Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

27.3.2017 •Dva vojáci v pátek 24. března zachránili život turistovi, kterému se zastavilo srdce. Cizinec ležel na zemi vedle autobusu, kterým přijel. Nebýt vojáků, podle lékaře by muž do několika minut zemřel. Teď leží v liberecké nemocnici.

Před libereckými kasárnami zkolaboval mladý muž, chemici mu přispěchali na pomoc

27.3.2017 •V pondělí 27. března 2017 byla slavnostním nástupem v Bučovicích ukončena činnost rotního úkolového uskupení Training Bridge 2017. Profesionální přístup a obětavou službu vojáků ocenil jak zástupce velitele Pozemních sil plukovník Ivo Střecha, tak velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka.

Cvičení Training Bridge 2017 bylo ukončeno

27.3.2017 •Jedno z nejvýznamnějších zahraničních cvičení v tomto roce se chýlí ke konci. Účastní se ho téměř 70 příslušníků 22. základny vrtulníkového letectva s vrtulníky Mi 24/35 a Mi-171Š. Jednotky z České republiky, Lotyšska, Maďarska, Německa a USA během společných leteckých manévrů nacvičovali obranné operace, blízkou leteckou podporu a podporu speciálních sil.

 Cvičení Allied Spirit 2017

27.3.2017 •V závěru minulého týdne se uskutečnilo v prostorách auly kasáren Dědice slavnostní ukončení letošního prvního běhu kurzu základní přípravy.

Vyřazení absolventů kurzu základní přípravy

27.3.2017 •V sobotu 25. března přenocovalo 550 příslušníků konvoje Enhanced Forward Presence (Posílené předsunuté přítomnosti) v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Jednotka příslušníků U.S. Army a Velké Británie v celkovém počtu 125 vozidel a téměř 550 osob se na území České republiky přesunovala po trase Rozvadov - Stará Boleslav - Náchod. Poslední část konvoje opustila naše území v neděli v 15 hodin.

Příslušníci konvoje přenocovali v Jaselských kasárnách

24.3.2017 •Na několik desítek vojáků čekala na Libavé v uplynulých dnech náročná zaměstnání, která prověřila jak schopnosti ostřílených profesionálů, tak i nováčků, kteří si zvolili svojí kariéru u 73. tankového praporu Přáslavice. Kromě střeleb plnou ráží z tanku T-72M4CZ a kulometů byl komplexní výcvik zaměřen i na součinnost s příslušníky aktivní zálohy praporu.

Tankisté stříleli na terč ze dvou kilometrů

24.3.2017 •O víkendu 25. a 26. března se uskuteční přesun příslušníků U.S. Army, přes území České republiky, v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (eFP - Enhanced Forward Presence). Součástí přesunu bude i několik příslušníků ozbrojených sil Velké Británie.

Přesun příslušníků ozbrojených sil USA přes území České republiky - upřesnění

24.3.2017 •Díky spolupráci humanitární a mírové organizace Na vlastních nohou – Stonožka s mateřskými, základními a středními školami vzniká mnoho projektů, které pomáhají dětem nejen v České republice ale i zahraničí. Jedna taková akce se uskutečnila ve čtvrtek 23. března v prostoru Základní školy Kladská v Praze 2, kde byl slavnostně otevřen 19. ročník stonožkové výstavy výtvarných prací žáků zdejší školy.

Generál Bečvář si váží stonožkových dětí

23.3.2017 •Je to už téměř šestnáct let, kdy tehdejší předseda vlády Miloš Zeman navštívil prostějovské speciální síly (tehdy 6. skupina speciálních sil). Ve středu 22. března zde zavítal již jako hlava státu. Při této příležitosti dekoroval bojový prapor jednotky prezidentskou stuhou.

Vrchní velitel ozbrojených sil u 601.skss Prostějově

23.3.2017 •V úterý 22. března se velitel Pozemních sil Armády České republiky generálmajor Štefan Kaleta setkal v Praze se svým polským protějškem. Velitel Pozemních sil Polské republiky brigádní generál Wojciech Grabowski při této příležitosti předal zástupci českého velitele plukovníku Ivo Střechovi medaili polského ministra národní obrany.

Polský velitel Pozemních sil při jednání předal vyznamenání

22.3.2017 •V úterý 21. března proběhly zátěžové zkoušky heliportu Karlovarské krajské nemocnice. Po více jak čtyřech letech od dokončení tohoto heliportu a jeho uvedení do provozu na něm mohou přistávat také vojenské vrtulníky Sokol. Doposud tomu nebylo možno kvůli vysoké váze vojenských vrtulníků.

Minuty, které pomohou zachránit život

22.3.2017 •V kongresovém sále Domu armády Praha byla ve středu 22. března zahájena dvoudenní odborná konference spojovacího vojska Armády České republiky.

Spojovací vojsko AČR si na odborné konferenci připomíná 100 let od svého vzniku

Zobrazena stránka 1 z 309
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>