Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

18.12.2014 •Vojáci se zabydlují ve Vrběticích a pochvalují si spolupráci s místními úřady a s policií, které dle nařízení vlády č. 285/2014 pomáhají se střežením vnějšího perimetru. Policejní pyrotechnici odpočítávají dny, kdy bude areál bezpečný pro vstup. Naplní se tak devítidenní lhůta bez neřízených detonací.

Další den ve Vrběticích

17.12.2014 •Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany se rozhodli pomoci lidem na pokraji společnosti a uspořádali sbírku ve formě ošacení. 16. prosince ji přivezli do azylového centra, které provozuje liberecké středisko Naděje. Finančně také podpořili Jedličkův ústav.

Liberečtí vojáci podpořili azylové centrum a Jedličkův ústav

17.12.2014 •V úterý 16. prosince se v prostorách arcibiskupského paláce setkal arcibiskup pražský, metropolita a primas český a předseda České biskupské konference kardinál Dominik Duka s představiteli Ozbrojených sil České republiky.

Kardinál Duka

17.12.2014 •Již tradičně uděluje společnost ČEPS medaile „Za zásluhy o bezpečnost“ členům bezpečnostní komunity za výjimečnou spolupráci při ochraně české elektroenergetické přenosové soustavy. Mezi dvěma desítkami oceněných byli letos také příslušníci Armády ČR.

Tři vojáci převzali medaili za zásluhy o bezpečnost od společnosti ČEPS

16.12.2014 •Česká rada dětí a mládeže udělila náčelníkovi Generálního štábu AČR armádnímu generálovi Petru Pavlovi mimořádnou cenu „Přístav“. Toto ocenění obdržel za podporu akce Bambiriáda. V úterý 16. prosince ji generálu Pavlovi předal v Praze předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček v doprovodu hlavní koordinátorky Bambiriády Blanky Liškové. Kromě generála Pavla získalo cenu dalších deset osobností. Ocenění je určeno představitelům veřejné správy a samosprávy nebo i zástupcům firem za jejich přínos a podporu mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Generál Pavel zakotvil i v srdci českých dětí

16.12.2014 •Od roku 2007 vojáci ze 141. zásobovacího praporu v Pardubicích finančně podporují Dětské centrum Veská. Dohromady darovali už více než 150 tisíc korun, letos centrum podpořili 14 tisíci.

Pardubický prapor podpořil dětské centrum

16.12.2014 •V pondělí 15. prosince odstartoval ve Špindlerově Mlýně otevřený přebor velitele Pozemních sil AČR v zimním přírodním víceboji Krkomen 2014. Účastní se ho šestnáct tříčlenných družstev z útvarů a zařízení Armády ČR a i letos je závod nominací pro mezinárodní Winter Survival.

KRKOMEN 2014 zahájen

15.12.2014 •V pondělí 15. prosince zahájilo na 180 vojáků z jednotek 7. mechanizované brigády střežení muničního areálu ve Vrběticích. Vojáci ze 73. tankového praporu z Přáslavic, které doplnili příslušníci ze 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic, zaujímali od rána stanovená postavení. Další téměř dvě desítky vojáků tvoří příslušníci řídícího centra a logistického zázemí. V areálu muničního skladu tak od dnešního dne působí téměř 200 vojáků.

Vrbětice

15.12.2014 •Česká republika byla jednou z destinací, kterou v rámci svého studijního pobytu navštívili posluchači Kurzu pro vyšší důstojníky vrcholného řízení - Senior Course NATO Defense College (NDC). Celkem šedesát osm studentů z třiceti zemí se tak v pondělí 15. prosince v pražském kongresovém sále Domu armády zúčastnilo série přednášek na téma obranná politika a vojenská strategie České republiky či organizační struktura a úkoly Armády České republiky.

Prahu navštívili vyšší důstojníci, kteří studují v prestižní vojenské škole NATO

15.12.2014 •V posledních dnech roku 2014 se ženisté 15. ženijního pluku z Bechyně a Olomouce zúčastnili týdenního výcviku ve školícím a výcvikovém středisku ženijních jednotek Nizozemské armády ve městě Vught. Společně s nizozemskými kolegy zde ve dvou skupinách procvičovali stavbu pozorovacích stanovišť a stavbu mostů.

výcvik ve stavbě mostu

13.12.2014 •V nočních hodinách v pátek 12. prosince odletěl z pardubického letiště velkokapacitní letoun AN-124 Ruslan, na jehož palubě byla mostová souprava, kterou Česká republika poskytla do Středoafrické republiky formou humanitárního daru.

Most „Anežky České“ zamířil z pardubického letiště do Středoafrické republiky

12.12.2014 •Ministerstvo obrany již čtvrtým rokem konzistentně vysvětluje, jaké důvody vedly k návrhu na optimalizaci vojenských újezdů, tj. zrušení vojenského újezdu Brdy a zmenšení zbývajících čtyř výcvikových prostorů.

Důvody pro zrušení vojenského újezdu Brdy se nemění, protiargumenty jsou často zavádějící

Zobrazena stránka 1 z 259
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>