Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Bambiriáda 2009

Bambiriáda 2009

Letošní již 11. ročník tradiční prezentace činnosti občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času Bambiriáda 2009, pořádaný Českou radou dětí a mládeže za podpory Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Zastoupení Evropské komise v České republice a Armády České republiky se uskutečnil ve dnech 4. až 7. června 2009.

Mimo jiných osobností převzali záštitu nad touto akcí bývalá ministryně obrany České republiky Vlasta Parkanová a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Vlastimil Picek. Armáda České republiky se na akci podílela ať již formou zabezpečení nebo přímo provedením vlastních ukázek a prezentací činnosti vojáků ve všech 14 městech letošního ročníku (Praha, Beroun, Karlovy Vary, Plzeň, Liberec, Jihlava, Zábřeh, Chropyně, Brno, České Budějovice, Chrudim, Náchod, Ostrava a Chomutov).

fotografie 2 fotografie 3 fotografie 5

V Praze Armádu České republiky prezentovalo Posádkové velitelství Praha, Krajské vojenské velitelství hlavního města Prahy, Armádní sportovní centrum Dukla Praha a 152. ženijní prapor Rakovník. Prezentaci AČR bylo možno nalézt na Střeleckém ostrově. Kromě ukázek vojenské výstroje a vybavení mohli návštěvníci mimo jiné shlédnout filmy Armáda a Praha, Mobilizace 1938 a Přehlídka 2008 či se zúčastnit autogramiád vojenských sportovců nebo besed dětí s účastníky zahraničních misí.

Ve čtvrtek 4. června 2009 13.00 hodin na Střeleckém ostrově pak 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Josef Prokš převzal z rukou organizátorů letošního ročníku šek na humanitární dar - vybavení pro jednu třídu základní školy v kosovském Šajkovaci.

fotografie 1 fotografie 4

Další zástupce armády bylo možné také nalézt v rámci informačního centra Bambiriády v prostoru před kostelem sv. Václava ve Štefánkově ulici na Smíchově.