Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

1.10.2014 •Sedmé brigádní úkolové uskupení dostalo ve večerních hodinách rozkaz přesunout se na vzdálenost sedmdesáti kilometrů a zaujmout novou čáru obrany. Na ní mělo zastavit protivníka, který postupoval jihozápadním směrem.

7. brigádní úkolové uskupení dostalo na cvičení Anakonda za úkol zaujmout novou obranu

1.10.2014 •Zatažená obloha a vytrvalý déšť. Dnešní počasí jako by předznamenávalo, že to tady ve Vyškově rozhodně nebudou mít jednoduché. Prošli sítem náboru, ale teď je čeká náročný tříměsíční základní výcvik u Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Ten teprve rozhodne, kdo na službu v armádě skutečně má a kdo ne.

Vyškov: Na dvě stovky nováčků musí potvrdit, že jsou pro armádu těmi pravými

30.9.2014 •Česká republika, Belgie, Litva, Maďarsko a Polsko. Vojáci těchto zemí soupeří od pondělí 29. září na mezinárodním mistrovství Armády ČR v letním přírodním víceboji Summer Survival 2014, jehož pořadatelem je Generální štáb AČR a organizátorem Velitelství výcviku – Vojenská akademie Vyškov.

Vyškov: Soutěže SUMMER SURVIVAL 2014 se účastní 13 vojenských družstev, včetně čtyř zahraničních

30.9.2014 •Ačkoliv česká armáda, která se v těchto dnech účastní mezinárodního cvičení Anakonda, nevyslala do Polska bojové jednotky, neznamená to, že by nebyla dostatečně „akční“. Zamaskované stany ve výcvikovém prostoru Orzysz, kde své hlavní místo velení rozvinul štáb 7. brigádního úkolového uskupení, sice působí na první pohled klidně, ale uvnitř je to jak ve včelím úlu.

Hlavní místo velení je mozkem a srdcem brigády

30.9.2014 •Neobvyklou prověrkou zdatnosti nedávno prošli příslušníci 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany. Do šedesáti hodin museli zdolat trasu o délce více než sto kilometrů, kterou kdysi překonávali jejich předchůdci – vojáci základní služby. V Liberci se nyní rozhodli tradici dálkového pochodu obnovit.

Přes sto kilometrů v nohách za tři dny

30.9.2014 •Více než třicet vojáků ze 151. ženijního praporu z Bechyně společně s příslušníky pontonové roty slovenského ženijního praporu ze Seredi minulý týden v Králové nad Váhom procvičovali výstavbu mostového a přívozového přepraviště pomocí pontonové mostové soupravy.

Čeští a slovenští ženisté společně stavěli pontonový most

29.9.2014 •Část českých vojáků, kteří se účastní mezinárodního cvičení polských ozbrojených sil Anakonda 2014, cvičí v těchto dnech ve výcvikovém prostoru Orzysz. Na starosti mají mimo jiné plánování a koordinaci podřízených jednotek. Právě je v sobotu navštívil dánský generál Torben Doen Møller, zástupce řídícího cvičení pro mezinárodní jednotky.

Češi jsou na cvičení ANAKONDA-14 pod drobnohledem

27.9.2014 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel spolu s primátorem statutárního města Brna Romanem Onderkou v pátek odpoledne v brněnském městském parku Lužánky zahájili charitativní akci You Dream We Run 2014, jejímž cílem je podpořit děti s poruchou autistického spektra. Druhý ročník akce pořádá Krajské vojenské velitelství Brno ve spolupráci s komunitním centrem Modrá beruška.

Generál Petr Pavel zahájil v Brně charitativní akci

25.9.2014 •Ve dnech 12. až 20. září 2014 se setkali velitelé vzdušných sil aliance na „NATO Air Chiefs´ Symposium 2014“, které se konalo v hlavním velitelství amerických vzdušných sil v Evropě v Ramsteinu, Spolkové republice Německo, a ve Spojených státech amerických. Letošní setkání pořádali společně velitel amerických vzdušných sil generál Mark Welsh a velitel amerických vzdušných sil v Evropě generál Frank Gorenc, který současně zastává i post vrchního velitele Vzdušných sil NATO v Evropě. Sympozia se za Armádu České republiky zúčastnil velitel vzdušných sil brigádní generál Libor Štefánik.

Setkání velitelů Vzdušných sil NATO

25.9.2014 •Ve středu 24. září 2014 proběhla v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi „Soutěž o nejlepšího řidiče 26. pluku velení, řízení a průzkumu“. Organizátoři tak reagovali na nařízení náčelníka Generálního štábu Armády České republiky k celoarmádní soutěži o „Nejlepšího řidiče AČR“, která se bude konat ve Vyškově ve dnech 29. – 30. října 2014. A právě vítěz každé kategorie bude reprezentovat 26. pluk na konci října v celoresortním klání.

Ve Staré Boleslavi soutěžili o nejlepšího řidiče

25.9.2014 •Příslušníci Společného operačního centra Ministerstva obrany ČR připravili ve středu 24. září unikátní konferenci, na kterou pozvali odborníky – vědce, kteří ve svých přednáškách někdy objasnili a někdy diskutovali o možných hrozbách týkajících se nejen euroatlantického prostoru.

Nevšední konference spojila akademiky a vojáky v názorech na možné hrozby

24.9.2014 •V kasárnách Posádkového velitelství Praha byl ve středu 24. září odhalen pomník čestnému příslušníkovi zdejšího velitelství armádnímu generálovi Tomáši Sedláčkovi.

V pražských Dejvicích odhalili pomník armádnímu generálu Tomáši Sedláčkovi

Zobrazena stránka 1 z 250
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>