Armáda » Informační servis » Zpravodajství

Zpravodajství

Veškeré fotografie a texty uveřejněné na www.army.cz lze využít pouze se souhlasem

odboru komunikace a propagace Ministerstva obrany ČR.

redakce@army.cz

23.1.2015 •Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel se ve dnech 21. a 22. ledna zúčastnil v Bruselu jednání Vojenského výboru NATO.

Generál Pavel jednal ve Vojenském výboru NATO

22.1.2015 •HC Sparta Praha zve na speciální utkání věnované hasičům, policistům, záchranářům a příslušníkům Armády ČR. Projektem „Sparta vzdává hold“ chce už pošesté poděkovat těm, kteří za nás denně nasazují životy.

Sparta vzdává hold

21.1.2015 •V úterý 20. ledna se uskutečnilo setkání starostů městských částí a obcí přilehlých letišti Praha-Kbely s vedením letiště. Starostové opouštěli kbelskou základnu s vidinou budoucí spolupráce, velkým zážitkem byla prohlídka letounu Airbus.

Vzácná návštěva ve Kbelích

21.1.2015 •Včera se v prostorách Krajského úřadu v Ostravě uskutečnilo slavnostní shromáždění k vyhodnocení výcvikového roku 2014 pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava. Součástí programu bylo také ocenění vojáků.

Ostrava na vás může být pyšná, poděkoval záložákům náměstek hejtmana

16.1.2015 •Most, který darovala Česká republika formou humanitárního daru Středoafrické republice, již spojuje městské části Bangui. Jeho výstavbu zajistili v místě italští ženisté za dozoru dvou českých vojáků – příslušníků 15. ženijního pluku.

Italští ženisté - KaNGS - Foto

16.1.2015 •Velitelství 4. brigády a podřízený 43. výsadkový prapor z Chrudimi zahájili 1. ledna roční dobu pohotovosti do aliančních Sil okamžité reakce (IRF – Immediate Response Force). Jednou z aktivit v rámci této pohotovosti byla i účast na mezinárodní velitelské konferenci v německém Münsteru tento týden.

Češťí výsadkáři ze 4. brigády rychlého nasazení poprvé v historii AČR velí mezinárodnímu uskupení v rámci sil rychlé reakce NATO

16.1.2015 •Sedmdesáté výročí legendární bitvy u polského Jasla si jinečtí dělostřelci připomněli ve čtvrtek 15. ledna společně s druhoválečným veteránem a přímým účastníkem bojů brigádním generálem Miloslavem Masopustem.

Jaslo i po sedmdesáti letech dělostřelce zavazuje

15.1.2015 •Na základě pozvání náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Francie generála Pierra de Villierse uskutečnil ve dnech 12. a 13. ledna náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel oficiální návštěvu Francie. Atmosféru jeho návštěvy poznamenaly teroristické útoky a následná bezpečnostní opatření.

NGŠ ve Francii

13.1.2015 •Vojáky 43. výsadkového praporu navštívil dnes v Chrudimi prezident Miloš Zeman.

Chrudimští výsadkáři se představili vrchnímu veliteli českých ozbrojených sil

9.1.2015 •V budově generálního štábu se dnes uskutečnil slavnostní nástup tří příslušníků Armády ČR po návratu z mírové mise Organizace spojených národů MONUSCO na území Demokratické republiky Kongo a jednoho vojáka z mise OSN v Kosovu UNMIK.

Pozorovatelé misí OSN převzali ocenění

9.1.2015 •Ve dnech 21. až 22. února pořádá strakonický 25. protiletadlový raketový pluk v Kvildě na Šumavě otevřený přebor v lyžařském maratonu. I tentokrát proběhne souběžně s prestižním závodem v běžeckém lyžování s názvem Šumavský skimaraton.

Vojáci změří své síly s profesionály na Šumavském skimaratonu

8.1.2015 •Po těžké nemoci zemřel ve středu 7. ledna v Ústřední vojenské nemocnici v Praze nadpraporčík v. v. Jiří Schams. Bývalému příslušníkovi Vojenské policie, válečnému veteránovi a účastníkovi několika zahraničních operací bylo 42 let.

Jiří Schams

Zobrazena stránka 1 z 261
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12>