Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

31.8.2015 •I letos patřil poslední srpnový víkend na Horním náměstí v Olomouci mezinárodní přehlídce vojenských hudeb. Ta se uskutečnila v rámci již tradičních Oslav maršála Radeckého pod patronátem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Josefa Bečváře.

Mezinárodní přehlídka vojenských hudeb nadchla Olomouc i Kroměříž

30.8.2015 •V sobotu 29. srpna se v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích konal Den Integrovaného záchranného systému, při kterém se na jednom místě představily všechny složky IZS, včetně Armády České republiky. Za resort obrany se akce zúčastnili náměstek ministra obrany Daniel Koštoval a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generál Petr Mikulenka.

Armáda České republiky zaujala návštěvníky Dne IZS technikou

28.8.2015 •V pátek 28. srpna se uskutečnilo na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou setkání řídícího týmu mezinárodního cvičení Ample Strike 2015 (AMSE 15) se starosty obcí, v jejichž regionech se výcvik bude konat.

Ample Strike

28.8.2015 •Ve dnech 26. až 27. srpna se zástupci 4. brigády rychlého nasazení v Žatci zúčastnili v německém Münsteru závěrečné části přípravy k provedení cvičení STRONG SWORD 2015, které prověří připravenost aliančních jednotek Sil rychlé reakce a Sil velmi rychlé reakce.

Síly rychlé reakce NATO plánují cvičení

27.8.2015 •V sobotu 8. srpna se praporčík Michael Šnajdar, příslušník strakonického 25. protiletadlového raketového pluku, zúčastnil poblíž města Králíky setkání příznivců motorového paraglidingu, aby jim přednášel o první pomoci. Netušil však, že ještě před tím bude bojovat o život jednoho z nich.

Strakonický voják zachránil muže, který dostal infarkt

27.8.2015 •Vůbec poprvé v pozici náčelníka Generálního štábu AČR zavítal generálporučík Josef Bečvář ve středu 26. srpna do Liberce, aby navštívil příslušníky 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany. Generála doprovázel náčelník chemického vojska plukovník Karel Huleja. V kasárnách 6. října přivítal hosty velitel jednotky plukovník gšt. Radek Černý.

Generálporučík Josef Bečvář navštívil chemiky

25.8.2015 •Vojáci, kteří zajišťují ostrahu vnějšího perimetru areálu muničního skladu ve Vrběticích, se v Haluzicích přestěhují na novou základnu. Zázemí budují vojáci 14. pluku logistické podpory.

Vojáci se v Haluzicích přemístí na novou základnu

25.8.2015 •Jak se vaří pro 1400 vojáků, útok roty Delta na vesnici okupovanou nepřátelskou pěchotou nebo jak probíhá zaujetí pozice tanků v lese se dozvíte z videí, která natočili příslušníci 103. centra CIMIC/PSYOPS pro 7. mechanizovanou brigádu na největším letošním cvičení Armády ČR Allied Spirit II.

Tanková rota

25.8.2015 •Nadrotmistr Jakub Červenka ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice se stal vítězem extrémního překážkového běhu s názvem Army Run, který se na Vyškovsku běžel letos poprvé. Akce, na níž se podílelo i Ministerstvo obrany a Armáda ČR, se zúčastnilo 800 běžců.

Army Run ve Vyškově vyhrál příslušník 72. mechanizovaného praporu

24.8.2015 •Rozhodující fáze mezinárodního cvičení Allied Spirit II – taktické cvičení brigádního úkolového uskupení – skončila. Jeho velitel, plukovník Josef Kopecký, je s výsledkem spokojený: „Dokázali jsme nejen splnit všechny úkoly, ale co je nejdůležitější, podařilo se nám operaci o několika fázích řídit, při plánování jasně a srozumitelně formulovat rozkazy, které vojáci dokázali splnit.“

Allied Spirit II: plukovník Kopecký hodnotí výsledky

24.8.2015 •Přes dvě stě výsadkových veteránů z organizací České a Slovenské republiky se minulý týden sešlo v leteckých kasárnách v Prostějově. Místní organizace Klubu výsadkových veteránů navázala na minulé setkání, které se uskutečnilo v roce 2012 v Žilině, a pro účastníky připravila pestrý program.

Setkání výsadkových veteránů 2015

22.8.2015 •V malebném prostředí Králické pevnostní oblasti se ve dnech 21. až 22. srpna nedaleko srubu K - S 14 „U Cihelny“ konala již poosmnácté vojensko-historická akce Den sil podpory AČR Cihelna 2015.

Cihelna 2015 přilákala přes dvacet tisíc příznivců armády

Zobrazena stránka 1 z 289
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>