Armáda » Informační servis » Zpravodajství » To nejlepší z vystoupení čestných stráží bude k vidění na Drillfestu

To nejlepší z vystoupení čestných stráží bude k vidění na Drillfestu

15.6.2016 • Ve čtvrtek 23. června se od 14:00 hodin uskuteční na pražském Václavském náměstí u příležitosti Dne ozbrojených sil ČR 10. ročník Mezinárodní přehlídky exhibičních vystoupení jednotek čestných stráží středoevropského regionu. Zúčastní se ho vojáci z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, kteří předvedou své nevšední mistrovství, za kterým se skrývají hodiny tvrdého výcviku.

Spolu s exhibičními jednotkami vystoupí také Ústřední hudba Armády ČR, která je celosvětově uznávaná jako vrcholné koncertní těleso. Podplukovník Zdeněk Dvorský k tomu dodává: „Exhibiční vystoupení vojáci neprovádějí při oficiálních příležitostech, ale jen při zcela výjimečných jako je tato. Také vystoupení Ústřední hudby AČR bude nepochybně velkým zážitkem. Proto se určitě přijďte podívat.“

Mimořádná přehlídka jednotek čestných stráží armád středoevropského regionu a Čestné stráže prezidenta Slovenské republiky se bude konat pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky a radního hlavního města Prahy Jana Wolfa. Svou účast přislíbil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář. Hlavním organizátorem je Posádkové velitelství Praha ve spolupráci s agenturou Ci-5. Laskavou podporu poskytne i Magistrát hlavního města Prahy a Městská část Praha 1.

Soubory ke stažení

Program Drillfest 2016 2252 kB

Průměrné hodnocení (3 hlasů): 3.67, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.


Fotogalerie
  • Z Drillfestu 2015 Z Drillfestu 2015 Z Drillfestu 2015

Autor: kapitánka Eva Cajthamlová, Posádkové velitelství Praha