Armáda » Výcvik a nasazení » Aktivní záloha » Aktuality

13.11.2015 •Dnes končí cvičení Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava a složek Integrovaného záchranného systému s názvem Safeguard Mošnov 2015.

Safeguard - den čtvrtý – boj o Ostravské letiště

11.11.2015 •Ve středu 11. listopadu si celý svět připomenul konec 1. světové války, který se v České republice stejně tak jako v řadě dalších zemí slaví jako Den válečných veteránů.

Příslušníci aktivní zálohy oslavili Den válečných veteránů netradičně

10.11.2015 •Cvičení Safeguard 2015 má pro ostravské záložáky nový rozměr. Výcvikový prostor jim bude tvořit mimořádně atraktivní prostředí Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.

AKTIVNÍ ZÁLOHY Z OSTRAVY SE PŘIPRAVUJÍ BRÁNIT LETIŠTĚ

2.11.2015 •V pořadí již třetí výcvik v tomto roce absolvovali od 19. do 23. října příslušníci čety aktivních záloh (AZ) u 72. mechanizovaného praporu v Přáslavicích. Oproti těm předcházejícím byl výjimečný v tom, že se ho zúčastnili filmaři, kteří zde natáčeli pilotní díl k filmovému dokumentu s názvem Až na dno.

Přáslavická četa aktivních záloh cvičila pod dohledem filmařů

30.10.2015 •Netradičním způsobem poděkovali příslušníci Pěší roty podplukovníka Josefa Otiska svým zaměstnavatelům během 3. ročníku střelecké soutěže "O pohár ředitele Krajského vojenského velitelství Ostrava" ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá ve čtvrtek 29. října, který byl tradičně pořádán ve spolupráci s Československou obcí legionářskou jednota Ostrava 1.

13.10.2015 •Na armádním střeleckém stadionu v Plzni Lobzích se uskutečnila ve dnech 9. až 11. října mezinárodní střelecká soutěž aktivní zálohy a pozvaných hostů o Pohár náčelníka Generálního štábu Armády České republiky.

Přehled ostatních výsledků

1.10.2015 •Příslušníci Aktivní zálohy se ve středu 30. září znovu setkali k pracovnímu jednání s náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky generálporučíkem Josefem Bečvářem.

Generálporučík Josef Bečvář jednal s Aktivními zálohami

25.9.2015 •V pátek 25. září skončilo týdenní vojenské cvičení 231. pěší roty aktivních záloh KVV Zlín ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá, jehož se zúčastnili příslušníci aktivních záloh různých odborností, za výrazné podpory 102. průzkumného praporu Prostějov a Centra zabezpečení materiálem technických služeb Štěpánov.

Cvičení 231. pěší roty aktivních záloh KVV Zlín je u konce

25.9.2015 •Společné taktické cvičení AZ Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem se složkami Integrovaného záchranného systému, včetně Správy státních hmotných rezerv a společnosti ČEPRO. Tak vypadalo vyvrcholení příprav při ostraze skladu pohonných hmot před teroristickým útokem.

Pěší rota Aktivní zálohy odvrátila teroristický útok při cvičení v Hněvicích

23.9.2015 •Ve dnech 12. - 20. září cvičily aktivní zálohy 601. skupiny speciálních sil v Prostějově po boku nejen profesionálních příslušníků útvaru, ale také společně s jednotkou SOATU (Special Operations Air Task Unit) cvičenou pro podporu speciálních operací.

Cvičení záloh 601. skupiny speciálních sil

22.9.2015 •Novelizace branného zákona, nasazování aktivních záloh v krizových situacích a migrační hrozba, byly hlavní body diskuse prezidenta České republiky Miloše Zemana s příslušníky Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava v úterý 22. září.

,,MÁTE MOU PLNOU PODPORU“, ŘEKL PREZIDENT MILOŠ ZEMAN OSTRAVSKÝM ZÁLOŽÁKŮM

22.9.2015 •Do zabezpečení Dnů NATO se poprvé zapojila také desítka příslušníků roty aktivních záloh Vojenské policie. Doplnili si tak cvičení, které jinak dvakrát ročně absolvují na odborné škole Vojenské policie ve Vyškově.

Rota aktivních záloh Vojenské policie zahájila svůj výcvik na Dnech NATO

Zobrazena stránka 1 z 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9>