Zpravodajství Capable Logistician 2013


Zpravodajství:

25.6.2013 •Zítra už bude doposud největší realizované mnohonárodní logistické standardizační a interoperabilní polní cvičení Capable Logistician 2013 jen minulostí. Logistickou podporu nejen zahraničním jednotkám poskytovala posádka v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.

Posádka Brandýs nad Labem – Stará Boleslav v rámci CAPABLE LOGISTICIAN 2013

21.6.2013 •Připravit dosud největší mnohonárodní logistické cvičení Capable Logistician 2013 a řídit jeho realizaci nebylo rozhodně snadné. Pokud se ale domníváte, že to byl úkol pro početné štáby, pak jste na omylu. S úkolem se muselo poprat pouhých 14 členů MLCC. Bez podpory ostatních a zejména hostitelské země – Slovenska - by to ale pochopitelně nebylo možné.

Devět udřených z MLCC si na chvíli oddychne

20.6.2013 •Alianční cvičení Capable Logistician 2013, které se koná ve vojenském výcvikovém prostoru Lešť, vyvrcholilo ve čtvrtek 20. června. Mezi celou řadou významných hostů, nejen z členských zemí NATO, nechyběl ani ministr obrany ČR Vlastimil Picek a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel. Za slovenskou stranu se na cvičení přijel podívat prezident Slovenské republiky Ivan Gašparovič a ministr obrany SR Martin Glváč. Na cvičení zavítal i Vojenský výbor NATO.

Cvičení Capable Logistician 2013: ministr obrany ČR se zúčastnil DV dne

20.6.2013 •Za tímto názvem prý stojí tvar prostoru, který až příliš nápadně připomíná africký kontingent. Tropická vedra posledních dnů přiměla vojáky aliančního logistického cvičení Capable Logistician, že si tento název velice rychle osvojili. Na Lešti je to podle nich v současné době stejné, jako kdyby zajišťovali vojáky nasazené přímo v Africe.

Cvičení Capable Logistician 2013: VVP Lešť se ne náhodou přezdívá Afrika

19.6.2013 •Bojové vozidlo pěchoty uvízlo v hluboké bažině. Motor pohánějící naviják vyprošťovacího tanku zabral na plné obrátky. Lano se na chvíli napnulo a pak se již zapadlé vozidlo začalo posunovat po centimetrech ven. Jednalo se o další z fragmentů aliančního logistického cvičení Capable Logistician, které se již druhý týden koná ve slovenském vojenském výcvikovém prostoru Lešť.

Capable Logistician 2013: Zlaté české ruce

18.6.2013 •V oblasti slovenského vojenského výcvikového prostoru Lešť vypukl požár. Problém byl, že právě v těchto místech byla během aliančního cvičení Capable Logistician 2013 uložena pěchotní a další munice. Hrozilo nejen její zničení, ale případný výbuch představoval nebezpečí i pro okolí. Velení skladu okamžitě přijalo nezbytná opatření, mezi kterými nechybělo ani povolání vrtulníků s vaky na hašení plošných požárů.

Když je voda a munice nad zlato

17.6.2013 •Slavnostním nástupem cvičících vojsk byla odpoledne v neděli 16. června zahájena ve Vojenském výcvikovém prostoru Lešť na Slovensku hlavní část dosud největšího mnohonárodního standardizačního a interoperabilního polního logistického cvičení Capable Logistician 2013, jehož přípravu a řízení zajišťuje Mnohonárodní centrum pro koordinaci logistiky se sídlem v Praze.

Cvičení Capable Logistician vstoupilo do hlavní části

14.6.2013 •Tak, jak na cvičení Capable Logistician 2013 postupně najíždějí jednotky a technika, jsou rozvinována i jednotlivá pracoviště funkčních oblastí cvičení. V rychlém tempu vznikají polní sklady paliva, je budováno polní místo oprav techniky, polní muniční sklad, linky pro úpravu vody a další stanoviště.

Na Lešti vojáci staví polní sklady a jiná logistická zařízení

13.6.2013 •První český konvoj s těžkou technikou dorazil ve středu 12. června ve večerních hodinách do Vojenského výcvikového prostoru Lešť na Slovensku.

Český konvoj dorazil na cvičení Capable Logistician 2013

13.6.2013 •Štáb JLSG (Joint Logistics Support Group – Společná skupina logistické podpory) lze bez nadsázky označit za srdce cvičení Capable Logistician 2013. Na jedné straně totiž JLSG řeší vstupy od ředitelství a velení cvičení EXDIR a EXCON a na druhé straně řídí činnost nasazených sil a prostředků v jednotlivých funkčních oblastech. Aby toho nebylo málo, je JLSG samo o sobě také prvkem, u kterého se v rámci cvičení CL13 ověřuje praktická funkčnost, a to hned z několika pohledů.

JLSG je srdcem cvičení Capable Logistician 2013

12.6.2013 •Právě v těchto dnech se na Slovensku koná doposud největší realizované mnohonárodní logistické standardizační a interoperabilní polní cvičení s názvem Capable Logistican 2013. Jeho cílem je ověřit použití standardizačních dohod (STANAG) NATO na dosažení interoperability, tedy schopnosti působit společně a poskytovat logistickou podporu v mezinárodních misích.

Přesun Belgie, francie a Holandska přes posádku Vyškov.

12.6.2013 •Ačkoliv většina zahraničních jednotek a techniky postupně najíždí do Vojenského výcvikového prostoru Lešť na Slovensku teprve v těchto dnech, pracují již některé prvky v rámci mnohonárodního logistického cvičení Capable Logistician 2013 na plné obrátky.

RSOM otvírá dveře ostatním

Zobrazena stránka 1 z 2
1 2>