13.6.2016 •Příslušníci pěší roty aktivní zálohy plukovníka gšt. Vladimíra Taláška se řadí k pravidelným dárcům krve. Další aktivitu spojenou s dobrovolným dárcovstvím uskutečnili v pátek 10. června na transfuzním oddělení ve Fakultní nemocnici v Olomouci.

Olomoucká rota AZ opět darovala krev

8.6.2016 •Netradiční cvičení absolvovala minulý víkend pěší rota AZ plukovníka gšt. Vladimíra Taláška z Olomouce v neobvyklém prostředí bývalé linie československého opevnění v Orlických horách. „Během výcviku si vojáci procvičili práci s mapou v horském prostředí. Každý voják si nesl zásobu potravin a pitné vody včetně nezbytné výstroje na dva dny. To činilo zátěž až 18 kilogramů,“ prozradil k podmínkám výcviku velitel roty major Jozef Randiak.

Olomoucká rota AZ cvičila v oblasti bývalé pevnostní linie

28.5.2016 •Tehdejší boj o významný úsek fronty podél pevnostního pásu v Darkovičkách, prezentaci současné Armády České republiky a také ostravských záložníků zhlédlo 15 tisíc přítomných diváků na Hlučínsku v Darkovičkách v rámci 78. výročí mobilizace a 71. výročí ukončení 2. světové války.

Soudobá i současná armádní technika se vrátila do Darkoviček

16.5.2016 •V pátek 13. května se uskutečnilo u Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) ve Vyškově slavnostní ukončení kurzu základní přípravy pro nové příslušníky aktivní zálohy (AZ).

 Další příslušníci Aktivní zálohy absolvovali základní výcvik ve Vyškově

12.5.2016 •Změřit si síly ve sportovních a vědomostních soutěžích měli možnost žáci osmých a devátých tříd ostravských základních škol během soutěže Battlefield, která se konala 12. května v Dolní oblasti Vítkovic.

Soutěž Battlefield také v Ostravě

9.5.2016 •V neděli 8. května se příslušníci pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Praha-Středočeský kraj zúčastnili 20. ročníku Dne záchranářů v Kolíně. Akce se konala pod záštitou starosty města Kolína Víta Rakušana. Součástí celodenního bohatého programu byl také pietní akt v Sokolské ulici u Pomníku obětem války, kde si jeho účastníci připomněli Den vítězství.

Příslušníci Aktivní zálohy se prezentovali na Dnu záchranářů v Kolíně

20.4.2016 •Ve středu 20. dubna byli ministr obrany Martin Stropnický spolu s prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíkem Jiřím Balounem hosty dosud největšího cvičení aktivní zálohy Hradba 2016, které se odehrává na Libavé.

 Ministr obrany navštívil cvičení Hradba 2016 i 8. ročník Světového šampionátu vojenských odstřelovačů

7.4.2016 •Ve středu 6. dubna nastoupilo 29 vojáků pěší roty aktivní zálohy v Karlových Varech. Druhý den zahájili své první letošní cvičení ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Jako předposlední se cvičení Hradba 2016 zúčastní pěší rota AZ KVV Karlovy Vary

7.4.2016 •Pěší roty aktivní zálohy při Krajském vojenském velitelství Zlín a při Krajském vojenském velitelství České Budějovice dnes ukončí společné cvičení Hradba 2016 ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Na jejich místo nastoupí záložníci z krajských vojenských velitelství Praha a Karlovy Vary.

Největší cvičení aktivní zálohy zvládli záložníci z Českých Budějovic a Zlína

4.4.2016 •V sobotu 2. dubna se příslušníci pěší roty aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Liberec zúčastnili odhalení pamětní desky věnované plukovníkovi in memoriam Ludvíku Koškovi. Slavnostní akt se konal v areálu zimního stadionu Ludvíka Koška, při příležitosti Koškova memoriálu – hokejového turnaje 4. tříd. In memoriam tak vzdali čest jeho památce nejen místní hráči, ale i řada hostů z řad regionálních politiků či vojenské historické a současné scény.

Odhalení pamětní desky

21.3.2016 •V rámci společného nástupu 72. mechanizovaného praporu a čety aktivní zálohy, která dneškem zahajuje v Přáslavicích výcvik, byla odhalena lavička pro válečné veterány. Dřevěnou lavičku, která našla své místo u pomníku padlých vojáků, věnovala právě četa AZ.

Odhalení lavičky

18.3.2016 •Při příležitosti 74. výročí hrdinné smrti štábního kapitána Václava Morávka se v pátek 18. března uskutečnilo v Domě armády Praha slavnostní předání čestných odznaků, pamětních medailí a stužek s jeho jménem. Legendu domácího protinacistického odboje za druhé světové války si za svého patrona vybrali vojáci aktivní zálohy.

Předání ocenění se jménem štábního kapitána Václava Morávka

Zobrazena stránka 1 z 11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11>