Pohár náčelníka Generálního štábu si ze střelecké soutěže odvezly zálohy z Pardubic

Autor: praporčík Jaroslav Tlsták, Krajské vojenské velitelství Plzeň

Příslušníci české aktivní zálohy a rezervisté ze zahraničí se od pátku 6. října do neděle 8. října utkali O pohár náčelníka Generálního štábu AČR. Střelecká soutěž se uskutečnila na armádní střelnici v Plzni – Lobzích. Zvítězilo družstvo aktivní zálohy z Pardubic.

Střelecká soutěž O pohár náčelníka Generálního štábu AČR

Letošního 15. ročníku se zúčastnila družstva z České republiky, Slovenska, Německa, Polska a Rakouska. Soutěžila vždy tříčlenná družstva ve střelbě z útočné pušky CZ-805 Bren a z  pistole CZ-75 Phantom.

Vítězným družstvem v celkovém součtu 1023 bodů se stalo družstvo aktivní zálohy z Pardubic ve složení desátník Bohuslav Sedlák, rotný Jaroslav Cvejn a nadrotmistr Jiří Ptáček. V samostatném hodnocení se na prvních místech umístili: ve střelbě z pistole na pevný cíl desátník Petr Nakládal (139 bodů, AZ KVV Olomouc), ve střelbě z útočné pušky nadrotmistr Jiří Ptáček (136 bodů, AZ KVV Pardubice) a ve střelbě z pistole na mizivé cíle četař Milan Topol (105 bodů, AZ 13. dělostřelecký pluk Jince).

Předat hodnotné ceny vítězům a poděkovat ostatním účastníkům přijel v zastoupení náčelníka Generálního štábu  AČR brigádní generál Ladislav Košner, který při této příležitosti na adresu českých záložníků uvedl: „Aktivní zálohy jsou důležitou složkou AČR a mohu vám přislíbit, že vaše řady se do budoucna určitě rozšíří,“ sdělil.

Organizátorům pak generál Ladislav Košner poděkoval. „Dnešní soutěž byla jako obvykle výborně zabezpečena a proběhla na velmi vysoké úrovni. Zároveň Vám mohu oznámit, že 16. ročník je již plánovaný, a to v termínu od 5. Do 7. října 2018,“ dodal.