Winter Survival 2018

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční již 24. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2018. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Mezinárodního závodu Winter Survival 2018 se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat 14 družstev. Z Belgie, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska a Ukrajiny přijede 6 armádních týmů. Poprvé v historii soutěže se na start závodu postaví také dvě družstva Policie ČR, a to ze zásahových jednotek Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

WINTER SURVIVAL 2018

Během čtyř soutěžních dnů v rámci mnohakilometrových přesunů budou tříčlenná vojenská družstva zdolávat skalní stěny, překonávat vodní toky a říční rokle, absolvují orientační běh na sněžnicích a měřené sjezdy na lyžích, budou poskytovat první pomoc a transportovat zraněného, čeká je střelba z armádních zbraní a hod granátem na cíl, dvě noci stráví ve volné přírodě a budou plnit další praktické úkoly spojené se zkouškou psychické odolnosti a s přežitím v zimním prostředí hor. Příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany v Brně připravili pro vojáky-závodníky také několik zcela nových disciplín.

Winter Survival 201

Armádní soutěž ověřuje dovednosti, které voják potřebuje v zimních podmínkách a klade před něj všemožné nástrahy a nečekané situace, s nimiž se může při plnění skutečných bojových úkolů setkat. Důmyslné disciplíny nutí závodníky k přemýšlení, vlastní volbě způsobu provedení úkolu a kreativitě. Každý musí najít své řešení, vystačit pouze s vlastními silami a nesenými prostředky. V tom je tento Survival opravdu progresivní a poučný. Specifikou je i extrémní psychická zátěž.

Armádní vytrvalostní závod Winter Survival každoročně připravují příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany v Brně, kteří v rámci speciální tělesné přípravy cvičí se studenty vojenské vysoké školy řadu disciplín a činností, jež se objevují v tomto fyzicky a psychicky náročném závodu. Takže studenti – budoucí důstojníci Armády ČR během pětiletého magisterského studia prochází podobným výcvikem v zimních podmínkách.

 


 

Webové stránky Winter Survivalu 2018 - (https://www.unob.cz)

Na stránkách WS můžete sledovat:

 

  • - denní zpravodajství ze závodu a videa
  • - průběžné výsledky závodu
  • - pohyb družstev v horách pomocí mapové aplikace

 

Autor:  Pavel Pazdera, Univerzita obrany v Brně


 

Zpravodajství:

2.2.2018 •Ve čtvrtek 1. února odpoledne je v Hrubém Jeseníku dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2018 za sebou. Noví šampioni se radují.

Rakušané ovládli armádní mistrovství Winter Survival 2018

1.2.2018 •Fyzická námaha, nedostatek spánku, zima, neustálé promýšlení postupu mezi kontrolami a plnění vložených disciplín. Takovou podobu má zimní závod Winter Survival 2018. Tříčlenné armádní týmy se pohybují jak na sněhem pokrytých vrcholcích hor, tak po blátivých cestách v údolích. Velmi důležitou roli hraje strategie rozložení sil a doplňování energie.

Vojáci mají za sebou nejtěžší etapu závodu Winter Survival 2018

31.1.2018 •Winter Survival 2018 pokračoval i v úterý 30. ledna. Účastníci měli na programu disciplínu XXX, která zahrnovala - noční přesun, biatlonový závod, překonání vodního toku a obsazení bunkrů.

Winter Survival 2018

30.1.2018 •Přinášíme vám sestřih z prvního soutěžního dne Winter Survival 2018, který zahrnoval start závodu, měřený přesun hlídek od startu do místa přespání, měřený terénní sjezd a disciplínu nazvanou navaž spojení.

Video ze zahájení Winter Survival 2018

29.1.2018 •Nástup účastníků a zapálení ohně na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách. Právě to v neděli v podvečer odstartovalo mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018. Vojáky přivítalo počasí Jeseníkům již typické – hustá mlha, silný nárazový vítr, chlad až na kost.

V Jeseníkách byl zahájen extrémní armádní závod Winter Survival

26.1.2018 •Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční již 24. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2018. Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně.

Winter Survival 2018