Vojáci v celé republice pořádají předvánoční akce pro veřejnost

Armáda se snaží přiblížit veřejnosti i před vánočními svátky. Pro děti, seniory a další veřejnost pořádá řadu akci, na které budou všichni rádi vzpomínat.

 


Zpravodajství:

 

4.1.2018 •Jinecký útvar se rozhodl, že pomůže dětským domovům s Ježíškem. Čtyřicet obálek s přáními, které vojáci dostali od dětí, bylo pryč během dvou dnů.

Dělostřelci pomáhají dětským domovům

3.1.2018 •I přes plnění služebních povinností se vojákům 10. úkolového uskupení AČR ve výcvikové misi Evropské unie (EUTM) v Mali podařilo společně zasednout ke štědrovečernímu stolu a oslavit vánoční svátky, na které jsou z domova zvyklí, a vzpomenout si na domov a své blízké.

Oslava Vánoc v africkém Mali

3.1.2018 •Děti ze Základní školy generálporučíka Františka Peřiny poslaly českým vojákům, kteří v těchto dnech slouží v zahraničních misích, kreslená i psaná novoroční přání. Všem přejí hodně štěstí a především šťastný návrat domů.

Děti „Generála nebe“ poslaly českým vojákům v misích novoroční přání

2.1.2018 •Příslušníci 9. strážní roty oslavili Vánoce na letecké základně Bagrám v Afghánistánu. Společně poobědvali, zúčastnili se společenských aktivit a o půlnoci také vánoční mše.

Vánoce českých vojáků na základně Bagram

29.12.2017 •Rozveselit děti, které kvůli nemoci nemohou být během vánočních svátků doma s rodinou, přišli ve čtvrtek 21. prosince na dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc příslušníci Pěší roty aktivních záloh plk. gšt. Vladimíra Taláška. Předali jim dárky, které nakoupili za peníze vybrané prostřednictvím dobrovolné sbírky v rámci jednotky, kterou iniciovala její příslušnice Anna Truksová.

Olomoučtí záložníci udělali nemocným dětem Vánoce

21.12.2017 •Vojenské letiště je oblíbeným místem malých i starších dětí. Leteckou základnu navštěvují nejen děti z okolních škol. Největší vzdálenost do Kbel urazily děti Brna.

V letošním roce navštívilo leteckou základnu 2257 dětí

18.12.2017 •V pátek 15. prosince se Komorním Hrádku uskutečnil vánoční koncert v podání dechového kvinteta Nocturno Posádkové hudby Praha.

Vánoční koncert v Komorním Hrádku

18.12.2017 •Příjemná atmosféra, skladby klasické hudby, vánoční melodie, ale i nejedno hudební překvapení. Takový byl Adventní koncert BrassBandu Ústřední hudby AČR, který se uskutečnil ve čtvrtek 14. prosince v kostele Církve československé husitské v Dejvicích. Jeho hlavním pořadatelem je tradičně Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6.

Adventní koncert BrassBandu láká stále více posluchačů

15.12.2017 • Ve čtvrtek 14. prosince se za účasti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Josefa Bečváře, ředitele odboru pro válečné veterány MO plukovníka gšt. Eduarda Stehlíka a dalších představitelů resortu obrany konal ve Vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze tradiční vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Pořadem pro válečné veterány navodil Ondráš pravou předvánoční atmosféru

15.12.2017 •Ve čtvrtek 14. prosince navštívili Pavel Dědič a další klienti Domova Simeon v Horní Jelení čáslavskou leteckou základnu. 21. základna taktického letectva tak v duchu projektu Ježíškova vnoučata splnila jejich vánoční přání.

Čáslavská základna se nechala inspirovat projektem „Ježíškova vnoučata“

14.12.2017 •Příslušníci Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata. Ve středu 13. prosince zavítali do Domova Matky Vojtěchy v Prachaticích, kde zdejším seniorům představili služební techniku, výstroj, výzbroj a vzájemně si vyměnili spousty vřelých slov. Mysleli také na to nejdůležitější – na zdraví, které seniorům přivezli v podobě čerstvého ovoce.

Vojenští policisté se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata

14.12.2017 •S více než dvěma desítkami válečných veteránů se ve středu 13. prosince v pražské Ústřední vojenské nemocnici v Praze - Střešovicích setkal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Společně s ředitelem nemocnice profesorem Miroslavem Zavoralem a náměstkyní pro nelékařské zdravotnické profese a řízení kvality zdravotní péče Lenkou Gutovou obdaroval válečné veterány drobnými dárky a ženám navíc věnoval symbol Vánoc - vánoční hvězdu.

Generál Bečvář navštívil válečné veterány v pražské ÚVN

Zobrazena stránka 1 z 2
1 2>