Výstava, která nese název „V čele armády“

Autor: Mira Třebická, komunikační manažerka náčelníka Generálního štábu Armády České republiky

Letošní 29. červen je dnem, kdy náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Vlastimil Picek naposledy ve své funkci zahájí před historickou budovou Generálního štábu AČR výstavu, která nese název „V čele armády“.

Výstava, která nese název „V čele armády“
Tato expozice nese podtitul „Kapitoly z dějin Generálního štábu“. Na více než dvou desítkách výstavních panelů naleznete na 150 fotografií zachycujících významné události jak z dějin Generálního, původně Hlavního štábu, tak i celé naší armády. Je věnována jednak devět desetiletí vzdáleným dějinám, úplným počátkům naší novodobé státnosti, tak i dobám zcela nedávným. Popisuje poutavě slovem i obrazem jak období mírová, tak i válečná. Hovoří jak o slavných, tak i tragických momentech v našich dějinách, o dobách nesnadných i o etapách, na něž můžeme být právem hrdí.

Výstava též jednoznačně ukazuje to, co si armádní generál Vlastimil Picek během svého působení v čele Generálního štábu Armády České republiky denně uvědomoval. A sice skutečnost, že armádu nikdy netvoří pouze zbraně, kterými disponuje, ale především lidé. A je přitom jedno, zda působí na vysokých funkcích ve velitelstvích a štábech, či na místech vojáků jednotlivých útvarů.

Expozice bude k vidění do 20. září 2012, kdy bude nahrazena tématem Armádní sportovci na olympijských hrách.

Autor: Mira Třebická, komunikační manažerka náčelníka Generálního štábu Armády České republiky