Armáda » Informační servis » Zpravodajství » Nováčci si v Bučovicích vyzkoušeli střelbu z útočné pušky i stavbu přístřešku v mrazu

Nováčci si v Bučovicích vyzkoušeli střelbu z útočné pušky i stavbu přístřešku v mrazu

19.1.2018 • Od pondělí 8. do pátku 19. ledna se u 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice uskutečnil pravidelný výcvik nováčků nazvaný CRUCIBLE 1/18. Výcvik měl několik cílů, například seznámit nové příslušníky s velením, s prostory praporu, sladit základní dovednosti, vědomosti a schopnosti napříč vševojskovou a odbornou přípravou.

Předání nášivky 74. lmopr Bučovice
Předání nášivky 74. lmopr Bučovice

Kromě toho je měl ale také prověřit ve schopnosti plnění bojových úkolů pod časovou, fyzickou a psychickou deprivací, naučit je základním dovednostem při boji zblízka a prověřit ve správné manipulaci se zbraní.
V prvním týdnu byla na programu teoretická příprava, ve druhém týdnu pak nováčci vyrazili do terénu. Tam si vyzkoušeli střelbu z pistole a útočné pušky typu BREN a měli možnost se seznámit i s přístroji nočního vidění při topografické přípravě na noční přesun.

V lese za nepřízně počasí, kdy byly teploty pod bodem mrazu, foukal silný vítr a padal sníh s deštěm, si nováčci stavěli přístřešky na přespání. Moc času v nich nestrávili, neboť jejich dalším úkolem bylo přesunout se neznámým terénem v noci k topografickým bodům a orientovat se v neznámém terénu. Na druhý den ráno, kdy se již začala projevovat únava, je čekal speciální test fyzické zdatnosti nazvaný „COMBAT FITNESS TEST“. Test byl o to náročnější, protože se uskutečnil v zimním období. Obsahem testu byl mimo jiné přesun zraněného do bezpečí, plazení a hod granátem.

Cílem výcviku bylo mimo jiné i stmelení nováčků a týmová spolupráce. Tu si nováčci vyzkoušeli v závěru týdne během teambuildingových aktivit. Jako poslední je čekalo povýšení do hodností a obdržení nášivky znaku 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice.

Hodnoťte a doporučte:


Fotogalerie
  • Střelby Střelby Střelby
  • Střelba z útočné pušky typu BREN Střelba z útočné pušky typu BREN Střelba z útočné pušky typu…
  • Střelba z pistole Střelba z pistole Střelba z pistole
  • Přenesení zraněného Přenesení zraněného Přenesení zraněného
  • Teambuildingové aktivity Teambuildingové aktivity Teambuildingové aktivity
  • Další podoba teambuildingových aktivit Další podoba teambuildingových aktivit Další podoba teambuildingových…
  • Jmenování do hodnosti Jmenování do hodnosti Jmenování do hodnosti
  • Nováčci v Bučovicích Nováčci v Bučovicích Nováčci v Bučovicích

Autor: rtm. Lucie Stehlíková