VĚRA na Sardinii

Třiapadesát vojáků se na italské Sardinii účastní spojeneckého cvičení TRIAL IMPERIAL HAMMER 2008, jehož úkolem je podpora speciálních sil v boji proti terorismu.

Společné cvičení mezinárodních pozemních, vzdušných, námořních a speciálních sil se koná ve dnech 29. září - 16. října 2008 ve vojenském výcvikovém prostoru Perdasdefogu na Sardinii.

Cvičení je demonstrací aliančních schopností v podmínkách asymetrické války s cílem zjistit, vyhledat, zachytit, identifikovat a sledovat nepřátelské cíle s následným zpracováním, šířením a sdílením informací o těchto cílech.

Tento nelehký úkol bude zajišťovat 53 vojáků 531. praporu pasivních systémů z Českých Budějovic a jejich pasivní systém VĚRA S/M.

fotografie 1 fotografie 2

O víkendu 27. a 28. září 2008 se letecky přepravili se svou technikou, která čítala přes dvacet kusů, z pražského vojenského letiště ve Kbelích na leteckou základnu Cagliari.

Poté se po vlastní ose vydala kolona vozidel do prostoru nasazení. V současné době se již čeští vojáci se svými aliančními kolegy plně zapojili do prvního dne cvičení a plní stanovené úkoly.

Foto: archiv 53. bPSEB Opava


Autor: kapitán Petr Šiler, tiskový a informační důstojník 53. brigády pasivních systémů a elektronického boje