Pomoc dětem ze zatopených oblastí

Autor: redakce www.army.cz, (oha)

Bezprostředně po loňských ničivých povodních nabídl ministr obrany Martin Barták pomoc nejpostiženější obci - Jeseníku nad Odrou. Se stejnou nabídkou přišlo Ministerstvo obrany i letos.

Před půl rokem se čtyřicet devět dětí z Jeseníku nad Odrou pokoušelo na prožité hrůzy zapomenout na letním prázdninovém táboře v Bedřichově. Ten pro ně připravila příspěvková organizace Ministerstva obrany, Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, ve svém rekreačním zařízení Bedřichov ve Špindlerově Mlýně. Letos nabídlo ministerstvo ozdravný pobyt pro dvacet dětí ve Vojenské lázeňské léčebně Jeseník , a to od 1. do 5. února.

Děti z Jeseníku nad Odrou Z pobytu Na svahu

"Celý program pro děti připravovali lidé z vojenské léčebny, a stejně jako všechno ostatní, byl perfektní. Nejenže měly možnost celý den strávit na svahu – takže se všechny do jednoho naučily lyžovat – ale k dispozici měly také bazén, saunu a tělocvičnu," vypočítává Milada Ratajová, vedoucí pobytu. "Na nic jsme si ani v nejmenším nemohli stěžovat. Stejně jako před půl rokem v Bedřichově, bylo i tentokrát všechno dokonalé. Od ubytování či stravování až po zajímavý program. A skvělí byli samozřejmě i lidé, kteří se o děti a o nás, jako doprovod, starali," zdůrazňuje Milada Ratajová.

Ilustrační foto 1 Ilustrační foto 2 Ilustrační foto 3

Podle jejích slov jsou na tom děti, které vloni zažily povodně na vlastní kůži, dnes už lépe. „A myslím, že k tomu hodně přispěly právě i ozdravné pobyty od Ministerstva obrany. Také díky nim se už dnes s dětmi na téma povodně nebojíme mluvit.“

Ředitel VLL Jeseník Ján Capko se další pomoci pro děti z Jeseníku nad Odrou nebrání. Naopak. "Pokud to ekonomická situace dovolí, velice rádi v našem lázeňském zařízení ozdravný pobyt pro děti opět zajistíme."

Foto: Dr. Václav Kupilík, Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, Praha


  • Vojenská lázeňská léčebna Jeseník je specializované zařízení, které v rámci VOLAREZA poskytuje léčbu příslušníkům speciálních složek armády.
  • Zařízení poskytuje celou škálu procedur se zaměřením na léčení poruch zejména pohybového aparátu.
  • V samotných Lázních Jeseník se pak léčí onemocnění oběhového a dýchacího aparátu.