Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Velitel speciálních operací NATO jednal s generály Bečvářem a Kolářem o spolupráci

Velitel speciálních operací NATO jednal s generály Bečvářem a Kolářem o spolupráci

2.3.2018 • Na jednodenní návštěvu zavítal ve středu 28. února do České republiky velitel speciálních operací Severoatlantické aliance viceadmirál Colin J. Kilrain. Jednalo se o vůbec první návštěvu České republiky po jeho ustanovení do funkce.

Generál Pavel Kolář s admirálem Kilrainem
Generál Pavel Kolář s admirálem Kilrainem

Nejprve ho přijal náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. „Speciální síly poskytují České republice vysoce flexibilní a efektivní strategický nástroj v oblasti zajištění obrany a bezpečnosti,“ zdůraznil generál Bečvář a připomněl, že za poslední čtyři roky speciální síly prošly výraznými změnami. Rozšířily své velitelské i řídící struktury a vzniklo nové Centrum podpory speciálních sil (CPSS).

Admirál se během svého pobytu setkal také s ředitelem speciálních sil brigádním generálem Pavlem Kolářem. Ten hosta seznámil s hlavními úkoly, strukturou i příspěvky našich sil do zahraničních operací NATO. Dále diskutovali o minulých operacích speciálních sil a jednali také o budoucí spolupráci.

Výhody a zkušenosti využijeme i v misích

„Jednání bylo sice krátké, ale velmi přínosné. Úzká spolupráce nám přináší řadu výhod a zkušeností, které můžeme zúročit nejen při plánování a nasazení v zahraničních operacích, ale také při společných aliančních cvičeních,“ dodal generál Kolář.

Speciální síly provádí celé spektrum operací jako je speciální průzkum, ofenzivní činnost, podpora a vliv ve všech geografických a klimatických podmínkách. Své zástupce mají také v mezinárodním štábu Velitelství speciální operací NATO v belgickém Monsu.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Armádní generál Josef Bečvář s admirálem Kilrainem Armádní generál Josef Bečvář s admirálem Kilrainem Armádní generál Josef Bečvář…
  • Generál Pavel Kolář s admirálem Kilrainem Generál Pavel Kolář s admirálem Kilrainem Generál Pavel Kolář s admirálem…
  • Z jednání u náčelníka Generálního štábu AČR Z jednání u náčelníka Generálního štábu AČR Z jednání u náčelníka…

Autor: majorka Denisa Vernerová, oddělení komunikace s veřejností GŠ AČR