Armáda » Výcvik a nasazení » Aktivní záloha » Aktuality

20.4.2016 •Ve středu 20. dubna byli ministr obrany Martin Stropnický spolu s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jiřím Balounem hosty dosud největšího cvičení aktivní zálohy Hradba 2016, které se odehrává na Libavé.

 Ministr obrany navštívil cvičení Hradba 2016 i 8. ročník Světového šampionátu vojenských odstřelovačů

7.4.2016 •Ve středu 6. dubna nastoupilo 29 vojáků pěší roty aktivní zálohy v Karlových Varech. Druhý den zahájili své první letošní cvičení ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Jako předposlední se cvičení Hradba 2016 zúčastní pěší rota AZ KVV Karlovy Vary

7.4.2016 •Pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Zlín a při Krajském vojenském velitelství České Budějovice dnes ukončí společné cvičení Hradba 2016 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Na jejich místo nastoupí záložníci z krajských vojenských velitelství Praha a Karlovy Vary.

Největší cvičení aktivní zálohy zvládli záložníci z Českých Budějovic a Zlína

4.4.2016 •V sobotu 2. dubna se příslušníci pěší roty aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Liberec zúčastnili odhalení pamětní desky věnované plukovníkovi in memoriam Ludvíku Koškovi. Slavnostní akt se konal v areálu zimního stadionu Ludvíka Koška, při příležitosti Koškova memoriálu – hokejového turnaje 4. tříd. In memoriam tak vzdali čest jeho památce nejen místní hráči, ale i řada hostů z řad regionálních politiků či vojenské historické a současné scény.

Odhalení pamětní desky

21.3.2016 •V rámci společného nástupu 72. mechanizovaného praporu a čety aktivní zálohy, která dneškem zahajuje v Přáslavicích výcvik, byla odhalena lavička pro válečné veterány. Dřevěnou lavičku, která našla své místo u pomníku padlých vojáků, věnovala právě četa AZ.

Odhalení lavičky

18.3.2016 •Při příležitosti 74. výročí hrdinné smrti štábního kapitána Václava Morávka se v pátek 18. března uskutečnilo v Domě armády Praha slavnostní předání čestných odznaků, pamětních medailí a stužek s jeho jménem. Legendu domácího protinacistického odboje za druhé světové války si za svého patrona vybrali vojáci aktivní zálohy.

Předání ocenění se jménem štábního kapitána Václava Morávka

18.3.2016 •Vzájemná součinnost mezi ředitelem Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj podplukovníkem Tkačíkem a velitelem 13. dělostřeleckého pluku v Jincích plukovníkem Třináctým získává konkrétní podobu.

Spolupráce mezi partnerskými útvary nabírá na obrátkách

9.3.2016 •Dne 5. března se uskutečnilo metodické shromáždění velitelského sboru pěší roty Aktivní zálohy u Krajského vojenského velitelství Praha - Středočeský kraj. Tématem setkání byla příprava na stěžejní cvičení členů AZ v tomto roce - Hradba 2016, do kterého se zapojí v první polovině dubna.

Aktivní zálohy u Krajského vojenského velitelství Praha

16.2.2016 •V pátek 12. února se u Velitelství výcviku – Vojenské akademie uskutečnilo slavnostní vyřazení absolventů letošního prvního běhu kurzu základní přípravy pro nové příslušníky Aktivní zálohy.

Aktivní záloha: Základní výcvik nováčků vyvrcholil účastí na cvičení Sahel

2.2.2016 •Na konci ledna na Generálním štábu představeno nové logo Aktivní zálohy Armády České republiky. Premiéry se účastnil náčelník Generálního štábu AČR, generálporučík Josef Bečvář, dále generál Jaroslav Klemeš, účastník druhé světové války, a ředitel Vojenského historického ústavu Praha plukovník Aleš Knížek. Autorem loga je výtvarník VHÚ Pavel Holý.

Nové logo Aktivní zálohy vytvořil výtvarník VHÚ

1.2.2016 •Výcvik zaměřený na zimní přežití absolvovali příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava. Od pátku do neděle cvičili v Jeseníkách přesuny horským terénem, transport raněného i orientaci pomocí mapy a buzoly.

Aktivní zálohy z Ostravy jsou připraveny plnit úkoly ve ztížených klimatických podmínkách

27.1.2016 •„Parlamentem ČR byla schválena novelizace branné legislativy, máme finanční zdroje a především vůli budovat Aktivní zálohu,“ zdůraznil náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář na závěr konference Aktivní záloha ozbrojených sil ČR – Výzvy a příležitosti, která se uskutečnila ve středu 27. ledna v konferenčním sále Domu armády Praha.

konference Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR s názvem Výzvy a příležitosti.

Zobrazena stránka 1 z 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>