Armáda » Technika a výzbroj » Tanky a obrněná technika

Tanky a obrněná technika

BRDM-2rch je obojživelné, speciální, pancéřované vozidlo družstva radiačního a chemického průzkumu s pohonem všech kol.

01_s.jpg

Pomocník, bez něhož se dnes neobejde žádný motorizovaný útvar...

Vyprošťovací tank VT-72

Bojové vozidlo pěchoty 2 je další modifikací z řady BVP. Jedná se rovněž o lehké bojové obojživelné pásové vozidlo s vysokou pohyblivostí a pancéřovou ochranou. Průchodnost terénem je zkvalitněna použitím jiného typu kolejových pásů a úpravou tlumičů podvozku. Je určeno k ničení různých pancéřovaných cílů, včetně tanků a bojových vrtulníků a živé síly protivníka.

2s.jpg

Bojové průzkumné vozidlo (BPzV) je obojživelný průzkumný prostředek na podvozku BVP-1 určený k vedení samostatné průzkumné nebo bojové činnosti zpravidla v týlu protivníka.

01_s.jpg

Pandur II 8x8, výrobek společnosti Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug GmbH. Jedná se o nástupce vozidla Pandur I, vozidla dlouhodobě prověřeného mnoha armádami a mnoha nasazeními.

Pandur-II-8x8 pro Armádu České republiky

Modernizovaný bojový tank T-72M4 CZ je bojové, pancéřované, pásové obrněné vozidlo s vysokou manévrovací schopností v terénu.

Tank T-72M4 CZ

Obrněné vozidlo Dingo 2 CZ s pohonem 4x4 se vyznačuje vysokou odolností proti minám a projektilům ručních palných zbraní.

Dingo 2 CZ na cvičišti

Jedná se o lehké obrněné vozidlo, které dokáže ochránit posádku. Díky kulometu 12,7 mm disponuje dostatečně vysokou palebnou silou

Lehké obrněné vozidlo Iveco LMV

Mostní tank MT-55A je speciálně upravený podvozek středního tanku T-55A, který je místo bojové věže doplněn speciálním pokládacím zařízením. Upravený podvozek T-55A se liší pouze uspořádáním jednotlivých skupin v bojovém prostoru.

MT-55A