Rekrutace na Moravě se daří. Zvyšují se počty profesionálních vojáků i aktivní zálohy

Autor: kapitán Ladislav Kabát, 7. mechanizovaná brigáda

Předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka ve středu 30. srpna navštívil 74. lehký motorizovaný prapor v Bučovicích. S velitelem pozemních sil generálmajorem Štefanem Kaletou jej v prostorech kasáren přivítal velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka a velitel bučovického praporu podplukovník Přemysl Štěpánek.

Předseda vlády navštívil bučovický útvar

Premiér Sobotka se dozvěděl základní informace o lehkém motorizovaném praporu, například typ a počty používané vojenské techniky, účast v zahraničních operacích nebo aktuální naplněnost praporu. „Rekrutace na Moravě probíhá velmi dobře. Lidé mají o službu u rozmístěných jednotek velký zájem a daří se naplňovat počty nejen profesionálních vojáků, ale i aktivní zálohy,“ zodpověděl jeden z premiérových dotazů generálmajor Štefan Kaleta.

Po úvodní prezentaci si předseda vlády prohlédl síň tradic praporu a následně mu bučovičtí profesionálové představili vojenskou techniku a zbraně, které v současné době používají. Vedle lehkého obrněného vozidla Iveco nebo průzkumné verze kolového obrněného transportéru Pandur si Bohuslav Sobotka zblízka prohlédl i novinky ve výzbroji praporu, jimiž jsou odstřelovací puška firmy Deser Tech či 81 mm minomet.