Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala

Praporu pěší roty aktivních záloh KVV Praha požehnal vojenský kaplan Petr Fiala

22.11.2017 • Deset let poté, co pěší rota Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Praha – Středočeský kraj získala z rukou tehdejšího hejtmana prapor, se dočkal slavnostního žehnání. Samotný akt provedl vojenský kaplan Posádkového velitelství Praha major Petr Fiala za přítomnosti čestných hostů.

AZ pěší roty KVV Praha - Středočeský kraj s praporem
AZ pěší roty KVV Praha - Středočeský kraj s praporem

Žehnání praporu se zúčastnil zástupce ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO generál Ladislav Košner, armádní generál v záloze Jiří Šedivý, který v letech 2002 až 2004 stál u prvních dobrovolných vojenských cvičení, která probíhala v posádce Strašice, dále ředitel odboru obranných příprav sekce rozvoje a plánování schopností MO plukovník generálního štábu Petr Gajdoš a také poslankyně Jana Černochová.

„Jsem hrdý na naše vojáky, kteří sami přišli s nápadem nechat svůj prapor požehnat. V loňském roce jsme o tomto kroku hlasovali. Pro žehnání se vyslovila nadpoloviční většina. Pro vojáky je to velmi důležitý akt, který prohlubuje hrdost a čest pod tímto praporem sloužit,“ sdělil ředitel Krajského vojenského velitelství Praha plukovník Roman Tkačík.

Dělostřelci pomohli

Ocenil také pomoc partnerského útvaru 13. dělostřeleckého pluku Jince, jmenovitě plukovníka Ivana Mráze a jeho týmu profesionálních vojáků, kteří pěší rotě AZ KVV Praha poskytli zázemí a služby.

Žehnání praporu se uskutečnilo v průběhu vojenského cvičení pěší roty na posádkovém cvičišti Brdy za účelem rozvoje vojenských schopností a dovedností. Vojáci trénovali taktickou přípravu, díky které se ještě zlepší v propátrávání, hlídkování, pozorování a zaujetí rozmístění mimo boj v prostoru odpovědnosti po dobu 72 hodin za zhoršených klimatických podmínek.

Dalším důležitým úkolem byly střelby z organických zbraní, řízení automobilové techniky a zvýšení schopností v logistické, ženijní a zdravotnické podpory v rámci odborných výcviků.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • AZ pěší roty KVV Praha - Středočeský kraj s praporem AZ pěší roty KVV Praha - Středočeský kraj s praporem AZ pěší roty KVV Praha -…
  • Žehnání praporu Žehnání praporu Žehnání praporu
  • Upřesnění úkolu v rámci cvičení Upřesnění úkolu v rámci cvičení Upřesnění úkolu v rámci…
  • Zajištění křižovatky cest Zajištění křižovatky cest Zajištění křižovatky cest
  • Jízda v terénu Jízda v terénu Jízda v terénu
  • Střelby Střelby Střelby

Autor: prap. Michal Hubálek, KVV Praha