Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.1.2017 •Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli v podvečer na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2017. Účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí, přivítalo v nejvyšších moravskoslezských horách překrásné slunečné počasí.

Na extrémní závod Winter Survival poprvé přijeli výsadkáři z Ukrajiny

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se v kasárnách generála Zahálky sešel ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník s představiteli jednotek pozemních sil, dislokovaných na Moravě.

Brigádní generál Bubeník jednal s představiteli moravských jednotek

20.1.2017 •Ve čtvrtek 19. ledna se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze konala zádušní mše svatá k uctění památky 42 slovenských vojáků a pracovníků ministerstva obrany, kteří v lednu 2006 tragicky zahynuli při pádu vojenského letadla během návratu z mise KFOR v Kosovu.

Kapitola o nezapomínání

19.1.2017 •Nejočekávanějším blokem dvoudenní odborné konference RANK 2017 (Rutinní analýza nukleových kyselin), která se koná ve dnech 18. až 19. ledna v Pardubicích, byla prezentace armádních specialistů o schopnostech Armády ČR zjistit hrozící nebezpečí bioterorismu. Vojenští odborníci představili zkušenosti nejen s odběrem vzorků prostředí, ale také s jejich následnou identifikací za využití zejména technik analýzy nukleových kyselin (DNA a RNA). Pro tyto účely Armáda ČR vybudovala i unikátní mobilní laboratoř, kterou představila i na této konferenci.

Armáda v Pardubicích představila unikátní mobilní laboratoř

18.1.2017 •Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření

18.1.2017 •Dlouhodobá spolupráce mezi českou a německou armádou probíhá na mnoha úrovních. Vojáci si vyměňují zkušenosti v rámci vojenských struktur NATO a EU, na mezinárodních misích v zahraničí, při cvičeních a v mnohonárodních štábech. O další formě spolupráce jednali v úterý 17. ledna zástupci Pozemních sil Armády České republiky se svými kolegy z Bundeswehru.

česko-německá spolupráce /foto/

17.1.2017 •Bezmála dvě desítky vojáků ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, kteří se účastní mezinárodního cvičení Training Bridge 2017 v Litvě, reprezentovalo Armádu České republiky na tradičním celostátním běhu ve Vilniusu, který se koná u příležitosti oslav Dne obránců svobody.

Vojáci 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uctili památku obětí demonstrací za litevskou nezávislost

16.1.2017 •V sobotu 14. ledna se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích uskutečnila výroční schůze Československé obce legionářské jednoty Strakonice. V jejím čele stojí již deset let Zdeněk Hruška, který je od listopadu 2015 zároveň i členem předsednictva republikového výboru. Do spolku jej přivedly vzpomínky na otce i zájem o historii.

Do Československé obce legionářské mě přivedly vzpomínky na otce, říká předseda strakonické jednoty

13.1.2017 •Ve vládě příštího amerického prezidenta Donalda Trumpa by jako ministr obrany mohl zasednout i bývalý čtyřhvězdičkový generál James Mattis. Bezmála dva roky patřil do týmu jeho nejbližších spolupracovníků na Velitelství NATO pro transformaci (ACT) v americkém Norfolku i štábní praporčík Luděk Kolesa.

James Mattis může být skvělým ministrem obrany USA, vzpomíná na něj český voják

13.1.2017 •V pátek 13. ledna navštívil Univerzitu obrany náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář v doprovodu ředitele Agentury personalistiky AČR plukovníka Vratislava Berana a Hlavního vojenského poradce plukovníka gšt. Zdeňka Čížka.

Armáda na vás čeká, řekl generál Bečvář studentům Univerzity obrany

13.1.2017 •Už 72. výročí legendární bitvy u polského Jasla si ve čtvrtek 12. ledna připomněli jinečtí dělostřelci. Ne náhodou. Právě jejich pluk totiž nese historický název Jaselský – na památku největšího a nejúspěšnějšího bojového vystoupení čs. dělostřelectva vůbec.

Jinečtí slavili bojové vystoupení československých dělostřelců u Jasla

13.1.2017 •Ve středu 11. ledna v odpoledních hodinách bylo zlikvidováno poslední z pěti ohnisek výskytu ptačí chřipky na území České republiky. Na jejich likvidaci se od soboty 7. ledna podíleli také vojenští veterináři.

Na likvidaci ohnisek ptačí chřipky se podíleli vojenští veterináři, zásah byl bezproblémový

Zobrazena stránka 1 z 302
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>