Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

30.4.2016 •Od soboty 30. dubna je Mons. Tomáš Holub novým biskupem v plzeňské diecézi. Při slavnostním obřadu v katedrále svatého Bartoloměje přijal biskupské svěcení z rukou Dominika kardinála Duky. Za resort obrany se slavnostního obřadu zúčastnili státní tajemník Ministerstva obrany Petr Vančura, náčelník Generálního štábu Armády ČR generálporučík Josef Bečvář, zástupci vojenských kaplanů a další představitelé Armády České republiky.

První vojenský kaplan Armády ČR Mons. Tomáš Holub se stal novým diecézním biskupem v Plzni

29.4.2016 •Ve dnech 27. a 28. dubna 2016 proběhla ve Městě Libavá již šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby organizovaná Agenturou vojenského zdravotnictví. Téma konference bylo letos zvoleno s ohledem na současný vývoj ve světě a znělo „Úloha VZdrSl v rámci humanitárních krizí“.

Šestnáctá konference vojenské zdravotnické služby

29.4.2016 •Demonstranti s pomocí několika vraků vozidel, kamenů a klád přehradili silnici a zastavili kolonu vojenských vozidel. Dožadovali se více peněz, jídla a zlepšení zdravotní péče. Když ani zdlouhavé vyjednávání vojáků k ničemu nevedlo, přišel rozkaz k akci.

Cvičení European Spirit vyvrcholilo prezentačním dnem

29.4.2016 •Ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice ve čtvrtek 28. dubna 2016 dobojovala absolutní česká špička mezi odstřelovači. Skončil tu čtvrtý ročník svým pojetím v tuzemsku naprosto ojedinělé mezinárodní soutěže odstřelovačů „Ride of the Kings 2016“, tentokrát s podtitulem „Who is the princess?“.

Odstřelovače 4. ročníku soutěže Ride of the Kings 2016 přivítal nápis „Vítejte v pekle“

28.4.2016 •Mezinárodní cvičení jednotek bojového uskupení Evropské unie (EU BG) European Spirit 2016, které se koná v Německu ve výcvikových prostorech Bergen-Hohne a Munster se blíží k závěru. Na 135 z celkem 244 českých vojáků vyčleněných do sestavy Němci vedeného bojového uskupení Evropské unie (DEU EU BG) prokazovalo v uplynulých týdnech (od 18. do 29. dubna 2016) svoje schopnosti, odborné znalosti a sbíralo cenné zkušenosti při spolupráci s jednotkami ostatních participujících armád. Bojového uskupení bude v pohotovosti již v druhé polovině letošního roku.

Cvičení European Spirit 2016 se blíží k závěru

28.4.2016 •V Domě armády Praha se tento týden konal třídenní seminář právních specialistů zemí Visegrádu, USA a Bulharska. Diskutovala se na něm témata jako právo ozbrojeného konfliktu, pravidla nasazení v zahraničních operacích nebo ochrana civilního obyvatelstva ve válečných konfliktech.

V Praze se jednalo o právní podpoře zahraničních operací

27.4.2016 •Příští rok čeští a slovenští vojenští hasiči uskuteční společné cvičení, v době mimořádných událostí si budou vzájemně pomáhat a ve stavu tísně dostanou osádky českých letadel na Slovensku stejnou podporu jako jejich slovenští kolegové. To jsou některé z prvků bilaterální spolupráce, na kterých se nedávno dohodli Agentury logistiky se zástupci Velitelství vzdušných sil Slovenské republiky.

Čeští vojenští hasiči navštívil své slovenské kolegy

26.4.2016 •Úterý 26. dubna bylo ve znamení jedné z nejnáročnější soutěže výsadkářů na jediné překážkové NATO dráze v Čechách.

Výsadkářky porovnávaly své schopnosti na NATO dráze s muži

26.4.2016 •Prestižního ocenění se dostalo veliteli Pozemních sil AČR generálmajoru Jánu Gurníkovi na Vysoké vojenské škole pozemního vojska (Army War College) v Carlisle ve Spojených státech amerických. Během slavnostního ceremoniálu, který se uskutečnil 19. dubna 2016, uvedl velitel školy generálmajor William E. Rapp generála Gurníka do Síně slávy této prestižní univerzity.

Generál Gurník byl uveden do Síně slávy americké univerzity

26.4.2016 •Aby letouny Gripen mohly v České republice létat, musí nejen všichni piloti, ale i další letecký personál projít výcvikem ve Švédsku. Za téměř 12 let už Technickou školou v Halmstadu (The Armed Forces Technical School - FMTS) prošlo přes 100 příslušníků čáslavské inženýrsko-letecké služby.

Výcvik leteckého personálu ve švédském Halmstadu

26.4.2016 •V sobotu 23. dubna se v areálu Velitelství NATO v Bruselu uskutečnil první běh na podporu rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1325 – ženy, mír a bezpečnost. Závodu s názvem She Runs, He Runs, We Run se zúčastnilo téměř 200 pracovníků velitelství a rodinných příslušníků. Nechyběli velvyslanci, vojenští představitelé stálých delegací při NATO a zástupci velení Mezinárodního vojenského štábu v čele s předsedou Vojenského výboru armádním generálem Petrem Pavlem.

NATO běželo na podporu rovných příležitostí

25.4.2016 •S výbornou fyzičkou, psychicky odolný, schopný týmové spolupráce, ale i samostatného rozhodování. Takový musí být příslušník 43. výsadkového praporu. A takových bylo i třicet úspěšných uchazečů výběrového řízení k chrudimském útvaru, který proběhl minulý týden.

Výběrové řízení k výsadkářům

Zobrazena stránka 1 z 325
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>