Armáda » Výcvik a nasazení » Aktivní záloha » Aktuality

14.4.2014 •Obec Malá Skála u Turnova odhalila v neděli 13. dubna památník radistovi paradesantní skupiny Clay, plukovníku Čestmíru Šikolovi, občanovi Malé Skály a čestnému občanovi Jablonce nad Nisou a Bystřice pod Hostýnem.

Liberečtí záložáci se zúčastnili slavnostního odhalení památníku věnovanému plukovníku Čestmíru Šikolovi.

11.4.2014 •Od 2. do 11. dubna se ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště na Karlovarsku koná vojenské cvičení pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Liberec.

Výcvik pěší roty aktivních záloh Liberec

24.3.2014 •Přesuny v horském terénu, chůze na sněžnicích, vyproštění z laviny, transport raněného či střežení určeného objektu. To vše museli zvládnout příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava při cvičení Zima 2014.

OSTRAVŠTÍ VOJÁCI SI SÁHLI NA DNO

17.3.2014 •Nedávno proběhlo setkání aktivních i bývalých příslušníků roty, jejích přátel a hostů. Součástí bylo vyhodnocení výcvikového roku 2013 roty Aktivních záloh ústeckého Krajského vojenského velitelství.

Ústečtí záložáci hodnotili rok 2013

13.3.2014 •Ve čtvrtek 13. března byla při slavnostním ceremoniálu na Městském úřadu Neratovice předána zástupcům roty AZ Střední Čechy pamětní stuha za příkladnou pomoc při zvládnutí povodní v roce 2013.

Slavnostní akt předání pamětní stuhy rotě AZ Středočeského kraje městem Neratovice za pomoc při povodních 2013

6.2.2014 •To konstatoval ředitel Krajského vojenského velitelství v Ostravě plukovník Jaroslav Hrabec a potvrdil hejtman Miroslav Novák.

V Moravskoslezském kraji má armáda velmi dobrý zvuk

25.1.2014 •Před nastoupenou jednotkou pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava a za doprovodu Vojenské hudby Olomouc se v sobotu 25. ledna na hřbitově Brno – Líšeň uskutečnil tradiční pietní akt k uctění památky patrona této jednotky, Josefa Otiska.

V Brně uctili památku velitele výsadku Wolfram

9.12.2013 • Příslušníci pěší roty Aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Praha – Střední Čechy dnes byli oceněni za významnou pomoc při likvidaci následků letošních povodní. Pamětní stuhu na prapor jednotky jim slavnostně připevnil starosta městské části Praha 5 Miroslav Zelený.

Starosta Prahy 5 ocenil příslušníky Aktivní zálohy za pomoc při povodních

8.10.2013 •Letošní podzimní výcvik měli vojáci aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství v Českých Budějovicích zpestřený součinnostním cvičením s příslušníky Policie ČR a ochrannou službou Jaderné elektrárny Temelín.

Jihočeské aktivní zálohy bránily Temelín

23.9.2013 •Jedenáctý ročník střelecké soutěže vojáků v záloze „O pohár náčelníka Generálního štábu Armády České republiky“ se uskutečnil v sobotu 21. září 2013 na Armádním střeleckém stadionu v Plzni - Lobzích.

Pohár náčelníka Generálního štábu opět vyhráli záložáci z Pardubic

11.9.2013 •Vytvořit obranný perimetr, vybudovat základnu, zátarasy, kontrolně propouštěcí místo, palebné stanoviště a spojení byl první úkol příslušníků jednotky Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava při cvičení ,,Safeguard Albrechtice 2013“.

Aktivní zálohy z Ostravy cvičily mimo vojenský prostor

29.8.2013 •Je to víceméně náhoda, že většinu vojáků v Aktivní záloze měl generál Adam v zodpovědnosti jak v roli velitele Sil podpory AČR, tak nově jako ředitel Sekce rozvoje a plánování schopností MO. Coby český zástupce v NRFC (National Reserve Forces Committee) představoval před měsícem na mezinárodním kongresu zahraničním kolegům naši koncepci Aktivní zálohy.

Rozhovor s brigádním generálem Pavlem Adamem: „Nepřikládali jsme motivaci zaměstnavatelů dostatečný význam.“

Zobrazena stránka 1 z 7
1 2 3 4 5 6 7>