Armáda » Informační servis » Vojenský fond solidarity

I ty můžeš jednou potřebovat pomoc

Vážení vojáci a zaměstnanci resortu Ministerstva obrany, právě 9. srpna tomu bude přesně pět měsíců od podepsání dohody o spolupráci s Charitou ČR, která spravuje veřejnou sbírku ve prospěch AČR a jejího Vojenského fondu solidarity.

Rádi bychom tedy upřímně poděkovali všem, kteří Vojenský fond solidarity i v tak krátkém období jeho existence podporují. Tento charitativní projekt staví na principu solidarity a dobrovolné finanční podpory od vojenských profesionálů a zaměstnanců resortu Ministerstva obrany. Naším cílem je budovat Vojenský fond solidarity jako důvěryhodnou, stabilní a prospěšnou platformu pro vojáky, kteří se mohou ocitnout v nouzi, případně pro jejich rodiny. Ochota přispět finančním obnosem na sbírkový účet je pro nás cestou pomoci těm, kterým opravdu náleží. Je zároveň inspirací pro ty, kteří tak ještě neučinili.

I ty můžeš jednou potřebovat pomoc

Způsob přispění:

  • jednorázový finanční příspěvek
  • trvalý příkaz z Vašeho účtu - příspěvkem více než 1000 Kč ročně lze provést odečet od daňového základu
  • charitativní akce u jednotek
  • finanční sbírky v rámci prezentačních akcí AČR pro veřejnost

Na veřejnou sbírku č. účtu 44665522/0800, se samostatným VS 918 - Vojenský fond solidarity, mohou přispívat všichni, kterým není osud našich vojáků a kolegů lhostejný.

V pondělí 29. června 2015 se uskutečnilo již druhé pracovní setkání Řídícího výboru VFS. Přítomní projednali návrhy směrnic o působnosti VFS a také o činnosti terénních pracovníků, kteří již absolvovali odbornou přípravu. VFS navázal spolupráci s Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu a Vojenskou zdravotní pojišťovnou. Tímto se Vojenský fond solidarity stává otevřenou platformou nejen pro jednotlivce, ale také organizace a komerční společnosti. Členové Řídícího výboru VFS projednali také plán činnosti na II. pololetí roku 2015 a posoudili návrh znaku fondu. Ke komunikaci byla zřízena e-mailová adresa VFS: vojenskyfondsolidarity@gmail.com

Děkujeme vám a těšíme se na další spolupráci…

Soubory ke stažení

DOHODA MO ČR - CHARITA ČR 2459 kB

Soubory ke stažení

STATUT VOJENSKÉHO FONDU SOLIDARITY 5894 kB

Soubory ke stažení

ČÚ A KONTAKT 232 kB


Zpravodajství:

2.11.2016 •1. listopadu se velitel Pozemních sil AČR generálmajor Štefan Kaleta se sešel s hlavními funkcionáři podřízených útvarů v hlavním sále Ministerstva obrany na Valech v rámci své velitelské rady. Tuto příležitost využil velitel 53. pluku průzkumu a elektronického boje v Opavě k předání šeku do Vojenského fondu solidarity.

V rámci velitelské rady generálmajor Kaleta převzal od 53. pluku průzkumu a elektronického boje šek do Vojenského fondu solidarity

24.10.2016 •V rámci projektu Vysočina děkuje, jehož cílem je ocenit práci příslušníků bezpečnostních složek Integrovaného záchranného systému České republiky, byl v pátek 21. října předán Armádě ČR šek ve výši 15 tisíc korun. Peníze jsou určeny Vojenskému fondu solidarity.

Fotbalisté z Vysočiny podpořili české vojáky v rámci projektu „Vysočina děkuje“

13.10.2016 •Ve vojenském újezdu Hradiště se před nedávnem konal pod záštitou ministra obrany Martina Stropnického závod Doupovský kanón. Na akci se významně podílela armáda, která navíc získala další příspěvek do Vojenského fondu solidarity.

Doupovský kanón - dobrá akce s ještě lepší tečkou – podporujeme fond solidarity!

20.9.2016 •Akce vojenského fondu solidarity v letním období 2016.

 

Foto šek

15.9.2016 •Výsadkáři 43. výsadkového praporu nafotili spolu s uměleckým fotografem Stanislavem Peterou charitativní kalendář na rok 2017 k 70. výročí výsadkového vojska. Veškerý výtěžek z prodeje kalendáře půjde ve prospěch Vojenského fondu solidarity.

Výsadkáři spojili síly s fotografem Stanislavem Peterou

18.7.2016 •V sobotu 16. července se ve Vojenském újezdu Březina uskutečnil extrémní překážkový závod Army Run. Dvanáct set závodníků čekalo na trati dlouhé 11 kilometrů přes 50 překážek. Nechyběla ani dráha bojovníka, která slouží k výcviku profesionálních vojáků.

Extrémní závod Army Run pomohl Vojenskému fondu solidarity

20.5.2016 •Ve čtvrtek 19. května převzal generálmajor Štefan Kaleta z rukou generálního ředitele společnosti Aramark, s. r. o. Vladimíra Staňka šek v hodnotě 50 000 Kč pro Vojenský fond solidarity. Podpora ze strany společnosti Aramark bude pravidelná.

Vojenský fond solidarity získal dalšího partnera

9.3.2016 •Ve středu 9. března uplynul právě jeden rok od založení Vojenského fondu solidarity (VFS). Fond finančně pomáhá vojákům, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tíživé situaci, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů. Pečuje také o děti vojáků, kteří zahynuli při výkonu služby na území České republiky nebo v zahraniční operaci.

Vojenský fond solidarity podporuje vojáky jeden rok

27.1.2016 •V úterý 26. ledna v podvečer v pražské O2 aréně vyvrcholil už sedmý díl akce, ve kterém hokejisté HC Sparta Praha vzdávají hold příslušníkům složek Integrovaného záchranného systému, tedy i vojákům. Pražští hokejisté jej navíc umocnili svým vítězstvím nad týmem z Olomouce.

Pocta těm, kteří za nás denně nasazují životy

21.12.2015 •Necelý rok má za sebou Vojenský fond solidarity (VFS). Jeho cílem je finančně pomáhat vojákům z povolání, jejich rodinám nebo pozůstalým, kteří se ocitli v tísni, ať už ze zdravotních či sociálních důvodů nebo dopadem životních katastrof. Za dobu své existence se fond významně zapsal do povědomí nejen příslušníků ozbrojených sil. Je to především proto, že začal poskytovat finanční prostředky těm, kteří pomoc opravdu potřebují.

3.11.2015 •Při příležitosti oslav Dne válečných veteránů pořádá Vojenský fond solidarity veřejnou vánoční sbírku, která je určena pro pozůstalé děti vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností. Do sbírky, jež bude ukončena 13. prosince 2015, se mohou zapojit jak vojáci z povolání a zaměstnanci resortu obrany, tak široká veřejnost.

Vojenský fond solidarity

29.10.2015 •V úterý 27. října došlo k předání finanční pomoci z Vojenského fondu solidarity desátníku Stanislavu Vajdovi z 13. dělostřeleckého pluku Jince, který se kvůli těžkému onemocnění ocitl se svou manželkou a třemi malými dětmi ve velice tíživé situaci.

Finanční pomoc z Vojenského fondu solidarity pomůže prvnímu vojákovi

Zobrazena stránka 1 z 2
1 2>