Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

21.9.2014 •Četař Zdeněk Kraus a desátník Ladislav Novotný ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku byli v letošním roce vyhodnoceni jako nejlepší operátoři protiletadlového raketového kompletu RBS-70. Ocenění převzali během víkendových Dnů NATO v Ostravě z rukou zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádního generála Jaromíra Šebesty a Matse Fagerberga z konsorcia SAAB.

Operátoři protiletadlových kompletů RBS-70 převzali na Dnech NATO v Ostravě prestižní ocenění

20.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel byl dnes Vojenským výborem Severoatlantické aliance zvolen do jeho čela. Šéf české armády je prvním zástupcem ze zemí bývalého východního bloku, který bude tuto významnou funkci zastávat.

Generál Petr Pavel byl zvolen předsedou nejvyššího vojenského orgánu NATO

20.9.2014 •Předposlední zářijový víkend proběhly na mošnovském letišti Dny NATO & Dny vzdušných sil Armády České republiky. Na největší bezpečnostní show v Evropě se představili, a to jak na zemi, tak ve vzduchu, reprezentanti šestnácti států. Své mistrovství zde potvrdili také příslušníci české armády.

Na Dnech NATO v Ostravě si armáda vysloužila uznání

19.9.2014 •V pátek 19. září se v Ostravě uskutečnila konference věnovaná schopnostem, aktuálním trendům a možnostem spolupráce v oblasti nadzvukového letectva. Prestižní mezinárodní akci, které se zúčastnilo na padesát expertů z jedenácti států světa, uspořádalo ministerstvo obrany ve spolupráci s občanským sdružením Jagello 2000.

O další spolupráci v oblasti nadzvukového letectva jednalo mezinárodní auditorium resortních expertů

19.9.2014 •Náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta a zástupce náčelníka generálního štábu generálmajor Jiří Baloun dnes v Národním památníku na pražském Vítkově ocenili 38 vojáků, kteří se vrátili z výcvikové mise Evropské unie v Mali. Tři vojáci 3. jednotky obdrželi vedle medaile Za službu v zahraničí také Čestný odznak Armády ČR Za zásluhy.

Vojáci 3. jednotky byli oceněni nejen za výcvik vojáků v Mali

19.9.2014 •Ve dnech 14. až 17. září provedla Ruská federace pozorovací misi nad územím České republiky podle Smlouvy o otevřeném nebi.

Ruský pozorovací letoun monitoroval území ČR

19.9.2014 •Přesně 2 171 běžců se ve čtvrtek 18. září v jihočeských Strakonicích zapojilo do Běhu naděje, charitativní akce na podporu boje proti rakovině. Role místních pořadatelů se i v letošním roce ujali příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ve spolupráci s městem Strakonice a Muzeem středního Pootaví.

Strakoničtí běželi proti rakovině

18.9.2014 •Nasazení v zahraniční operaci nepředstavuje zátěž jen pro vojáka, ale i jeho nejbližší. Co dřív řešili dva, leží najednou na bedrech jediného člověka. Aby se rodin půlroční „oslabení“ dotklo co nejméně, je jim k dispozici kaplan či psycholog a velitel útvaru pro ně pořádá pravidelná setkání.

Když je voják v misi, nabízí rodině pomoc armáda

18.9.2014 •Cvičení, které nese název Ground Pepper, vyplývá z dubnové dohody mezi ministerstvy obrany České a Slovenské republiky a uskuteční se od 13. do 22. října 2014 ve Vojenském výcvikovém prostoru Lešť na Slovensku. K původně plánovanému výcviku českých a slovenských vojáků se přidají příslušníci ozbrojených sil Maďarska, Polska a USA. Do výcviku se zapojí na 700 zahraničních účastníků, z toho 271 českých vojáků s více než 72 kusy techniky a 630 kusy zbraní a zbraňových systémů. Celkový počet cvičících je plánován do 1 300 osob. Cvičení Ground Pepper tak bude pro Slovensko největším cvičením zahraničních vojáků na tomto území v letošním roce.

Cvičení Ground Pepper 2014

18.9.2014 •Ve dnech od 8. září do 18. září se příslušníci velitelství 4. brigádního úkolového uskupení zúčastnili mezinárodního cvičení Noble Ledger 2014 v německém Wildfleckenu. Jednalo se o další krok k začlenění do sil rychlé reakce NATO pod vedením 1. německo-nizozemského sboru (1.GNC).

4. brigáda rychlého nasazení se zúčastnila cvičení Noble Ledger 2014 v Německu

18.9.2014 •Monitorování pokusných jaderných výbuchů zejména na amerických a francouzských jaderných střelnicích pro tehdejší Varšavskou smlouvu – to byly první úkoly seismické stanice Polom. Vojenské zařízení tehdy podléhalo velmi přísnému utajenému režimu a bylo napojeno přímou linkou na moskevský Ústav fyziky Země, kam informace předávalo do dvaceti minut.

Proměna unikátní stanice Polom: od monitorování jaderných výbuchů po měření seismických jevů

17.9.2014 •Takto definoval ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Božetěch Jurenka jednu z podmínek přepravy kriticky nemocného pacienta v úvodní přednášce konference Aspekty práce pomáhajících profesí. „Roli samozřejmě vždy hrají zdravotnická péče ve válečných podmínkách i plán následné léčby nemocného,“ doplnil generál Jurenka.

Benefit MEDEVACu by neměl převyšovat riziko transportu pacienta

Zobrazena stránka 1 z 249
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>