Zpravodajství

5.3.2012 •Minulý týden se konalo v Centru simulačních a trenažerových technologií v Brně cvičení 153. ženijního praporu a velitelství 15. ženijní brigády. Zaměřeno bylo na schopnosti velitelů vyhodnotit situaci, přijímout rozhodnutí a správně reagovat na informace z místa, kde je jednotka nasazená.

Cvičení 153. ženijního praporu v CSTT v Brně

2.3.2012 •Týdenní výcvik v tankování za letu ve švédském Ronneby se pomalu chýlí ke konci. Dobře provedené lety pod vedením švédského instruktora ve dvoumístné verzi letounu JAS 39D Gripen byly dobrým předpokladem pro zvládnutí samostatných letů, které piloty čekaly následující dny.

„Tygři“ zvládli tankování za letu na výbornou

1.3.2012 •Jaderné údery, zamoření chemickými, radioaktivními a biologickými látkami nebo úniky průmyslových škodlivin monitorovali a analyzovali operátoři výpočetně analytických pracovišť během mezinárodního cvičení Northern Cloud 2012, které se uskutečnilo od 27. února do 1. března 2012.

Chemici varovali vojska před použitím chemických, radioaktivních a biologických látek

28.2.2012 •V úterý 28. února 2012 se poprvé v historii českého letectva uskutečnilo tankování letounu za letu ve švédském Ronneby. Letoun JAS 39 Gripen s českým pilotem na palubě se několikrát úspěšně spojil s tankerem švédského letectva C-130 Hercules.

grip

24.2.2012 •Dělostřelečtí průzkumníci společně s logistiky 13. dělostřelecké brigády vyrazili tento týden do vojenského výcvikového prostoru Brdy na třídenní komplexní polní výcvik. Pozadu nezůstal ani štáb brigády. Ten ve stejný den absolvoval třicetikilometrový pochod se zátěží.

Nezastupitelná úloha dělostřeleckých návodčích

22.2.2012 •Velitelská rota 142. praporu oprav z Klatov strávila dva dny na šumavském Špičáku. Zvládli nejen dlouhý přesun na lyžích, ale i pochod na sněžnicích a trénovali přepravu zraněného člověka po sjezdovce. Vrcholem výcviku byl nocleh pod „širákem“.

„Klatováci“ prožili extrémní noc na sněhu

17.2.2012 •Ve dnech 14. až 16. února se v posádce 25. protiletadlové raketové brigády Strakonice uskutečnilo taktické cvičení příslušníků zesílené čety vyčleněné do bojového uskupení Evropské unie Battle Group.

Jádro čety tvoří příslušníci 252. protiletadlového raketového oddílu

10.2.2012 •Po roce se pomyslná štafeta ve výstavbě a nasazení jednotek předurčených pro provinční rekonstrukční tým v Afghánistánu vrací zpět k 7. mechanizované brigádě.

Vojáci z Bučovic a Přáslavic se naplno připravují na Afghánistán

6.2.2012 •Od 30. ledna do 3. února se na Libavé konal specializační kurz pro odbornou přípravu odstřelovačů, který pořádaly Vyšší policejní a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově.

Ani třeskuté mrazy nezabránily vojenským a policejním odstřelovačům ve společném výcviku

31.1.2012 •Pro 7. mechanizovanou brigádu, jednu ze dvou vševojskových svazků české armády, je letošek rokem přípravy i nasazení v zahraničí. Část vojáků bude od dubna v afghánském Wardaku cvičit tamní ozbrojené složky, další budou ve druhé polovině roku nasazeni v Lógaru, kde už téměř čtyři roky působí český provinční rekonstrukční tým.

7. mechanizovaná brigáda v roce 2012: Vojáky čeká výcvik i mise v zahraničí

26.1.2012 •Čas od času proskočí na veřejnost zpráva o nenahraditelné práci žabích mužů, ale i žen - jak se přezdívá potápěčům. I nedávné ztroskotání výletní lodi Costa Concordia v oblasti italského ostrova Giglia, nechala nahlédnout do nelehké práce pod vodou.

Potápěči litovali, že nemohli být ve vraku ztroskotané lodi nebo Bubliny pod ledem???

18.1.2012 •Na základně US Army v německém Hohenfelsu se na misi v Afghánistánu připravují nejen Češi. Výcvikem před nasazením v misi ISAF zde musejí projít také všechny americké jednotky.

Hohenfels: Škola pro bojovníky

Zobrazena stránka 3 z 3
<1 2 3