Armáda » Informační servis » Zpravodajství » U dopravní nehody zasahovali i vojenští záchranáři z Olomouce

U dopravní nehody zasahovali i vojenští záchranáři z Olomouce

3.7.2012 • V pondělí 2. července 2012 krátce před třináctou hodinou došlo v Přerově k dopravní nehodě kamionu.

 Ze zatím neobjasněných důvodů zde narazil kamion do jedné z patrových budov u vlakového a autobusového nádraží, a tím došlo i ke zřícení štítové stěny, zavalení kabiny řidiče a následnému požáru.

Operační středisko hasičského záchranného sboru na místo povolalo několik záchranných jednotek a mezi nimi byla i žádost o pomoc samostatné záchranné roty z Olomouce.

Jelikož zde bylo podezření z možného zavalení osob pod sutinami po pádu štítové zdi a tím došlo k narušení statiky domu, bylo potřeba těžké ženijní techniky k zabezpečení sutin a „průčelí domu“ po náraze.

Na základě těchto informací obdržel velitel Samostatné záchranné roty Olomouc nařízení velitele 15. ženijní brigády k vyčlenění sil a prostředků pro potřeby GŘ HZS na pomoc při řešení a likvidaci následků výše zmíněné dopravní nehody. Na zásah byly vyčleněny tři osoby s dvěma kusy techniky.

Velitelem zásahu byl určen velitel strojního družstva rotný Ivo Michna. Zasahující tým po dojetí na místo nehody a obdržení stěžejních informací o způsobu provedení záchranných prací, zajištění stropní části budovy a odstranění sutin, zahájil ihned svou činnost.

Na základě rozhodnutí statika a členů stavebního úřadu byly záchranné práce ukončeny kolem osmé hodiny večer, těžká technika byla odvolána a dále už nebudou probíhat práce na odstranění sutin.

 

Foto: Idnes a požáry.cz

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 3, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Z demolice objektu (1) Z demolice objektu (1) Z demolice objektu (1)
  • Demolice objektu (2) Demolice objektu (2) Demolice objektu (2)
  • Demolice objektu (3) Demolice objektu (3) Demolice objektu (3)
  • Demolice objektu (4) Demolice objektu (4) Demolice objektu (4)

Autor: nadrotmistr Jiří Zbránek, Olomouc