Starostové obcí v okolí kbelské základny už vědí, na jaké aktivity se letos připravit

Autor: kpt. Zuzana Špačková, tiskový a informační důstojník 24.základny dopravního letectva

Setkání se starosty městských částí a obcí, které leží v blízkém či vzdáleném okolí letiště v pražských Kbelích, se stalo již tradicí. Letošní schůzka se uskutečnila v úterý 20. února. Jejím účelem bylo podrobně informovat zástupce samospráv o činnostech letecké základny, aby byla veřejnost maximálně informována o letové činnosti ve svém okolí.

Setkání Kbely

Ministerstvo obrany, jakož i samotná armáda, mají nemalý zájem o budování dobrých vztahů s obcemi v jednotlivých regionech. Stejný postoj zaujímá také velení 24. základny dopravního letectva. Právě proto se v úterý 20. února uskutečnilo setkání velitele se zastupiteli okolních obcí letiště Praha-Kbely.

Velitel letecké základny plukovník David Klement v průběhu prezentace hosty seznámil s letovými úkoly základny v roce 2017 a 2018 a poté s nimi diskutoval na téma provoz letecké záchranné služby, přeprava orgánů v rámci transplantačního programu nebo příprava letových posádek pro výkon služby.

Plukovník David Klement se dále zmínil o oslavách 100 let od vzniku pražského kbelského letiště a informoval o přípravě leteckého dne, který by se mohl uskutečnit na začátku června.

Prohlubovali dobré vztahy

„Informovat zástupce veřejné správy o činnosti letecké základny považuji za důležitou podmínku pro vytváření dobrých vztahů s lidmi v našem okolí. Současně máme také možnost prodiskutovat otázky týkající se letového výcviku a s tím spojené možnosti zvýšení hluku,“ uvedl velitel 24. základny dopravního letectva plukovník David Klement.

Setkání se zastupiteli se zúčastnil i Petr Zlahohlávek ze společnosti Jagello 2000, která bude pořádající organizací leteckého dne. Hosté se také dozvěděli o tradičních Dnech NATO v Ostravě, jedné z největších akcí, která je zaměřená na vojenskou tématiku pro veřejnost, či Dnech otevřených dveří v Čáslavi. „Rádi bychom divákům předvedli asi dvouhodinovou leteckou ukázku, další techniku si budou moct prohlédnout na zemi. Rozhodnutí o konání akce by mělo padnout v březnu,“ dodal Petr Zlatohlávek.