Armáda » Výcvik a nasazení » Aktivní záloha » Aktuality

2.2.2016 •Na konci ledna na Generálním štábu představeno nové logo Aktivní zálohy Armády České republiky. Premiéry se účastnil náčelník Generálního štábu AČR, generálporučík Josef Bečvář, dále generál Jaroslav Klemeš, účastník druhé světové války, a ředitel Vojenského historického ústavu Praha plukovník Aleš Knížek. Autorem loga je výtvarník VHÚ Pavel Holý.

Nové logo Aktivní zálohy vytvořil výtvarník VHÚ

1.2.2016 •Výcvik zaměřený na zimní přežití absolvovali příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava. Od pátku do neděle cvičili v Jeseníkách přesuny horským terénem, transport raněného i orientaci pomocí mapy a buzoly.

Aktivní zálohy z Ostravy jsou připraveny plnit úkoly ve ztížených klimatických podmínkách

27.1.2016 •„Parlamentem ČR byla schválena novelizace branné legislativy, máme finanční zdroje a především vůli budovat Aktivní zálohu,“ zdůraznil náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář na závěr konference Aktivní záloha ozbrojených sil ČR – Výzvy a příležitosti, která se uskutečnila ve středu 27. ledna v konferenčním sále Domu armády Praha.

konference Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR s názvem Výzvy a příležitosti.

27.1.2016 •Ministr obrany Martin Stropnický a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář dnes dopoledne zahájili konferenci Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR s názvem Výzvy a příležitosti.

Úvodní vystoupení MO na konferenci

22.1.2016 •Odkaz na nejlepší tradice československých a českých vojáků připomíná nové logo Aktivní zálohy. To bylo dnes pokřtěno na Generálním štábu AČR a stalo se tak nejen novou symbolikou příslušníků AZ, ale i předzvěstí chystaných významných změn v této dobrovolné službě vlasti.

Aktivní záloha má nové logo

21.1.2016 •Dvacet příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava převzalo ve středu 20. ledna na Krajském úřadě v Ostravě ocenění za výborné výsledky při cvičeních Integrovaného záchranného systému Safeguard.

Jste nedílnou součástí obranyschopnosti naší země, ocenil práci ostravských záložáku hejtman Moravskoslezského kraje

21.1.2016 •Ve středu 20. ledna 2016 se uskutečnil na hřbitově Brno – Líšeň pietní akt k uctění památky patrona pěší roty Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava podplukovníka Josefa Otiska.

AKTIVNÍ ZÁLOHY Z OSTRAVY UCTILI PAMÁTKU VELITELE PARASKUPINY WOLFRAM

21.1.2016 •Šestnáct adeptů včetně dvou žen. Tak vypadá letošní první skupina, která se připravuje u Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Je zde i primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký, jehož zájem o Aktivní zálohu podnítila bezpečnostní situace v Evropě.

Výcvik Aktivní zálohy

7.12.2015 •Ve dnech 23. listopadu až 1. prosince cvičili příslušníci čety Aktivní zálohy 102. průzkumného praporu ve vojenském újezdu Libavá a v posádce Prostějov.

Četa Aktivních záloh na posledním výcviku v tomto roce

2.12.2015 •Na dnešním jednání poslaneckého výboru pro obranu informoval náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář poslance, že v souvislosti s postupným nárůstem příslušníků Aktivní zálohy vzniknou i nové jednotky a zintenzivní se jejich výcvik. Cílového stavu, tedy 5 000 záložáků, by mělo být dosaženo nejpozději v roce 2025.

Záložáky čekají příští rok Hradba 2016, Ample Strike 2016 i cvičení s IZS a Českou poštou

13.11.2015 •Dnes končí cvičení Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava a složek Integrovaného záchranného systému s názvem Safeguard Mošnov 2015.

Safeguard - den čtvrtý – boj o Ostravské letiště

11.11.2015 •Ve středu 11. listopadu si celý svět připomenul konec 1. světové války, který se v České republice stejně tak jako v řadě dalších zemí slaví jako Den válečných veteránů.

Příslušníci aktivní zálohy oslavili Den válečných veteránů netradičně

Zobrazena stránka 1 z 10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10>