Výstava před Generálním štábem mapuje stoletou tradici spojovacího vojska AČR

Autor: Miroslav Šindelář

Náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář otevřel v úterý 31. října na Vítězném náměstí v Praze 6 výstavu nazvanou 100 let spojovacího vojska.

Výstava, která mapuje stoletou tradici spojovacího vojska AČR, je přístupná veřejnosti

Její autor plukovník Michal Burian z Vojenského historického ústavu Praha při vernisáži představil na jedenácti panelech stoletou historii spojovacího vojska, tedy od doby československých legií až po současnost.

„Výstava připomíná jak významnou roli v naší armádě spojaři vždy zastávali i to, že mnozí z nich obětovali naší zemi to nejcennější – své životy,“ uvedl při zahájení výstavy náčelník GŠ AČR armádní generál Josef Bečvář. „Spojaři mohou být právem hrdi na svou stoletou historii i na to, že vždy představovali a představují důležitou součást naší armády. Jejich úloha bude v dalších letech nabývat na významu v souvislosti se stále větším důrazem kladeným na kybernetickou doménu a bezpečnost,“ dodal.

Kulisu vernisáže dotvářela nejen historická, ale také soudobá vojenská technika spojovacího vojska Armády České republiky.

Slavnostní zahájení výstavy před GŠ

Autor: J. Horníček

Nahrává se přehrávač videa ...