Majorka Vlastimila Cyprisová získala prestižní ocenění Lady Pro 2017

Autor: majorka Denisa Vernerová, oddělení komunikace s veřejností GŠ AČR

Majorka Vlastimila Cyprisová z oddělení komunikace s veřejností Generálního štábu AČR získala čestný titul Lady Pro. Z rukou náčelníka Generálního štábu armádního generála Josefa Bečváře a policejního prezidenta generálmajora Tomáše Tuhého převzala ocenění v pátek 24. listopadu ve Španělském sále Pražského hradu, kde se konala slavnostní ceremonie, při níž bylo vyhlášeno „Českých 100 nejlepších 2017“, mimo jiné se zde uděluje čestný titul Lady Pro.

Titul Lady Pro získalo celkem devět výjimečným žen. Mezi nimi například česká kajakářka a legenda vodního slalomu Štěpánka Hilgertová nebo hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Ocenění si velmi vážím. Vnímám ho jako vyznamenání pro všechny ženy Armády ČR, které musí skloubit náročnou službu s péčí o děti a domácnost. Myslím, že na prvním místě je žena matkou, ale to neznamená, že nemůže budovat kariéru,“ sdělila majorka Vlastimila Cyprisová.

Svoji vojenskou kariéru zahájila v roce 1997 u jednotek chemického vojska, kde si postupně prošla jak velitelskými funkcemi, tak i pozicemi specialisty chemického vojska. S touto jednotkou se zúčastnila dvou zahraničních operací. V roce 2000 mise SFOR v Bosně a Hercegovině a v roce 2002 v Kuvajtu v operaci Enduring Freedom.   

Od roku 2003 až do roku 2015 aktivně propagovala práci libereckých vojenských chemiků na pozici tiskové mluvčí. V roce 2015 postoupila na Generální štáb AČR, kde zodpovídá za prezentaci Pozemních sil AČR na veřejnosti. Majorka Cyprisová vychovává jedenáctiletou dceru Lucii.


  • Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius uděluje každoročně prestižní ocenění v několika kategoriích. 
  • Oceňováni jsou jednotlivci, instituce, firmy a společnosti za zásluhy o rozvoj a přínos v oblasti vzdělávání, kultury, vědy a techniky. 
  • Titul Lady Pro náleží ženám, které ve své kariéře dosáhly skutečně mimořádných úspěchů a při své každodenní časově i odborně náročné práci dokázaly zůstat okouzlujícími ženami a zachovat si své ženství.