Prezident jmenoval generálporučíka Josefa Bečváře náčelníkem generálního štábu

Autor: Jana Deckerová

Prezident a vrchní velitel ozbrojených sil České republiky Miloš Zeman dnes při slavnostním ceremoniálu jmenoval na Pražském hradě generálporučíka Josefa Bečváře novým náčelníkem Generálního štábu AČR.

Už dopoledne proběhnul slavnostní akt na Čestném dvoře Národního památníku na Vítkově, kde bylo před nastoupenými jednotkami vyhlášeno rozhodnutí prezidenta republiky Miloše Zemana a armádní generál Petr Pavel předal svému nástupci generálporučíkovi Josefu Bečvářovi bojový prapor.

Na Pražském hradě pak při slavnostním aktu prezident republiky poděkoval armádnímu generálovi Petru Pavlovi za jeho velmi kvalitní dosavadní práci v čele české armády a popřál mu mnoho úspěchů ve funkci předsedy Vojenského výboru NATO.

Novému náčelníkovi Generálního štábu AČR popřál, aby česká armáda pod jeho velením, tak jako dosud, zasahovala v boji proti terorismu a aby navázala na tradice, které se vytvořily v Afghánistánu, v Mali, na Sinaji, ale i v řadě dalších míst.

„Věřím, že se Vám podaří dosáhnout postupného rozšiřování českých vojáků na Golanských výšinách nebo smysluplného využití polní nemocnice při pomoci uprchlíkům v Jordánsku či jinde,“ uvedl ve svém projevu ke generálu Bečvářovi prezident Miloš Zeman.

Generálporučík Josef Bečvář ve své řeči prezidentovi řekl, že nová funkce je pro něj výzvou a ctí. „Za svůj prvořadý úkol považuji doplnění početního stavu vojáků a dokončení koncepce výstavby armády,“ řekl závěrem Bečvář.

Slavnostní ceremoniál na Pražském hradě proběhnul za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického a velení Armády České republiky.

Jmenování nového NGŠ AČR

Autor: M. Šmidrkal

Nahrává se přehrávač videa ...