Armáda » Informační servis » Den dětí »

Den dětí

Den dětí

Mezinárodní den dětí se slaví každoročně 1. června. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce.

Den dětí má upozornit světovou veřejnost na práva a potřeby dětí. První podnět k založení dne, který by oslavoval děti, vznikl v Turecku při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost.

Tehdejší ochránce národních práv Mustafa Kemal prohlásil, že důležitou součástí k budování nového státu jsou děti.


Zpravodajství:

5.6.2018 •V sobotu 2. června se v Městských sadech Opavy konal tradiční Den dětí, který ve spolupráci s magistrátem pořádal 53. pluk průzkumu a elektronického boje. Ten se podílel zejména na zabezpečení akce.

Den dětí Opava

4.6.2018 •Krásné slunečné počasí přilákalo v pátek 1. června do prostoru heliportu staroboleslavských kasáren na oslavy Mezinárodního dne dětí téměř dva tisíce malých i velkých návštěvníků.

Dětský den na heliportu ve Staré Boleslavi přilákal téměř dva tisíce návštěvníků

4.6.2018 •Tisíce návštěvníků se dorazily v sobotu 2. června nejen zchladit, ale především si užít Dětský den na pražském koupališti Petynka. Ve velkém se zde prezentovaly jak složky IZS, tak i Armáda České republiky a odbor komunikace Ministerstva obrany ČR se svým projektem Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

Lidé v plavkách a vojáci v uniformách si dali sraz na koupališti na Petynce

4.6.2018 •U příležitosti Mezinárodního dne dětí uspořádalo v pátek 1. června Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha den otevřených dveří. Celé dopoledne se tak areálem vojenských kasáren Kbely nesl dětský smích.

Vojenská policie otevřela své brány dětem

4.6.2018 •V sobotu 2. června se v areálu Vojenské zotavovny Měřín na břehu Slapské přehrady konal Dětský den na Měříně, který pro děti příslušníků resortu Ministerstva obrany připravila příspěvková organizace VOLAREZA.

Dětský den