Ministerstvo obrany » Zpět na předchozí stránku » Dělostřelci převzali třetí radiolokátor Arthur

Dělostřelci převzali třetí radiolokátor Arthur

Předání třetího prostředku radiolokátoru Arthur do výzbroje Armády České republiky se uskutečnilo v úterý 27. listopadu 2007 u 13. dělostřelecké brigády v Jincích.

Slavnostního předání se zúčastnili senátor Parlamentu ČR Jaromír Volný, náčelník oddělení dělostřelectva Armády ČR plukovník Tomáš Dvořáček, zástupci švédské společnosti SAAB Microwave Systems a další významní představitelé resortu obrany a průmyslu.

Podpisem předávacího certifikátu potvrdil plukovník Tomáš Dvořáček a generální ředitel zastoupení společnosti Saab pro Českou republiku Jindřich Špringl, že se Armáda České republiky stala uživatelem v pořadí již třetího dělostřeleckého systému Arthur, který je součástí výzbroje radiolokační čety velitelství 13. dělostřelecké brigády.

Z převzetí radiolokátoru Arthur 1 Z převzetí radiolokátoru Arthur 2 Z převzetí radiolokátoru Arthur 3

Dosavadní zkušenosti s více než ročního praktického používání dvou radiolokátorů Arthur u 13. dělostřelecké brigády shrnul v krátké prezentaci náčelník zpravodajského oddělení major Zdeněk Mikula, který kromě jiného poukázal na hlavní úkoly, které příslušníky radiolokační čety čekají v roce 2008 a to především v přípravě na plnění úkolů v zahraničních misích.

Hosty bezesporu zaujaly také statické ukázky dvou radiolokátorů Arthur.

V závěru oficiální části předal zástupce švédské společnosti Saab Magnus Lindblad veliteli 13. dělostřelecké brigády plukovníku Jánu Kožiakovi přesnou maketu radiolokátoru Arthur jako výraz dobré vzájemné spolupráce a na vzpomínku tohoto slavnostního okamžiku.

Z převzetí radiolokátoru Arthur 4 Z převzetí radiolokátoru Arthur 5 Z převzetí radiolokátoru Arthur 6 fotografie 7