Ředitel Agentury logistiky

Ředitel Agentury logistiky

Brigádní generál Ing. Jaroslav Trakal

Brigádní generál Ing. Jaroslav Trakal

Životopis:

  • Rodinný stav: ženatý
  • Manželka: Mária
  • Datum narození: 9. června 1959
  • Místo narození: Turnov

Vzdělání:

  • 1974 - 1978
    Střední škola společného stravování Poděbrady
  • 1978 - 1982
    Vysoká vojenská škola TTZ Žilina / obor ekonomika armády, proviantní zabezpečení
  • 1986 - 1988
    Postgraduální studium na Vojenské akademii Brno / obor organizátorsko-ekonomický, proviantní zabezpečení
  • 2009 - 2010
    kurz Generálního štábu / Řízení obrany státu - vojenská strategie a operační umění

Jazyky:

  • anglický
  • ruský

Praxe:

  • 1982 - 1984
    náčelník proviantní služby 332. kanonové dělostřelecké brigády 4. armády Západního vojenského okruhu
  • 1984 - 1986
    starší důstojník oddělení organizační a odborné přípravy proviantní správy velitelství Západního vojenského okruhu
  • 1986 - 1988
    interní postgraduální studium VA Brno, obor proviantní zabezpečení
  • 1988 - 1991
    náčelník proviantní služby 15. motostřelecké divize 4. armády Západního vojenského okruhu
  • 1.1.1992 – 29.9.1992
    náčelník proviantní služby týlu 15. motostřelecké divize Vojenského velitelství Západ
  • 30.9.1992 – 31.3.1994
    vedoucí starší důstojník skupiny organizační a plánovací proviantní služby týlu Vojenského velitelství Západ
  • 1.4.1994 – 31.8.1995
    náčelník proviantní skupiny oddělení týlového zabezpečení správy logistiky štábu velitelství 1. armádního sboru
  • 1995 - 1997
    náčelník Ústřední proviantní základny Velitelství logistiky GŠ AČR
  • 1997 - 2003
    náčelník Ústřední základny potravin Ředitelství logistické a zdravotnické podpory Velitelství sil podpory a výcviku GŠ AČR
  • 2004 - 2005
    náčelník odboru neopravovaného majetku správy managementu majetkových uskupení Ředitelství logistické a zdravotnické podpory Velitelství sil podpory a výcviku
  • 2004 - 2005
    náčelník odboru neopravovaného majetku správy managementu majetkových uskupení Ředitelství logistické a zdravotnické podpory Velitelství sil podpory a výcviku
  • 2005 - 2008
    zástupce náčelníka správy managementu majetkových uskupení Ředitelství logistické a zdravotnické podpory Velitelství sil podpory a výcviku
  • 1.1.2009 – 30.11.2009
    náčelník odboru logistického zabezpečení personálu Velitelství sil podpory
  • 1.12.2009 – 31.7.2010
    náčelník odboru výzbrojního a technického zabezpečení Velitelství sil podpory
  • 2010 - 2013
    zástupce náčelníka štábu Velitelství sil podpory
  • 24.11.2012 – 14.6.2013
    velitel Úkolového uskupení AČR ISAF Společného operačního centra MO
  • 1.7.2013 – 30.9.2015
    zástupce ředitele Agentury logistiky
  • od 1.10.2015
    ředitel Agentury logistiky
  • 8.5.2016
    jmenován do hodnosti brigádního generála

Vyznamenání:

  • Čestný odznak AČR Za zásluhy III. stupně
  • Stužka medaile Za službu v ozbrojených silách ČR I. stupně -XX
  • Medaile Za službu vlasti
  • Medaile MO ČR Za službu v zahraničí – Afghánistán III. stupně
  • Medaile NATO "Non-Article 5"
  • Záslužný kříž ministra obrany ČR, 2. stupeň
  • Záslužný kříž ministra obrany ČR, 3. stupeň
  • Medaile AČR, 1. stupeň
  • Medaile AČR, 2. stupeň
  • Medaile AČR, 3. stupeň
  • Čestný odznak AČR „Přemysla II. krále železného a zlatého“
  • Pamětní odznak NATO 1999-2009
  • Čestný pamětní odznak NATO „50 let NATO“

Děti:

  • syn Lukáš
  • dcera Veronika

Zájmy:

  • rodina, cestování, turistika a sport

Aktualizováno: 7. listopadu 2017