Mechanizovanou brigádu v soutěži Krkomen 2017 přeskočilo družstvo horské služby

Autor: kapitánka Jana Sedláčková, tisková a informační důstojnice 15. ženijního pluku.

Celkem dvacet družstev Armády České republiky a Horské služby ČR soutěžilo v extrémním závodě Krkomen 2017 ve Špindlerově Mlýně, při kterém si účastníci sáhli až na dno svých sil.

Dlouhé čtyři dny zápolily tříčlenné týmy nejen s náročnou tratí, v rámci které absolvovaly nespočet disciplín od horolezectví, orientace v terénu, skialpinismu, střelby, záchrany osob a další, ale i se dvěma bivaky pod širým nebem, kdy teplota klesla pod -10°C.

Nejlépe se s překážkami na trati popralo družstvo Horské služby Krkonoše, na druhém místě se umístil tým 7. mechanizované brigády a na třetím místě skončilo družstvo 43. výsadkového praporu Chrudim.

V průběhu celého závodu absolvovali závodníci přesun zasněženými Krkonošemi dlouhý 80 kilometrů s převýšením 500 metrů. Samozřejmě s veškerým potřebným vybavením a zásobou jídla a pití nutnou pro přežití.

I přesto, že všichni zúčastnění prokázali v průběhu závodu svou houževnatost, únava, zdravotní důvody nebo poškození vybavení nakonec zapříčinilo, že závod dokončilo 13 z 20 startujících družstev. Letošní již 7. ročník Krkomena potvrdil fakt, že je to závod pro opravdové tvrďáky a každý, kdo jej dokončil, je borec.