Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

25.11.2014 •Přes tisíc vojáků ze všech jednotek Armády České republiky vyčleněných pro brigádní úkolové uskupení se v těchto dnech účastní ve Vojenském újezdu Boletice cvičení 4. brigády rychlého nasazení s názvem „Moonrider“. Výcvik probíhá od pondělí 24. do pátku 28. listopadu a jeho hlavním úkolem je provést kontrolu sladěnosti a certifikaci jednotek vyčleněných do aliančních Sil rychlé reakce (NRF) pro rok 2015.

Výsadková bojová operace „MOONRIDER“ v Boleticích byla zahájena

25.11.2014 •Čtyři vybraní příslušníci jednotky předsunutých leteckých návodčích 225. letky bojového zabezpečení z Náměšti se účastnili cvičení návodčích Texaské národní gardy. Týdenní výcvik od 11. do 21. listopadu probíhal ve výcvikovém prostoru Camp Beauregard ve státě Louisiana. Cílem cvičení byl výcvik Skupin navedení taktického letectva v navedení letadel na cíl s důrazem na plánovací proces. Nacvičovali se také činnosti v rámci jednotek rychlé reakce i malých jednotek, a to ve dne i v noci.

USA hostila „faky“ z Náměště

24.11.2014 •Liberečtí chemici se jako součást česko-britského velitelství brigády radiační, chemické a biologické ochrany předurčeného pro Spojenecký sbor rychlé reakce (ARRC - Allied Rapid Reaction Corps) zapojili v uplynulých třech týdnech do letošního největšího cvičení této mezinárodní jednotky. Výcvik byl poslední zkouškou sboru ARRC před hlavním certifikačním cvičením v květnu 2015.

Chemici se účastnili největšího cvičení spojeneckého sboru

24.11.2014 •Metodické chemické cvičiště Ústavu OPZHN ve Vyškově a vojenský výcvikový prostor Březina se od 10. do 21. listopadu staly dějištěm jedinečného výcviku. Vůbec poprvé cvičili příslušníci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany s experty CST nebraské a texaské národní gardy. Výcvik byl zaměřen na postupy a metodiky činnosti odběrových týmů na místě incidentu. Zatímco naši chemici působí ve prospěch armády a získávají zkušenosti v této oblasti hlavně díky zahraničním operacím, američtí odborníci plní úkoly ve prospěch civilních složek.

Chemici cvičili s nebraskou a texaskou národní gardou

21.11.2014 •Ve dnech 10. listopadu až 14. listopadu 2014 se uskutečnilo v České republice historicky první mezinárodní letecké cvičení s propojením simulačního centra FLSC ve Stockholmu ve Švédsku a pardubického taktického simulačního centra. To se nachází v Centru leteckého výcviku, které provozuje státní podnik LOM PRAHA.

První společné letecké simulované cvičení vzdušných sil Armády České republiky a Švédského království

21.11.2014 •Ve čtvrtek 20. listopadu navštívila 22. základnu vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou skupina šesti studentů 3. ročníku Univerzity obrany studijního oboru vojenský pilot. Cílem exkurze kterou vedl bývalý velitel tehdejší 32. základny taktického letectva Leoš Liška, bylo seznámit studenty pilotního směru s reálnou činností pilota u letecké základny.

Budoucí piloti na exkurzi u vrtulníkářů v Náměšti.

21.11.2014 •Na Generálním štábu AČR v Praze převzalo v pátek 21. listopadu jedenáct vojáků 2. letecké jednotky CASA Úkolového uskupení AČR, kteří se vrátili ze zahraniční operace MFO, zasloužené ocenění za svou práci na Sinajském poloostrově.

Oficiální tečka za misí na Sinajském poloostrově

20.11.2014 •Na Staroměstské radnici v Praze dnes v podvečer proběhlo slavnostní předání cen 20. ročníku Czech Press Photo. Už potřetí byl v této soutěži oceněn rotmistr Daniel Hlaváč, výsadkář 4. brigády rychlého nasazení. Letos mu porota udělila čestné uznání v kategorii Reportáž za sérii devíti fotografií z Afghánistánu pod názvem Noční hlídka.

Český výsadkář ze 4. brigády rychlého nasazení Daniel Hlaváč obdrží čestné uznání za sérii fotografií - Noční hlídka

20.11.2014 •Na oslavu Dne válečných veteránů 11. listopadu věnovaly děti z mateřské školky Šikulka vyškovským vojákům stovku květů vlčích máků, které vlastnoručně vyrobily. Ti je za odměnu vzali na výcvik. A ne ledajaký!

Vyškov: Za vlčí máky je vzali na výcvik

18.11.2014 •V sobotu 15. listopadu se zúčastnil náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Petr Pavel slavnostního otevření pietního areálu Lesa vzpomínek v kasárnách Henning von Tresckow v německé Postupimi, kde se nachází Operační velitelství společných sil Bundeswehru.

V Lese vzpomínek v Postupimi se nachází také jméno českého vojáka

18.11.2014 •V uplynulých dvou týdnech hostil bechyňský 15. ženijní pluk základní výcvik pro důstojníky EOD, akreditovaný Severoatlantickou aliancí. Kromě toho, že získali informace o příslušných předpisech platných v rámci NATO, museli jeho účastníci řešit i celou řadu praktických úkolů.

Kurz pro důstojníky EOD probíhal pod vedením slovenských lektorů

13.11.2014 •Přesně sedmadvacet minut po půlnoci hlásí velitel čtvrtého protiletadlového družstva na místo bojového velení RACCOS: „Azimut 354, dálka 4200, počet cílů jeden, spotřeba raket jedna.“ Strakoničtí vojáci právě zničili neviditelný bezpilotní prostředek německé armády s označením KZO.

Cvičení Iron Sword 2014 je ve finále. Čeští vojáci sestřelili neviditelný bezpilotní letoun

Zobrazena stránka 1 z 256
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>