Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

21.7.2017 •Náčelníci vojenských geografických služeb se ve dnech 19. a 20. července sjeli do Prahy na pravidelné trilaterální jednání. U jednoho stolu se tak sešli lidé nejen z hostitelské země, tedy z České republiky, ale také ze sousedního Slovenska a Polska. Jedním z hlavních témat letošního setkání bylo prodiskutovat možnosti vzájemné spolupráce při výcviku v oblasti získávání informací z obrázkových zdrojů, tzv. IMINT (Imagery Intelligence).

Náčelníci vojenských geografických služeb

20.7.2017 •Tobruq Legacy 2017, mezinárodní cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany, které se v minulých dvou týdnech uskutečnilo na území České republiky, Litvy a Rumunska, vyvrcholilo ve středu 19. července bojovými střelbami. Do cvičení se zapojilo 2200 vojáků z deseti členských států NATO. S úkoly, které byly zaměřené na integrovanou protivzdušnou a protiraketovou obranu střední a východní Evropy, se seznámil i náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Josef Bečvář.

Bojové střelby ukončily taktické cvičení zaměřené na integrovanou protivzdušnou obranu NATO

19.7.2017 •Mezinárodní letecká přehlídka The Royal International Air Tattoo – RIAT 2017, která se až do neděle 16. července konala v britském Fairfordu, měla i české zastoupení. Českou republiku tam reprezentoval certifikovaný pilot kapitán Ivo Kardoš z 211. letky 21. základny taktického letectva Čáslav s nadzvukovým strojem JAS-39. Přehlídku mimo jiné navštívil také velitel Vzdušných sil AČR generálmajor Jaromír Šebesta.

Český pilot předvedl nejlepší zahraniční letovou ukázku

19.7.2017 •V Londýně se v minulém týdnu konala mezinárodní konference nazvaná Air Power Conference 2017, která byla zaměřena na partnerství a vzájemnou spolupráci vzdušných sil v současném dynamicky se rozvíjejícím světě. Setkání se zúčastnilo více než čtyřicet velitelů vzdušných sil z celého světa. Českou republiku zastupoval velitel generálmajor Jaromír Šebesta.

Generál Šebesta na konferenci vzdušných sil ve Velké Británii

19.7.2017 •Brave Warrior 2017. Tak se jmenuje největší společné cvičení zemí V4 a partnerů v letošním roce, které se od 7. do 21. července koná v maďarském vojenském prostoru Várpalota poblíž města Veszprém. Do cvičení se zapojili i čeští vojáci, konkrétně příslušníci 74. lehkého motorizovaného praporu (74. lmopr) z Bučovic.

BRAVE WARRIOR 2017

17.7.2017 •V úterý 1. srpna nastoupí na zahraniční pracoviště kromě dalších příslušníků Armády České republiky také trojice blízkých spolupracovníků náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře. Jde o generálporučíka Františka Malenínského, generálmajora Petra Mikulenku a brigádního generála Karla Řehku. Josef Bečvář se s kolegy rozloučil a poděkoval jim za dobře odvedenou práci.

Generál Bečvář se rozloučil s generály, kteří odcházejí na zahraniční pracoviště

17.7.2017 •Představujeme nového ředitele sekce rozvoje a plánování schopností Ministerstva obrany brigádního generála Jaromíra Alana

Zaměřím se na pátou doménu

14.7.2017 •Souběžně na území České republiky, Litvy a Rumunska probíhá v těchto dnech mezinárodní taktické cvičení jednotek pozemní protivzdušné obrany s názvem Tobruq Legacy 2017. Celkem se jej účastní 2200 vojáků z deseti členských zemí NATO (České republiky, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Spojeného království a USA).

Vojáci z deseti členských států NATO nacvičují ochranu vzdušného prostoru

14.7.2017 •Nezapomínáme na Tebe, Davide! Tak znělo motto dvoudenního víceboje pěchoty, který pod názvem Memoriál Davida Beneše připravili příslušníci 41. mechanizovaného praporu v Žatci pro vojáky z celé české armády. Nevšední závod se konal ve středu 12. a ve čtvrtek 13. července a připomněl pětici hrdinů, kteří se v roce 2014 stali oběťmi útoku sebevražedného atentátníka v afghánské provincii Parwan na českou patrolu. Jeden z vojáků zemřel na následky zranění po převozu do Čech.

Nezapomínáme na Tebe, Davide!

13.7.2017 •Další ročník Letního libavského speciálu je u konce a zná své vítěze. Letos se jimi stali příslušníci 43. výsadkového praporu Chrudim. Vojenský přírodní víceboj, který organizuje 7. mechanizovaná brigáda, se konal od pondělí 10. července do čtvrtka 13. července. Soutěž byla určena tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a byla kvalifikací na SummerSurvival, mezinárodní mistrovství AČR.

Letní libavský speciál letos zahajoval na hradě Helfštýn

13.7.2017 •Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář navštívil ve středu 12. července Vojenské technické muzeum v Lešanech. Ředitel Vojenského historického ústavu (VHÚ) Praha plukovník Aleš Knížek ho provedl areálem muzea, představil sbírkové fondy a seznámil s aktuálními úkoly VHÚ.

Generál Bečvář navštívil Vojenské technické muzeum v Lešanech

12.7.2017 •V úterý 11. července navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář Vojenský rehabilitační ústav ve Slapech nad Vltavou, aby poděkoval jeho pracovníkům.

Rehabilitace pomáhá uzdravovat

Zobrazena stránka 1 z 322
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>