Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

8.2.2016 •Do Kábulu zanedlouho zamíří už 18. jednotka leteckého poradního týmu (Air Advisor Team – AAT), jejímž hlavním úkolem je výcvik a poradenství pilotů afghánského vrtulníkového letectva. Po čtrnáctidenním odborném výcviku v HTP Ostrava, kde se mezinárodní posádky připravovali na simulátoru, pokračovala příprava do AAT v chorvatském Zadaru na letecké základně Zemunik Donji.

Výcvik leteckých instruktorů úspěšně vyvrcholil v Chorvatském Zadaru

5.2.2016 •„V pátek 5. února v 7.00 hodin ukončili příslušníci Armády ČR střežení areálu muničních skladů ve Vrběticích. Hned po ukončení střežení jsme začali s postupným stahováním z jednotlivých stanovišť zpět na základny,“ potvrdil velitel úkolového uskupení AČR ve Vrběticích kapitán Ivo Dvořák ze 71. mechanizovaného praporu.

V pátek předají vojáci střežení areálu ve Vrběticích

5.2.2016 •Ve čtvrtek 4. února zaplnilo nástupiště kasáren Dědice pět stovek žáků kurzu základní přípravy, tedy nováčků Armády ČR, k vykonání významného mezníku v nové profesní kariéře - absolvování vojenské přísahy.

Ve Vyškově přísahalo na 500 armádních nováčků

5.2.2016 •Ve dnech 3. až 4. února se na pozvání 1. zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR generálporučíka Jiřího Balouna uskutečnila oficiální návštěva 1. zástupce náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil SR generálporučíka Petera Gajdoše. Hlavními tématy pracovního jednání byla spolupráce obou armád týkající se rozvoje pozemních a vzdušných sil a společné projekty v oblasti vzdělávání a výcviku.

Česká a slovenská armáda se bude podílet na rozvoji pozemních i vzdušných sil

4.2.2016 •Ve čtvrtek 4. února v dopoledních hodinách odjela již třetí rotace 12 příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví z Hradce Králové do Slovinska. Jejím úkolem v rámci cvičení BLED 2016 bude praktické procvičení součinnosti se slovinskými ozbrojenými silami při plnění úkolů v souvislosti s migrační krizí. Návrat této jednotky je plánován na 4. března 2016.

Další armádní zdravotníci odjeli do Slovinska pomoct s migrací

4.2.2016 •V neděli 31. ledna oslavil své čtyřiadevadesáté narozeniny radiotelegrafista skupiny Platinum, generálporučík Jaroslav Klemeš. Oslava se konala ve čtvrtek u 43. výsadkového praporu v Chrudimi.

Generálporučík Jaroslav Klemeš oslavil čtyřiadevadesáté narozeniny

3.2.2016 •U 14. logistického pluku v Pardubicích v těchto dnech probíhá výcvik S.E.R.E., který vojáky učí, co dělat, padnou-li do zajetí. Speciální příprava původně určená výhradně pro letecký personál a speciální síly je dnes rozšířená mezi všechny armádní specializace.

Pardubický pluk je schopen připravit své vojáky všestranně na plnění úkolů

3.2.2016 • K 71. mechanizovanému praporu nastoupilo před nedávnem 38 nováčků. Aby co nejrychleji dosáhli úrovně kolegů z útvaru, připravili pro ně hraničtí speciální zdokonalovací výcvik. Podobné kurzy pořádají i ostatní útvary napříč Armádou ČR.

Zdokonalovací příprava jednotlivce „SIBIRIÁDA“

2.2.2016 •V úterý 2. února se v budově generálního štábu uskutečnilo jednání náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Josefa Bečváře s velvyslancem Tuniska v České republice Selimem Hammamim. Setkání navazuje na historicky první návštěvu ministra národní obrany Tuniska v České republice, která se uskutečnila v prosinci minulého roku. Perspektivní se jeví spolupráce v oblasti vzdělávání a výcviku.

Náčelník Generálního štábu jednal s velvyslancem Tuniské republiky

2.2.2016 •„V pátek 5. února 2016 v 7.00 hodin předají příslušníci Armády České republiky střežení muničních skladů ve Vrběticích Polici České republiky, která podá výzvu k poskytnutí osobní a věcné pomoci při střežení areálu státnímu podniku Vojenské lesy a statky,“ uvedl dnes, po seznámení se se závěry kontrolního dne výstavby oplocenky, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.

V pátek předají vojáci střežení areálu ve Vrběticích

1.2.2016 •Výcvik zaměřený na zimní přežití absolvovali příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava. Od pátku do neděle cvičili v Jeseníkách přesuny horským terénem, transport raněného i orientaci pomocí mapy a buzoly.

Aktivní zálohy z Ostravy jsou připraveny plnit úkoly ve ztížených klimatických podmínkách

29.1.2016 •Ve čtvrtek 28. ledna odpoledne je v Jeseníkách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2016 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy, které následně oceňuje náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.

Winter Survival 2016: Potřetí v řadě zvítězili vojáci z hranické brigády

Zobrazena stránka 1 z 316
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>