Zpravodajství

21.2.2013 •Ve středu 20. února se v posádce Olomouc konal štábní nácvik na téma „Zpracování dokumentace pro počítačově podporované cvičení (takzvané CAX – Computer Assisted Exercise) 7. brigádního úkolového uskupení (BÚU)“. Toto cvičení tematicky navazuje na komplexní štábní nácvik zrealizovaný v druhé polovině roku 2012 a je součástí procesu certifikace 4. BÚU.

Vojáci v Olomouci zahájili komplexní štábní nácvik

20.2.2013 •Od pondělí 18. února do pátku 22. února probíhá štábní nácvik 4. BÚU (brigádního úkolového uskupení) postaveného na bázi 4. brigády rychlého nasazení, které je součástí přípravy k dosažení plných operačních schopností v roce 2014.

Štábní nácvik žatecké 4.brigády rychlého nasazení vrcholí

18.2.2013 •Celkem dvacet tři příslušníků tankové roty Aktivní zálohy nastoupilo k dalšímu z týdenních výcviků, jež pravidelně absolvují u 73. tankového praporu Přáslavice. Pod vedením vojáků 3. tankové roty postupně prohlubovali své schopnosti v řízení a střelbě z modernizovaných tanků.

Střelby T-72 M4 CZ

13.2.2013 •Celkem dva týdny, ve kterých se ve výcvikových prostorech Vojenského újezdu Boletice vystřídali téměř všichni příslušníci 311. praporu radiační, chemické a biologické ochrany, představovala praktická vševojsková příprava.

V jihočeských Boleticích pilovali liberečtí chemici vševojskovou přípravu

12.2.2013 •V úterý 12. února 2013 zabezpečily dva české vojenské letouny CASA C-295 přepravu vojáků maďarského kontingentu v silách KFOR. Je to vůbec poprvé co byly letouny CASA použity v rámci projektu ATARES (Air Transport and Air to Air Refuelling and other Exchange of Services).

České letouny CASA se úspěšně zapojily do programu ATARES

11.2.2013 •Ve dnech 4. až 8. února se konalo v Centru simulačních a trenažérových technologií (CSTT) v Brně cvičení samostatných záchranných rot Rakovník a Olomouc a velitelství 15. ženijní brigády. Zaměřeno bylo na plnění úkolů Integrovaného záchranného systému (IZS) a řídil jej velitel 15. ženijní brigády plukovník gšt. Robert Bielený. Celkem se jej zúčastnilo 66 příslušníků útvarů ženijní brigády, dále studenti ČVUT Kladno, příslušníci Hasičského záchranného sboru (HZS) a CSTT.

Cvičení samostatných záchranných rot v CSTT v Brně

8.2.2013 •Velitel protiletadlové baterie kapitán Lukáš Málek strhnul razantně z oděvu svou hodnost a se slovy: „Právě se převeluji do prvního týmu“ zahájil druhou část výcviku svých vojáků na jihočeských Boleticích. V týdnu od 4. do 8. února 2013 zde příslušníci první baterie 251. protiletadlového raketového oddílu ze Strakonic absolvovali nepřetržitý výcvik v náročných klimatických podmínkách.

Sníh, mráz a silný vítr doprovázely výcvik strakonických protiletadlovců na Boleticích

7.2.2013 •První týden letošního února byl pro jednotky 4. brigády rychlého nasazení ve znamení ostrých střeleb z ručních zbraní.

Štáb 4. brigády si při střelbách na Doupově vyzkoušel nové zbraně

Zobrazena stránka 3 z 3
<1 2 3