr obrany Stropnický v reakci na výzvu NATO.

Vystoupení náčelníka Generálního štábu AČR pro ČT

18.4.2014 •Od 13. do 18. dubna se na Boleticích uskutečnil druhý ročník nejen v České republice naprosto ojedinělé mezinárodní soutěže odstřelovačů Ride of the Kings 2014 Two Lands.

Ve výcvikových prostorech Hradiště a Boleticu se uskutečnila mezinárodní soutěž odstřelovačů Ride of the Kings 2014 Two Lands

17.4.2014 •V pořadí 3. strážní rota BAF (Bagram Air Field) úkolového uskupení AČR ISAF bude působit v afghánské provincii Parwan na základně Bagrám od října 2014 do dubna 2015.

PŘÍPRAVA 3. SR BAF DO ZAHRANIČNÍ OPERACE V PLNÉM PROUDU

16.4.2014 •Od středy 16. dubna je na dvoudenní pracovní návštěvě České republiky náčelník Generálního štábu Maďarských ozbrojených sil generál Tibor Benkö. Dnes se setkal s náčelníkem Generálního štábu AČR generálporučíkem Petrem Pavlem a státním tajemníkem Ministerstva obrany ČR Danielem Koštovalem, zítra zavítá do Liberce k 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Audiozáznam tiskové konference

16.4.2014 •Stejně jako vloni dostali i letos studenti TRIVIS - Střední školy veřejnoprávní z Třebechovic pod Orebem - možnost navštívit vyškovskou akademii. Tentokrát do Vyškova dorazilo kolem padesáti druháků a třeťáků.

Centrum výcviku AČR předmětem zájmu studentů veřejnoprávní školy

14.4.2014 •Intenzivní pětidenní výcvik s ostrými otravnými látkami absolvovali minulý týden chemici libereckého 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany na Slovensku.

Čeští chemici cvičili na Slovensku s otravnými látkami

14.4.2014 •Minulý týden se na Dalešické přehradě na Třebíčsku konal zdokonalovací výcvik potápěčů, organizovaný 15. ženijním plukem. Zúčastnilo se jej 16 potápěčů ženijních praporů z Bechyně a Olomouce a 11 příslušníků Vojenské akademie ve Vyškově. Hlavní tematikou bylo překonání vodního toku se zajištěním druhého břehu.

Potápěči zaminovali protivníkova mola na Dalešické přehradě

14.4.2014 •Obec Malá Skála u Turnova odhalila v neděli 13. dubna památník radistovi paradesantní skupiny Clay, plukovníku Čestmíru Šikolovi, občanovi Malé Skály a čestnému občanovi Jablonce nad Nisou a Bystřice pod Hostýnem.

Liberečtí záložáci se zúčastnili slavnostního odhalení památníku věnovanému plukovníku Čestmíru Šikolovi.

14.4.2014 •Vůbec poprvé v České republice se u 15. ženijního pluku v Bechyni uskutečnil kurz likvidace podomácku vyráběných výbušnin. Zúčastnilo se ho dvaačtyřicet specialistů EOD z české armády, které učili instruktoři ze slovenského Centre of Excellence Explosive Ordnance Disposal v Trenčíně, Centra testování munice v Novákách a z Pardubické univerzity.

Kurz Home Made Explosives - Basic poprvé v České republice

12.4.2014 •To konstatoval v projevu na 7. společenském setkání dobrovolných záchranných sborů ČR v Kongresovém centru Praha náměstek ministra obrany Jakub Kulhánek.

Mezi dobrovolné záchranné sbory spolehlivě patří také armádní aktivní zálohy

11.4.2014 •Ve čtvrtek 10. dubna se ve slovenském Trenčíně uskutečnilo tradiční příhraniční setkání náčelníků Generálních štábů Armády České republiky a Ozbrojených sil Slovenské republiky generálporučíka Petra Pavla a generálporučíka Petera Vojteka.

NGŠ na Slovensku

Zobrazena stránka 1 z 225
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>